Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP i korozja MB i zolty kolor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#76 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2006 - 00:55

@reReservedFX, ja czasami zostawiam okno otwarte na noc i wpadaja jakies muszki ktora tak po prostu najzwyczajniej znosza jajka albo traktują mojego imaca jak wielki wucet i tez sa po tym czarne kropki, ale szmatka z plynem odtluszczajacym kilka ruchow i imac jak nowy ;P

#77 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 25 lipca 2006 - 03:53

EYEDROPPER - Tutaj w Stanach kazde okno ma siatke taka wiec moze ty tez bys sobie taka sprawil. Wtedy juz klopa nie bedziesz mial ;) A tak serio to takie cos zawsze zmyjesz a wyzartych plamek na Al juz nie. No ale coz ja mam szczera nadzieje, ze tylko ta seria MBP to straszny bubel gdyz to pierwsza ich edycja. Kiedy wyjdzie Mac Pro i Garfield linia MBP mam nadzieje bedzie odswiezona i wreszcie taka, jaka powinna byc czyli wymiatac inne laptopy w koncu to Apple High-End Pooozdroo

#78 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2006 - 04:16

EYEDROPPER - Tutaj w Stanach kazde okno ma siatke taka wiec moze ty tez bys sobie taka sprawil.


A mnie wlasnie wleciala tlusta mucha przez szczeline miedzy klimatyzatorem a framuga. Je..na. Ide pogonic z RAID'em :D

#79 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 25 lipca 2006 - 08:24

W ogóle w ostatnich latach tego dziadostwa coraz więcej... jakieś mrówki latające nawet:/

#80 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 25 lipca 2006 - 08:58

A mnie wlasnie wleciala tlusta mucha przez szczeline miedzy klimatyzatorem a framuga. Je..na. Ide pogonic z RAID'em INSIDER - ty to zawsze masz wyrabane w kosmos teksty :D:D:D Holly bananas :D Mrowek latajacych to jeszcze nie widzialem ale robaka o dlugosci jakichs 30cm tak :/ Pelzlo mi to po scianie a na dodatek ja sie panicznie boje robali wszelkiej masci, a jak widze pajaka to o matko :) Pamietam, ze wrzeszczalem jak opetany, a jak kumpel przybiegl to tez zaczal wrzeszczec i razem wybieglismy do living room i siedzieli na sofie do poki starzy nie przyjechali. Pozniej sie wszyscy smiali co ja zrobie jak mi do samochodu wpadnie jakies dziadostwo ;)

#81 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2006 - 09:17

...będzie niekontrolowane auto-rodeo... ;-) A mrówki latające zawsze były. W okresie godowym bodajże ten typ tak ma :-)

#82 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2006 - 09:25

Potam przeczytam wasze wypowiedzi, ale teraz tylko na szybko, przed praca: - aluminum nie koroduje (co mieliscie z fizyki/chemii?) - na zdjeciach jest 12" PowerBook - jak ktos jest swinia i siada do kompa z brudnymi lapskami, to efekty beda wlasnie takie - jesli zobaczycie zdjecia jeszcze raz, zobaczcie co siedzieje kolo klawiszy - tam sa jakies wlosy i inyn syf. Mialem PowerBooka przez ponad pol roku i po tym czasie sprzedalem go bez JEDNEJ rysy i z czysta klawiatura - tylko i wylacznie dlatego, ze szanuje sprzet za ktory place z wklasnej kieszeni i zachowuje podstawowowe zasady pracy z komputerem. A MacBook i odbarwienia? Za pare dni kupuje bialego, wiec bede mial okazje sie sam przekonac, ale w Apple Store na Regent Street stoja wystawowe MacBooki od kiedy je wprowadzili (czyli kawal czasu temu) i sa eksploatowane przez tony ludzi z brudnymi lapskami od 8 rano do 21, 7 dni w tygodniu. Efekt? Faktycznie plastik przyciemnial (na bialym, bo na czarnym nic nie widac), ale czy moglo byc inaczej?

#83 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 lipca 2006 - 09:31

Potam przeczytam wasze wypowiedzi, ale teraz tylko na szybko, przed praca:
- aluminum nie koroduje (co mieliscie z fizyki/chemii?)


Pewnie, że nie. Małym kropeczkom po prostu rosną skrzydełka i odlatują a w ich miejsce przylatują brązowe kropeczki. Naturalna kolej ewolucji.
(co miałeś z googli?)

#84 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2006 - 09:33

- aluminum nie koroduje (co mieliscie z fizyki/chemii?)


z Wikipedii
Glin występuje na +3 stopniu utlenienia, bardzo rzadko również na +1 i +2. W stanie czystym powoli utlenia się na powietrzu, pokrywając się warstwą tlenku Al2O3, dobrze chroniącą głębiej położony metal przed korozją (aluminium ulega zjawisku pasywacji). Reaguje z wrzącą wodą wypierając z niej wodór i przechodząc w wodorotlenek. Podgrzewany reaguje z tlenem obecnym w powietrzu tworząc tlenek. Glin łatwo rozpuszcza się w mocnych zasadach (takich jak NaOH lub KOH) wypierając wodór i przechodząc w czterohydroksyglinian: 2Al + 2NaOH + 6H2O ? 2Na[Al(OH)4] + 3H2?.

Czyli plamy mogą być efektem zaburzenia jednorodności warstwy tlenkowej spowodowanego zachlapaniem wrzątkiem :-) albo użyciem zasadowych środków czyszczących...

#85 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2006 - 10:11

Taaa bo wszyscy gotujemy wodę przed szorowaniem naszych komputerów. Panowie, litości.

#86 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 25 lipca 2006 - 10:15

Taaa bo wszyscy gotujemy wodę przed szorowaniem naszych komputerów. Panowie, litości.


Zanim napiszesz "litości" przeczytaj to, co ktoś napisał!!! Widzisz tam u Andrzeja słowo "albo"? Oznacza ono, że można użyć niewłaściwych środków czystości ALBO np wylać wrzątek (herbatę przed sekundą zalaną) na MB. Kumasz różnicę?

#87 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 25 lipca 2006 - 19:03

starszne rzeczy i wszysko trzeba kumać normalnie szok...

#88 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2006 - 19:18

no nareszcie ktos to wlasciwie podsumowal, niezly avatar, MonikaM schodzi na drugie miejsce ;P

#89 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 26 lipca 2006 - 03:22

Dzisiaj bylem w Apple Store z problemami restartu, ktore mialem na moim iMacu (wystarczylo wywalic Firefoxa) no i obejrzalem sobie MacBooka Pro takiego samego jakiego mam w domu i nie wiem dlaczego, ale tamten oparzyl mnie! A moj w domu chodzi spokojnie. Powiedzialem o tym babce, a ona mowi, ze na internecie ludzie kit o tym wciskaja ze Apple dalo za duzo pasty :D LMFAO! Anyway mam nadzieje, ze sie to zmieni, ale jak na razie za duzo problemow zeby jeszcze jeden taki laptop kupowac. Pozdrawiam

#90 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2006 - 09:55

@reReservedfx, kup sobie jeszcze pięć maców, kto wie może trafisz na egzemplarza, który będzie kordował ;) po co Ci kolejny MacBook ?? ;)

#91 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 lipca 2006 - 10:12

@reReservedfx, kup sobie jeszcze pięć maców, kto wie może trafisz na egzemplarza, który będzie kordował ;)
po co Ci kolejny MacBook ?? ;)


"Sprzedają na metry? [...] Dobrego nigdy za wiele"
:D :) :D

#92 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 26 lipca 2006 - 17:11

No wlasnie ;)

#93 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 16:14

super!!! zamiast multidesktopu, preferujesz multikomputer w wielu wydaniach ;) jeden Mac w domu to wielkie szczęście, dwa Mac'i racjonalna rozpusta ;) ale każdy kolejny bezsensowne wywalanie kasy itp. wyluzuj z Mac'ami masz już przecież prawie wszystkie ;) teraz zacznij może kolekcjonować drogie samochody

#94 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 16:20

teraz zacznij może kolekcjonować drogie samochody


Skąd wiesz że reRESERVEDFX już ich nie kolekcjonuje??? :D
Mac'i może mu są potrzebne, nie wnikaliśmy i ja nie mam zamiaru wnikać - to jego osobista sprawa.

#95 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 19:16

ja również nie wnikam ;)

#96 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2006 - 19:39

Koleś kupuje to na co ma ochotę wydać pieniądze. I tyle. Nie ma co mu do portfela zaglądać.

#97 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 19:44

Koleś kupuje to na co ma ochotę wydać pieniądze. I tyle. Nie ma co mu do portfela zaglądać.


Poza tym ja go szanuję, bo chociaż te pieniądze przeznacza na coś porządnego!!! Respect man :)

#98 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 20:02

porządnego... spoko, nie o taką dyskusję mi chodziło ;) pozdrawiam

#99 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 lipca 2006 - 20:04

spoko, nie o taką dyskusję mi chodziło ;)
pozdrawiam


Domyślam się ;)
Też pozdrawiam :)

#100 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lipca 2006 - 21:14

ale OT ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych