Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stawka za skład (ile wziąć).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 thisquiet

thisquiet
  • 13 postów

Napisano 11 września 2008 - 22:16

Witam, Przymierzam się do nawiązania współpracy z wydawnictem specjalizującym się w publikacjach elektronicznych i mam podać stawkę jakiej oczekuję - problem w tym, że zielonego pojęcia nie mam jak wyglądają w tej chwili stawki w tej branży. Sytuacja jest skomplikowana tym bardziej, że mam podać stawkę za artykuł, tymczasem objętość i stopień komplikacji będzie najprawdopodobniej inny dla każdej pracy. Jako objętość średnią mam przyjąć 7-10 stron, praca obejmuje wlewanie tekstu z ilustracjami i tabelami (kilka na każdy artykuł), teksty dostarczane są w plikach wordowych i przygotowane w różnym stopniu (tzn. od czystego tekstu, gdzie nic nie jest zrobione po teksty z praktycznie gotowym formatowaniem). Jakieś sugestie? Dzięki!

#2 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 12 września 2008 - 06:13

20-40 zł za stronę maszynopisu, od 20 gr do 1zł za komórkę tabeli. Odpowiada?

#3 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 września 2008 - 17:04

albo 40-50zl za godzine pracy... to coraz popularniejsza stawka. No chyba ze to jakies studio DTP szukajace Freelancow. Nie dostaniesz wtedy wiecej niz 25-30zl

#4 odadoz

odadoz
  • 4 postów

Napisano 14 września 2008 - 08:41

Witaj sanitariusz. 1. Co rozumiesz przez freelanca i czemu miałby dostać mniej niż normalny człowiek pracujący zdalnie? 2. Czy masz może na myśli, że wydawnictwa płacą lepiej, niż studia dtp?

#5 Five

Five
  • 85 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2008 - 13:28

Freelancer to taka osoba, która szuka zleceń dorywczych, nie zatrudniając się w jednej firmie, np. wydawnictwie. Wydawnictwa oczywiście zapłacą lepiej, bo nie masz pośredników. Gdy pracujesz dla studia dtp, to ono musi jeszcze przecież "zarobić" na Twojej pracy, a przecież cena ostateczna cena dla klienta nie może być zbyt wysoka - stąd niższa stawka dla Ciebie.

#6 thisquiet

thisquiet
  • 13 postów

Napisano 14 września 2008 - 19:06

Dzieki za odpowiedzi, wzialem pod uwage swoje praktycznie zerowe doswiadczenie, stosownie obnizylem stawke godzinowa pomnozylem przez przewidywana ilosc pracy i teraz czekam na odpowiedz :)

#7 odadoz

odadoz
  • 4 postów

Napisano 14 września 2008 - 19:22

korekty Powiedzcie składacze. Czy uwzględniacie w umowie ograniczoną ilość korekt edytorskich w cenie. No wiecie, jak Ci zaakceptują projekt, a tekst przesyłają po trzy razy to się przestaje opłacać.

#8 gopjr

gopjr
  • 139 postów

Napisano 14 września 2008 - 21:02

ja np ostatnio bralem 150 zl za strone. byl to folder ktory robiony byl juz wczesniej, czyli trzeba bylo wprowadzac poprawki, na jednej stronie nic na innej wszystko. na szczescie powazna firma nie wprowadzala miliona zmian co 5 minut :) 40-50 zl za godzine pracy to bardzo dobra, standardowa sawka za DTP

#9 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 17 września 2008 - 21:05

Czyli wnioski proste, jak kiepsko znasz programy i długo zajmie Ci skład, to więcej zarabiasz :) Taka jest logika stawek godzinowych. Klient nie udowodni czy spędziłeś nad pracą 4 czy 6 godzin. Inny DTPowiec, który porusza się biegle w programach, w ciągu jednej godziny może zrobić nawet kilka artykułów. Ja uważam, że najlepsza forma, to ustalona cena za stronę. Ilość korekty, którą w tej cenie wykonasz to kwestia indywidualnego dogadania z Klientem. Ale jedno jest pewne, cudów nie ma. Poprawek zawsze jest więcej niż się wstępnie zakłada. Najwięcej czasu spędzisz na korekcie tzw. dupereli. A co najgorsze, będziesz musiał je nanosić :)

#10 rawr

rawr
  • 130 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 września 2008 - 21:44

Dzieki za odpowiedzi, wzialem pod uwage swoje praktycznie zerowe doswiadczenie, stosownie obnizylem stawke godzinowa pomnozylem przez przewidywana ilosc pracy i teraz czekam na odpowiedz :)

super, nie masz kompletnie pojęcia a zabierasz się za pracę :lol:

#11 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 września 2008 - 07:55

Obniżanie stawek godzinowych psuje cenę na rynku pracy - kiedyś tego pożałujesz ;)

#12 Sławek

Sławek
  • 159 postów
  • Skądfrom Poland

Napisano 18 września 2008 - 13:43

Mam nadzieję, że Twój brak doświadczenia dotyczy jedynie znajomości stawek, bo jeśli roboty DTP - to współczuję wydawnictwu, które połakomi się na "obniżoną stawkę". I jak to napisał nie psuj rynku bo kedyś tego faktycznie pożałujesz :) Pozdrawiam

#13 thisquiet

thisquiet
  • 13 postów

Napisano 24 września 2008 - 15:28

super, nie masz kompletnie pojęcia a zabierasz się za pracę :lol:


Chyba sie nie zrozumielismy. Napisalem, ze mam zerowe doswiadczenie, majac na mysli doswiadczenie, ktore nadaje sie do wpisania w CV. Skonczylem kurs DTP w Sadzie i spedzilem potem dlugie godziny, dni i tygodnie sleczac nad edukacyjna wersja CS-a, czytajac ksiazki, robiac cwiczenia i dlubiac przy roznych rzeczach na wlasny uzytek. Oczywiscie, zdaje sobie sprawe, ze czym innym wiedza ksiazkowa, tudziez doswiadczenie wyniesione z niezobowiazujacych prac tworzonych na wlasne potrzeby, a wiedza wyniesiona z realnej pracy, ale jak do cholery mam zdobyc to prawdziwe, cenne doswiadczenie nie pracujac? Bledne kolo.. Coby stroskanych kolegow nieco uspokoic - rozmowy zaczely sie od zadania testowego.

Co do psucia rynku - Nie spotkalem branzy, w ktorej nie placi sie za doswiadczenie, nie przypuszczam rowniez, zeby wybuch powszechnej altruistycznej radosci wywolala informacja, ze bedac mlodym i niedoswiadczonym mozna dostac za wykonywana prace tyle samo co bedac wyga z 20 letnim stazem... ale moze sie myle i jest dokladnie odwrotnie...

p.s. wybaczcie brak ogonkow, to nie niechlujstwo, tylko brak polskich znakow w pracy :)

#14 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 25 września 2008 - 07:03

dobrze źe zdajesz sobie sprawę przynajmniej źe kurs to nie wszytsko.... ja teź 9 lat temu zaczynałam od kursu i potem po iluś latach już pracy nadal uważałąm że niedużo umieim, nadal tak uważam ;).... .. co do satwek.. no cóź zawsze śmieszyło mnie te rozliczania za godziny.. chyba źe jest ogólnie przyję te że coś tam powinno się robić tyle czasu a coś tam tyle to wtedy ma logikę... przecież nawet exy-tra szybki i dobry grafik może mieć zły dzień i zwolnić... co do zaniżania cen, na szczęście te niskie ceny idą z brakiem doświadczenia i rzeadko z dobrą robotą..... ale z innej strony dobrze źe są firmy, którym w imię ceny nie zależy na jakości w 100% bo gdzieś przecieź trzeba zdobyć to doświadczenie...

#15 maciukh

maciukh
  • 38 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 25 września 2008 - 07:50

a co do wyliczania czasu pracy sa juz narzedzia odmierzajace czas w ktorym rzeczywiscie sie pracuje nad projektem:) kilku grafikow z ktorych korzystam stosuje taki wynalazek stawka 45-50 za godzine skladu jest srednią rynkową, oczywiscie jesli jest szybki temat "na juz" rosnie ona dwu, trzykrotnie. tyle ze kazdy rozsadny klient zanim zleci prace "na godziny" zapyta sie ile godzin to zajmie. ja bym nie wszedl w uklad - płacę za godziny operatora nie wiedząc ile tych godzin będzie. Ani to zbudzetowac ani oszacować. Zresztą graficy z ktorych korzystam podając stawkę (która rośnie jeśli muszą być kreatywni) zawsze sami podają ile czasu zajmie im dana praca.

#16 Szyderca

Szyderca
  • 29 postów

Napisano 25 września 2008 - 14:31

dobrze źe zdajesz sobie sprawę przynajmniej źe kurs to nie wszytsko.... ja teź 9 lat temu zaczynałam od kursu i potem po iluś latach już pracy nadal uważałąm że niedużo umieim, nadal tak uważam ;)....

.. co do satwek.. no cóź zawsze śmieszyło mnie te rozliczania za godziny.. chyba źe jest ogólnie przyję te że coś tam powinno się robić tyle czasu a coś tam tyle to wtedy ma logikę... przecież nawet exy-tra szybki i dobry grafik może mieć zły dzień i zwolnić...

co do zaniżania cen, na szczęście te niskie ceny idą z brakiem doświadczenia i rzeadko z dobrą robotą..... ale z innej strony dobrze źe są firmy, którym w imię ceny nie zależy na jakości w 100% bo gdzieś przecieź trzeba zdobyć to doświadczenie...

Agniecha, jeżeli po 9 latach w zawodzie grafika nadal uważasz, że mało umiesz, to może najwyższy czas zmienić zajęcie? W tym tempie to do emerytury nie będziesz wiele umieć.

#17 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 25 września 2008 - 22:25

kochany, przeze mnie przemawiała skromność:).. uważam że umiem bardzo dużo, jestem świetnym grafikiem, jestem dobra, bardzo dobra... ale znam ludzi którzy są też dobrzy a także tych lepszych i stąd wiem, że nawet po 9 latach, nawet bedąc wyśmienitym grafikiem wielu rzeczy sie jeszcze nie umie... chodziło mi w poprzedniej wypowiedzi by osoba zaraz pokursie zdawała sobie sprawę jak mało umie. gdybym była przekonana źe jestem super w 100% staneła bym w miejscu i nierozwijała się (bo po co?). a tak ciągle chcę być lepsza i sie rozwijam... mam motywację... bo niestety jestem ambitna i chcę być najlepsza :oops:

#18 thisquiet

thisquiet
  • 13 postów

Napisano 26 września 2008 - 07:22

Osoba po kursie doskonale zdaje sobie sprawe jak malo umie :)

#19 Szyderca

Szyderca
  • 29 postów

Napisano 26 września 2008 - 07:28

kochany, przeze mnie przemawiała skromność:).. uważam że umiem bardzo dużo, jestem świetnym grafikiem, jestem dobra, bardzo dobra... ale znam ludzi którzy są też dobrzy a także tych lepszych i stąd wiem, że nawet po 9 latach, nawet bedąc wyśmienitym grafikiem wielu rzeczy sie jeszcze nie umie...

chodziło mi w poprzedniej wypowiedzi by osoba zaraz pokursie zdawała sobie sprawę jak mało umie.

gdybym była przekonana źe jestem super w 100% staneła bym w miejscu i nierozwijała się (bo po co?). a tak ciągle chcę być lepsza i sie rozwijam... mam motywację... bo niestety jestem ambitna i chcę być najlepsza :oops:

Nie ma nic gorszego od fałszywie udawanej skromności.

#20 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 26 września 2008 - 08:22

Nie ma nic gorszego od fałszywie udawanej skromności.


...albo szyderczy sztderca:rolleyes:?

#21 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 września 2008 - 10:14

http://www.myapple.p...873-post15.html

tak odnośnie tego kim wydaje się być kolega szyderca (MacData sprawdził po ip)

a za alterkonta to chyba ban jest?

#22 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 września 2008 - 11:24

powinien być (sorry za OT - nie mogłem się powstrzymać :) )

#23 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 26 września 2008 - 12:08

Osoba po kursie doskonale zdaje sobie sprawe jak malo umie :)


...ok... przyznam się że 9 lat temu zaraz po kursie byłam gotowa pracować za darmo byle by staż zdobyć.... i jak tylko znalazłam pierwszą pracę etatową jako grafik to byłam szczęśliwa... (w tamtych czasach rynek był już pełen grafików i sytuację ratowało mi jedynie wykształcenie plastyczne ;))

#24 Szyderca

Szyderca
  • 29 postów

Napisano 26 września 2008 - 14:21

[url]http://www.myapple.pl/728873-post15.html[/url]

tak odnośnie tego kim wydaje się być kolega szyderca (MacData sprawdził po ip)

a za alterkonta to chyba ban jest?



Alterkonta, ban..., może z mojego komputera korzysta kilka osób, które przeglądają forum? Wszystkich się wywali? Jakby zależało mi na anonimowości to wystarczy, że zrestartowałbym router i po sprawie. Mam zmienne IP.
A nick zmieniłem bo miałem taką ochotę. Irytowały mnie niektóre wypowiedzi forumowiczów. Nowy nick będzie bardziej pasował do charakteru moich wpisów.

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 września 2008 - 16:27

Oby tylko charakter tych psotów ( przestawienie literek celowe) nie był obraźliwy. Bo będziemy musieli ładną , czarną beleczkę pod awatarem dorobić :)

---- Dodano 26-09-2008 o godzinie 18:28 ----

a za alterkonta to chyba ban jest?


Z reguły. Czasem po prostu łączymy dwa konta w jedno :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych