Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.0.2 3G] Koszty PUSH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 18 września 2008 - 09:03

Krótka piłka - ile kosztuje włączenie opcji PUSH dla MS Exchange?

#2 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 18 września 2008 - 09:28

zalezy od stawek Twojego operatora;)

#3 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 18 września 2008 - 09:34

no dobrze, ale ile mniej wiecej? czy to jest koszt porownywalny z koszem SMSa? Jak wygladaja stawki przy roamingu - ma ktos pojecie?

#4 anjszulc

anjszulc
  • 160 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 18 września 2008 - 10:08

playkarta 8 MB - 80 zl za granica - orange 120kb - 120 zl serio, sprawdzilem w chorwacji :( wyslalem 1 maila jesli chodzi o push to w polsce jest za free, nie ponosisz kosztow

#5 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 18 września 2008 - 11:26

Piszesz o kosztach korzystania w ogole, czy tylko poza zasiegiem WiFi? Czy PUSH podczas dostepu do WiFi rowniez oznacza koszty? Zaznaczam, ze mam obecnie wylaczona opcje Data i przy dostepie do netu korzystam wylacznie z WiFi (jesli mam).

#6 anjszulc

anjszulc
  • 160 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 18 września 2008 - 11:31

no tak ale ten push ma dzialac na edge/3g bo to serwer wypuszcza do Ciebie maila a nie ty go sciagasz. w takim razie mozesz uzywac exchange bez opcji push tylko bedziesz sam sciagal poczte, z tego co sie orientuje i testowalem wlasnie push (uzywam w firmie) nie dziala na wifi

#7 paniszprottka

paniszprottka
  • 131 postów

Napisano 18 września 2008 - 11:36

za granica - orange
120kb - 120 zl
serio, sprawdzilem w chorwacji :( wyslalem 1 maila


o kur..de :shock: Ktoś z Brukseli powinien ukrócić takie radosne zdzierstwo :shock:

#8 Abaddon

Abaddon
  • 170 postów

Napisano 18 września 2008 - 12:06

wie ktoś jak wygląda korzystanie z opcji "PUSH" w Plus GSM ? Ile danych pobierane jest przy włączonej tej usłudze ? Osobiście wolałbym nie sprawdzać żeby potem zobaczyć czterocyfrowy rachunek :)

#9 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 18 września 2008 - 12:19

w plusie kazde zalogowanie sie iphona do sieci jest zaokraglane do 100kb i liczone po 12gr;)

#10 kamil.wojcik

kamil.wojcik
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 12:27

wie ktoś jak wygląda korzystanie z opcji "PUSH" w Plus GSM ? Ile danych pobierane jest przy włączonej tej usłudze ? Osobiście wolałbym nie sprawdzać żeby potem zobaczyć czterocyfrowy rachunek :)


Podczas korzystania z usługi Push masz cały czas aktywną sesję i co jakiś czas wysyłane i odbierane są dane (pingowanie) by tą sesje podtrzymać - telefon czeka wtedy na notyfikacje z serwera Push.
U mnie (w Erze) jest to kilka połączeń w ciągu dnia po kilka kB - oczywiście każde zaokrąglane do 100 kB p ostronie wysłanych i otrzymanych :).

#11 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 18 września 2008 - 13:07

no tak ale ten push ma dzialac na edge/3g bo to serwer wypuszcza do Ciebie maila a nie ty go sciagasz.
w takim razie mozesz uzywac exchange bez opcji push tylko bedziesz sam sciagal poczte, z tego co sie orientuje i testowalem wlasnie push (uzywam w firmie) nie dziala na wifi


OK, ale w takim razie jak wytlumaczyc, ze PUSH u mnie dziala, mimo ze:
1. mam wylaczony roaming danych
2. mam wylaczone 3G

Nie wiem, jak sprawdzic, czy korzysta wowczas z edge. (chociaz jesli dziala to jaki ma wowczas sens wylaczania roamingu danych?)

Dodam, ze to jest iP z simlockiem na SwissCom i z taka wlasnie karta dziala (sluzbowo).

#12 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 18 września 2008 - 13:11

o wylaczeniu niechcianych polaczen ipka z netem byla mowa(wiele razy) na tym forum;) zadzwon do operatora i wylacz usluge edge, zrob jalibreak.

#13 kamil.wojcik

kamil.wojcik
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 13:56

no tak ale ten push ma dzialac na edge/3g bo to serwer wypuszcza do Ciebie maila a nie ty go sciagasz.
w takim razie mozesz uzywac exchange bez opcji push tylko bedziesz sam sciagal poczte, z tego co sie orientuje i testowalem wlasnie push (uzywam w firmie) nie dziala na wifi


U mnie po WiFi działa bez problemu.

#14 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 18 września 2008 - 14:03

A jak sie ma do tego statystyka w Ustawienia > Ogolne > Uzycie, sekcja 'dane sieci komorkowej' (wszystko na 0)? Czy EDGE nie jest tu uwzgledniany? A tak przy okazji, gdyby ktos nie zauwazyl, mowie caly czas o nielamanym 3G z 2.0.2 i wlasciwa karta SIM (zgodna z lockiem). Nie mam w ogole sekcji EDGE w Sieć. Na telefonie z WM jesli wylaczalem WiFi, pojawiala sie ikonka [G] (GPRS) lub [E] (EDGE) wskazujac, ze proba uzycia sieci skonczy sie polaczeniem z tymi uslugami. Gdzie cos podobnego jest wyswietlane w iP (jesli w ogole)? Tzn. wiem, ze powinna kolo nazwy operatora, ale u mnie nigdy nic sie tam nie pojawilo (ani 3G, ani E, ani tym bardziej G).

#15 anjszulc

anjszulc
  • 160 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 września 2008 - 13:16

OK, ale w takim razie jak wytlumaczyc, ze PUSH u mnie dziala, mimo ze:
1. mam wylaczony roaming danych
2. mam wylaczone 3G

Nie wiem, jak sprawdzic, czy korzysta wowczas z edge. (chociaz jesli dziala to jaki ma wowczas sens wylaczania roamingu danych?)

Dodam, ze to jest iP z simlockiem na SwissCom i z taka wlasnie karta dziala (sluzbowo).

roaming danych jest usluga jak sama nazwa brzmi ROAMINGU czyli jak jestem w PL to moge miec wylaczony/wlaczony i nic to nie zmieni ale jesli wyjade za granice i mam wylaczony roaming danych iPhone nie nawiaze polaczenia danych dziala tylko przez wifi

---- Dodano 19-09-2008 o godzinie 14:19 ----

OK, ale w takim razie jak wytlumaczyc, ze PUSH u mnie dziala, mimo ze:
1. mam wylaczony roaming danych
2. mam wylaczone 3G

Nie wiem, jak sprawdzic, czy korzysta wowczas z edge. (chociaz jesli dziala to jaki ma wowczas sens wylaczania roamingu danych?)

Dodam, ze to jest iP z simlockiem na SwissCom i z taka wlasnie karta dziala (sluzbowo).

czy jestes w kraju gdzie iphone zaostal kupiony?
jesli tak to tak jak pisalem post wyzej, roamig danych dziala tylko za granica gdy masz uzywac roamingu a to juz droga impreza ;)

#16 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 19 września 2008 - 13:46

Nie, jak pisalem wczesniej, telefon jest ze SwissCom, dziala z karta szwajcarska, a w Polsce łapie róznie: raz Plusa, raz Ere, raz Orange. Roaming danych mam jak mowilem wylaczony. Tak samo 3G.

#17 pawel319

pawel319
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2008 - 14:02

niczego nie rozumiem z waszych wypowiedzi... PUSH jest specjalnie spreparowaną wiadomością SMS i z tego co mi wiadomo za ich otrzymywanie nie są pobierane w Polsce opłaty. Nie ma to nic wspólnego z danymi pakietowymi (GPRS/EDGE/3G). Po prostu jak telefon otrzyma taką wiadomość i będzie w niej zawarta informacja że przyszedł nowy mail to go sobie pobierze. W przypadku braku dostępu do internetu (wyłączone GPRS/EDGE/HSDPA/WIFI) będzie wiedział że przyszedł mail mimo że się nie połączy z serwerem.

#18 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 19 września 2008 - 14:19

A w takim razie, jak sprawa wyglada podczas roamingu? Domyslam sie, ze juz nie jest za friko.

#19 Abaddon

Abaddon
  • 170 postów

Napisano 19 września 2008 - 16:33

@pawel319 Jesteś tego pewien i dasz sobie za to obciąć rękę ;>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych