Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Potrzebuje wielu pulpitow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 18 lipca 2006 - 05:09

czy znacie jakis dobry program najlepiej freeware ktory da mi wiele pulpitow a przelaczanie po nich najlepiej w efekcie kostki?? na moim MacBook-u Pro mam po prostu za malo miejsca na niektore cuda :) Z gory dzieki!!!!! Pozdrawiam

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2006 - 05:12

http://www.versiontr...fo/macosx/25159
albo
http://www.versiontr...fo/macosx/21594

A tak w ogóle to wystarczy poszukać na forum :wink:

#3 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 18 lipca 2006 - 05:37

A jak uzywac tego VirtueDesktop ?? Nigdzie nie moge tego znac lama ze mnie w tym proggsie jest i to kompletna :D I co lepsze ww. czy moze DesktopManager?? OK JUZ MAM NIEWAZNE DZIEKI!!!! TEMAT ZAMKNIETY

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 06:42

Oba programy w polskiej wersji znajdziesz u mnie na stronie. Może tak Ci będzie łatwiej.

#5 cypreess

cypreess
  • 90 postów

Napisano 18 lipca 2006 - 08:16

Naucz sie wykorzystywac Expose, i korzystac z faktu ze apple+tab przelacza aplikacje a nie okna. Uwierz mi NIC INNEGO ci nie jest potrzebne, a wszystko inne nadaje tylko dodatkowej pracy z kontrolowaniem gdzie co ma byc na ktorym pulpicie jakie okno. Super niewygodne.

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 08:32

Pod warunkiem, że pracuje się z jednym programem jednocześnie, a nie zestawami programów..

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 lipca 2006 - 09:02

A może po prostu potrzeba ci drugiego monitora... jest to dość proste i praktyczne rozwiązanie

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 lipca 2006 - 10:07

Oba programy w polskiej wersji znajdziesz u mnie na stronie. Może tak Ci będzie łatwiej.

On mieszka w stanach ;)
Chyba nie powinien mieć problemu z językiem... chociaż różnie bywa :)

#9 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2006 - 15:56

Naucz sie wykorzystywac Expose, i korzystac z faktu ze apple+tab przelacza aplikacje a nie okna. Uwierz mi NIC INNEGO ci nie jest potrzebne, a wszystko inne nadaje tylko dodatkowej pracy z kontrolowaniem gdzie co ma byc na ktorym pulpicie jakie okno. Super niewygodne.


Tu się nie zgodzę ;)

Dopiero kombinacja Expose i wirtualnych pulpitów to jest coś!

Zresztą jeśli używa się Virtual Desktops to jabłko+tab zmienia aplikację i przy okazji zmienia pulpit na ten na którym ta aplikacja pracuje. Nie ma żadnych problemów z kontrolowaniem gdzie jaka aplikacja pracuje.

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 lipca 2006 - 16:09

powiem szczerze że mnie mile zaskoczył program Desktop menager... przy stosunkowo małym 14" monitorze sprawdza się wysmienicie. Virtual Desktop jeszcze domnie nie dotarł.. jest inny, ale jeszcze go rozpatrze. Fajnie pracuje się DM i drugim monitorem... naprawdę przednia sprawa... tylko te moje 8mb vram to trochę za mało na efekty przejścia :( później sprawdzę na iB :)

#11 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 18 lipca 2006 - 21:18

A może po prostu potrzeba ci drugiego monitora... jest to dość proste i praktyczne rozwiązanie


Jakos nie widze sobie taszkania laptopa i ACD 20" np do parku :D

#12 cypreess

cypreess
  • 90 postów

Napisano 18 lipca 2006 - 22:00

NIe wiem, mi tam na codzien expose wystarcza do wszystkiego, a w domu jak pracuje nad czyms powazniej dopinam drugi monitor.

#13 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 18 lipca 2006 - 22:27

Expose + VirtueDesktop sprawdza sie w pracy znakomicie, szczegolnie jak pracuje w PS i Flashu

#14 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 18 lipca 2006 - 22:32

tylko ze w virutue desktop wkurza mnie tapeta jak ustawie jakas i przerzuce na drugi pulpit to zaraz wszystko zamienia sie na stara tapete grrrrr

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2006 - 22:36

Opcja własnego tła na każdym Biurku?

#16 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 18 lipca 2006 - 23:02

u mnie finder w docu nie otwiera nowego okna, jakoś się przyzwyczaiłem ale troche mnie to wkurza jak się zapomnę ;)

#17 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 09:55

Powiem szczerze że już się przekonałem- przeszedłem na te stronę mocy- do desktop menagiera ale drążąc dalej brnę w virtual desktop i trochę jest fajniejszy gdyby nie ta wielkość okna do zmiany desktopów... czy jest na to jakiś patent? Może można pobrać jakieś "szablony" lub rozszerzenia?
Jak dodać jeszcze jedno biurko?- opcja ta niejest aktywna w "inspektorze biurek"

Dołączona grafika

#18 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2006 - 10:06

VirtueDesktops? To wywoływane Alt > Tab? Ja tego w ogóle nie używam. Przełączam kombinacją Ctrl + Shift + strzałki... Ustawić można dowolnie w Preferences > Triggers A czasami jak chcę zaszokować pececiarzy to podłączam do tego ShadowBook :-)

#19 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 10:17

Andrzeju mam polską wersje i nie mam pojęcia jak Heidi to polonizował więc nawet przez myśl mi nie przechodzi by próbować odgadnąć gdzie były w pierwotnej wersji te funkcje o których piszesz.
Ponadto ustawiłem sobie wywoływanie nie przez klawiature a przez kursor co jest o tyle praktyczne że głównie używam myszy do pracy.

Jeśli shadow book to efekty np przechodzenia lub kubika to u mnie na 8Mb VRAM i tak ich nie zobacze :( więc nikogo nie zaszokuje i nie taki jest mój cel :(

Nadal nie mogę dodawać desktopów :( a brakuje mi jeszcze jednego :( w desktop menagierze wszystko to jest jakieś takie "prościejsze"
Dołączona grafika
co obrazuje ten zrzut: dolny lewy róg- plus jest nie aktywny :(

#20 pixel

pixel
  • 91 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 10:29

moj Macaroni zostal w domu, ale: sprawdz jaka masz konfiguracje rozmieszczenia pulpitow (defaultowo z tego co pamietam jest matrix 2x2). ja zmienilem sobie na 1x4 (4 pulpity mi w zupelnosci wystarczaja) i mam teraz je wszystkie w jednej linii (irytowalo mnie obracanie w pionie). zmien rozmiar tej macierzy, ew. uruchom ponownie virtue i sprbuj dodac nowy pulpit...

#21 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 10:53

Ok desktop dodany :) ogólnie to porostu potrzebuje jedno surowe biurko do pracy- z przypisanym programem do obrobki zdjęć. zmienilem rozmiar i sie dodalo... tylko to jakos tak dziwnie dziala :? w DM dodawało się automatycznie i nie było problemow... jeszcze tylko żeby ten przelacznik biurek dal się regulować- jest po prostu wielki.. bardzo wielki wręcz przeszkadza...

#22 pixel

pixel
  • 91 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 11:31

ciezko jest opowiadac z pamieci, bo pewnie cos pomyle, ale co tam ;) sprobuj wybrac z menu kontekstowego virtue.app "Show package content" i w poszukac w Resources grafik za to odpowiedzialnych, po czym wyedytowac je uzywajac np. Photoshopa tak, by ikona pulpitu byla calkowicie transparentna, a ciemny prostakat bedacy tlem tak przyciac, by byl tlem dla samej nazwy pulpitu. Podobna akcje zastosowalem ostatnio wobec plikow systemowych, by zmienic powiadomienia dot. utraty polaczenia z mysza i klawiatura BT, dzwiekiem i stopniem podswietlenia matrycy ;) (gdyby kogos interesowalo, moge po powrocie z pracy dac namiary na te grafiki...) wylaczylem sobie te powiadomienie i nazwy pulpitu przy ikonie w pasku, a zamias tego ustawilem sobie napis na pulpicie (jak dobiore sie do screenow z mojego pulpitu, wrzuce tu shota pogladowego) ;)

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 11:39

... szkoda tylko że zrezygnowałem ze wspierania piractwa i już nie mam PS :( A i nie wiem czy udało by mi się to zrobić :opss: Ponadto chyba jednak wróce do desktop managiera.. działa wyśmienicie i nie obciąża tak mojego słabiutkiego g3 procesorka :( Do VD wrócę jak tylko kupie procesor do mojego PM (patrz podpis) Ale jest na razie ok, oprócz zmniejszania wielkości okien to cała reszta jest super- ogólnie to jakiś użytkownik mógł by się pofatygować z maila do autorów programu i zwrócić im uwagę na brak regulacji wielkości okna... moim zdaniem jest to niedopatrzenie...

#24 pixel

pixel
  • 91 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 12:37

do mnie akurat idea DM nie docierala, a Virtue idealnie trafil w moj gust i potrzeby. co do zmiany rozmiarow okna - fakt. tez to zauwazylem, a implementacja tego bylaby milym akcentem ;)

#25 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 lipca 2006 - 12:43

nie znalazłem tego okna pod postacią graficzną w pakiecie programu... Więc nici z własnoręcznego zmniejszenia. W DM brakuje niestety kilku "opcji" mi przypisania programu do desktopu, ale po krótkim czasie do wszystkiego idzie się przyzwyczaić- tak jak wiele osób dziwi się jak mogę pisać z włączonym "sticky Keys" a mi jest tak po prostu wygodnie. Wszystko kwestia gustu. Jak autorzy zmniejszą okna to się przesiądę :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych