Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Awaryjność "Jabłuszek"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#51 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 09 lipca 2006 - 12:04

@Lack - no ja to jest konkurencja, to rzeczywiście, MacBook jest "cholernie" drogi... widziałęm fajne laptopy w tej cenie, ale żaden nie był Core Duo, wszystkie Celerony M, co do Core Duo, są maszynki w podobnych cenach, ale po przyjrzeniu się z bliska stwierdzam, że są gorzej wykonane. W sumie nie widziałem, nowych laptopów Sony z kamerkami i Core Duo właśnie, myślę, że te komputerki mogą być konkurencją, ale to się okażę. Dodam, że staram sie oglądać komputerki osobiście, bo to co na fotkach na stronach WWW, bywa czasami nieadekwatne. Pozdrawiam

#52 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 12:21

Nie posiada coprawda ramu 667, ale i tak w MB wszyscy zmieniaja na wieksze, wiec nie robi:
http://www.optimus.p...232,produkt,458

14" ważąca tyle co 13" Appla. Dodatkowo oddzielna grafika, czytnik kart pamięci i slot express card.
http://sklep.komputr...ny.php?id=29203

14" od Lenovo z Core Duo za 5k:
http://sklep.komputr...ny.php?id=28698


Optimusa nie widzialem :D Jakosc Asusa pozostawia duzo do zyczenia, Lenovo w tej wersji umknal mej uwadze :D

Toshiby Portege i innych tego typu komputerów nie poruszaj, bo nierzadko ważą połowę tego co MacBook...


No i dobrze, wydajnosc tez jest o polowa mniejsza ;)

#53 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 12:31

@Lack
Ale wszystkie te laptopy mają wolniejsze procesory niż najsłabszy macbook - dziękuję.


1) Wszystkie? Optimus ma zdaje się taki sam...
2) Mają wiekszę dyski, więcej pamięci, większe ekrany, mniejszą wagę, więcej funkcji a Ty żeś się przyczepił, że procesor słabszy. Ciekawe tymbardziej, że tutaj się poleca słabsze MacBooki bo różnicy w procesorze i tak nie widać.

@Lack - no ja to jest konkurencja, to rzeczywiście, MacBook jest "cholernie" drogi... widziałęm fajne laptopy w tej cenie, ale żaden nie był Core Duo, wszystkie Celerony M, co do Core Duo, są maszynki w podobnych cenach, ale po przyjrzeniu się z bliska stwierdzam, że są gorzej wykonane. W sumie nie widziałem, nowych laptopów Sony z kamerkami i Core Duo właśnie, myślę, że te komputerki mogą być konkurencją, ale to się okażę. Dodam, że staram sie oglądać komputerki osobiście, bo to co na fotkach na stronach WWW, bywa czasami nieadekwatne.


Nie mówie, że jest cholernie drogi, mówie, że nie trafia w potrzeby mainstream'owe konsumenta.
To, że Ty i Adams78 nie widzieliście, nieznaczy, że nie ma - co tutaj pokazałem już na Polskich i Amerykańskich przykładach.
Sony SZ (1,69 kilo) nie jest konkruencją dla MacBooka (2,36 kilo), jest droższy, lżejszy i wydajniejszy.

Optimusa nie widzialem :D Jakosc Asusa pozostawia duzo do zyczenia, Lenovo w tej wersji umknal mej uwadze :D


Jakość Asusa pozostawia duzo to zyczenia? Popraw mnie jeśli się mylę, ale MacBooki PRO powstają w ich fabrykach... chociaż może dlatego tyle problemów.

No i dobrze, wydajnosc tez jest o polowa mniejsza ;)


No bo jeszcze MacBooka nazwiesz zaraz stacją roboczą :-).
Nie takie ich zadanie, mają być ultraprzenośne w rzeczywistości a nie udawać jak MacBook.

#54 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 09 lipca 2006 - 12:45

@Lack nie mówię, że nie ma, po prostu wiem, że jest różnica pomiędzy tym co często widać na zdjęciach, a egzemplarzem dla klienta, nie zawsze ale tak bywa. Co do jakóśći Aususa, z tego co wiem, tyo ta firma wykonuje rożnej jakóśći modele, na różne przedizały cenowe...

#55 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 12:49

@Lack nie mówię, że nie ma, po prostu wiem, że jest różnica pomiędzy tym co często widać na zdjęciach, a egzemplarzem dla klienta, nie zawsze ale tak bywa. Co do jakóśći Aususa, z tego co wiem, tyo ta firma wykonuje rożnej jakóśći modele, na różne przedizały cenowe...


No ba, można o tym posłuchać nawet w #10 podcaście tego serwisu. Sory, ale MacBook nigdy nie będzie synonimem wysokiej jakości.

#56 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 12:51

@Lack Zasilacze marki X tez moga powstawac w fabryce, z ktorej wychodza zasilacze marki Antec, nie oznacza to wcale, ze maja jakosc Anteca :D

#57 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 13:35

Zasilacze marki X tez moga powstawac w fabryce, z ktorej wychodza zasilacze marki Antec, nie oznacza to wcale, ze maja jakosc Anteca :D


Pewnie, mogą się przegrzewać i zmieniać kolory, jak MacBooki.

#58 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 09 lipca 2006 - 13:37

@Lack faktycznie co do optimusa racja ale jakością (pewnie...nie lack nie macałem go) i wzornictwem odstaje. Z resztą Lack dodaje cię do listy przyjaciół na Forum:)

#59 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 09 lipca 2006 - 13:41

A tak wogóle Lack przyznaj fajne forum wygenerowałeś do tej pory pewnie z 500 anty applowskich komentarzy i dalej jesteś tu mile widziany :).
DO ADMINÓW: Zwracam się z prośbą o powolanie działu "Porozmawiaj z LAck`iem". Byłaby to tablica gdzie Lack "doradzałby" wszystkim niezadecydowanym produkty Apple i słóżyl obiektywną oceną. To nie jest żadna prowokacja a realna prośba i nie jest jej celem raninie kogokolwiek.

#60 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 13:42

faktycznie co do optimusa racja ale jakością (pewnie...nie lack nie macałem go) i wzornictwem odstaje.


Wzornictwo nic Ci niestety nie pomoże kiedy chcesz np wykorzystac modem na pcmcia czy express card albo zgrać zdjęcia z aparatu cyfrowego bez kabelkologii.

Z resztą Lack dodaje cię do listy przyjaciół na Forum:)


Przyciskiem "ignoruj" czy serio jest taka lista? :-)

#61 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lipca 2006 - 13:50

Jest taka lista :D Kliknij na dowolnym nick`u przy poście.

#62 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 09 lipca 2006 - 13:52

Wracając do tematu, nowe MacBooki PRO mają nowe Ļlyty główne, co podobno wyklucza "produkcje dzoiwnych dźwięków", a modele z tą wadą, po zgłoszeniu do Apple, mają wymieniane płyty.

#63 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 13:54

Jest taka lista :D

Kliknij na dowolnym nick`u przy poście.


Gracias za info. A jakie unikatowe bonusy z niej wynikają?

#64 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 09 lipca 2006 - 13:58

jakie unikatowe bonusy z niej wynikają?

Właśnie! Bo mimo że to w sumie nie na temat, to nigdzie nie jest to napisane - w senise czemu to służy???

#65 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lipca 2006 - 13:59

Właśnie! Bo mimo że to w sumie nie na temat, to nigdzie nie jest to napisane - w senise czemu to służy???



W szybkim menu jest opcja "otwórz listę przyjaciół"

Można zobaczyć kto jest na forum i wysłać np. PW.

#66 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 14:00

W szybkim menu jest opcja "otwórz listę przyjaciół"

Można zobaczyć kto jest na forum i wysłać np. PW.


Ok, dzięki.

#67 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 09 lipca 2006 - 22:46

@Lack Jest taka lista dodałem serio! Bo cię podziwiam. Lack tak serio to kożystałeś kiedyś z modemu w LAPTOPIE ?? Bo ja nie.

#68 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 09 lipca 2006 - 22:49

Nie przesadzaj. Modem na PCMCIA to mój mobilny internet od jakiegoś pół roku. A modem do linii telefonicznej służy czasami do wysłania faksu...

#69 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 lipca 2006 - 06:39

@Lack
Jest taka lista dodałem serio! Bo cię podziwiam.


Gracias.

Lack tak serio to kożystałeś kiedyś z modemu w LAPTOPIE ?? Bo ja nie.


Owszem. Moja mam do tej pory korzysta w domu żeby łączyć się z bezpiecznym serwerem itp. Może dlatego, że informatykowi nie chce sie vpna konfigurowac, ale to nie zmienia faktu, ze korzysta.
Pozatym, chodzilo mi raczej o mobilne modemy - iplusy, blueconnecty itp.

#70 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 lipca 2006 - 08:25

witam moja kolezanka kupila niedawno macBook 13,3" Intel Core Duo 2 GHz i miala taki problem - wylaczyla maczka on po 2 minutach włączyl sam chlodzenie - tzn wlaczyly sie wiatraczki tak jak by pracowal . wszystkie lampki także sie zapaliły ale maczek byl wylaczony neiwiedziala ocb - probowala wlaczyc maczka ale bezskutecznie . szumialy tylko wiatraczki bez zadnej reakcji - czy ktos sie z czyms takim spotkal ? czy to zabezpieczenie przeciw przegrzaqniu ? z tego co wiem to maczek byl naprawde gorący ??

#71 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 10 lipca 2006 - 08:36

hyyy... jakie lampki ;)? moze kolezanka nacisnela shutdown po czym zamknela klape i macbook zasnal, ale w sleepie nie wlaczaja sie zadne wentyle wiec moze miala podpieta mysz usb i sobie klikala czym obudzila maczka... cholera wie :D

#72 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 lipca 2006 - 08:57

zielone lampki :P niebyl to stan uśpienia :/

#73 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 11 lipca 2006 - 10:49

a skad ty sie urwales? jest tylko jedna zielona mini lampka na wtyczce zasilania oznaczajaca, ze wtyczka jest podlaczona a laptop naladowany :P

#74 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 lipca 2006 - 11:31

dobra nei wiem czy ona jest zielona . ale jest tez jakas z przodu [mac jest mojej kolezanki opisuje tylko to co mi opowiadala] wiem ze cos sie tam swiecilo !! nieczepiajcie sie szczegolow :P

#75 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 23 października 2006 - 12:06

W kwestii awaryjnosci

http://newsroom.chip...ews_176179.html
http://www.dailytech...spx?newsid=4600




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych