Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słaba jakość filmów DVD na iMac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 slawekhh

slawekhh
  • 23 postów

Napisano 02 października 2008 - 08:11

Witam Mój problem to słaba jakość filmów odtwarzanych z płyty DVD. Chodzi o to, że odtwarzany film wg mnie nie ma takiej jakości jak powinien, Widoczne jest takie ziarno, można to porównać do zdjęć robionych z wysokim ISO. Nie wiem czy to ze względu na ekran LCD (na zwykłym kineskopowym TV filmy chodzą ładnie). Mój kompuiter to iMac 20". Sprawdzałem na systemowym odtwarzaczu DVD, QT, VLC, we wszystkich tych programach jest ten sam problem. Man zainstalowany również PERIAN.. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź. Sławek

#2 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 października 2008 - 08:22

Niestety ja nie potrafiłem rozwiązać problemu dlaczego tak jest na moim MBP a przedtem na MB. Jedynie co mogę zasugerować to ustawienia obrazu minimalna poprawa jakości ale jest.

#3 slawekhh

slawekhh
  • 23 postów

Napisano 02 października 2008 - 08:51

Dzięki za odpowiedź. Czyli nie tylko u mnie się tak dzieje.

#4 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 października 2008 - 09:16

Dzięki za odpowiedź. Czyli nie tylko u mnie się tak dzieje.


Niestety nie tylko:confused: ,i dziw bieże ,że nikomu to jeszcze nie przeszkadza, być może nigdy nie oglądał filmu na odtwarzaczu dvd lub na komputerze wyposarzonym w Windowsa

#5 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 02 października 2008 - 09:19

Też mam iMac'a 20" i też nie grzeszy jakością. Chociaż grochy to masz na wszystkich urządzeniach, czy to monitor LCD, TV LCD, czy kineskopowy, nie ma różniczy. Różnica jest w kompresji DVD, każdy jest skompresowany inaczej.

#6 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 października 2008 - 09:22

Zgadza się ,ale sugeruje uruchomić ten sam film na Windowsie np. laptopie 2-letnim i na nowym sprzęcie od Appla różnica kolosalna i jak dla mnie całkowicie nie do przyjęcia

#7 slawekhh

slawekhh
  • 23 postów

Napisano 02 października 2008 - 10:25

Bardzo to wszystko dziwne, czasem niektórych filmów zwłaszcza starszych polskich np. "Zmiennicy", aż żal oglądać tak kiepska jest jakość. NIby sprzęt najwyższej jakości, a tu taka wtopa. Wstyd komuś znajomemu puścić taki film. Zanim kupiłem apple czytałem na ten temat chyba ze 2 lata. Ale tego się nie spodziewałem. Teraz powstaje pytanie co z tym zrobić, czy po prostu maki tak mają i koniec, czy może kwalifikuje się to do reklamacji - nie wiem. Dzwoniłem wczoraj na infolinie apple i nic raczej konkretnego się nie dowiedziałem, w zasadzie tylko tyle, ze maki są stworzone do takich rzeczy i wszystko powinno być OK. Pan z infolinii proponował nawet reinstalację systemu, ale po Waszych odpowiedziach widzę, że to nie ma sensu.

#8 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 października 2008 - 10:38

niestety mam też taki niesmak i coraz bardziej żałuje podjętego wcześniej wyboru:rolleyes: ,a byłby taki ładny x300 :)

#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 października 2008 - 10:42

Zgadza się ,ale sugeruje uruchomić ten sam film na Windowsie np. laptopie 2-letnim i na nowym sprzęcie od Appla różnica kolosalna i jak dla mnie całkowicie nie do przyjęcia


Jeśli tak jest, to może to byś wina przetwarzania obrazu w OSX, lub zastosowanego kiepskiego dekodera.

#10 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 02 października 2008 - 10:45

Oczywiste jest że na kineskopowcu zawsze będą wyglądać lepiej niż na LCD.

#11 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 października 2008 - 10:47

Jeśli tak jest, to może to byś wina przetwarzania obrazu w OSX, lub zastosowanego kiepskiego dekodera.


Nie sądze ponieważ:
a) tak było na czystym systemie MB, MBP
b)na systemie z zainstalowanymi kodekami MB i MBP
c)nie sądze aby to był przypadek

---- Dodano 02-10-2008 o godzinie 11:51 ----

Oczywiste jest że na kineskopowcu zawsze będą wyglądać lepiej niż na LCD.


tak ale nie aż tak ,bezprzesady proponuje zrobić test opisany kilka postów wyżej u mnie na LCD 32" Sony i na Laptopie 14,1 Asusa żony i moich 2 poprzednich Laptopach Toshiby na Celeronie wszystko było normalnie i taką normę także przyjmowałłem w przypadku Appla niestety błędnie a zarcji tego iż mam dużą kolekcję DVD to jest to dla mnie olbrzymi problem.

#12 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 02 października 2008 - 19:51

Może na windzie obraz jest wyraźniejszy, za to nie ma nawigacji. Mplayer w swojej doskonałości nie ma panelu do nawigacji, rozkosz. Poza tym groszki, zresztą bardzo delikatne, które są w DVD na mac'u to tak niezauważalna sprawa podczas oglądania filmu, że nie wiem za bardzo jak podejść całego wątku. Nie oglądałem jeszcze filmu, który miałby specjalnie rażącą jakość, która wyrażnie przeszkadzała by w odbiorze. A obejrzałem dużo, nie mamy telewizora w domu i jedyny kontakt z filmami to DVD. Poza tym obejżyj sobie VCD :D to dopiero kaszana. O ! to są filmy, których nie da się oglądać dopiero.

#13 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 października 2008 - 20:09

Poza tym obejżyj sobie VCD :D to dopiero kaszana. O ! to są filmy, których nie da się oglądać dopiero.


Zawsze to jakieś pocieszenie:p

#14 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 02 października 2008 - 20:19

Nieby tak, ale nie do końca. Żona ostatnio "zaszalała" i przyniosła do domu pięć filmów. Załamałem się gdy zobaczyłem, że wszystkie to VCD. Załamałem drugi raz gdy włączyłem jeden z nich. Na pewno były tanie, ale nie warte swojej ceny. Są pewne granice. Gates naprawdę miał chyba wizję wymyślając ten szajs. Jaki pan taki kram.

#15 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 października 2008 - 20:51

Wszystko zalezy od wymagan. Jak dobry film, to i z VCD (a nawet z magnetowidu!) poogladam. Slaby film nie przestanie byc slaby nawet na BluRay w HD 1080i... :)

#16 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 01:27

6,

ciekawe - pobaw się rozdzielczościami ekranu przy oglądaniu problemaycznych DVD...
Spróbuj zmienić kalibrację kolorów...
Ściągnij jakś próbkę HD z netu...

I co widać ?

---- Dodano 04-10-2008 o godzinie 01:38 ----
Właśnie na szybko odpaliłem "Waterworld" na moim MBP 2.2 GHz Intel C2D z matowym ekranem i zmieniłem ilość kolorów na "Thousands" - wystąpiły wszystkie ww. objawy...

#17 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 października 2008 - 06:48

6,

---- Dodano 04-10-2008 o godzinie 01:38 ----
Właśnie na szybko odpaliłem "Waterworld" na moim MBP 2.2 GHz Intel C2D z matowym ekranem i zmieniłem ilość kolorów na "Thousands" - wystąpiły wszystkie ww. objawy...


Z tym że ja w ustawieniach monitora mam miliony,zmienie jeszcze rozdzielczość i zobacze czy coś to da.
Co do filmów DVD to nie ma znaczenia wielkiego, efekt w mniejszym lub większym stopniu występuje we wszystkich,tych nowych Skarb Narodów 2 i tych starych .
Co do filmów w HD sprawy nie ma nowy trailer Bonda 1080 wygląda pięknie.Tak jak DVD odtwarzane w Windowsie;) ;)

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 października 2008 - 12:15

Ja mam iMaca a dotad myslalem ze to wina kopii DVD - nie ukrywam, ze rzadko ogladam filmy na kompie i co najwyzej takie dolaczane do gazety ;) dlatego myslalem ze do gazet dodaja takie slabsze wersje. Teraz jest dla mnie jasne; zobaczcie np jakosc ripowania z dvd na Maku - pixele wielkosci kafli, gradienty schrzanione. Mysle ze to cos z kodekami Apple, np jakosc filmikow z iMovie HD to dno, nie nadaja sie do niczego innego niz youtube. Pierwszy lepszy pecet bija tutaj Maca o glowe.

#19 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 15:07

6, @Ruczaj - ja mam wspaniale wyglądające ripy do MP4, codec Appla MPEG jest jednym z najlepszych na rynku... coś musisz poćwiczyć z ustawieniami... chyba :wink:

#20 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 04 października 2008 - 16:46

Teraz jest dla mnie jasne; zobaczcie np jakosc ripowania z dvd na Maku - pixele wielkosci kafli, gradienty schrzanione.
Mysle ze to cos z kodekami Apple, np jakosc filmikow z iMovie HD to dno, nie nadaja sie do niczego innego niz youtube. Pierwszy lepszy pecet bija tutaj Maca o glowe.

Problem z kodekami ? rany, dlaczego ja nie widzę problemu ?
Wczoraj kupiłem DVD z gazety - Jaś Fasola na wakacjach. Jakość bardzo dobra. Nie wiem czego niektorzy oczekują, ale chyba filmy należy oglądać a nie wpatrywać się w ekran.
Podczas ripowania jakość jest taka sama jak na DVD. Dopiero jak nagrywasz i dodatkowo kompresujesz płytę do rozmiaru 4,5 Gb, wtedy może być spadek jakości. Ale mam tak zabezpieczonych dużo filmów i nie zauważyłem utraty jakości.
Tak jak są audiofile tak, jak widać są videofile. Ale OK, każdy co innego widzi w filmie.

#21 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 października 2008 - 16:59

Ale OK, każdy co innego widzi w filmie.

:P :P :P :P

#22 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 października 2008 - 23:01

No wlasnie, moze ogladacie gole baby to i jakosc nie ma znaczenia :) Ale u mnie kurna np Titus Andronikus (wersja z Anthonym Hopkinsem, a wiec nowa,sklepowa a nie gazetowa) ma spieprzone gradienty, zwlaszcza widoczne w scenach gdzie jest dym/kurz itp. Ustawienia na miliony kolorow. Apple cos ma ciulowe z video.

#23 baq_ole

baq_ole
  • 236 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki, Poland

Napisano 06 października 2008 - 07:42

ja tez nie wiem ocb z tą jakością ale dobrze nie jest. To co na odtwarzaczu dvd i TV lub na pececie jest odtwarzane dobrze - na maku wygląda tragicznie. Dzieje się tak nie tylko z gotowymi płytami dvd ale również z materiałem zrzuconym bezpośrednio z kamery - mojej sonki vx2100. Potem jak ktoś przychodzi po odbiór filmu to aż wypadałoby to zapuścić na TV bo na maku jest taka pixelioza i inne tego typu zakłócenia obrazu, że aż niemiło się to ogląda. I potem trzeba się klientowi tłumaczyć, że na telewizorze i odtwarzaczu dvd wszystko będzie grało.

#24 slawekhh

slawekhh
  • 23 postów

Napisano 06 października 2008 - 13:51

Czyli dużo osób ma z tym problem, robi się już z tego poważniejsza sprawa, czy oni tam w apple nie wiedzą o takim stanie rzeczy albo nie chca wiedzieć. W dzisiejszych czasach gdzie na najtańszym DVD z supermarketu filmy chodzą pięknie, a na maku tragicznie jest to po prostu śmieszne. Ktoś tam wyżej pisał, że mamy nie wiadomo jakie wymagania, ale wystarczy oglądnąć film na byle jakim DVD i na maku i już widać różnicę. Dla mnie taki stan jest nie do przyjęcia. Do tego dochodzą jeszcze problemy z jakością zapisu z iDVD jak opisują to ludzie w innych tematach. Coś tu jest nie tak. Kłóci się to z ideą mac OS i sprzętu apple, który podobno jest idealny do obróbki grafiki i video - chyba, że tej drugiej opcji to nie dotyczy. Będę miał trochę więcej czasu to chyba tzreba będzie napisać do apple. Ostanio był u mnie szwagier, któremu szczerze polecałem zamianę z PC na MAC, ale ostatnio zastanawiam się czy nie siedzieć raczej cicho, co by nie miiał później do mnie pretensji.

#25 GRSM

GRSM
  • 10 postów

Napisano 06 października 2008 - 14:01

Proste pytanie...z jakiej odleglosci ogladasz film DVD? Pamietaj ze rozdzielczosc takiego filmu DVD jest bardzo niska w porownaniu do natywnej dla tego panelu - on musi przeskalowac obraz. Dzieje sie tak na kazdym panelu LCD dlatego nie nalezy siedziec za blisko ekranu - na kineskopie nie masz tego problemu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych