Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CrossOver Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 lipca 2006 - 21:14

Wydzieliłem to z tego tematu http://www.myapple.p...ead.php?t=15450 bo się niezły OT zrobił - krzyfar MF

spoko juz niedlugo nie bedzie potrzebne nic do szczescia bo wychodzi soft ktory pozwoli na instalacje i uruchamianie kazdej aplikacji WIN pod OSXa
bootcamp i parallel sie mozna bedzie wywalic do kosza :)

jeszcze miesiac...moze 2 :)

pozdro

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lipca 2006 - 21:38

spoko juz niedlugo nie bedzie potrzebne nic do szczescia bo wychodzi soft ktory pozwoli na instalacje i uruchamianie kazdej aplikacji WIN pod OSXa


Jaki to program?

#3 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2006 - 21:58

Leopard ? :mrgreen:

#4 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lipca 2006 - 23:13

Leopard ? :mrgreen:


Acha. A mozesz podac zrodlo tych rewelacji? Bo cos na razie mowi sie o mozliwej wirtualizacji, nie nazwalbym tego jednoznacznie mozliwoscia uruchamiania programow win pod mac os x. Raczej mozliwoscia zgrabnego postawienia Windows niejako wewnatrz systemu os x.

#5 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 lipca 2006 - 00:27

spoko juz niedlugo nie bedzie potrzebne nic do szczescia bo wychodzi soft ktory pozwoli na instalacje i uruchamianie kazdej aplikacji WIN pod OSXa
bootcamp i parallel sie mozna bedzie wywalic do kosza :)

Mam nadzieje, ze nigdy sie nie doczekamy takiej 'rewelacji'. Mi tam pliki .exe nie sa do szczescia potrzebne i uwazam, ze takie rozwiazanie mogloby wiecej zaszkodzic niz pomoc.

#6 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 lipca 2006 - 02:40

'crossover' sie zwie prace juz zmierzaja ku koncowi zrodel pelno..w co drugim serwisie macowym o tym pisza :) oczwyscie usa ;) jak mowilem nie zadne wirtualizacje tylko odpalanie softu i instalek pod osxa zobaczymy jak to bedzie wygladalo... pozdrawiam

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lipca 2006 - 08:51

'crossover' sie zwie


Czy to nie jest ten Crossover oparty na Wine który pięknie działał pod linuxem?

Z chwilą przejścia na Intele nie widzę większego problemu z przeportowaniem go pod OSX.

O, zdaje się że miałem rację :D
http://www.codeweave...products/cxmac/

Dołączona grafika

#8 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 lipca 2006 - 13:41

tak to crossover juz niedlugo :) i bedzie TLEN na macu :) i mp3tagstudio :) i picassa moze :) i soulseek!!!!!!!!!!!! i nero...i wiele wiele innych programow.... boje sie tylko zeby to za bardzi nie namieszalo w swiecie macowym

#9 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2006 - 13:49

tak to crossover
juz niedlugo :) i bedzie TLEN na macu :)
i mp3tagstudio :)
i picassa moze :)
i soulseek!!!!!!!!!!!!
i nero...i wiele wiele innych programow....
boje sie tylko zeby to za bardzi nie namieszalo w swiecie macowym


łaaaał Nero będzie, i mp3coś tam cokolwiek to jest i picassa, cokolwiek też to jest, i soulsek tak samo. Tlen jak dobrze poszukać to jest, pod nazwą qxygen.

Ale rozumiem twój entuzjazm, też nie mogę żyć bez wymienionych przez ciebie programów.

#10 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lipca 2006 - 13:59

Hex, czyżbym wyczuł delikatną nutkę ironii? :D Bawiłem się tym kiedyś pod Debianem i działało całkiem nieźle, zwłaszcza office.

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipca 2006 - 14:27

Acha. I warto bedzie za to placic, zeby zainstalowac tlena zamiast uruchomic transport pod jabberem? :>

#12 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 lipca 2006 - 15:18

Robaki, trojany i wirusy tez bedzie mozna pod tym uruchomic? super ;)

#13 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 lipca 2006 - 16:35

jezeli mozna odpalac na tym soft to nic nie stoi na przeszkodzie zeby wirusy z windowsa hulaly po dysku np. macbooka, super, rewalacja... mam nadzieję że będzie można to wylączyć ;]

#14 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 lipca 2006 - 17:01

jezeli mozna odpalac na tym soft to nic nie stoi na przeszkodzie zeby
wirusy z windowsa hulaly po dysku np. macbooka, super, rewalacja...

Zainstalujesz sobie antywirusa i bedzie git ;)
Poza tym ciekawe jak z wydajnoscia tego softu. Czy takie aplikacje jak 3dmax nie beda na tym przymulac?

#15 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lipca 2006 - 17:04

Czy takie aplikacje jak 3dmax nie beda na tym przymulac?


Nie powinny raczej bo to tylko windowsowe API jest a instrukcje są wykonywane natywnie przez procesor. Tu się w sumie nic nie emuluje.

Ale kto to wie... :wink:

#16 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2006 - 17:10

łaaaał Nero będzie, i mp3coś tam cokolwiek to jest i picassa, cokolwiek też to jest, i soulsek tak samo. Tlen jak dobrze poszukać to jest, pod nazwą qxygen.

Ale rozumiem twój entuzjazm, też nie mogę żyć bez wymienionych przez ciebie programów.

Hex, niech Apple doda takie funkcje jakie są w MP3Tag Studio do iTunes to nie będzie problemu ;). Jak się nie zna dobrych programów to się mówi łaaaał ;) ale wypadałoby sprawdzić do czego ten program jest najpierw.

#17 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2006 - 17:10

łał był do nero. Sprawdziłem, co te 2 programy mają ze sobą wspólnego ?

#18 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 lipca 2006 - 20:11

a ja słyszałem, że program pozwalać ma na odpalanie *ograniczonej* liczby oprogramowania z Windows (win32 i chyba NT) pod OS X jak każdą inną aplikację, w tym kilka gierek (konkretnie to słyszałem tylko o Half Life 2) i... to by było na tyle, z wydajnością to stoi troszkę tak jak parallel z tym, że nie wszystko pójdzie, gdyż tylko część bibliotek windowsa jest używanych.

#19 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipca 2006 - 20:18

Jesli to bedzie dzialalo tak jak pod linuksem to zbyt duzej rewelacji bym sie nie spodziewal. Prosciej bedzie pod parallels postawic jednak winblows...

#20 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 lipca 2006 - 22:35

soulseek to niepowtarzalny program do wymiany muzyki nie ma takiego drugiego i nie ma odpowiednika sieci soulseek na maca z prockami intela - dlatego bardzo sie ciesze! kto nie sprobowal niech niech nic nie mowi. mp3tagstudio - sprobuj stagowac 1000000mp3 a przekonasz sie o czym mowie jak dla mnie jest bezkonkurencyjny do tagowania mp3 a funkcje tagowania w taki sposob jak robi to mp3tag studio spokojnie mozna by zaimplementowac w iTUNES to wlasnie maja wspolnego :) picassa - mozna sie obejsc...jest wkoncu iPHOTO jest to takie iPHOTO made by GOOGLE szybsza kilkukrotnie od iPHOTO! miazdzy szybkoscia nero - mozna sie obejsc, jest wkoncu TOAST. caly pakiet NERO jest rewelacyjny lacznie z cover designerem wave editorem itp. i tak przyznaje : tesknota jest wielka ;) co do tlena: transport do jabbera mam ale wydaje mi sie ze tu chodzi bardziej o sam komunikator. tlen z calym zestawem wtyczek jest niesamowity i przedewszystkim maxymalnie intuicyjny. niestety jak dla mnie wciaz brakuje idealnego komunikatora na osxa adium nie daje rady - nie obsluguje opisow. czy sie myle? takze nie rozumiem ironii hex'a - skoro nie zna sie softu nie mozna sie na temat niego wypowiadac znajdz mi taggera mp3 na osxa potrafiacego to co mp3tag studio zebym nie tracil godzin na tagowanie. no i klienta soulseeka na maca z prockiem intela brak pozdrawiam :)

#21 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 23 lipca 2006 - 22:43

no i klienta soulseeka na maca z prockiem intela brak

http://chris.schleif....cgi/index.html
http://solarseek.sourceforge.net/

#22 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 lipca 2006 - 23:14

em_slim, jak czytam Twoje problemy ;) to mam tylko jedna rade - zostan lepiej przy windowsie ;)

#23 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2006 - 23:15

łał był do nero.
Sprawdziłem, co te 2 programy mają ze sobą wspólnego ?

Widocznie źle sprawziłeś bo to z nero nie ma wpólnych nawet literek w nazwie programu :mrgreen:. Jak już sprawdzisz to będziesz wiedział czemu MP3Tag Studio jest takim fajnym programikiem i co mógłby mieć wspólnego z iTunes ;).

takze nie rozumiem ironii hex'a - skoro nie zna sie softu nie mozna sie na temat niego wypowiadac

znajdz mi taggera mp3 na osxa potrafiacego to co mp3tag studio
zebym nie tracil godzin na tagowanie.

Jestem z tobą em_slim. Może to taka przypadlość że HEX ma mp3 tylko z Apple Music Store już potagowane albo zupełnie nie przejmuje się jak bardzo elegancką nazwę ma plik mp3 albo czy ma wogóle TAG :mrgreen:.

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipca 2006 - 23:20

No, niewatpliwie patrzenie na wybor platformy poprzez pryzmat korzystania z narzedzi ulatwiajacych nielegalny proceder i okradanie artystow to miarodajna sprawa. Faktycznie, em_slim, chcesz okradac pozostan przy Windows. Nie bedziesz przynosil wstydu uzytkownikom MAC'ow.

#25 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 lipca 2006 - 23:25

Jestem z tobą em_slim. Może to taka przypadlość że HEX ma mp3 tylko z Apple Music Store już potagowane albo zupełnie nie przejmuje się jak bardzo elegancką nazwę ma plik mp3 albo czy ma wogóle TAG :mrgreen:.

Przesadzasz Diodak :) Nie znam tego super zbajerowanego programu do tagowania, ale otagowalem przy pomocy iTunes sporo moich mp3 i uwazam, ze iTunes radzi sobie z tym swietnie. Nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba :) A oto przyklad http://www.last.fm/user/Dominiq/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych