Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Quark 6.1 problem z aktywacją - HELP!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 11:54

Zachciało mi się robić czystkę na iMakach w naszej pracowni. Zrobiłem jeden komp na czysto i sklonowałem go przez FW na inny. No i problem. Po zmianie sprzętu przestał działać Quark. Znaczy potrzeba go reinstalować. Nie ma problemu, ale przy pierwszym uruchomieniu trzeba go aktywować. No i zonk - po próbie połączenia wywala: QuarkXPress 6.1 activation failed for the following reason(s): -The connection failed. Please check your network settings and try activation again. Internet normalnie chodzi. Połączyłem się z Quarkiem żeby zarejestrować produkt, dostałem potwierdzenie, validation code itd. tylko ta aktywacja... O co chodzi? Czy to może być wina eksperymentów naszych administratorów sieciowych? Ostatnio robili jakieś cuda z VLanami... Nasz soft to QuarkXPress Passport Edition for educational use 6.1 i upgrade do 6.11, wersja bezdonglowa. Product description: ED.FULL.SUPP.PP.PMAC.611.MLS OS X 10.3.9

#2 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 lipca 2006 - 12:02

Zachciało mi się robić czystkę na iMakach w naszej pracowni. Zrobiłem jeden komp na czysto i sklonowałem go przez FW na inny. No i problem. Po zmianie sprzętu przestał działać Quark. Znaczy potrzeba go reinstalować. Nie ma problemu, ale przy pierwszym uruchomieniu trzeba go aktywować. No i zonk - po próbie połączenia wywala:
QuarkXPress 6.1 activation failed for the following reason(s): -The connection failed. Please check your network settings and try activation again.

Internet normalnie chodzi. Połączyłem się z Quarkiem żeby zarejestrować produkt, dostałem potwierdzenie, validation code itd. tylko ta aktywacja...
O co chodzi? Czy to może być wina eksperymentów naszych administratorów sieciowych? Ostatnio robili jakieś cuda z VLanami...

Nasz soft to QuarkXPress Passport Edition for educational use 6.1 i upgrade do 6.11, wersja bezdonglowa. Product description: ED.FULL.SUPP.PP.PMAC.611.MLS
OS X 10.3.9

Nie ma znaczenia jeśli coś zrobili z VLANami Quark aktywuje się poprzez podłączenie do serwera firmy tak ??
Może sprawdz coś blokuje wyjście możliwe Firewall bądz port na którym odbywa się aktywacja jest zablokowany przez adminów .

#3 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 12:21

Nie ma znaczenia jeśli coś zrobili z VLANami Quark aktywuje się poprzez podłączenie do serwera firmy tak ??
Może sprawdz coś blokuje wyjście możliwe Firewall bądz port na którym odbywa się aktywacja jest zablokowany przez adminów .

A nie wiesz, jaki to może być port? Od zeszłego roku na firewallu sporo się mogło zmienić :-)

#4 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 lipca 2006 - 14:52

Niestety nie ! Ale podczas aktywacji spróbuj użyć polecenia netstat -ta , w unixie powinno wyświetlić jakie porty są aktualnie w użyciu .

#5 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 15:28

Jasne! Spróbuję, ale już w poniedziałek, dziś już tylko piwo do zrobienia ;-)

#6 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 lipca 2006 - 16:11

Oo :) zimne piwko to dobre piwko :P powodzenia :)

#7 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2006 - 11:26

Gwoli porządku informuję - problemu z firewallem, czy też proxy nie udało się naszym adminom od siedmiu boleści rozwiązać. Aktywacja Quarka wykorzystuje porty dość losowo, ale problem polega na tym, że "nie lubi pewnych konfiguracji firewalla" (cokolwiek by to nie znaczyło). Natomiast problem z aktywacją rozwiązałem naokoło - przeniosłem iMaki do serwerowni i podłączyłem w DMZ-cie :-) No i hula...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych