Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Quark 7 beta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 16 lipca 2006 - 21:13

Czy ktos z Was testowal juz to oprogramowanie? U mnie wystepuje problem z wprowadzaniem liczb z klawiatury, program wcale ich nie przyjmuje, moze ktos zna rozwiazanie tego problemu? P.S. Konkretnie chodzi o cyfry wprowadzane do okien dialogowych. Te wpisywane w ramki sa OK.

#2 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 lipca 2006 - 09:17

Witam, ten problem nie dotyczy tylko wersji testowej. Zakupiłem Quarka 7.0 Passport (upgrade z wersji 6.5) i mam to samo. Nie można wprowadzać wartości cyfrowych do okien dialogowych programu (np. wielkości czcionki, zmiany kerningu, położenia elementów, ich wymiarów itp.) Wyjaśniam tę sprawę z moim dostawcą oprogramowania. Jak się czegoś dowiem - zaraz napiszę. Moja konfiguracja: iMac 2 GHz Intel Core Duo, Mac OSX 10.4.7 Pozdrawiam

#3 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 18 lipca 2006 - 21:54

Witam,
ten problem nie dotyczy tylko wersji testowej. Zakupiłem Quarka 7.0 Passport (upgrade z wersji 6.5) i mam to samo.
Nie można wprowadzać wartości cyfrowych do okien dialogowych programu (np. wielkości czcionki, zmiany kerningu, położenia elementów, ich wymiarów itp.) Wyjaśniam tę sprawę z moim dostawcą oprogramowania. Jak się czegoś dowiem - zaraz napiszę.
Moja konfiguracja:
iMac 2 GHz Intel Core Duo, Mac OSX 10.4.7

Pozdrawiam

Ja dzwonilem do Wimalu - oto ich rada: przelacz uklad klawiatury na US. Rzeczywiscie dziala, ale malo wygodne. Moj kwark wypuszczal dzisiaj 4 proste strony do pdfa 20 minut... U Ciebie tez to tyle trwa? Pozdrawiam!
P.S. Zreszta druk do pliku postscriptowego trwa rowne dlugo:) Ogolne wrazenie - wspanialy i intuicyjny program, tylo troche niedopracowany:)

#4 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 lipca 2006 - 09:39

Problemem jest polska klawiatura (Polish Pro) napisana w skrypcie CentralEurope.

Rozwiązaniem problemu jest zainstalowanie w systemie klawiatur w skrypcie Roman. Można je pobrać np. stąd:
http://homepage.mac....leSharing8.html

(Z podziękowaniem dla Heidi - bo to strona tego użytkownika)

Jak stosuję wersję (Polish modified). Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości stosowania wprost nowych fontów (OpenType). Wymaga to zmiany klawiatury w czasie pracy np. na Polish Pro.

Co do plików PDF i PS: faktycznie Quark 7 ma z tym pewne problemy. Ich źródłem są chyba pliki EPS linkowane do programu. Zuważyłem, że program czasami ma też kłopoty z ich edytowaniem (np. przesuwaniem, skalowaniem itp.)

Generalnie zgadzam się z Twoją oceną programu.

Pozdrawiam

#5 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 19 lipca 2006 - 20:04

He, he, a jaki problem z przezroczystosciami zapisanymi do pdf:) Ale nadal twierdze, ze to przyjemny program:)

#6 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 01 sierpnia 2006 - 10:38

Taki mam jeszcze problem dotyczacy quarka. Czy jest jakis sposob na zrzucenie zawieszonych spojnikow? Cos takiego jak Short Words, tylko dla quarka? Pozdrawiam serdecznie:)

#7 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 sierpnia 2006 - 10:58

czy quark 7 bardzo się różni od wersji 5 ? (bo z tego co pamietam to ostatnia
wersja jakiej uzywalem do przesiadki na indesigna) Ostatni indesign
jak dla mnie jest bezkonkurencyjny, ale kto wie..... ale o intuicyjność
to quarka nigdy nie podejrzewałem ;)

Ogolne wrazenie - wspanialy i intuicyjny program, tylo troche niedopracowany



#8 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 01 sierpnia 2006 - 11:49

czy quark 7 bardzo się różni od wersji 5 ? (bo z tego co pamietam to ostatnia
wersja jakiej uzywalem do przesiadki na indesigna) Ostatni indesign
jak dla mnie jest bezkonkurencyjny, ale kto wie..... ale o intuicyjność
to quarka nigdy nie podejrzewałem ;)


bo ostatni indizajn jest bezkonkurencyjny:) chociaz od wersji 5 quark posunal sie do przodu:) jest duzo bardziej, jakby to nazwac, dla czlowieka:) siadasz i pracujesz, ot co:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych