Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet Explorer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregi18

gregi18
  • 36 postów

Napisano 06 października 2008 - 10:07

Może mi ktos powiedzieć jak i czy wogóle się da zainstalować IE na Mac'u. Tylko jakis inny sposob anizeli instalowanie Windy przez Parallels. I bez komentarzy typy "kto instaluje IE na macu"- nie mam juz zwyklego kompa a kazdy wie jak bardzo roznia sie napisane stronki pod IE i FF. Wiec trzeba jakos sprawdzic czy na IE dziala prawidlowo.

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 10:17

Da się. Tylko musisz mieć komputer z procesorem PPC. OS X 10.3 miał na pokładzie mac'ową wersję IE 5. To była ostatnia natywna wersja. Możesz też kupić CrossOver, dzięki ktoremu uruchamiasz IE bez instalowania windy.

#3 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2008 - 10:42

Mactopia: Download: Internet Explorer 5.2.3 for Mac OS X

I jak mówił kolega wyżej, pójdzie to tylko na PPC

#4 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2008 - 10:45

a przez rosette nie odpali? ja polecam przez crossover ciągnąć zwykłego IE

#5 yahoopl

yahoopl
  • 46 postów
  • SkądBrzoza, Bydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 10 października 2008 - 10:27

Witam, ściągnąłem paczkę explorera, po 2x kliknięciu aplikacja uruchamia się następnie pojawia się komunikat: "Nie można znaleźć woluminium dla wyodrębnienia plików Sprawdź czy masz właściwe uprawnienia" Aplikacja CrossOver Dodam że jestem administratorem na koncie. Mac'a mam 2 tydzień. Co robić?

#6 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 10:41

ja odpalałem IE CrossOverem z partycji bootcamp więc podejrzewam, że najlepiej z jakiegoś PC skopiować folder internet explorer i odpalić przez CroosOver

#7 utf

utf
  • 105 postów

Napisano 10 października 2008 - 11:04

o ile mi wiadomo (mogę się mylić) posiadanie IE wymaga licencji na windowsa :P Ja sam walcze z parallels + windows by testować stronki w IE a i tak jest problem bo normalnie nie można mieć IE 7.0 i IE 6.0 koło siebie a wszystkie standlone installery powodują, że np javascript nie dziala :P Dobre były by obrazy ktore udostepnia ms z testowaniem IE jednak one wg licencji mogą być tylko za pomocą VirtualPC uruchamiane :D

#8 yahoopl

yahoopl
  • 46 postów
  • SkądBrzoza, Bydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 10 października 2008 - 11:04

Skopiowałem z sąsiedniego kompa z katalogu Program Files katalog IE, nie działa... nie włącza programu.

#9 db

db
  • 771 postów

Napisano 10 października 2008 - 11:05

A wie ktoś może dlaczego pod Leopardem na PPC - po sciagnieciu dmg. Explorera wywala mi ten komunikat?

Dołączona grafika

#10 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 11:24

a o jaką wersję IE chodzi? bo ja testowałem na IE6

#11 iniemamocny

iniemamocny
  • 33 postów

Napisano 10 października 2008 - 11:25

Skopiowałem z sąsiedniego kompa z katalogu Program Files katalog IE, nie działa... nie włącza programu.

Bo nie wystarczy skopiować IE z katalogu Program Files, Windowsowe IE nie zadziała bez wpisów w rejestrze, folderów z danymi w profilach, całą masą .dll w folderze windows i kilku podkatalogach. Dobra rada: zainstaluj sobie windowsa pod wiirtualką, lub bootcampem. Instalacja IE w wersji na Maca i tak nie będzie wiarygodna dla testów.

#12 yahoopl

yahoopl
  • 46 postów
  • SkądBrzoza, Bydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 10 października 2008 - 11:37

Wersja IE7 na macbook c2d (intel), nie mam dostępu do starszych wersji (zainstalowanych). Sam program, jest mi potrzebny tylko do dostępu do sieci korporacyjnej. W innym wypadku nei robił bym problemu. Safari i FF nie uzyskują połączenia, lub błędnie wyświetlają zawartość.

#13 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 11:59

może sprawdź taki sposób:

zamiast safari odpal nightly build webkita The WebKit Open Source Project, tam masz możliwość zmiany identyfikacji przeglądarki (user agent) na IE lub Firefox...

Jeśli to nie jest kwestia budowy samego html'a pod IE a jedynie sprawdzanie user agent to wtedy to obejdziesz

#14 iniemamocny

iniemamocny
  • 33 postów

Napisano 10 października 2008 - 13:38

Wersja IE7 na macbook c2d (intel), nie mam dostępu do starszych wersji (zainstalowanych).

Sam program, jest mi potrzebny tylko do dostępu do sieci korporacyjnej. W innym wypadku nei robił bym problemu.

Safari i FF nie uzyskują połączenia, lub błędnie wyświetlają zawartość.

A jaka to ma być zawartość?

#15 yahoopl

yahoopl
  • 46 postów
  • SkądBrzoza, Bydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 10 października 2008 - 13:44

"Oszukując" proponowaną paczką, nie dało rady oszukać... "Witryna wymaga IE w wersji 5.5 lub nowszej" Albo ja coś źle robię: Proszę o małe "howto where klick step by step" Zawartość: 1. pomijam że grafika nie jest wyświetlana lub jest przesunięta 2. po wpisaniu loginu ginie kursor przy przełączeniu się na pole hasło 3. przy użyciu TABulatora udaje się wpisać token, nie mniej jednak proces logowania się nie rozpoczyna. Następuje "zwis". Jedynym sensownym rozwiązaniem jest instalacja IE, teraz: 1. jak to zrobić pod Mac'iem, 2. Czy można to zrobić nie instalują XPeka, czego po prostu obić ie chcę.

#16 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 października 2008 - 16:03

Zwyczajnie odpal CrossOver, wybierz CrossOver Software Installer i z listy wybierz Internet Explorer 6

#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 października 2008 - 17:42

Możesz jeszcze Netscape'a wypróbować. Albo Internet Explorer 5.2.2 For Mac Osx. Droższa, ale przyjemniejsza wersja to kupić iBook'a PPC, postawić 10.3 i używać dołączonego do systemu IE5. Tańsza: postawić windę i po sprawie.

#18 KubaCh

KubaCh
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2008 - 17:51

Walczyłem 2 miesiące - mamy w firmie jakieś g**niane aplikacje co działają tylko z IE. Poddałem się i korzystam w WinXP przez Parallels - inaczej się nie da. W moim przypadku jedyna inna alternatywa, którą udało mi się wymyślić, to zwolnienie się z firmy i szukanie innej roboty.

#19 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 października 2008 - 18:00

Ewentualnie, niech przeportują na mac'a dla Ciebie, albo niech kupią Ci pieca.

#20 db

db
  • 771 postów

Napisano 10 października 2008 - 18:27

a o jaką wersję IE chodzi? bo ja testowałem na IE6


Chodzi o IE5 - do którego link podał equinoxe - podana jest tam wesja 5.2.3
Wymagania: 'Operating system: Mac OS X version 10.1.5 or later' Mam Leoparda czyli teoretycznie powinno działać

#21 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 października 2008 - 19:48

Ale musisz mieć procesor PowerPc.

#22 db

db
  • 771 postów

Napisano 10 października 2008 - 20:16

Ale musisz mieć procesor PowerPc.


mam PowerBooka g4 - wiec mnie to dziwi - bo powinno dzialac

#23 yahoopl

yahoopl
  • 46 postów
  • SkądBrzoza, Bydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 10 października 2008 - 21:04

Znalazłem w sieci coś takiego, jeszcze nie testowałem, ale podobno działa...
ies4osx

#24 db

db
  • 771 postów

Napisano 10 października 2008 - 22:19

ies4osx - jeśli masz intelowca to będzie działać

#25 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 11 października 2008 - 03:04

Zaraz, zaraz. Ja też mam Internet Explorer 5.2 for Mac i działa bardzo ładnie na Intelu !
Jak ktoś potrzebuje instalkę to się podzielę.

Nie wiem tylko, czy warto ale przyznaję się, że czasem sam w nią klikam, ponieważ daje radę na niektórych stronach, na których nie daje rady nic innego i tylko po to ja trzymam. Wręcz szkoda, że MS zaprzestał jej rozwoju na rzecz Safari. Nie, że Webkit jest zły ale dużo stron jest IE-lubnych. Do kompletu mam też Windows Media Player 9 Mac (Dżisus ale nazwa. Windows i Mac w jednej nazwie. Czas umierać :lol: )

---- Dodano 11-10-2008 o godzinie 04:05 ----

Znalazłem w sieci coś takiego, jeszcze nie testowałem, ale podobno działa...
CITYnet Przekierowanie...


Działa ale do niczego się nie nadaje poza stronami bankowymi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych