Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Awaryjność "Jabłuszek"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 18:31

Witam,
na jaką stronę traktującą o "jabłuszkach" słyszę, że ten musiał oddać do serwisu, tamten także. Chcę się więc zapytać jak to jest z awaryjnością produktów Apple? Zamierzam kupić coś ze stajni Apple, ale się waham - waham się nie z powodu odmiennego OS'a, a właśnie awaryjności. Proszę o informacje na ten temat ludzi korzystających z Mac'ów, może nawet osób z SAD'u.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia,

Temat przeniesiony
/MF
krismiszcz


#2 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 07 lipca 2006 - 18:38

psuja sie jak kazde inne markowe komputery, czyli zadko, ale jednak. czasy niezniszczalnych perform juz dawno minely.

#3 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 07 lipca 2006 - 18:40

Sprzęt Apple nie jest jakoś bardziej awaryjny aniżeli innych firm. To że trafiłeś na dość sporo opinii o jego awaryjności wynika zapewne z faktu że Apple pospiesznie wprowadziło na rynek nowe komputery z procesorami Intela, przez co niektóre przez ten właśnie pośpiech mają pewne niedoróbki. Dotyczy to głównie laptopów. Jak piszą starzy wyjadacze jabłuszek "nie kupuje się sprzętu REV A" ;) . Chociaż nowe Mini i iMaci nie mają chyba takich problemów jak laptopy.

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lipca 2006 - 18:40

Dobry temat.... powiem tak, nie ma doskonałego sprzętu!, zaskakujące prawda. :P

A tak do rzeczy, komputery marki Apple też się psują, jednak najwięcej wad można wyłapać na samym starcie użytkowania, zwłaszcza dotyczy to laptopów (ale lapy są bardziej narażone na usterki, ale to też oczywiste). Generalnie polecam najpierw wybrać model jabłka, potem poczytać ewentualnie o wadach (chwilowo najbardziej klopotliwy produkt to MacBook PRO, reszta jest ok, najlepsze modele to mac mini i iMac, na chwiłę obecną, a laptop to MacBook, ale to moje zdanie), potem wybrać sie do sklepu, wybrać maszynke, odpalić na miejscu, poklikać, i zabrać do domu i zaopiekować się nią.

Może masz wrażenie, że komputery Apple są bardzo wadliwe, bo ja takie mam jak czytam te wszystkie fora i inne takie, ale to podobnie jak z wirusami na maka, jeśli szukasz jakieiś informacjii to po prostu bywasz przeładowany takimi opiniami i wydaje ci się, że np. kompy Apple są wadliwe... jak szukasz takich informacji to znajdziesz, bo ludzie którym działają te maszynki po prostu je użytkują i nie piszą - DZIAŁA MI!).

Jeśli jesteś "nowy" w temacie, może będziesz chciał posłuchać jak makowcy mowią o swoich maszynkach, i dowiedzieć się coś więcej o makach, to polecam posłuchanie podcastu MyApple, możesz pobrać te pliki mp3 na swoj komputer i posłuchać co i jak, na stronie podcastu są opisane epizody i co w nich jest.

Pozatym cechą maków jest długowieczność, u mnie w frmie wciąż wykorzystuje się maszyny z 1999 roku i działają świetnie, ale to inna sprawa (jednak i maki sie psują, ostatnio za często :P)

Jeśli masz jeszcze jakeiś pytania pisz... napisz jakiego maka masz na oku... :D

#5 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 19:30

Kurde Przemion, ja mam na oku właśnie MacBooka Pro i przyznam że trochę mnie zaniepokoiłeś... chociaż wydaje mi się, że metoda: "pojedź do sklepu i obczaj" zdaje egzamin. Zawsze można wymienić... niby ;)

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lipca 2006 - 19:45

@51m0n o macbooku pro pisalęm może troszkę na wyrost, bo jego główne wady to grzanie się, czasami problemy z baterią i zasilacz który go dyskwalifikuje w samolotach (75 wat, a standart to 65 W) - to tak na szybko, pozatym to maszyna jest baaardzo ciekawa

#7 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 20:55

Przemion: Właśnie przesłuchuję sobie te podcasty, są ciekawe. Jedynym minusem jest uzywanie kiepskich mikrosonów przez co uszy mnie bolą od szumów itp. Ale da się słuchać. Co do japka jakie mam na oku - jest to właśnie Macbook Pro. Prawdę mówiąc to już czekam na jego dostawę...

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lipca 2006 - 20:59

@lutecki - cieszę się, że ci się spodobają, tam jest duuużo informacji, niektóre stare, ale na to nic nie poradze. A co do jakości, jakość będzie ulegać poprawie, ale wiesz jest to przedwsięwzięcie zupełnie niedochodowem więc musi poczekać na lepszy sprzęt ale też planuje to polepszyć. :D (Code już ma lepsze źrodło dźwięku).

#9 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 21:07

@lutecki - cieszę się, że ci się spodobają


Mam trochę do czynienia z podcastami, mogę więc podesłać na maila wszelkie uwagi dot. właśnie podcastów myapple. A co właśnie powiesz nt. mojego zakupu MB Pro? :)

#10 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 07 lipca 2006 - 21:12

wcale nowe nie maja wiecej bledow niz starsze g4... po prostu ludzie mysla, ze skoro najnowszy model apple to juz nie wiadomo jakie cudo, a tu niestety - pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc. procesory te same co w pecetowych laptopach, pamiec ta sama, dyski te same, uklady graficzne, chipsety - generalnie wszystko to samo co w piecach, tylko odpowiednio dobrane i opakowane...

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2006 - 21:14

generalnie wszystko to samo co w piecach, tylko odpowiednio dobrane i opakowane...


Polemizowalbym. Zwlaszcza jesli chodzi o tandetnego w kazdym calu MacBooka.

#12 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 21:16

Ja rozumiem, że to jest to samo praktycznie (tutaj działa sprawna machina marketingowa Apple). Nasłuchałem się jak to nowe Macbooki się grzeją, jak to matryce nie działają, układy wewnętrzne, baterie itp.

#13 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lipca 2006 - 21:26

@insider - co do MacBooka zupełnie się z tobą nie zgodzę... ale to moje 0,003 PLNy to całkiem dobre maszynki (ale może wlaściciele niech sie wypowiedzą) @lutecki - MacBook PRO - możesz trafić na egzemplarz felerny, dlatego doradzalbym oględziny przy zakupie, ale mam znajomych co zakupili i bardzo sobie chwalą, to dobra maszynka, ale troszke drogawa, to jej głowna wada... (i to ciepło, zapomnij o trzymaniu na kolanach). Pozatym to niezła rakieta, solidna obudowa i dobry ekran. :D Co do uwag - mój emil jest w profilu, możesz też napisać w komentarzach na stronie podcastu, wszelakie uwagi mile widziane z krytyką włącznie. :D

#14 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 07 lipca 2006 - 21:32

powerbooka tez nie bardzo sie trzyma na kolanach jak jest cieplo ;)

#15 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 lipca 2006 - 21:35

Ja bym polemizował co do tandetności MacBooka. Na pewno nie w każdym calu!!! Zresztą wierzę pemmaxowi, a ten o MacBook'u wypowiadał się w samych superlatywach!

#16 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 21:38

Obudowa MB Pro jest aluminiowa, prawda? Skąd więc głosy nt. odprysków warstwy zewnętrznej obudowy?

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lipca 2006 - 21:41

Obudowa MB Pro jest aluminiowa, prawda? Skąd więc głosy nt. odprysków warstwy zewnętrznej obudowy?

Dotyczą one TiBook'ów a nie AluBook'ów

#18 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 lipca 2006 - 21:41

@lutecki - pewnie mogą wystąpić, ale nie od razu, kolega ze studia ma model PB 17" i ma po prawej stronie od touch pada odpryski "farby", te miejsca są po protu czarne, ale ma go już dłuższy czas i korzysta z touch pada namiętnie... ale to nie jest usprawiedliwienie, wydaje mi się, że jeśli masz Apple Care powinni to wymienić, a pamiętaj, że teraz można dokupić gwarancje nawet na miesiąc przed wygaśniecięm starej :D Postaram sie o zdjęcie...

#19 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 21:47

code: Czyli nie dotyczą one MB Pro? Chyba, że są te 2 różne wersje MB Pro o których nic mi nie wiadomo... Czy Apple Care zakupione w USA jest ważne w Polsce? Widziałem na eBay sprzedają...

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lipca 2006 - 21:52

Nie nie dotyczą ani MacBook PRO ani Aluminiowych PowerBook G4.

#21 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2006 - 22:00

Każda pliszka swój ogonek chwali. MacBook , choc nie najtanszy, lezy w zasiegu finansowym wielu osob, zwlaszcza w Polsce. To nieco zakloca spojrzenie ;) Ja, i zaznacze , ze ja, uwazam cene MacBooka za kiepski zart. Za fatalny zart uwazam tez obudowe, ktora rysuje sie jak cholera, za zabawny uwazam tez fakt umieszczenia klawiatury z zx spectrum albo innego acera ( w apple store usuwaja takie kwiatki na biezaco ale w compusa juz widzialem jak wyglada macbook bez klawiszy bo odpadly) , calosc jest niezbyt solidna, od ekranu sie litosciwie odczepie ale nie powala na kolana. Do tego wysoka temperatura i koszmarnie wysoka doplata za kolor, ktory schodzi , wystarczy nieopatrznie polozyc na laptopie headset do skype. O zintegrowanej grafice podlaczonej do wydajnych procesorow to tez nie wspomne. Calosc jak dla mnie to sredniej klasy laptop pecetowy za znacznie wyzsza cene. Tylko za fakt, ze dziala na tym mac os x.

#22 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 07 lipca 2006 - 22:10

Każda pliszka swój ogonek chwali. MacBook , choc nie najtanszy, lezy w zasiegu finansowym wielu osob, zwlaszcza w Polsce. To nieco zakloca spojrzenie ;)

Czy to znaczy, że gdyby MacBook kosztował więcej niż iMac to byłbyś zadowolony LOL.

Dla mnie MacBook jest świetnym komputerem osobistym. Jego wymiary idealnie trafiły w moje potrzeby - poręczny i lekki. Klawiatura po dłuższej pracy sprawuje się świetnie, ekran też świetnie. Czy to co naIntelu musi być złe?
MacBook to komputer dla sektora mniej wymagających użytkowników, którzy nie obrabiają filmów itp. To komputer dla domu i tą rolę spełnia świetnie.

Podsumowując...
Jeszcze się nie na rodził co by wszystkim dogodził!!!

#23 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 lipca 2006 - 22:16

MacBook to komputer dla sektora mniej wymagających użytkowników, którzy nie obrabiają filmów itp.

MacBook z 2GB RAM nada się równie dobrze do obrabiania filmów jak PowerBook G4 ;)

#24 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 07 lipca 2006 - 22:43

MacBook z 2GB RAM nada się równie dobrze do obrabiania filmów jak PowerBook G4 ;)

Zgadzam się z Tobą ;-) Zapomniałem, że można podpiąć zewnętrzny monitor ;-)
Jeszcze raz chciałem powiedzieć, że moja maszynka ŚMIGA ja dzika ;-) MacBook to dobry sprzęcik, polecam.

Co do obudowy, to wykończenie MacBooka jest o niebo lepsze niż Toshiby M30. Dziękuję skończyłem.

#25 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 07 lipca 2006 - 22:54

z jednym się tylko nie zgadzam, że niby g4 były tak samo awaryjne jak intele. Z całą pewnością nie były.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych