Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 3G vs era MDA Compact IV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 12 września 2008 - 22:58

Witam! w poniedziałek przedłużam umowę z erą i zastanawiam sie nad tymi dwoma telefonami. Od niedawna polubiłem bardzo jabłuszko posiadam macbooka pro z którego jestem bardzo zadowolony. No dobra to przechodzę do sedna. Na pewno większość z was poleci mi iPhona w sumie nie ma co się dziwić ale mam kilka zastrzeżeń. Wydaje mi się ze wezmę iPhona a główny powód to aplikacje- bardzo ciekawe i dodatkowo przydadzą mi sie na studia no i drugi powód kompatybilność z moim maciem :) ale widzę tez wiele wad po pierwsze aparat, MMS(chyba ze juz można odbierać to wtedy minus znika), GPS-przez internet, no i popularność u szpanerów( wiele osób kupuje ten telefon by szpanować,- doszło do tego ze obawiam się ze inne osoby tak pomyślą o mnie). Inny powód który jest z tym związany to obawiam sie ze za niedługo co 3 osoba będzie miała iPhona. Co to MDA to posiadałem vario IV bylem bardzo z niego zadowolony, dodatkowo jest to telefon który mam coś w sobie ale myślę ze chyba czas spróbować cos innego(tym bardziej ze nie chce już patrzeć na co kolwiek związane z windą). MDA ma sporo lepszych rzeczy od iPhona np: aparat GPS MMS internet itp. I dodatkowo nie każdy go ma i nie budzi u innych takich emocji jak iPhone Co wy byście wybrali na moim miejscu? Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie iPhona, jak wygląda w nim sprawa z blueconectem? jak jest prędkość danych w mda jest 7,2MB.

#2 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 12 września 2008 - 23:19

MDA ma sporo lepszych rzeczy od iPhona np: aparat GPS MMS internet itp. I dodatkowo nie każdy go ma i nie budzi u innych takich emocji jak iPhone

Sam sobie troche odpowiadasz...

To zalezy jakie masz priorytety i do czego chcesz telefonu?

#3 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 12 września 2008 - 23:43

hmm po pierwsze do aplikacji-tzn kalendarz, notatki, rozrywka, i najważniejsze internet. Staram sie szanować telefony ale jak sie zdarzy ze telefon mi spadnie to by się nie rozwalił odrazu by byl wytrzymały i malo awaryjny! Posiadałem nokie N91 która sie zacinala, sama wyłączała, i do tego plyta główna sie spaliła i czekałem na serwis 2miesiace, wiec po takich doświadczeniach szukam telefonu który jest mniej wadliwy. Dodatkowo musi być poręczny (mieścić się do kieszeni-mojego mda niestety jak dokupiłem futerał musiałem nosić przypięty do paska lub w plecaku co nie było wygodne)

#4 MotoGP

MotoGP
  • 244 postów

Napisano 13 września 2008 - 00:01

Porównujesz Mercedesa do Fiata ;)

#5 kamper100

kamper100
  • 376 postów
  • SkądBytom

Napisano 13 września 2008 - 00:04

hmmm kto w tym przypadku jest mercedesem?

#6 MotoGP

MotoGP
  • 244 postów

Napisano 13 września 2008 - 00:09

hmmm kto w tym przypadku jest mercedesem?


A jak myślisz? :D

iPhone ;)

#7 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 września 2008 - 00:15

Marne porównanie. Mając Maca nie ma się nad czym zastanawiać. Chcesz używać M$ w fonie i Maca??

#8 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2008 - 08:30

I tutaj kolega musi sie dobrze zastanowic, do czego potrzebuje tak naprawde telefonu. Jesli az tak bardzo nie zalezy mu na MMS i Video to napewno iPhone, natomiast jesli musi miec to w telefonie, to albo odblokuje i zainstaluje MMS i Video albo kupi MDA Compact IV. Kolega przejmuje sie tym co mowia inni ludzie, to albo polozy na nich "lache" albo bedzie sie wstydil wyciagnac iPhone jak ktos do niego zadzwoni. Nie wiem jak wyglada sprawa z Ram'em i procesorem MHz [moze ktos nas oswiecic]. Moim zdaniem to co przemawia za iPhone to jest obycie z Apple'm, OS na kompie jakim jest MAC. Chociaz wg mnie marny to + jesli za MDA Compact IV stoi lepszy aparat etc, ale znowu Safari na iPhone i wogole przegladanie internetu to czysta przyjemnosc. Rowniez nie wiem jak sprawa wyglada z apps'ami, ile jest na MDA Compact IV a ile na iPhone. Kamper100: + i - na karteczce i jedziesz. :-) Pozdrawiam Kuba.

#9 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 13 września 2008 - 09:23

Popieram przedmowce.... najlepiej wypisz tutaj,na forum,konkretnie,+ oraz -.Wtedy doradzimy.

#10 andy76

andy76
  • 406 postów
  • SkądDołuje Mierzyn, Zachodniopomorskie, Poland, Poland

Napisano 13 września 2008 - 23:29

MDA Compact IV to chyba produkt firmy HTC. W marcu ubiegłego roku kupiłem HTC Trinity. Miało wszystkie ówczesne technologi łącznie z GPS. Męczyłem się z nim do września. Cały czas potrzebowałem jakiegoś programu, to do poczty, to do kontaktów, to do nawigacji, to do polskiej klawiatury. Najbardziej dobiła mnie funkcja telefonu. WM potrafił tak namieszać, że nigdy nie wiedziałem czy mogę już rozmawiać czy nie. Z zestawem głośnomówiącym w samochodzie - cyrki. Raz zaskoczy, raz nie. Dodatkowo Missing Sync trzeba było kupić aby zrobić synchronizację z MBP zakupionym w lipcu. Nie wiem jak dla innych ale synchronizowanie książki adresowej z książką w Mac OS X i Outlook to dla mnie nieporozumienia. Ile razy można decydować co jest imieniem, a co nazwiskiem. Stwierdziłem, że nie mam na to wszystko czasu. We wrześniu kupiłem iPhone i od raz rozstałem się z HTC. W chwili obecnej pracuję na dwóch Makach i iPhone. Wykupiłem usługę MobileMe. Wszystko działa jak powinno (czasami MobileMe szwankuje). Synchronizacja przebiega bezproblemowo i znam jej efekt. Aha... od tamtej pory do nawigacji używam systemu nawigacji. Moja żona dostawała szału jak rysikiem starałem się trafić w ekran HTC podczas jazdy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych