Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

czego uzywacie do szybkiego przegladania zdjec na mac'u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 grze

grze
  • 156 postów
  • SkądSoCal, US

Napisano 23 września 2008 - 19:33

ja na pc uzywalem z reguly office'owego picture managera czy jak on sie tam nazywal. chodzi mi o program, dzieki ktoremu mozna szybko obejrzec zdjecia np przekopiowane przed chwila z aparatu, kasowac je podczas ogladania itp. Mac'owy preview doprowadza mnie juz do szaly, glownie ze wzgledu na: - jesli klikne na jedna fotke w folderze to otwiera sie tylko ona i nie da sie np strzalkami przechodzic do nastepnych - nie da sie z jego poziomu usuwac zdjec... A moze da sie to jakos ustawic? Z gory dzieki PS. Do pracy z wlasciwymi zdjeciami mam oczywiscie photoshopa, ale jednak do szybkiego przegladania nigdy go nie uzywalem...

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2008 - 19:58

Ja używam Adobe Bridge bo kupiłem w pakiecie CS. Ale do szybkiego przeglądania zdjęć z możliwością kasowania na bieżąco jest świetny malutki programik Just Looking - zastępuje macowy preview. Jest free, poszukaj w googlach.

#3 turli

turli
  • 6 postów
  • SkądElbląg

Napisano 23 września 2008 - 20:04

Maca mam w pracy wiec nie jestem w stanie sprawdzic. Ale z tego co pamietam to trzeba zaznaczyc grupe zdjec i wybrac opcje otworz, wowczas mozesz przeskakiwac pomiedzy zdjeciami, a nie ze kazde zdjecie klikasz pojedynczo.

#4 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 23 września 2008 - 20:07

Sprobuj XEE (bardzo szybki) lub JView lub systemowe QuickLook

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 września 2008 - 20:44

do szybkiego przeglądania fotek używam... spacji ;)

#6 janhalb

janhalb
  • 935 postów

Napisano 23 września 2008 - 20:55

Ja używam Canon ImageBrowser - ale to własne oprogramowanie dołączone do aparatu...

#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2008 - 21:25

do szybkiego przeglądania fotek używam... spacji ;)


Ja też, ale kiepsko się wtedy kasuje niepotrzebne zdjęcia, bo jak wciśniesz cmd + backspace to podglądaną fotkę usuniesz ale podgląd nie przeskakuje na kolejny obrazek i to jest właśnie kwaśne.

#8 marszull

marszull
  • 86 postów

Napisano 23 września 2008 - 21:35

Just Looking jest spoko polecam tez sobie podmienilem preview bo wkurzalo mnie to kasowanie

#9 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2008 - 22:34

Ja używam NikonView - ma to, czego szukasz, wygodnie obsługuje tagowanie, keywordsy, ma wiele ciekawych funkcji i jest szybki. Polecam, można zassać stąd: http://tinyurl.com/3eulmf

Pojawił się też taki śmieszny program ostatnio.

#10 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 24 września 2008 - 17:21

spróbuj Photo Mechanic

#11 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 24 września 2008 - 19:07

Just Looking jest spoko polecam tez sobie podmienilem preview bo wkurzalo mnie to kasowanie


Rowniez polecam, bardzo dlugo szukalem czegos dorownujacego wygoda IrfanView i JL jest swietny!

#12 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 24 września 2008 - 21:09

Osobiście używam właśnie systemowego preview tylko, zaznaczam zdjęcia które chcę przeglądać - pokazać, natomiast do szybkiego ale też i zaawansowanego zarządzania zdjęciami używam nikonowskiego ViewNX, jest też darmowy dla użytkowników nikona no i jest darmowy.

#13 darfinno

darfinno
  • 16 postów

Napisano 24 września 2008 - 21:52

Leopard jesli cos low res. Fotki: Aperture

#14 zietas

zietas
  • 136 postów

Napisano 24 września 2008 - 22:01

a ja klikam spacje i np. strzalka w dol lub w gore, jak cos mi nie gra to normalnie japko + backspace. dziala najlepiej.

#15 grze

grze
  • 156 postów
  • SkądSoCal, US

Napisano 25 września 2008 - 03:29

dzieki wszystkim za odpowiedzi i przyklady - bede po kolei testowal i jak znajde cos co mi odpowiada to dam znac

Maca mam w pracy wiec nie jestem w stanie sprawdzic. Ale z tego co pamietam to trzeba zaznaczyc grupe zdjec i wybrac opcje otworz, wowczas mozesz przeskakiwac pomiedzy zdjeciami, a nie ze kazde zdjecie klikasz pojedynczo.


dokladnie, ale dla mnie to jest conajmniej zenujace...mac mial byc systemem intuicyjnym i ulatwiajacym zycie a nie utrudniajacym (w sensie tak sie nasluchalem od znajomych i wyczytalem na wszelakich forach, no ale to nie temat o tym...

do szybkiego przeglądania fotek używam... spacji ;)


to cos tez jest tragiczne, raz sie duze wyswietlaja raz male, z kasowaniem lipa...

#16 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 26 września 2008 - 09:46

ja tam uzywam bridge csowego .. w sumie przyzwyczailem sie do niego :D i quick look :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych