Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Formularz dla PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 07:31

mam taki problem. musze zrobic formularz do wypelniania i wysylania klientowi. formularz ten ma byc wypelniany przez urzytkownikow PC. w czym najlepiej to zrobic zeby urzytkownik PC mogl to sobie otworzyc wypelnic tylko pola gdzie jest mijsce na wpisanie i najlepiej zapisac do pdf. niestety na pc nie ma Adobe Acrobata, jest tylko reader. da sie cos takiego zrobic? i nie chodzi mi o worda na ten przyklad, bo jak zrobie te tabele itp to nie poradza sobie z wpisaniem tekstu zeby nic nie pochrzanic a ja nie mam zamiaru za kazdym razem wypelniac tego dla klienta. help

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 21 lipca 2006 - 08:13

tak naprawdę to polecam w javie.

#3 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 08:19

tylko trzeba umiec jave :) moze jest jakis program typu iweb tylko ze do javy?:) w sumie to by byl niezly pomysl. program w javie wpisuja wybieraja i potem zapis do pdf. tylko czy tak sie da?

#4 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 21 lipca 2006 - 08:33

na windowsie jest chyba problem, bo podobno teoretycznie można zapisać coś do pdf, ale często ,,coś tam się przesuwa". Gdyby pecetowcy zrezygnowali ze swojego ulubionego ms ofica na rzecz open offica sprawa by się znacznie uprościła, bo ten program ma konwersję do pdf b. dobrze opanowaną. A z javą, tak na poważnie, to nie mam pojęcia. Wiem tylko, że świetnie by się nadawała...

#5 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 08:37

Na PC też jest Acrobat full :-), ale nie każdy go ma. A nie można po prostu formularza online na stronie w staromodnym HTML-u? A w Wordzie można zablokować treść pozostawiając pola do wypełnienia, opatrzone nawet niedrukowalnymi komentarzami informacyjnymi w dymkach - taki właśnie formularz :-)

#6 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 08:38

znalazlem program od borlanda Jbuilder, z tego co pamietam to borland ma przyswajalne programu na zasadzie przeciagnij upusc, przynajmniej jezeli chodzi delphi lub C. nie wiem ja z java bo narazie nie moge sie zalogowac.

#7 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 08:39

no spoko niby mozna ale nie na kazdym kompie jest pakiet biurowy. a pozatym czy byloby to dobrze rozpoznawane przez np openoffice?

#8 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 08:42

Word > OpenOffice? - jeśli chodzi o aktywne formularze to wątpię... Ale Internet Explorer to jest na każdym na pewno ;-)

#9 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 08:46

no okej, ale jak to zrobic :) nie jestem biegly z html ale to by siue pewnie udalo zrobic. tylko jak potem do pdf? ew wydruk i do klienta wyslac?

#10 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 09:11

Jak robić formularze można trochę poczytać tutaj albo tutaj. A z tym wydrukiem to nie kumam :-) To ty masz wysyłać do klienta, czy on do ciebie? Jak klient wypełni formularz na twojej stronie, to dostaniesz od razu mailem wypełniony i będziesz mógł z nim zrobić co chcesz...

#11 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 09:12

nie tu chodzi o to ze np prezes ma wypelnic formularz z wycena nazwa pracy itp itd i wyslac do klienta, a ew sobie wydrukowac

#12 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 09:13

nie no bez przesady nie bede sie dzien przed urlopem uczyl HTML-a :) darujcie hehe

#13 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 09:14

Zawsze zostaje staromodny faks... ;-)

#14 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 09:26

no ale faks mi nic nie daje :) bo i tak musze sam wypelniac :(

#15 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 25 lipca 2006 - 22:21

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem dyskusji... :confused: 1. Ty Tworzysz w Acrobacie Pro formularz. 2. Odbiorca otwiera go w Readerze, wypelnia, zapisuje do PDFa. voila cos przegapilem? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych