Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Awaryjność "Jabłuszek"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 lipca 2006 - 23:15

A to G4 byly w ogole awaryjne??? Ja nie zauwazyle, tfu tfu, odpukac...

#27 rafalek

rafalek
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 23:29

Hej wszystkim:) Jedno pozostaje dla mnie niejasne. Co rozumie Menelek przez stopień awaryjności G4 w stosunku do Inteli? Może nie powinienem wygłaszać takich opinii, jestem nowy w świecie Apple, ale cały ten spór wygląda dla mnie nieco śmniesznie. Rozumiem, że ktoś porówna G4 i nowego MacBooka, pracując na obu maszynach nieustannie, biorąc pod rozwagę jednakowe aplikacje, podobne konfiguracje itp, a następnie opublikuje wyniki. Jak dotąd nie zauważyłem żadnych empirycznych dowodów na gorszą jakość pracy MacBooka w porównaniu do GCzwórek, poza obiegowymi opiniami, opierającymi się na stereotypie bliskości Intela szeroko rozumianym oknom. Insider ma rację, cytując stare powiedzenie o ogonie. Sam jestem posiadaczem MacBooka, ale przez ponad 10 lat używałem Windowsa i dawniej ani myślałem o przesiadaniu się na jakieś dziwadło z Jabłkiem w logo. Wszystko zmieniło się właśnie po kilkudniowej pracy z G4, a potem z nowym MacBookiem. Podzielam opinię, że komputer jest naprawdę świetny, przynajmniej dla kogoś, kto chce mieć działającą maszynę. Obecnie mam przez okres wakacji także iBooka G4, naprawdę nie zauważyłem, aby MacBook odbiegał awaryjnością (a raczej jej brakiem) od starszego brata. Kompy Apple polecam teraz wszystkim. I pochwalę się, że przyniosło to skutek :) Dwójka znajomych wybrała Jabłuszka :) Pozdrawiam, Rafalek

#28 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lipca 2006 - 23:43

@code - tak, odprysk farby, czy "strata aluminium" (czarne miejsca obk trackpada) dotyczą PB G4 17" - postaram sie o foty, najpóźniej po weekendzie będą... G4 też byly awaryjne, widzę pamięć krótka, nowe modele problemy z bateriami , itp. Z calą pewnością nie byly bez wad, jednak albo więcej jest maków, albo awaryjność wzrasta, boję się że to obie z tych wymienionych rzeczy... Co do MacBook'a baczniej przyhlądam sie egzeplarzom testowym w zaprzyjaźnionym salonie Apple, gdzie dużo ludzi "maca" sprzęt i nie zgodzę się z opinią o kiepskim wykonaniu... jedyne co może być wkurzające, to ewentualne rysowanie się, ale plastik tak ma, aluminium zreszta też. :P

#29 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 07 lipca 2006 - 23:51

Hej mój Imac z 2000 roku nie zepsuł się ani razu mimo że nie chucham i dmucham na niego kumple którzy mają z PC z tego roku już dawno dowiedzieli się jak działają serwisy PC bądź też ze złomowali swój sprzęt. Porównuje do Pc bo niestety nie ma w koło mnie innych macunserów:( Dlatego mam wielki znak zapytania przed zakupem MAc intela. Intel nie popisał się niestety taką solidnością swoich produktów jak Trójca IBM/Motorola/Apple czyli projekt PC. Chodź i tak wskoczę w odmęty Intela:(

#30 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lipca 2006 - 00:56

Czy to znaczy, że gdyby MacBook kosztował więcej niż iMac to byłbyś zadowolony LOL.


Nie. Gdzie tak napisalem? Powinien byc o wiele tanszy.

Czy to co naIntelu musi być złe?


Nie. Sa komputery Apple z tymi procesorami , ktore , moim zdaniem, co jeszcze raz podkreslam, sa bardziej trafione.


MacBook to komputer dla sektora mniej wymagających użytkowników, którzy nie obrabiają filmów itp. To komputer dla domu i tą rolę spełnia świetnie.


To dlaczego skoro dla malo wymagajacych uzytkownikow to tyle kosztuje? Za te cene mozna miec sprzet , ktory umozliwi znacznie wiecej.

Jeszcze się nie na rodził co by wszystkim dogodził!!!


Swieta racja. I dobrze bo mamy wybor :)

Hej mój Imac z 2000 roku nie zepsuł się ani razu mimo że nie chucham i dmucham na niego kumple którzy mają z PC z tego roku już dawno dowiedzieli się jak działają serwisy PC bądź też ze złomowali swój sprzęt.


Kupilem intel pentium 200 mmx w 1996 roku. W 2000 roku oddalem go do prac biurowych. Pracuje do dzisiaj. Nigdy nie byl w serwisie. Jezdzil w samochodzie, w bagazniku, przezyl kilka przeprowadzek. Nie przesadzajmy z ta awaryjnoscia PC ;]

#31 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 lipca 2006 - 01:18

@insider - tańszy, no zgodzę się, ale w sumie, co konkurencja oferuje w tym sektorze cenowym ? ja patrząc na laptopy, np. w Media markt nie widzę konkurencji, ale z chęcią poznam wasze typy... (Lack, ty pewnie się będziesz orientował najlepiej - i czy uważasz, że MacBook jest za drogi ?)

#32 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 08 lipca 2006 - 06:11

Insider-kiedys,10 lat temu tanie auta kosztowaly srednio 20tys,z hakiem,obecnie ponad 30tys,taka jest tendencja,niby elektronika powinna taniec ale tak nie jest,ja tez jestem zdania ze powinien kosztowac o wiele mniej,ale z drugiej strony jestem realista bo niby dlaczego apple ma zarabiac obecnie na laptopach tyle co 6 czy 7 lat temu,jak mozna wiecej

#33 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 08 lipca 2006 - 06:22

Heh, ostatnio kupilismy mini maka, specjalnie pojechalismy do salonu we Wroclawiu, bo tam mieli na miejscu, a spieszylo nam sie. Przyjezdzamy do domu (400 kilosow w dwie strony, w upale, z dwojka malych dzieci) - a ta gadzina NIE DZIALA... Okazalo sie ze model wyszedl zapsuty Z FABRYKI. Ale trzeba przyznac, ze salon we Wro spisal sie niezle i szybko go wymienil. Ale moze to my zesmy sie spisali niezle, bo wraz z zona pilowalismy wszystkich lacznie z SAD-em, o szybka wymiane...

#34 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 lipca 2006 - 08:50

Insider-kiedys,10 lat temu tanie auta kosztowaly srednio 20tys,z hakiem,obecnie ponad 30tys,taka jest tendencja,niby elektronika powinna taniec ale tak nie jest,ja tez jestem zdania ze powinien kosztowac o wiele mniej,ale z drugiej strony jestem realista bo niby dlaczego apple ma zarabiac obecnie na laptopach tyle co 6 czy 7 lat temu,jak mozna wiecej


Inflacje wliczyłeś w to?

@insider - tańszy, no zgodzę się, ale w sumie, co konkurencja oferuje w tym sektorze cenowym ? ja patrząc na laptopy, np. w Media markt nie widzę konkurencji, ale z chęcią poznam wasze typy... (Lack, ty pewnie się będziesz orientował najlepiej - i czy uważasz, że MacBook jest za drogi ?)


Jest niedopasowany do realiów rynku - w uproszczeniu za drogi.

#35 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 lipca 2006 - 09:20

Jest niedopasowany do realiów rynku - w uproszczeniu za drogi.

Dlaczego za drogi?
Jeśli byłby za drogi to by zalegał na półkach sklepowych - a wciąż jest deficyt aż musieli podnieść ceny modeli z procesorem 2.0GHz ;)

#36 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 08 lipca 2006 - 09:24

Dokładnie, na appleinsider.com można przeczytać że MacBook odniósł znacznie większy sukces niż przewidywali producenci! Wynika z tego że trafił w potrzeby ludzi i jego cena, może wyższa niż być powinna, wcale nie jest taka zła.

#37 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 lipca 2006 - 09:41

Dlaczego za drogi?
Jeśli byłby za drogi to by zalegał na półkach sklepowych - a wciąż jest deficyt aż musieli podnieść ceny modeli z procesorem 2.0GHz ;)


Bentleye też raczej nie zalegają na półkach, więc to raczej słaby argument.
Po prostu Apple postawiło na procesor (którego mocy przeciętny użytkownik i tak nie wykorzystuje) w przeciętnym opakowaniu.

Dokładnie, na appleinsider.com można przeczytać że MacBook odniósł znacznie większy sukces niż przewidywali producenci! Wynika z tego że trafił w potrzeby ludzi i jego cena, może wyższa niż być powinna, wcale nie jest taka zła.


Znacznie? W jednym miesiącu dostawy się zwiększyły ze 100 na 120k podobno, bo źródła są podzielone co do tego. Równie dobrze może być to przygotowanie na coroczne zakupy edukacyjne.
Oczywiście, że trafił w potrzeby ludzi - tych którzy wstrzymywali się z zakupem iBooków i tych których nie stać na MBP.

#38 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 08 lipca 2006 - 09:58

Czy ja wiem czy w takim przeciętnym opakowaniu.. Jak dla mnie: - za mały ekran, ale to zależy od potrzeb, wielu się to podoba! - brak oddzielnej pamięci video, właśnie dlatego nie zdecyduję się na MB i to uważam jest jego najsłabsza strona!!! O cenie można podyskutować, RAMu wcale nie jest mało za taką cenę. Dlaczego więc przeciętny?

#39 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 08 lipca 2006 - 10:25

a mój imac g3 chodzi od 1998 i też jest fajny. iBooki g4 już na kilka lat przed przesiadką na intela były bardzo dopracowanym produktem. A co rozumiem przez awaryjność? no.., tak ogólnie..

#40 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 lipca 2006 - 10:26

Czy ja wiem czy w takim przeciętnym opakowaniu..
Jak dla mnie:
- za mały ekran, ale to zależy od potrzeb, wielu się to podoba!


Ja na taki ekran to jest on sporo za ciężki.

- brak oddzielnej pamięci video, właśnie dlatego nie zdecyduję się na MB i to uważam jest jego najsłabsza strona!!!


Ja również. Gdyby miał chociażby takie GF7300 czy innego low enda + senowną wagę to sam bym kupił jako maszyne do pisania na studiach.

O cenie można podyskutować, RAMu wcale nie jest mało za taką cenę. Dlaczego więc przeciętny?


512? Mało jest już laptopów z 256.
Dla przykładu, Acer za 1099$ (Aspire AS5672WLMi) coprawda "tylko" Core Duo 1.66, ale za to 15,4" ekran, 2 GB Ramu, dysk 120 GB, Radeona X1400, kamerkę i nagrywarkę DVD DL.
Toshiba A105 (CD 1.83) ma 15,4", 1 GB Ramu, 120 GB dysk i nagrywarke DVD z DL.

Ba, niewiele drożej jest już IBM T60.

#41 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 lipca 2006 - 12:23

Bentleye też raczej nie zalegają na półkach, więc to raczej słaby argument.

Ale na Bentleya nie ma tylu chętnych.
Sam chciałem kupić MacBook 2.0GHz ale go po prostu NIE BYŁO :(
I znam kilka osób, które były w podobnej sytuacji.
Teraz gdy cena podskoczyła zdecydowałem się na zakup za granicą.

#42 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 08 lipca 2006 - 12:49

Teraz gdy cena podskoczyła zdecydowałem się na zakup za granicą.

To znaczy w UK(tam w eu są chyba najprzyjemniejsze ceny) czy raczej coś poza?
ps. Sam myśle nad zakupem maka za granicą i do wyboru mam us i uk

#43 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 lipca 2006 - 12:59

Holandia.

#44 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lipca 2006 - 14:33

Insider-kiedys,10 lat temu tanie auta kosztowaly srednio 20tys,z hakiem,obecnie ponad 30tys,taka jest tendencja


Za to drogie auta tanieja i to tez jest tendencja. Kiedys malo kogo bylo stac na Volvo, dzis kupisz ten samochod za cene zblizona do kazdego innego samochodu o podobnym wyposazeniu.

Mam podobne zdania do Lacka, za Chiny Ludowe nie kupie MacBooka ( przedzial cenowy miedzy 4,5k PLN do 6,5PLN) bo za taka kase taki ciupki ekran + zintegrowana grafika+tak malo pamieci+taka zalosna jakosciowo obudowa+przegrzewajacy sie sprzet nie trafia do mojego przekonania.

#45 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 lipca 2006 - 21:20

a mój imac g3 chodzi od 1998 i też jest fajny. iBooki g4 już na kilka lat przed przesiadką na intela były bardzo dopracowanym produktem. A co rozumiem przez awaryjność? no.., tak ogólnie..


A ja się dołącze i napiszę że mój iMac też pracuje od 1998 , i świadczy to tylko o tym jak był dopracowany i niezawodny.

#46 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 08 lipca 2006 - 21:32

Wrzucę swoje pięć groszy. Mam imaca g3 233 i niestety mam uszkodzoną kartę sieciową. Za Chiny Ludowe nie da się połączyć z siecią... P.S. Co sądzicie o kartach LAN na USB? Zda to egzamin?

#47 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 02:10

Do 6000zl nie ma na rynku innego komputera, ktory jest: 1. Maksymalnie mobilny fizycznie (do 14" LCD i 2.5kg wagi) 2. Maksymalnie mobilny w pracy (praca na baterii ok. 4h) 2. Posiada procesor Intel Core Duo 3. Pamieci DDRII 667MHz 4. System oraz niezbedne aplikacje. Sa 14" Lenovo ale znacznie drozsze i bez Core Duo. Sa Toshiby Portege z procesorami ULV Pentium M z cena powyzej 6500zl. MacBook 2.0 posiada wszystkie cechy, ktore wymagam od komputera przenosnego, ma swietny i oryginalny design i przystepna cene. Jesli ktos poszukuje mobilnosci to nie znajdzie w PL niczego lepszego, jesli jest inaczej, prosze o przedstawienie komputera, ktory moze konkurowac z MB. Zawsze cenilem sobie profesjonalizm i ekskluzywnosc produktow Apple, nie byly mi jednak nigdy niezbedne w pracy. Trio Intel Pentium III/IV+ Windows 2000/XP + Adobe Photoshop i cala reszta softu dzialala wystarczajaco sprawnie i stabilnie. Dzis doceniam produkt jakim jest Apple MacBook, nie ma konkurencji, byl mi potrzebny do pracy (jako wydajna, mobilna architektura), zakupilem sprzet z przyjemnoscia. Nawet nie zainstalowalem XP, nie mam takiego zamiaru. To produkt Apple przyczynil sie do tego, ze dzialam na tej architekturze, nic poza tym. Mysle tez, ze doglebnie przeanalizowalem rynek komputerow przenosnych i dokonalem odpowiedniego wyboru. :D Mam nadzieje, ze za pare dni/tygodni/miesiecy/lat nie bede musial dopisac w tym watku, ze moje jablko padlo ;)

#48 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 lipca 2006 - 07:34

Do 6000zl nie ma na rynku innego komputera, ktory jest:
1. Maksymalnie mobilny fizycznie (do 14" LCD i 2.5kg wagi)
2. Maksymalnie mobilny w pracy (praca na baterii ok. 4h)
2. Posiada procesor Intel Core Duo
3. Pamieci DDRII 667MHz
4. System oraz niezbedne aplikacje.

Jesli ktos poszukuje mobilnosci to nie znajdzie w PL niczego lepszego, jesli jest inaczej, prosze o przedstawienie komputera, ktory moze konkurowac z MB.


Nie posiada coprawda ramu 667, ale i tak w MB wszyscy zmieniaja na wieksze, wiec nie robi:
http://www.optimus.p...232,produkt,458

14" ważąca tyle co 13" Appla. Dodatkowo oddzielna grafika, czytnik kart pamięci i slot express card.
http://sklep.komputr...ny.php?id=29203

14" od Lenovo z Core Duo za 5k:
http://sklep.komputr...ny.php?id=28698

Toshiby Portege i innych tego typu komputerów nie poruszaj, bo nierzadko ważą połowę tego co MacBook...

A jak ktoś wierzy, że zwiększenie dostaw MacBooka o 20% to proponuje zapoznać się z:
http://digitimes.com...60707A7034.html)
Norma dla branży.

#49 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 09 lipca 2006 - 10:28

14" ważąca tyle co 13" Appla. Dodatkowo oddzielna grafika, czytnik kart pamięci i slot express card.
http://sklep.komputr...ny.php?id=29203

14" od Lenovo z Core Duo za 5k:
http://sklep.komputr...ny.php?id=28698

i tu jeszcze trzeba pamietać że komputronik zgarnia wyraźną marżę...
(do licha, wie ktoś kiedy zmienili grafike na tą nową obrzydliwą na komputroniku?)

#50 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 09 lipca 2006 - 11:46

@Lack Ale wszystkie te laptopy mają wolniejsze procesory niż najsłabszy macbook - dziękuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych