Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Photoshop CS4 - już jest.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 (-:

(-:
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 09:09

CS4- super pakiet. Naprawdę warto się przenieść.
Ale najważniejsza wiadomość zwłaszcza dla Macowców: W CS4 nie będzie wsparcia dla 64 bitów w OSX!!! Takie rzeczy tylko w Windows. Dla mnie to jest totalna porażka. Apple będzie znowu 100 lat za murzynami. Jestem tym faktem załamany! Nie wiem czy nie skończy się to dla mnie przesiadką na Windows.
Do zastanowienia: Jak opracowywać zdjęcia z 60 milionowych przystawek, które za tydzień zostaną zaprezentowane na PhotoKinie? Jak pracować na 3Gb Ramu które może zaadresować 32bitowy program??? Jestem tym załamany!

Czy to jest wystarczający argument za tym, żeby przesiąść się na Windows? Tylko co ja mam zrobić ze swoim sprzętem i softwarem? Sprzedać (może lepiej oddać biednym - kto to kupi?) czy pracować na bootcampie?

Hasselblad bringing 60-megapixel H3DII-60 in April 2009 - Engadget

http://wwwimages.ado...support_FAQ.pdf

#2 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 26 września 2008 - 09:42

nestety terorie spiskowe mozna snuc ....osx system dla designerow .. hehe kiedys moze tak ... bill posmarowal komus w apple .. zenada i porazka zawsze mozesz postawic sobie viste na bootcampie lub vmware i bedzie sie cieszyl ladnym makiem :D wydaje mi sie ze adobe cos z tym zrobi i wypusci jakiegos patcha...

#3 (-:

(-:
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 10:37

Tak, rzecznik Adobe już teraz podał do wiadomości, że ten Patch będzie się nazywał CS5 (pięć) - czyli kolejne 500$ za aktualizacje + 16 miesięcy oczekiwań.

#4 Michal1980

Michal1980
  • 89 postów

Napisano 26 września 2008 - 11:16

Ja pracuję na CS3 i nawet nie zamierzam kupować upgrade'u do CS4. Nie jest to warte tych pieniędzy. Może CS5, zobaczymy. Adobe pewnie zrobi otoczkę wokół "nowych" produktów, ale pewnie okaże się, że zmiany w nowej wersji są nieodczuwalne, a przyrost prędkości znikomy. Dla mnie na razie szkoda kasy. Wielu użytkowników pewnie zdecyduje się i kupi, a panowie z Adobe będą zacierali ręce i zamiast robić poprawki do istniejących wersji bądą dodawali wodotryski, nazywali je kolejnym numerkiem CS i zarabiali kasę.

#5 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 26 września 2008 - 11:29

zmiany w CS4 z tego co widzialem na stronce są i to dość ciekawe, polecam tam zajrzeć....

#6 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 26 września 2008 - 12:36

zmiany w CS4 z tego co widzialem na stronce są i to dość ciekawe, polecam tam zajrzeć....


Dokładnie, miło zobaczyć, że coś się dzieje. Sam PS nie dostał wielu ciekawych funkcji i troszke zbrzydł IMO na UI, ale za to zmiany w ID (Linki, Preflight), AI (transparencja w gradientach, mnogość artboardów), FL (Bones Tool, XMP, czy w DW są spore i bardzo ciekawe :)

Mimo to, jak pisze Michal1980 - CS3 ma jeszcze taką ilość*bugów na Macu, że boje się myśleć o CS4, a swoją drogą ciekawe kiedy je naprawią... ciekawe...

#7 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 26 września 2008 - 12:54

Ja jestem zdegustowany brakiem obslugi 64 bitow w applu. Ale podobno bdb chodzic bedzie wspomaganie kart graficznych w PS do tego jest sporo usprawnien dla powaznych operatorow dtp i projektantow. Mimo ze na poczatku nie chcialem kupic tego pakietu widze po filmach z nowego CS4 ze pakiet usprawni prace rownolegle ja przyspieszajac. Zobaczymy po ile upgrade w polszy bedzie:)

#8 Szyderca

Szyderca
  • 29 postów

Napisano 26 września 2008 - 14:57

Zainteresowanie CS4 ogromne. Niektórzy się zastanawiają nad ceną jaką trzeba będzie wydać, a inni "graficy" zwyczajnie rozgrzewają torrenty. Jak znam życie oni będą pierwszymi posiadaczami tych pakietów. Potem będą się wymądrzać na temat oprogramowania, które oczywiście "kupili".

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 września 2008 - 16:24

Dajmy spokój OT.

#10 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 26 września 2008 - 20:04

A ja w końcu zostałem „przymuszony” współpracą z nowym klientem do upgrade CS z wersji 1 na wersję 3 - i się cieszę, że tak długo CS1 mi dobrze służyło - nawet na Intelu :) Teraz przy okazji będę miał darmowy upgrade do CS4 - jak się nie sprawdzi z powodu błędów, bez problemów wrócę do CS3.

#11 ienes

ienes
  • 166 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2008 - 21:15

Dopiero dzisiaj obejrzalem keynote i w sumie spodobalo mi sie, szczegolnie szybkosc przetwarzania duzych zdjec (kilkasetmegapikselowe zdjecie zoomowane plynnie i bardzo szybko robi wrazenie), bo jako, ze pracuje non stop na tiff-ach 16 bitowych powyzej 100 mb na wejsciu, ma to dla mnie niebagatelne znaczenie. :) Content-aware image resizing - tez fajny ficzer. Nie wiem, jak to sie bedzie sprawdzac w praktyce, ale rowniez by mi sie przydalo. Ogolem nawet jesli zmian nie jest tak duzo, to te, o ktorych pisza na adobe.com ciesza mnie bardzo.

#12 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 października 2008 - 15:06

Takie mam wrazenie ze najwieksze zmiany to sa w promocji nowego produktu CS4... naparwde fajnie zrobiona kampania. Ja oczywiscie szanuje Adobe za nowe pomysly... ale nie podoba jak b. niedorobione jest CS3. Liczylem, ze trzecia juz wersja pakietu dziala jak prawdziwy pakiet ale to tylko reklama. Jak dla mnie to to jest wersja 3. ale pomyslu na zintegrowany pakiet. Na palcach reki reki mozna policzyc prawdziwe nowe funkcje w calym zestawie. Rewelacja to prawdziwe wykorzystanie OpenGL, Poczekamy na trial. Na Ai pracuje juz 6 lat ale nadal wspominam pewne podstawowe funkcje z Corela, ktore zdaje sie, ze Ai dopiero odkrywa i to niesmialo, jak chociazby tak prosta rzecz jak wybor czcionki z podgladem zaznaczonego akurat tekstu. - jako nowa opcje multiartboard to dla mniezupelnie rozbroilo, do tej pory pisali ze po co to komu a tu prosze... olsinilo ich? - z wielkiej laski i rownie wielkimi krzykami w CS3 wprowadzili w koncu polozenie outline wzgledem obiektu, ale nadal b. brakuje tej mi tej funkcji w tekscie, ktory trzeba zamieniac na krzywe lub duplikowac przy kazdej zmianie tresci... - brakuje mi bardzo poprawy art pedzli, kontrola strach wg patch dzialaja koszmarnie i w dodatku nie mozna uzywac transparentnych bitmap - normalnie muzeum - wymiana kolorow pomiedzy programami... - podstawowa paleta mieszania kolorow z muzeum - 3D ktore jest na poziomie lat 90 do tego dziala na 8 core rownie do bani na jak na na 1 i nie exportuje tego 3D dla np. PS. - zupelnie niedorobione informacje o obiekcie zaznaczonych obiektach - myslem ze to uzupelnia w jakims prostym patch'u. - nadal brak latwego sterowania opcjami zastosowanej blend'y - itd itd itd, w ogole wydaje mi sie ze team Illustartora tworza sami oldboy'e ;( w przeciwienstwie do np Indd choc ten jest nadal wolny i zupelnie nie wiem dlaczego za incopy zadaja 2 tys zl!? I tak moglbym na kazdy program, moze z wyjatkiem PS i AE, ktore nadal sa naparwde liderami wykonania i kreatywnosci jak dla mnie. Do tego nadal brak 64 bit,... jak pisze Adobe z winy niezdecydowanego Appla... Duzo we mnie goryczy, bo po przygodach CS3 nie moge dojsc do siebie... Czekam na trial ale raczej nie bede inwestowal kasy aby za rok przejsc na 64 i CS5... Zaczyna sie jak swego czasu z Corelem nalezalo kupowac w kratke

#13 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 października 2008 - 16:26

Illustrator to moje podstawowe narzędzie i też nie mogę zrozumieć, dlaczego ten program praktycznie się nie rozwinął od wersji 8. Do tego indesign podobne funkcje realizuje o niebo lepiej od ai czego przykładem może być choćby szybkość działania efektu cienia (polecam zrobić test i w AI modyfikować cień 50 obiektów i nie zamulić komputera, kiedy w indyku można to zrobić bez najmniejszego problemu). W ogóle odnoszę wrażenie jakby teamy pracujące nad róznymi programami pakietu w ogóle ze sobą nie współpracowały... a sprawa koloru pomiędzy aplikacjami - dramat

#14 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 04 października 2008 - 17:30

A powiedzcie jedno: czy da się wyłączyć szare tło na pod paletami, wzięte z wersji windowej, i przywrócić przeźroczystość tła, tak, żeby pod spodem było widać desktop ?

#15 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 października 2008 - 15:48

Tutaj forum Ai - zyczenia.
Bardzo czesto zamiast cos konstruktywnego pisza - potrzebujemy wiecej raczek...
Ale warto tam marudzic! Zaparszam serdecznie.

#16 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 05 października 2008 - 21:44

Ponawiam pytanie.

#17 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 października 2008 - 04:58

Jak bym wiedzial to bym odpowiedzial.

#18 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 07:58

Sprawa wyjaśniona: da się.

#19 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 października 2008 - 11:22

:) NO TO nie badz taki tajemniczy i rzeknij slowo jak. Instalacja dodatkowego softu?

#20 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 11:38

Dodatkowy soft ? są prostsze metody. Większość rzeczy da się zrobić w systemie bez dodatkowych programów, tylko trzeba wiedzieć jak. A to akurat jest dostępne w CS4 poprzez Preferencje programu.

#21 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 października 2008 - 14:15

CS4 :) a! Nie wiedzialem ze jest juz dostepny :)

#22 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 października 2008 - 20:30

a skąd go mozna pobrać? oczywiście mam na myśli trial. Bo na adobe nie ma możliwości.

#23 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 21:54

Jest możliwość tylko musisz stworzyć sobie konto w Adobe. Nie trzeba nic mieć kupionego, wystarczy się zarejestrować.

#24 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 października 2008 - 05:33

Oj stary — lecisz sobie w kulki....
Jestem uzytkownikiem od dosc dawno Adobe, kupuje za pomoca Adobe store. Mam tez jak kazdy zainteresowany wlaczone automatyczne powiadomienie, a na stronie jest taki komunikat:

"Complete the following fields to be notified by e-mail when Adobe® Creative Suite® 4 products and trials are available."

Powiedz mi na jakiej stroie ty sie logujesz Adobe Torrent?

A tak przy okazji dla kolegow zainteresowanych rozwojem i gnebieniem inzynierow tego niezlego pakietu aby zuplenie nie przemienil sie w maszynke do robienia pieniedzy. Wazniejsze zrodla Adobe corp.:
Adobe Labs - Homepage
Adobe Developer Connection
Adobe Forums - User to User Forums
Adobe - Feature Request/Bug Report Form
Adobe — Kontakt z firmą Adobe
++ Feature requests ++ - User to User Forums
Adobe - Photoshop : For Macintosh
Optimize performance in Photoshop CS3 on Mac OS
http://tv.adobe.com/#

#25 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 października 2008 - 08:16

Ja lecę sobie w kulki ? widać Adobe leci w kulki wystawiając link do demo i dając tylko informację o jego dostępności.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych