Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gramofon + mikser - jakie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 02 października 2008 - 19:34

Wiem, że to forum o makach ale wiem też, że dj-e też się tu udzielają więc zapytam.
Chciałbym się trochę rozwinąć muzycznie ale trochę w inną stronę niż robiłem to wcześniej, dlatego po wnikliwym przeszukaniu djshop.pl wybrałem sobie sprzęt. Da to radę? Są jakieś igły do skreczy do tego modelu?
Dodam że nie mam zbyt dużo kasy, a gramofonu przy okazji bedę używał*do zwykłego słuchania.

Citronic Pro2s - djshop.pl . Mikser . Vestax . Numark . Reloop . Behringer . Gemini . Stanton . Cena . Denon . 05 . Miksery . Dystrybutor . Dystrybucja .
Numark TT-1610 - djshop.pl . Gramofon . Reloop . Stanton . Vestax . Technics . Numark . Gemini . BST . Cena . 4000 . 5000 . 6000 . Gramofony . Dystrybutor . Dystrybucja .

A tak generalnie to z chęcią przyjmę inne propozycje w podobnym przedziale finansowym. Gdyby ktoś z obecnych dodał pomocne przy początkach linki www z których warto czerpać to także byłbym wdzięczny.

EDIT: tak gneralnie to, ma to być dodatek do basówki którą obsługuję na co dzień dodatek który czasem z chęcią wykorzystałbym no scenie.

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 października 2008 - 19:46

No co ty ... paskowy gramofon ??? To jest tylko do słuchania. Nigdy w życiu...
Ja sobie kupiłem to:
Stanton T.90 USB - djshop.pl . Gramofon . Reloop . Stanton . Vestax . Technics . Numark . Gemini . BST . Cena . 4000 . 5000 . 6000 . Gramofony . Dystrybutor . Dystrybucja .
Jeśli już to z napędem bezpośrednim przynajmniej to:
Stanton T.60 - djshop.pl . Gramofon . Reloop . Stanton . Vestax . Technics . Numark . Gemini . BST . Cena . 4000 . 5000 . 6000 . Gramofony . Dystrybutor . Dystrybucja .
Dodatkowo mają design podobny do Applowskiego choć to plastik :D Aluminium jest dopiero w modelach od 1900 zł i wyżej ale i kilka kg więcej mój waży 9 kg.

#3 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 02 października 2008 - 19:53

Dobra, czyli napęd musi być bezpośredni, a powiedz mi jak jest i igłami? czy igły np. stanton będą pasowały czy tak jak stoi w opisach - igła dedykowana do konkretnego modelu?

JB Systems T2 - djshop.pl . Gramofon . Reloop . Stanton . Vestax . Technics . Numark . Gemini . BST . Cena . 4000 . 5000 . 6000 . Gramofony . Dystrybutor . Dystrybucja .
Numark TT-1650 - djshop.pl . Gramofon . Reloop . Stanton . Vestax . Technics . Numark . Gemini . BST . Cena . 4000 . 5000 . 6000 . Gramofony . Dystrybutor . Dystrybucja .
Citronic PD-1Smk III - djshop.pl . Gramofon . Reloop . Stanton . Vestax . Technics . Numark . Gemini . BST . Cena . 4000 . 5000 . 6000 . Gramofony . Dystrybutor . Dystrybucja .
???
I czy ten mikser zlinkowany wyżej się nada?

#4 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 października 2008 - 20:59

Najlepiej wejdź na forum tego sklepu a jak jesteś z wrocka to możesz się tam pofatygować osobiście.
// forum.djshop.pl (Powered by Invision Power Board)
Uniwersytecka 1 zaraz koło uniwerka :D

#5 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 02 października 2008 - 21:02

tak, i z tego co mi mówił kolega taki z bezpośrednim słabo nadaje sie do sluchania bo słychać silnik

#6 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 02 października 2008 - 21:04

Czyli kolokwialnie jakbyś się nie odwrócił zawsze z d.pa z tyłu. mann

#7 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 października 2008 - 21:59

tak, i z tego co mi mówił kolega taki z bezpośrednim słabo nadaje sie do sluchania bo słychać silnik


Dziwne bo przesłuchałem to co pozgrywałem z winyli. Ekstremalnie podgłośniłem ścieżki z ciszą. Owszem szumy kliki trzaski są ale silnika po mimo mojego złotego ucha nie słyszę ???

#8 metanski

metanski
  • 42 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 października 2008 - 22:40

a pasek to niby na co jest? na korbkę? idąc tym tokiem myślenia okazuje się że żaden gramofon nie nadaje się do słuchania, przecież po pierwsze pasek też przeniósł by drgania i brzmienie silnika po drugie sam tworzył by jakieś mikro trzaski wynikające z tarcia talerza, całkiem możliwe że w deckach bardzo wysokiej klasy, dla ludzi o bardzo wyczulonym słuchu jest to inaczej rozwiązane no ale bez jaj.. na jakość brzmienia w wypadku odtwarzania winyli wpływa tak wiele niezależnych od siebie elementów że "brzmienie silnika" to jakiś kosmos, zaczynając od jakości samego krążka, którą można też rozkminiać na kilku poziomach, przez jakość złączy, kabli, itp.. pamiętajmy że phono to bardzo wzmocniony sygnał, nie ma co się przejmować takimi anomaliami, taka jest specyfika tego typu nagrań można zrobić tyle ile się da ale nic więcej(a przy zgrywaniu placków na kompa i tak trzeba parę rzeczy zrobić w adobe audition i nie istotne jaki posiada się sprzęt zawsze będzie trzeba coś podkręcić przyciąć itp.). a wracając do tematu może powiedz jakimi dysponujesz funduszami i jakie przewidujesz zastosowanie sprzętu(skrecz, dzangle itp, mix, a może uniwersalnie trochę tu trochę tam?), razem coś pomyślimy może akurat dobierze się coś konkretnego. ja jestem w posiadaniu Vestaxów PDX 2000 Mk2 Pro, i skreczmixera Pioneer 707 a miałem okazje grać na różnym sprzęcie, nie powiem nic nowego, heh, jeżeli chcesz zacząć coś skrobać nie obejdzie się bez małej inwestycji, przy chu** sprzęcie możesz się najwyżej wkurzać i zrazić a na pewno nie przekonać, nie wiem czy stać cię na kupno decka i mixera przy którym najpierw stwierdzasz po chwili że się do niczego nie nadają a potem albo rezygnujesz albo próbujesz to sprzedać i kupić coś lepszego(ja stwierdziłem że jestem za biedny na taką imprezę i dokonałem od razu dobrego wyboru), warto się czasem rozejrzeć za używką, bo turntablistyczne gramofony wysokiej klasy świetnie się trzymają po roku, czy dwóch i spokojnie można próbować coś znaleźć, no nie wiem, myślę że najlepiej tą rozmowę zacząć od przedziału w pln :) pozdro.

#9 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 02 października 2008 - 23:10

jedynym slusznym wyborem bedzie Technics SL-1200.. ewentualnie vestax, kwestia gustu

#10 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 03 października 2008 - 20:37

No cóż, chciałem sobie jeszcze microkorga kupić. Co do zastosowania to skrecz chyba bo nie wiem co to dżangle :P Generalnie chodzi mi o coś fajnego do wypełnienia powietrza podczas koncertów. Od tego akurat sprzętu oczekuję jak najlepszego stosunku cena/jakość. Co do konkretnego funduszu to nie wiem ale moze 700-800zł - wiem że mało ale więcej nie uciągnę. . .

#11 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 03 października 2008 - 21:59

polecam jako baze wiedzy FORUM profesjonalnej techniki scenicznej i DJ - Indeks
polecam jako zaprzyjazniony sklep STAGEFIELD - Warszawa :: zawsze niskie ceny [jakby co da sie załatwić zniżki ( : ]

zoltego forum (djshop) nie polecam ze wzgledu na maly zasob doswiadczenia jak i niski wiek uzytkownikow tegoz forum oraz zasob ich wiedzy czerpany glownie z fotek sprzetu i niemiarodajnych opisow lub zaslyszanych, niekoniecznie zgodnych z prawda, opinii..

#12 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 03 października 2008 - 22:27

Stanton - T 60 B : STAGEFIELD - Warszawa :: zawsze niskie ceny
Citronic - PD-1 : STAGEFIELD - Warszawa :: zawsze niskie ceny
Takie dwa jeszcze znalazłem, nada się?
Czekam też na jakieś informacje dot igieł do np. tych modeli, z góry dziękuję.

#13 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 04 października 2008 - 12:25

jak nie chcesz wtopic pieniedzy to poczytaj tamte fora, ja ci powiem ze nie warto oszczedzac na gramofonie bo potem i tak bedziesz sie denerwowal i go zmienisz co bedzie razem kosztowac wiecej..

#14 Maver

Maver
  • 100 postów

Napisano 04 października 2008 - 12:57

700-800 zł na gramofon i mikser ? plus jeszcze Korg mini ?

#15 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 04 października 2008 - 17:25

Stanton - T 60 B : STAGEFIELD - Warszawa :: zawsze niskie ceny
Citronic - PD-1 : STAGEFIELD - Warszawa :: zawsze niskie ceny
Takie dwa jeszcze znalazłem, nada się?
Czekam też na jakieś informacje dot igieł do np. tych modeli, z góry dziękuję.


Przecież tego Stanton-a T 60 polecałem Tobie w pierwszym poście ! Ale sprawdź ile dają gwarancji. Przeważnie dają rok a w sklepie z pierwszego posta dwa lata. Chyba lepiej no nie. Ja korzystam ze Stantona T90.

#16 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 05 października 2008 - 09:57

A rzeczywiście :D Dzięki. Maver - nie korg mini tylko microkorg - to jest syntezator. dlatego że chcę kupić ten konkretny synth to mój budżet na deck i mikser to jakieś 700-800.

#17 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 07 października 2008 - 17:02

A bym zapomniał poszperaj też w "fabryce dźwięku" też je mają w sumie prawie najtaniej ale mają zawsze bardzo korzystne warunki gwarancji. Nigdy nie ma z nimi problemu jak coś się Tobie nie spodoba albo nie działa. Wywiązują się ze wszystkiego wzorowo. I można tam porozmawiać z ludźmi którzy wiedzą co sprzedają co się zdarza niezmiernie rzadko w sklepach internetowych.

#18 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 07 października 2008 - 19:11

Okay, dzięki. Na forum deck w sumie niczego się nie dowiedziałem oprócz oczywistych "dozbieraj i kup technicsa", ale powiedziano mi też że ten stanton t60b ujdzie - więc go kupię.pozdry

#19 metanski

metanski
  • 42 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 października 2008 - 23:16

forum deck.pl to głownie forum traktujące o muzyce elektronicznej, miejsce kultu wyznawców technicsów itp. :D hehe, podbij lepiej na http://forum.skrecz.com w temacie turntablismu, stanton daje rade, jesli chodzi o deka, a co z mixerem?? podany przez Ciebie Citronic odpada, jeżeli ma byc to sprzęt do "zadań specjalnych" musisz mieć przyzwoity mixer, z przyzwoitym krosem, niema innej opcji, na tym citroniku i mixerach podobnej klasy możesz co najwyżej mixowac kawałki(a i tak nie masz gwarancji że po miesiącu nie będzie Ci przebijać kanał), do skreczu musi być jakikolwiek scratchmixer(z wyjątkiem firm, reloopopodobnych), niżej niż Stanton SA3 bym nie schodził... rozsądnym rozwiązaniem był by SA5(a w późniejszym terminie mógł byś do niego kupić pro-x fader albo innofader-czyli w pełni profesjonalne uniwersalne krosy, na których można siekać już ciekawsze rzeczy).

#20 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 08 października 2008 - 00:13

Technics SL 1200 Mk2 SL1200 MKII !!!Okazja!! TANIO (445309490) - Aukcje internetowe Allegro

650 zł. nieco wygiety technics :) ale wolalbym inwestowac w wygietego technicsa niz jakiegos stantona t60b. z tego co widze to ten sam sprzedawca ma jeszcze inne technicsy w bardzo dobrym stanie technicznym za 1000 zł.

chodzi mi o to, ze skonczyly sie czasy kiedy byl problem z dostepnoscia technicsow. mk2 mozna kupic za male pieniadze, wiec nie widze sensu w pakowanie sie w jakies zabawki.

i uwierz mi - to naprawde jest takie proste - gramofony dziela sie na 'technicsy' i 'reszte'.

#21 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 08 października 2008 - 08:57

tego 'wygietego' technicsa bym omijal szerokim lukiem.. jesli chodzi o techy to zamiast nowego technics'a wolalbym kupic vestax'a PDX..

#22 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 08 października 2008 - 10:40

Dziękuje za rady, postaram się sobie jakiś fajny mikser wynaleźć jak tylko znajdę gotówkę na niego. Pozostanę przy tym stantonie bo mnie na droższy po prostu nie stać period. Jeszcze się powtórzę - czy są dostępne igły do skreczu dla tego "mojego" modelu?? Bo nie wiem jak to jest z dopasowaniem.

#23 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 08 października 2008 - 11:01

systemy krotkie montujesz w koszyk dostarczany wraz z gramofonem a systemy dlugie montujesz bezposrednio w ramie.. złączka jest uniwersalna przy gramofonach do djki..

#24 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 08 października 2008 - 11:33

Dzięki bardzo :)

#25 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 08 października 2008 - 12:29

Vestax? jest za bardzo plastikowy to lepiej Kupic Stantona 80 albo 120 z ramieniem typu S albo technicsa MKII bo jest nie do zajechania(w przenosni rzecz jasna)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych