Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Imposer do Indesigna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 05 lipca 2006 - 07:22

Hmmm... cos mi sie wydaje ze Quark wykupil Alapa i przestal produkowac imposera do Indesigna??? A czy jest jakas inna nakladka na InDesigna do impozycji? Tylko na Maczka oczywiscie:)

#2 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2006 - 09:35

Proste narzędzie do impozycji jest dostarczone z samym InDesignem, szukaj w menu File > InBookletSE.
Jesli to Ci nie wystarczy to polecam darmowego CocoaBooklet:
http://www.versiontr...fo/macosx/23215

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 lipca 2006 - 02:41

@pejot - dzięki, fajna sprawa.... :D (ale mi się trafił wątek "na czasie")

#4 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 07 lipca 2006 - 06:42

No dobra ale czy ktos mi powie jak zmusic tego cocoa zeby nie laczyl uzytkow dupkami tylko glowkami?:)

#5 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 lipca 2006 - 17:02

Może za tydzień będzie gotowa polska wersja tego programu więc może będzie Ci łatwiej :)

#6 ubuntu

ubuntu
  • 32 postów
  • SkądSawanna

Napisano 08 sierpnia 2006 - 12:26

... ja tam wychodzę z założenia, że jeśli naświetlarnia nie robi impozycji pod drukarnię, to trzeba zmienić naświetlarnię.... Pomijam takie drobiazgi jak "wypuszczanie" od grzbietu w odległości zależnej od tego na którym miejscu jedna w drugiej znajduje się składka. Przy oprawie częściowo szytej i klejonej docieczenie tego przekracza moje możliwości intelektualne :)

#7 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 09 sierpnia 2006 - 10:51

zgadzam sie z ubuntu- zwlaszcza w przypadku skomplikowanych skladek poowinni to robic operatorzy naswietlarek. Kiedy pracowalem na CtP pracowalismy na PDFOrganizerze - ten program potrafil wszystko, chociaz byl malo logiczny:) Ale problem naddatkow grzbietowych rozwiazywal sam:)

#8 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2006 - 18:23

ALAP Tak przy okazji, czy ktoś z was orientuje się jak zatem wygląda teraz sprawa takiego pakietu jak inTools? Miałem to kiedyś pod indykiem 2.0. Teraz chciałbym to, lub coś podobnego, nabyć pod CS2. Na stronie Alapa ani słowa. Widziałem, jakiś czas temu, że można było to jeszcze kupić w czeskim Amosie. Niestety w Polsce nie znalazłem. Używałem głównie dwóch opcji: gwiazdek i przesunięcia obiektu o zadany krok w wybraną stronę. Może znacie jakieś alternatywne narzędzia?

#9 polyfem

polyfem
  • 44 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 11 sierpnia 2006 - 05:42

Tak przy okazji, czy ktoś z was orientuje się jak zatem wygląda teraz sprawa takiego pakietu jak inTools?
Na stronie Alapa ani słowa. Widziałem, jakiś czas temu, że można było to jeszcze kupić w czeskim Amosie. Niestety w Polsce nie znalazłem.
Używałem głównie dwóch opcji: gwiazdek i przesunięcia obiektu o zadany krok w wybraną stronę.
Może znacie jakieś alternatywne narzędzia?


Witaj,
http://indesign.plug...esign&plugin=69

http://www.powerxcha...ts/intools.html

w Polsce inTools sprzedawal Cortland (wuwuwu.Cortland.pl-to nie reklama), ale nie wiem, czy ma jeszcze w ofercie
pozdrawiam

#10 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2006 - 16:55

ALAP Cześć, Linki, które podałeś oczywiście znam. Rzadko aktualizują tam strony bo nawet wersje oferowanego pakietu odbiegają numeracją od tych ostatnio dostępnych z ALAP'a, tuż przed wykupieniem przez Quarka. Oczywiście nie jest dużym problemem znalezienie sklepów internetowych w których można jeszcze znaleźć InTools. Moje pytanie (trochę źle je sformułowałem) miało trochę szerszy kontekst, mianowicie - skoro nie InTools (bo po co wydawać 99$ jeśli pakiet nie będzie wspierany/rozwijany) - to co innego? Czy ktoś z was używa podobnych funkcjonalnie narzędzi i jak się sprawują?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych