Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 warsztaty:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#26 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 18:33

Robię tak..

Dołączona grafika

Efekt..

Dołączona grafika

Rozumiecie już*o co mi chodzi? To co robię w ultrabicie, nie przenosi mi tego do Global Tracks, Wiem jak je kopiować edytować wszystko.. Ale nie wiem o co z tym chodzi.

Albo myśle jak pecet.. albo nie wiem o co chodzi :lol:
Zgóry dzięki za pomoc :)

#27 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 22 września 2008 - 20:14

Ty chyba kopiujesz bezpośrednio z ultrabeata. Chodzi o to, żebyś to zielone o nazwie "Big Beat Remix Kit" z dolnego obrazka skopiował na ścieżkę pod spodem, którą wcześniej zdublowałeś za pomocą przycisku z obrazkiem podwójnego prostokąta i znaku + Nie mam pojęcia, co mają do tego Global Tracks, w każdym razie niczego tam nie skopiujesz. Byłoby jednak wskazane, żebyś najpierw przeczytał instrukcję obsługi - mam wrażenie, że chcesz się nauczyć latać wahadłowcem w 5 minut... ;)

#28 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 września 2008 - 21:08

swietny przyklad, wahadlowcem nie da sie nauczyc latac czytujac jeno instrukcje :) Nie wiem jak wyglada nauka latania wiem za to swietnie jak wyglada nauka gry na instrumencie ;)

#29 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 21:19

co do tego wahadłowca.. to wole sie uczyc na tutorialach, albo gotowcach lub od kogoś. Z podręcznika korzystam rzadziej.. chociaż przyczytałbym go gdybym posiadał ;)

-------------------------------------------------------------------------------------

nie bo juz nie mam sily poprostu.. patrzcie.. krótki film z moim logic studio

Logic Studio - logic.mov @ ZippyVideos.com - Free Video Webhosting

Dołączona grafikaDołączona grafika

Bit ma wchodzić dopiero tam gdzie Highbrow Long,a nie tak jak naciskam Play od początku kawałku..

#30 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 22 września 2008 - 22:12

Odpowiadam intuicyjnie, ponieważ filmik strasznie klatkuje, a Ty tłumaczysz chaotycznie, bo nie znasz programu i masz przyzwyczajenia z poprzedniego. No więc jeśli na ścieżce chcesz mieć komunikaty MIDI, które widzisz w Ultrbeat, to na ścieżkę przeciągasz - uwaga - taki prostokącik z ośmioma kropkami z lewego dolnego rogu Ultrabeat'a obok wyrazu "pattern". Nawet pokaże Ci się napis: Drag to Arrange window. tomasz81: Oczywiście obsługa programu ma wiele wspólnego z nauką gry na instrumencie, ale jeśli nie będziesz znał instrukcji obsługi instrumentu, to nic nie będą Ci mówiły uwagi nauczyciela w stylu "ręka bardziej pod gryfem", "fis wyżej", "zrób crescendo na progresji" czy "obiegnik bardziej brillant". Nie będziesz też wiedział, dlaczego raz instrument brzmi a raz nie, czym nasmarować smyczek, jak założyć strunę albo zakonserwować wentyle. Reasumując, wahadłowcem nie da się nauczyć latać, TYLKO czytając instrukcję albo TYLKO ćwicząc pod okiem doświadczonego pilota. Jedno i drugie wydaje mi się niezbędne. Przychodząc do doświadczonego pilota bez teoretycznego przygotowania, za to z chęcią latania "od zaraz", tylko wyprowadzisz go z równowagi :) Poza tym myślę, że przestudiowanie instrukcji może zaowocować odnalezieniem funkcji, o jakie nawet byś nie zapytał nauczyciela ani nie odnalazłbyś w tutorialach, które to funkcje mogą bardzo ułatwić życie.

#31 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 22:23

Odpowiadam intuicyjnie, ponieważ filmik strasznie klatkuje, a Ty tłumaczysz chaotycznie, bo nie znasz programu i masz przyzwyczajenia z poprzedniego. No więc jeśli na ścieżce chcesz mieć komunikaty MIDI, które widzisz w Ultrbeat, to na ścieżkę przeciągasz - uwaga - taki prostokącik z ośmioma kropkami z lewego dolnego rogu Ultrabeat'a obok wyrazu "pattern". Nawet pokaże Ci się napis: Drag to Arrange window.


dzieki! dzieki! dzieki! .. dzieki Tobie nocke mam zglowy:D

powiem jedno, że niektóre tutoriale powinny byc podwieszone, bo wlasnie czasami takich prostych rzeczy nie ma..

Jeszcze raz dziekuje pozdrawiam :))

#32 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 22 września 2008 - 22:25

Co do pierwotnego pomyslu to jestem oczywiscie na tak :D jako odbiorca :D Stawiam pierwsze kroki w Logicu, interesuje mnie glownie home recording (gitara), wiec przydatne bylyby rowniez informacje np. o obrobce pasma w EQ i ogolnie wszystko zwiazane z nagrywaniem przez mikrofon

#33 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 września 2008 - 09:15

i ogolnie wszystko zwiazane z nagrywaniem przez mikrofon


Ha, no to wątek nie będzie miał końca, bo każdy ma jakieś tam swoje sposoby. Myślę, ze oczywiście jakieś ogólne zasady istnieją, ale tak naprawdę każdy powinien się nauczyć miksować sam, po prostu miksując, słuchając i porównując z zawodowymi nagraniami, bo jeśli wkuje uwagi typu "podbij wokalowi 1000 Hz o 3 dB i 13000 o 2,5 dB", to potem w kontakcie z konkretnym mikrofonem, preampem, głośnikami taka wiedza zwykle się nie sprawdzi. A w trakcie takiej nauki przyzwyczaić się można i oswoić ze swoimi głośnikami i mikrofonami, co ma według mnie znaczenie pierwszorzędne.

Natomiast obsługa Logica jak najbardziej, chociaż (uparty jestem) przestudiowanie instrukcji polecam również :)

#34 skibas

skibas
  • 147 postów
  • SkądKedzierzyn-Kozle, Poland

Napisano 23 września 2008 - 10:57

przydatne bylyby rowniez informacje np. o obrobce pasma w EQ i ogolnie wszystko zwiazane z nagrywaniem przez mikrofon

ale po co zaśmiecać to forum i całą sieć wiadomościami, których w necie jest pełno
jest mnóstwo innych forów, na których jest mnóstwo przykładów i dyskusji na dany temat.
Jeżeli chodzi o nagrywanie gitar, EQ i dużo dużo innych przydatnych spraw to zapraszam na forum www.dzwiek.org (tylko proszę najpierw przeczytać wszystko co tam napisano w danym temacie i ew. dopiero później zadawać jakiekolwiek pytania)

#35 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2008 - 14:55

skibas, w internecie jest bardzo dużo, ale mało kto pokazuje co ma zapięte na grupie, bądz na sumie. Opisów tutoriali jest mnóstwo, na dysku mam ich tyle że cieżko je przeczytać. Jednak po jakimś czasie ( 10 latach) stwierdziłem, że nafajniejsze jest to jak widzę, słyszę, i moge jeszcze pokrecić. I do tego ktoś osiągnał coś na sofcie który ja posiadam,a którego brzmienie mi się podoba a nie mogę osiągnąć... Nie mogę bo " nie slyszę", bo "nie wiem jak", bo opisy rzeczy które słyszałem są tylko opisami. I mówienie o dzwięku, przyciecie tych czestotliwosci powoduje ze dzwiek jest taki ,a tych że dzwiek jest taki, jakoś nie jest satysfakcjonujace. Bo Ci sami pozniej piszą, że insturmenty powiniśmy porównywać w mixie a nie jak brzmią same. Sam insturment może brzmieć świetnie, a przy maskujących się czestotliwościach, złym aranżu, rozmieszczeniu w panoramie może się okazać właśnie że będzie musiał brzmieć tragicznie( w opcji solo), podczas gdy w miksie będzie "briliant". Dlaczego zaproponowałem na poczatek korzystanie głownie z dobrodziejstw Logic 8? - dlatego ze "wszyscy" Ci zainteresowani go mamy, i nie byłoby problemu, że ktoś ma inną gitarę, inny pickup, inny mikrofon i preamp. Nie chciałem i nie chce uszcześliwiać wszystkich. Jeżeli ktoś z tematów logicowych zaadaptuje sobie na własne potrzeby (uzywajac acid, cubase, fruty, sonara) to super. Ja ze swojej strony polecam. dzwiek.org, eis.com.pl, na youtube.pl (nick - sfninjalogic lub sflogicninja). ---------------------------------------------------------------------------------------- Chciałbym rownież aby te prace jak już w końcu się zabierzemy za nie, nie były porozrzucane w wątkach, tylko zebrane w jednym miejscu. Przemyślę sobie na dniach jakiś temat, postaram się coś zrobić, i poddam pod dyskusje, licząc że znajdzie się "lepszy" zrobi ciekawszy efekt z tego co zrobiłem, aż do momentu kiedy to uznamy w miare wszyscy za "wzorcowy" i najbardziej "kopiący..." Pozdrawiam, temat kontrolowania midi poprzez Iphone - super, niestety nie mam iphona i sie kompletnie na tym nie znam więc nie pomogę, aczkolwiek chętnie się dowiem jak to się powinno zrobić. Pozdrawiam.

#36 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 26 września 2008 - 13:44

cube szkoda że nie ma popolsku instrukcji do logica 8 :-(

#37 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 16:10

6,

i c ciekawe, SAD nie przewidywał wersji Polskiej do wersji 7. Mieliśmy tu na forum zestaw pytań do SADu.
http://www.myapple.p...-czesc-1-a.html
Na pytania odpowiedział skrupulatnie i wyczerpująco przedstawiciel.

Ciekawe, czy z wersją 8 będzie tak samo ?

#38 mondo

mondo
  • 8 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 26 września 2008 - 17:15

Moim zdaniem nie jest winą apple że nie ma instrukcji po polsku .Winę za ten stan żeczy ponosi dystrybutor , który ma obowiązek towar sprzedawać z instrukcją w języku polskim. program komputerowy jest takim samym towarem jak np lodówka i dziwi mnie to że nikt się nie chce tym zająć a są do tego odpowiednie instytucje państwowe

#39 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2008 - 19:33

6, ale to SAD jest dystrybutorem. O jaka instytucje panstwowa Ci chodzi ? :lol:

#40 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 26 września 2008 - 19:52

Może chodzi o BSA :)

#41 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 26 września 2008 - 19:58

Chodzi zapewne o UOKiK. Nie wiem tylko, czy obowiązkową instrukcję po polsku muszą mieć absolutnie wszystkie produkty sprzedawane w Polsce. Jeśli tak, to nawet komputery Apple nie mają polskiej instrukcji :)

#42 mondo

mondo
  • 8 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 27 września 2008 - 19:09

Nie znam się na prawie ale znalazłem w sieci cos takiego-- Jeżeli sprzedaż rzeczy ruchomej jest dokonywana w zakresie działalności przedsiębiorstwa oraz drugą stroną umowy jest osoba fizyczna nabywająca rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, do urządzenia trzeba dołączyć instrukcję obsługi w języku polskim. Obowiązek ten wynika z art. 3 ust. 6 w związku z art. 3 ust. 5 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego

#43 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 września 2008 - 23:01

6, i co na to NATO ? :lol: Co nato SAD ?

#44 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 29 września 2008 - 10:34

napisałem do sadu

"Witam
zakupiłem jakiś czas temu oryginalnego logica 8
czy istnieje szansa że pojawi się do niego polska instrukcja obsługi ??

"Nie znam się na prawie ale znalazłem w sieci cos takiego-- Jeżeli sprzedaż rzeczy ruchomej jest dokonywana w zakresie działalności przedsiębiorstwa oraz drugą stroną umowy jest osoba fizyczna nabywająca rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, do urządzenia trzeba dołączyć instrukcję obsługi w języku polskim. Obowiązek ten wynika z art. 3 ust. 6 w związku z art. 3 ust. 5 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego" cytat z forum http://www.myapple.p...arsztaty-5.html

Przetłumaczenie instrukcji było by korzystne zarówno dla waszej firmy jak i konsumentów.
Polskojęzyczna instrukcja często jest brana pod uwagę przy zakupie towaru i przekłada się nieraz na zwiększoną sprzedasz produktu a na pewno na zadowolenie klienta.
Świadczy też o solidności firmy.
Wystarczył by zwykły pdf


Gdy kupowałem sentyzator virus ti marki access też nie było istrukcji w języku polskim ale po roku naprawili ten błąd i zapewne wielu klientów się bardzo ucieszyło i doceniło starania firmy aby ich produkt był jeszcze bardziej przystępny.

Pozdrawiam "

ciekawe co odpiszą lol :-)

#45 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2008 - 11:25

6, brawo ! Też jestem ciekaw odpowiedzi.

#46 mondo

mondo
  • 8 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 29 września 2008 - 12:51

Nie wiem jaka będzie odpowiedź SAD ale wiem jedno napewno że jej brak uniemożliwia mi w pełni korzystanie z programu , za który zapłaciłem w cenę oprogramowania jest ona wkalkulowana napewno. Powiem więcej brak instrukcji bo tak trzeba to traktować wręcz utrudnia mi korzystanie z tego znakomitego programu tylko dlatego że ktoś chce zarabieć kasę a mnie naraża na dodatkowe koszta , które muszę ponieść tłumacząc to u fachowca

#47 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 29 września 2008 - 14:36

ciekawe ilekosztuje przetłumaczenie takiej książki ? ale ile by to niekosztowało to i tak uważam że apple lepiej by na tym wyszło gdyby chociaż tego pdfa wypuścili

#48 mondo

mondo
  • 8 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 29 września 2008 - 16:07

Książek do logica 8 jest kilka i przetłumaczenie całosci to spora suma ja tłumaczę u fachowca tylko wrazie jak pojawi się problem , którego nie potrafię rozwązać bez pomocy owej instrukcji

#49 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 września 2008 - 08:14

nawet jeśli to spora suma to napewno nie dla takiej firmy

#50 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2008 - 09:21

No przepraszam, ze tak zdawkowo piszę ostatnio troszkę zajęty. I te spadki na giełdzie. No, ale do tematu logica - moze to jeszcze nie warsztaty, chociaz wierze ze w koncu sie tym zajmiemy. Co do instrukcji, podzielam - szkoda ze nie ma w jezyku polskim... Jednak musiałby to przetłumaczyć jakiś fachowiec,a już byłoby super gdyby się znał na logicu:). Teraz pytanie: Mam Korga R3, mam go połączonego po usb. do kompa Swoją drogą nie wiem czy lepiej połączyć wykorzystując midi r3 ---> fireface 400, czy zostawić jak jest przez port usb. Działa w sumei sprawnie, ale dwa porty w macbook pro troche mnie ograniczają. Zatem to pierwsze pytanie przez USB czy Przez Midi (bo nie wiem jakie korzysci z tego płyną). Drugie, jak połączyć Korga R3, tak abym mógł kontrolować obwiednie potencjometrami z korga.(mam 4 pokrętełka, i myślę, że można by nimi dużo sprawniej pokrecić niż ołówkiem). No i zawsze to gałka pod ręką. Poprosiłbym miare szczegółowy opis. Trzecie pytanie, czy w maku jest jakiś program, który pozwala nakręcić film - samego widoku logica. (tak jakbym chciał nagrać coś i pokazać). Tak jak print screen tylko, ze video + dzwięk. Najlepiej jakby był jakiś programik systemowy, badz darmowy do tego celu. Czwarte pytanie, zostosowanie rzeczy (efektów), z kategori image(spread) - używacie tego? jeżeli tak to w jakich sytuacjach?. Narazie starczy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych