Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Logic 8 warsztaty:


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
209 odpowiedzi w tym temacie

#1 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 12:53

Cze艣膰, mam pewien pomys艂. Bo widz臋, 偶e jest nas tu troch臋, i mam nadzieje ze znalaz艂o by si臋 kika os贸b kt贸re podzieli艂y by si臋 chetnie swoj膮 wiedz膮. Chcia艂bym rozpocz膮膰 tutaj cykl "warsztat贸w", takich interaktywnych z przyk艂adami. G艂ownie chodzi o logica 8. Z wracam si臋 r贸wnie偶 do moderator贸w b膮dz bezpo艣rednio do redkacji tego forum, o jaki艣 przydzia艂 na serwerze Myapple. Dajcie zna膰 co my艣licie i czy podzielili by艣cie si臋*swoj膮 wiedz膮, Kokos co my艣lisz TY tu jeste艣 moderatorem mi臋dzy innymi i chyba znasz si臋 troche na logicu... Ja wiem, 偶e jest You tube i sfninjalogic kt贸rzy 艣wietnie opisuj膮 rzeczy, ale chodzi te偶 o co艣 w naszym rodzimym j臋zyku. I o to by pewne aspekty dysutowa膰 i rostrzyga膰 wsp贸lnie na przyk艂adach, nie teoretyzuj膮c wy偶szosci -12 RMS nad -7RMS. Wiem r贸wnie偶, 偶e jest gearslutz, 偶e jest estrada i studio, jednak mimo wszystko brakuje mi dobrych przyk艂ad贸w, typu otwieram plik i s艂ysz臋, 偶e bazuj膮c na logicowych pluginach i instrumentach kto艣 uzyska艂 ciekawy efekt i widzisz jak. Pozdrawiam

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 13:42

6, pomysł dobry - kwestia wykonania. Musielibyśmy ustalić listę problemów/tematów do omówienia/pokazania/lekcji ... proponuję rozpocząć od propozycji.... Dalej - czy ma to mieć formę tutorialu np.; wersja angielska przetłumaczona na lektora polskiego ??? Czy może debata nad prykladami... jakimi...skąd... co myślicie ?

#3 pi

pi
  • 616 post贸w

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 14:07

6,

pomys艂 dobry - kwestia wykonania. Musieliby艣my ustali膰 list臋 problem贸w/temat贸w do om贸wienia/pokazania/lekcji ... proponuj臋 rozpocz膮膰 od propozycji....


polaczyc sily?

Apel do tych, co nagrywaj膮 muzyk臋, kt贸ra jest kupowana i s艂ycha膰 j膮 w mediach. - DZWIEK.ORG
Logic - DZWIEK.ORG
DZWIEK.ORG - powered by vBulletin

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 14:43

6, ok. jeśli chodi o pierwszy link - rzeczywiście producenci/realizatorzy mogliby się podzielić patentami, ale: 1. Siedzą nad produkcjami 28 godzin na dobę i nie mają czasu na jakieś fora. 2. Robią na krakach i się nie chwalą, bo wstyd. 3. W Polsce specjaliści NIE DZIELĄ się doświadczeniem. Drugi link to kolejny spis trosk i problemów krakowni miejskiej, cytat : "...Co musicie zrobic to sciagnac zhakowana instalacja MacOS w postaci ISO (4.7Gb) Normalna kopia MacOSX sie nie zainstaluje mimo ze jest w kodzie uniwersalnym na Intel/AMD. Zabezpieczenia!..." Trzeci link stawia nas przed bramą tego forum pecetowców... brrrrrrrrrr.... ja tam nie wchodzę :wink: :lol:

#5 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 post贸w
  • Sk膮dKoszalin

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 15:03

:) ja jestem za :) Potrafie cos ukrecic logicu ale raczej jest to metoda prob i bledow. Szukalem ostatnio np jak przyporzadkowac kanal midi dajmy na to filtra tak by mozna podpiac iPhone ale nie udalo mi sie :( Instrukcja jest odstraszajaca, a moj Angielski jest za slaby by przyswoic okolo 2000 stron od tak :(

#6 pi

pi
  • 616 post贸w

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 15:05

co do pecetowcow to pewnie zauwazyles ze i na tym forum ich sporo, znak zapytania w mojej propozycji swiadczy tez o moich watpliwosciach, co do meritum, jesli mamy mozliwosc dowiedziec sie jak cos robi bob katz, jak nagrywaja QOTSA, to robmy to a nie szukajmy na sile zeby powiedzial nam to ktos kto przeczytal ksiazke boba katz'a jesli ktos mowi o barierze jezykowej to niech sie zastanowi jak chce byc w kontakcie ze swiatem, to chyba generalny problem ze my sie nie kontaktujemy ze swiatem na zasadzie partnerskiej wspolpracy/generalnie/ oczywiscie marzeniem jest aby wyszedl z tego kraju doceniony medialnie na swiecie oryginalny nurt muzyczny lub szkola realizacji dzwieku ale to szerszy temat majacy podloze w wykastrowaniu tradycji i zastapieniu jej anglosaskim implantem co generalnie konczy sie produkcja mniej lub bardziej wiarygodnych kopii konczac, jak ktos ma problem niech pyta, moze ktos bedzie mogl pomoc,jesli nie- baza informacji na swiecie jest az za duza p!

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 15:11

6,

pi - dokładnie tak.

Czyli na początek mamy temat ;

-jak przyporządkować parametr kontrolera filtra Logica do jakiegoś kontrolera na iPhone ...wow :smile:

#8 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 wrze艣nia 2008 - 21:10

Ok pad艂o pytanie jakbym to widzia艂: Napewno nie chodzi o przet艂umaczenie, bo od tego s膮 s艂owniki tudzie偶 osoby zajmuj膮ce si臋 t艂umaczeniem, czy udolnym czy nie, to ju偶 nie mnie ocenia膰. Ja to widz臋 tak jako 偶e jeste艣my na myapple(platforma osx) i wi臋kszo艣膰 z nas kt贸rzy siedz膮 w audio, pracuje na logic. Zatem nasze przyk艂ady opar艂 bym na dawie typu logic. W odr贸偶nieniu od podr臋cznika Bob'a, czy te偶 od youtube, chcia艂bym aby艣my zawierali przyk艂ady w plikach(sesjach). Po to aby kazdy m贸g艂 sci膮gna膰 plik otworzy膰 u siebie, i zobaczy膰 co ten BocaDemusica czy Kokos wykreci艂 lub inny wykr臋ci艂. I teraz gusta: jeden lubi disco, inny hiphop, inny poprock, inni jazz. Dlatego wiadomo, 偶e ka偶demu mo偶e si臋 podoba膰 co innego. Zatem nic nie stoi naprzeszkodzie, je偶eli dajmy na to w temacie "mix perkusji i basu" - temat na szybko przypadkowy. Pojawi膮*si臋 dajmy na to 3 r贸偶ne mixy.(z trzema plikami sesji do 艣ci膮gni臋cia). I tu bardzo wa偶na rzecz, to ma by膰 interaktywne. Ja robi臋 przyk艂ad, kto艣*inny go bierze przerabia(inne eq, inne wysy艂ki inny poziom, reverby) i mowi posluchaj teraz. I taki plik po przej艣ciach zamieszczamy dopiero jako wzorcowy.(czy kto艣 z niego skorzysta i dla niego b臋dzie to wzorem to ju偶 inna sprawa) bo wiadomo gust tyle ile ludzi. Jednak wierze, ze kazdy doceni produkcje fergie, czy d'sound, czy fisza, czy direstraits czy grp all stars. Troche odjechalem ztymi dwoma ostatnimi ( bo tam akurat za du偶o wirtualnych isntrument贸w nie ma, prawdopodobnie wog贸le - inne czasy). Zdaje sobie spraw臋 偶e producenci i osoby kt贸re lubi膮 rock-a, mog膮 nie mie膰 za du偶ego pola do popisu, no bo g艂ownie chodzi by si臋 oprze膰 o daw logic. Jednak przy za艂膮czeniu trak贸w audio do sesji mo偶na byby艂o si臋 i na tym polu popisa膰. PRzeciez nie chodzi o to by robi膰 ca艂a sesje. TYlko fragment.

#9 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 post贸w
  • Sk膮dKoszalin

Napisano 21 wrze艣nia 2008 - 09:54

Moje pytanie jest jak najbardziej powazne i aktualne :) iPhone jest przykladem, bo ogolnie nie wiem jak sie przypisuje zewn. kontrolery midi. Jestem z midi slaby. Tak samo, jak ciagle nie potrafie uzyc "tap tempo" :( W instrukcji bardzo szybko znalazlem ale mimo to nie wychodzi cos. Moja wiedza dot. Logica to zaledwie wierzcholeczek gory lodowej. Z pewnoscia jest wiele funkcji ulatwiajacych zycie, o ktorych nie wiem. A zeby szukac trzeba wiedziec czego sie szuka. BTW gdyby do zdobywania wiedzy wystarczylo F.A.Q. i instrukcje szkoly nie bylyby potrzebne ;)

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 21 wrze艣nia 2008 - 18:20

6,

...jak przyporzadkowac kanal midi ... filtra tak by mozna podpiac iPhone

Na początek szukamy aplikacji i3L MIDI Bridge do iPhona.

Niestety, w iTunes Store Masayuki Akamatsu nie sprzedaje i3L :sad:

Jeśli się znajdzie, to podejmuje próbę ...

#11 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 post贸w
  • Sk膮dKoszalin

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 08:24

fakt nie ma, a to nie starczy? http://phobos.apple....=286052602&mt=8

#12 Spooner

Spooner
  • 278 post贸w

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 09:37

Pytanie mam,

jest taka opcja w Logicu jak w FL Studio, czyli granie na klawiaturze??

#13 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 post贸w
  • Sk膮dKoszalin

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 10:12

komputera? jest na pewno.

#14 Spooner

Spooner
  • 278 post贸w

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 10:28

a moglbys mi powiedziec jak? :)

Do艂膮czona grafika

Jeszcze jedna sprawa.. zrobilem jakis tam bicik w Ultra Beat, ustawi艂em przyk艂adow膮 melodie, i mam problem poniewa偶 gra mi sam bit.. ale nie s艂ycha膰 instrument贸w czyli gra mi przyk艂adowo tylko Track 1

#15 Simborek

Simborek
  • 1聽272 post贸w
  • Sk膮dZewsz膮d. Obywatel 艢wiata.

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 10:43

a moglbys mi powiedziec jak? :)

Do艂膮czona grafika

Jeszcze jedna sprawa.. zrobilem jakis tam bicik w Ultra Beat, ustawiłem przykładową melodie, i mam problem ponieważ gra mi sam bit.. ale nie słychać instrumentów czyli gra mi przykładowo tylko Track 1


Ekhm, odznać to R i powinno być dobrze...
Ale to tak na czuja, bo ja się na tym nie znam... ;)

#16 Spooner

Spooner
  • 278 post贸w

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 11:15

R - Record ( wiadomo ) oznacza wybarana ścieżke na której moge nagrać np. Vocal.

Problem jest w tym że leci mi sam bit.. a nie odczytuje mi innych Tracków, tylko Track 1 czyli bit zrobiony w Ultrabeat.

A dodam tylko, że dzieje się tak tylko wtedy gdy umieszczam sample.. jeśli sam układam melodie to jest wszystko ok

#17 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 12:10

6, wydaje mi się, że sample : Orchestral Strings jest na ścieżce MIDI - wstaw w scieżkę Audio

#18 Spooner

Spooner
  • 278 post贸w

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 12:48

No spoko, pomog艂o ;) dzieki.. Jeszcze jedno, je艣li na Track 1 zrobi艂em bicik w Ultrabeat ( ze snare, hihaty, kick itd ) a na Track 2 chce meic np. to samo tylko bez Kicka To wiadomo edytuje zmieniam.. ale jak to umiescic na liscie? Tak zeby one osobno wchodzi艂y.. Bo kiedy wciskam play leci ca艂y czas Bit z Track 1.

#19 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7聽426 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 14:43

6, kopiujesz Region na nowo utworzony ślad z takimi samymi ustawieniami jak slad źródłowy, w skopiowanym Region usuwasz Kick. Teraz oba ślady grają równolegle to samo i tak samo, z tym, że slad nowy gra bez Kick.

#20 Spooner

Spooner
  • 278 post贸w

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 15:03

to wiem, tylko nie wiem jak z ultrabeat przenieść to na scieżke.. lub do piano roll. Nie wiem jak w logic'u sie to robi czy jak w fl studio..

Do艂膮czona grafika

Utworzyłem, pustą scieżke.. skopiowałem ustawienia ultrabeat.. ale za cholere nie wiem gdzie to wsadzić teraz ;)

Koks moglbys mi polecic jakies dobry poradnik? Najlepiej książke.. albo w pdfie cos ;)

#21 skibas

skibas
  • 147 post贸w
  • Sk膮dKedzierzyn-Kozle, Poland

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 16:39

6,


Drugi link to kolejny spis trosk i problem贸w krakowni miejskiej, cytat :
"...Co musicie zrobic to sciagnac zhakowana instalacja MacOS w postaci ISO (4.7Gb) Normalna kopia MacOSX sie nie zainstaluje mimo ze jest w kodzie uniwersalnym na Intel/AMD. Zabezpieczenia!..."

Trzeci link stawia nas przed bram膮 tego forum pecetowc贸w... brrrrrrrrrr.... ja tam nie wchodz臋 :wink: :lol:


wida膰, 偶e niedok艂adnie przejrza艂e艣 to forum. wg mnie to forum jest o niebo lepsze ni偶 np. forum na stronie EiS.
i wcale nie jest to forum samych pecetowc贸w ;)
a co do emulacji OSX na PC z Twojego cytatu to chodzi o to, 偶e jest forum nt. realizacji d藕wi臋ku a nie forum prawnicze. To czy kto艣 ukradnie maka czy samego Logica to nikogo nie obchodzi.
Owszem, ja uwa偶am, 偶e pieni膮dze powinno zarabia膰 si臋 legalnie (na legalnym sofcie) ale to jest tylko moje odczucie a je偶eli kto艣 chce sobie pod艂uba膰 nad jakim艣 densikiem w domowym zaciszu to po co mu kupowa膰 taki program i nie wiadomo ile drogich plugin贸w. / ale to tylko moja opinia :)

---- Dodano 22-09-2008 o godzinie 17:44 ----

Do艂膮czona grafika

Utworzy艂em, pust膮 scie偶ke.. skopiowa艂em ustawienia ultrabeat.. ale za cholere nie wiem gdzie to wsadzi膰*teraz ;)

Koks moglbys mi polecic jakies dobry poradnik? Najlepiej ksi膮偶ke.. albo w pdfie cos ;)


ja polecam do艣膰 obszern膮 instrukcj臋 obs艂ugi (na pewno nie zaszkodzi) :)
nie mia艂e艣 utworzy膰 pustej 艣cie偶ki tylko skopiowa膰 t臋 sam膮 i w jednej skasowa膰 kick a w drugiej wszystko poza stopk膮

---- Dodano 22-09-2008 o godzinie 17:50 ----

Pytanie mam,

jest taka opcja w Logicu jak w FL Studio, czyli granie na klawiaturze??


wystarczy wcisn膮膰 capslocka (tak przynajmniej jest w Logic 7.2, niestety 8 nie posiadam

#22 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 17:00

Nad trackiem masz + (to albo to obok) to jest duplicate track. Potem tak jak Kokos powiedzia艂.

#23 Spooner

Spooner
  • 278 post贸w

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 17:07

Nad trackiem masz + (to albo to obok) to jest duplicate track.
Potem tak jak Kokos powiedzia艂.


moglby ktos krok po kroku mi napisa膰? ;) bardzo prosz臋.. :) naprawde program ten mam 3-4 dni, wczesniej w FL Studio robi艂em :)

#24 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 17:55

Opis: 1)Tworzysz jeden track, ze wszystkimi ustawieniami jakie chcesz. (w twoim przypadku instrument ultrabeat). ---- by go skopiowac, w miare najszybsza drog膮 robisz tak. 2) Odnajdujesz nad nazwa tracka napis Global Tracks, na prawo od niego powiniene艣 mie膰 ikone (plusa) i plusa z dwoma kwardracikami). Dodam, 偶e na twoich screenach go wida膰 3) naciskasz screena z dwoma kwadratami to jest dupilicate.(czyli cos ala skopiowanie ustawie艅). 4) Trzymajac klawisz alt przeciagasz jak karte w pasjansie twoj materia艂 z pierwszej 艣cie偶ki na druga. 5) Wycinasz to czego nie chcesz. I powinno dzia艂a膰.

#25 skibas

skibas
  • 147 post贸w
  • Sk膮dKedzierzyn-Kozle, Poland

Napisano 22 wrze艣nia 2008 - 17:55

zaznacz region (czyli kliknij w tę część "która gra" - te klocki które możesz przestawiać) wciśnij na klawiaturze kombinację klawiszy cmd+c, następnie kliknij myszą w pusty ślad, żeby podświetlił się ten niżej i wciśnij cmd+v lub po prostu trzymając wciśnięty alt na klawiaturze złap region i przerzuć go w puste miejsce (np. na ślad niżej)




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych