Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Commander"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 17 września 2008 - 10:11

Czy znacie jakiś sensowny program - odpowiednik wimdowsowego "Total Commandera"? Ktoś mi polecił "Disk Order" - na razie mam wersję trial, nie wiem czy go kupować (bo czegoś w tym stylu potrzebuję), czy może jest coś z freeware... Nie potrzebuje jakichś bardzo zaawansowanych opcji. Dzięki.

#2 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 września 2008 - 19:39

muCommander

#3 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 17 września 2008 - 19:45

muCommander dostępny ze strony producenta

muCommander: a cross-platform file manager

#4 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 17 września 2008 - 22:14

Wielkie dzięki, zaraz wypróbuję :-)

#5 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 18 września 2008 - 02:45

Xfolders?
Apple - Downloads - System/Disk Utilities - Xfolders

#6 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 18 września 2008 - 20:05

Ooo, też wypróbuję. Dzięki raz jeszcze.

#7 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 18 września 2008 - 20:28

Na Leo Xfolders mi się wieszało w ekranie preferencji, za to muCommander działa bez zarzutu (i ma podgląd i edycję plików, czego w Xfolders nie zauważyłem)

#8 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 19 września 2008 - 20:39

Tak, po kilku próbach tez dochodze do wniosku, że muCommander to lepszy wybór...

#9 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 19 września 2008 - 23:20

with Java support

no to mnie znięchęciło (mu) co jak co ale mandżer plików i Java, tak soft to powinien być native :)

#10 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 20 września 2008 - 14:00

Jest jeszcze Captain FTP Captain FTP - Make FTP Simple
Był bodajże dodawany z kluczem przy zakupie miniaków...

#11 krystianb

krystianb
  • 53 postów

Napisano 21 września 2008 - 21:21

ja uzywasz mucommander,jest ok,ale lubi sie wykrzaczyc i ogolnie muLI,potestuje xfolders,ale tez pierwsze co mi sie rzucilo to brak F3,F4 czyli podglądu i edcji

#12 SAM

SAM
  • 6 postów

Napisano 22 września 2008 - 20:25

Ant Commander
[url=http://www.antcommander.com/index.html]Ant Commander - Free file manager[/url]

#13 isyltrex

isyltrex
  • 15 postów
  • Płeć:
  • SkądSiedlce

Napisano 02 stycznia 2016 - 11:36

ant commander przyzwoity ale nie ma obsługi ftp :(

brak też remote


MPro 2,8GHz;i7;16GB 1600MHz;Radeon 2GB;HDD SSD, El Capitan 10.11.2;Iphone5s


#14 eL

eL
  • 27 postów

Napisano 02 stycznia 2016 - 12:58

Odkopałeś wątek sprzed 7 lat... Nieźle :o

Ale jak już coś się ruszyło to od siebie polecam MacCommander. Aplikacja darmowa, tradycyjne podwójne okno, sporo funkcjonalności. Jak na razie moim zdaniem z darmowych najlepszy.

Do pobrania ze strony producenta.



#15 isyltrex

isyltrex
  • 15 postów
  • Płeć:
  • SkądSiedlce

Napisano 12 stycznia 2016 - 13:32

No dobra testuję tego MacCommandera.

stąd można pobrać

http://macexpress.info/archiwum/2012/aplikacje/2012/files/20121120-aktualizacja-maccommander-1-5.html

 

20121120-aktualizacja-maccommander-1-5.j

 

Jak będą jakieś problemy dam znać póki co jest ok.

 

OS X El Capitan 10.11.2

Pliki edycja F4, przełączanie się pomiędzy panelami -->
OK.
 
Kopiowanie plików po ftp - ok
Ale jak skopiować pliki z folderami czy jest jakaś opcja do odznaczenia aby kopiować rekursywnie.
 
[url]http://snag.gy/UNGzJ.jpg/[/url]

MPro 2,8GHz;i7;16GB 1600MHz;Radeon 2GB;HDD SSD, El Capitan 10.11.2;Iphone5s


#16 isyltrex

isyltrex
  • 15 postów
  • Płeć:
  • SkądSiedlce

Napisano 12 stycznia 2016 - 19:23

No dobra już wszystko wiem...

1. da się zgrać rekursywnie foldery i pliki ale trzeba przedtem kliknąć ctrl+spacja (obliczy wówczas rozmiar)
2. program jest do bani :( błąd oss status61 // zresztą program małym druczkiem zaznacza że montujesz ftp ale tylko do odczytu ble!!!
dlaczego? zgrywa dane z ftp ale nie ma możliwości aby je ten wgrać, zrobić zmianę pliku, zmianę nazwy pliku etc...
3. kolejny minus to zgrywanie plików, trwa... trwa... na symetryku 50/50M wyciąga max 0,3M

mi się nie przyda :( szukam dalej

MPro 2,8GHz;i7;16GB 1600MHz;Radeon 2GB;HDD SSD, El Capitan 10.11.2;Iphone5s


#17 eL

eL
  • 27 postów

Napisano 13 stycznia 2016 - 17:40

Z tym że opisujesz program pod kątem korzystania do wymiany plików po FTPie. Ja wykorzystuję MacCommandera tylko i wyłącznie lokalnie do przerzucania plików między folderami/partycjami i jak na razie lepszej alternatywy do tego typu operacji nie znalazłem.



#18 MariuszM73

MariuszM73
  • 10 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 10:19

Podłączam się pod pytanie.
Potrzebuję czegoś co nie będzie się co chwilę wykrzaczać i nie będzie to jakiś staroć, który nie integruje się z nowymi wersjami OS X.
Główne zastosowania to (oczywiście oprócz typowego kopiowania) porównywanie i synchronizacja katalogów, porównywanie binarne plików, zaawansowane wyszukiwanie, także w plikach, wyrażenia regularne, dzielenie i scalanie plików, pakowanie i rozpakowywanie też mogłoby być, choć tutaj poradzę sobie używając innych programów, na FTP też mi jakoś szczególnie nie zależy.
Zrobiłem małe rozeznanie i mocno zastanawiam się nad:

  • Forklift - wiem, że trochę inne od TC, ale wydaje się być dojrzałym i dość dobrze zintegrowanym z systemem programem i chyba ma wszystko na czym mi zależy.
  • CRAX Commander - wydaje się spełniać moje oczekiwania i dodatkowo kupując wsparłbym polskich programistów, ale trochę zmartwiły mnie negatywne komentarze na App Store.
  • Double Commander - darmowy i wydaje się ok, ale ta multiplatformowość, mam dziwne wrażenie, że program pisany jest na inne systemy, a tylko przy okazji skompilowany na OS X.
  • Jest jeszcze Commander One, ale to taka nowość, że zupełnie nie wiem co o tym myśleć.

Może jakieś inne sugestie?

Ważne są dla mnie opinie użytkowników tych programów.
Z góry dziękuję za pomoc. Trochę nie mam czasu na eksperymenty, a już na pewno na zabawę z programami, które działają źle i mogą poczynić szkody w systemie.
Co polecacie i przed czym ostrzegacie?



#19 Fasol_85

Fasol_85
  • 32 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 14 stycznia 2016 - 23:03

Ja polecam "Path Finder" niestety płatny. Ale kupiłem na firme kosztował około 120zł jak dobrze pamiętam. Jednak myśle, że był wart swojrj ceny.. ^^
Macbook Pro 13,3 || Intel Core i5-4278U 2,6GHz || 8GB DDR3 || Intel Iris 5100 || 128GB SSD || OSX El Capitan 10.11 + Windows 8.1 (Parallels 11)
iPhone 6 plus || Apple A8 1,4GHz || 1GB DDR3 || PowerVR GX 6450 || 16GB Flash || iOS 8.3 (Jailbreak)

#20 isyltrex

isyltrex
  • 15 postów
  • Płeć:
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2016 - 10:57

Z tym że opisujesz program pod kątem korzystania do wymiany plików po FTPie. Ja wykorzystuję MacCommandera tylko i wyłącznie lokalnie do przerzucania plików między folderami/partycjami i jak na razie lepszej alternatywy do tego typu operacji nie znalazłem.


Problem jest jeszcze jeden, nawet nie korzystając z ftp. MacCommander nie wyświetla folderu, który ma więcej jak 2000 plików (nie wyświetla = wyłącza się)

Potrzebny mi był na szybko commander, wziąłem filezilla, choć jest wolna to działa i jest darmowa.

MPro 2,8GHz;i7;16GB 1600MHz;Radeon 2GB;HDD SSD, El Capitan 10.11.2;Iphone5s


#21 isyltrex

isyltrex
  • 15 postów
  • Płeć:
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2016 - 16:29

Jako program do szybkiej edycji plików w locie (za pomocą filezilla) używam textmate. Bardzo fajny program koloruje składnię css, php, javascript, html, dobrze porusza się w drzewku doom.

 

Strona producenta: https://macromates.com/

 

Synchronizacja textmate i fileziila:

prawym na plik z rozszerzeniem php, html, css --> informacje --> otworz za pomocą --> zamień wszystkie


MPro 2,8GHz;i7;16GB 1600MHz;Radeon 2GB;HDD SSD, El Capitan 10.11.2;Iphone5s


#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 stycznia 2016 - 15:18

A co to ma wspólnego z tematem tego wątku?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 isyltrex

isyltrex
  • 15 postów
  • Płeć:
  • SkądSiedlce

Napisano 19 stycznia 2016 - 16:01

Chciałem pomóc w temacie "commander". Kompleksowe bezpieczne narzędzie do obsługi dużej ilości plików, klient ftp + edytor z poukładaną składnią.

Jeśli znacie coś lepszego to chętnie przetestuję. (dla pc ulubiony to winscp i np++) --> jakaś alternatywa?


MPro 2,8GHz;i7;16GB 1600MHz;Radeon 2GB;HDD SSD, El Capitan 10.11.2;Iphone5s


#24 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 22:42

ForkLift to również dobra alternatywa. Ja właściwie ten program mam u siebie.



#25 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 listopada 2016 - 23:17

Wątek już nieco zabytkowy, a z tym tytułem oraz z nienapisaniem w wątku o poszukiwaniu aplikacji i tak miał za długą karierę. Kropka.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych