Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemik z Roxio Toast 6 Titanium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipca 2006 - 22:05

Jak przegrywam plyty w tym programie to zawsze za pierwszym razem wyskakuje mi takie cos: http://img77.imagesh...picture1tp9.png

Klikam OK, potem powtarzam czynnosc i wtedy nagrywa juz bez problemu...

Jak pozbyc sie tego wyskakujacego okienka?
Dodam, ze mam wtedy wyłaczone wszelkie inne programy.

Dzieki za pomoc.

P.S. Oczywiscie wykonawca i tytul plyty sie zmienia. :)

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 22:35

Tiger? Podejrzewam, że spotlight może coś odczytywać z płyty.

#3 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2006 - 07:03

Tiger? Podejrzewam, że spotlight może coś odczytywać z płyty.


Tak, Tiger. Jest na to jakaś rada Heidi?

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2006 - 07:08

Poza wyłączeniem Spotlighta chyba nie bardzo. Może wystarczy, żebyś po włożeniu płyty do napędu odczekał chwilę, aż napęd się "uspokoi". Bo chyba nie spotkałem się z programem, który pozwala wyłączyć z przeszukiwań Spotlight jakiegoś rodzaju napędów, a to by było najlepsze rozwiązanie.

#5 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2006 - 07:13

...a może pora na zmiane programu do nagrywania? co polecasz Heidi? jaki program Ty uzywasz?

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2006 - 07:23

Zdziwisz się, ale używam Finderowej funkcji wypalania płyt. Głównie zgrywam na płyty jakieś swoje projekty do archiwum czy pliki produkcyjne. Może wystarczy podniesienie wersji Toasta? O ile pamiętam, wersją aktualną jest wersja siódma. Może być to samo, bo było z Illustratorem, który podczas zachowywania pliku pozostawiał kopię roboczą, której nie mógł usunąć z powodu indeksowania jej przez Spotlight. Pomogło uaktualnienie programu.

#7 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2006 - 07:33

Ja też używam Findera jak zrzucam cos z dysku na plytke. Ale jak skopiować płyte w Finderze, i jak nagrać płytke w wersji audio ( do słuchnia w odtwarzaczach CD) pobierajac np. pliki wave lub mp3? Wtedy chyba przydaje sie jakis program...

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2006 - 07:42

A owszem, przydaje się. A konkretnie iTunes ;-) Dobrze jest tylko importować pliki do formatu bezstratnego (stosuję AIFF), a w preferencjach nagrywania wybrać format audio CD. Ot i cała filozofia.

#9 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2006 - 07:47

..no tak...racja, nie wpadlem na to... widze, ze mam filozofie nie zasmiecania sobie kompa niepotrzebnymi programami...mądre... ale powiedz mi jeszcze tylko jak kopiujesz plyte audio w iTunes? wsadzasz plytke oryginalana i...? i czy ona jest idealna kopią? w sensie ty wszystkich danych co sa w bazie CDDB, CD textu itd.?

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2006 - 08:09

Wsadzam płytę do napędu, czekam chwilę aż program pobierze informacje z CDDB, a potem wciskam przycisk Importowania. Potem tworzę nową listę odtwarzania, przeciągam do niej zaimportowane pliki i wciskam przycisk wypalenia. Co do CD text to nie wiem, bo chyba nigdy się z tym nie spotkałem lub nie wiem co to takiego. Oczywiście płyta traci dodatkowe partycje, na przykład z multimediami, ale jeżeli ma to być płyta do słuchania, nie jest to, moim zdaniem, jakiś problem.

#11 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2006 - 09:08

...Dobrze jest tylko importować pliki do formatu bezstratnego (stosuję AIFF), ...

A tak na aproposie formatów bezstratnych. Ostatnio (na emulach itd.) robi się popularny format .ape (Monkey's Audio Compressor). Do odtwarzania pary plików .ape (dźwięk) + .cue (info) można wykorzystać np. odtwarzacz Cog. Ale jeśli chciałbym nagrać toto na płytę, to czym? Żaden znany mi wypalacz nie obsługuje tego formatu...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych