Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook - pęknięty top case PO GWARANCJI - darmowa wymiana w Apple Store UK - POMOGĘ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 24 października 2011 - 18:51

Myślicie, że 2008 early też przyjmą?

#27 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopada 2011 - 18:51

Nie przyjmą.

#28 jacoa1

jacoa1
  • 2 postów

Napisano 03 listopada 2011 - 00:07

W jakim modelu pęka obudowa ? Ja mam unibody white A1342 late 2009. jeżeli zawiasy o chyba wymieniają obudowę ekranu, a nie klawiatury (upper case, zespolony z klawiaturą). Ma ktoś zdjęcia ?

#29 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 27 stycznia 2013 - 13:26

Witam. Czy program wymiany obudowy nadal jest aktualny dla tego modelu (tj. mid 2010)? I czy nie jest on czasem jednorazowy? Niby na stronie Apple program wymiany nadal jest zamieszczony, a znowu nie dowiem się niczego dzisiaj na infolinii, bo nie pracują.

#30 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 27 stycznia 2013 - 16:45

Gdzie są pęknięcia ?Cortland gdańsk/katowice zrobią bez gadania. W innych robią zdjęcia,wysyłają do apple i czekają na odp. Btw. mam rozumieć,że kupiłeś popękanego?

#31 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 27 stycznia 2013 - 20:56

"popękany" to za dużo powiedziane. Jest jedna, cieniutka rysa z prawej strony klapy, przy samej krawędzi - jest dość długa i jest to zaczątek pęknięcia - o tym wiedziałem. Natomiast wydaje mi się, że z tyłu, w tym miejscu, gdzie jest kąt prosty na obudowie przy zawiasach również tworzą się pęknięcia, na razie jest to kreska długości 1, 2 milimetrów, tak samo widoczna jak ta z boku. Obudowa z klawiaturą (bottom case?) jest ok, ma tam jakieś rysy ale to pewnie nie udało by się zakfalifikować do bezpłatnej wymiany :D Jeśli da radę z tym coś zrobić to może bym skorzystał tylko muszę się dowiedzieć, czy klapa w tej sztuce była wymieniana na gwarancji czy w ramach tego programu - chyba, że nie ma to znaczenia i mogę ją wymieniać do woli? Znajomy mam też taki sam komputer (o czym dowiedziałem się nie dawno, dopiero po swoim zakupie lol, więc kupowałem w ciemno ;)) i on znowu posiada lekko wygiętą klapę dolną, ponieważ zapiekła się śrubka w okolicy wylotu powietrza i za nic nie dało się jej odkręcić - włączając w to płynne preparaty do śrub (oczywiście w minimalnych ilościach). Odciągał ją na siłę i w końcu klapa ze śrubką odeszła, wyciągając 2 warstwy zapieczonego gwintu. Ja mam taki sam problem w swoim, chciałem zaglądnąć do niego, trochę go przeczyścić ale nie mam za bardo dostępu. Ciekawe, czy udało by się to też zakwalifikować do wymiany bezpłatnej - wiem, że Apple prowadzi/ło program wymiany klap dolnych z odwarstwiającą się gumą... Edit: Właśnie dzwoniłem na infolinie Apple i dowiedziałem się, że gdy złożę zgłoszenie w Rzeszowie komputer zostanie wysłany do serwisu iSource w Warszawie. Cortland natomiast robi naprawy na miejscu, ale musiał bym tam i tak dojechać. Jest jeszcze sprawa odnośnie tej obudowy i tutaj przesądzi w sumie, gdzie go wyślę, ale wstępnie pytam co wybrać? Edit2: Trochę zaktualizowanych danych: mój komputer, tj. A1342 MacBook White mid 2010 łapie się do programu. Wg Cortland nie ma określonego okresu, do którego można skorzystać z darmowej wymiany (żadnych 3 lat od produkcji itd.). Cortland wymieni mi tą obudowę bez problemu, od iSource nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.

#32 Badboy....24

Badboy....24
  • 1 postów

Napisano 08 listopada 2013 - 23:02

Czesc
Mieszkam w anglii i posiadam macbook a1342 z mid 2010 roku czy w tym modelu wymieniom mi za darmo top case jezeli tak to bym prosił o pomoc a w szczególność o kontakt z tobą mój mail to pmf1@spoko.pl proszę skontaktuj sie

#33 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 08 listopada 2013 - 23:21

Czesc
Mieszkam w anglii i posiadam macbook a1342 z mid 2010 roku czy w tym modelu wymieniom mi za darmo top case jezeli tak to bym prosił o pomoc a w szczególność o kontakt z tobą mój mail to pmf1@spoko.pl proszę skontaktuj sie


Jak już to wymienią...
Tak.

#34 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 22 listopada 2013 - 12:16

Niestety nie wiedziałem o programie wymiany :-(( a teraz już jest za późno. Szkoda, tym bardziej, że trwała 4 lata od daty zakupu :-D Mowa o MacBook'u mid-2007. Polskie autoryzowane serwisy już nie są w stanie załatwić tego topcase'u, bo produkcja ich już się zakończyła. Ciekaw jestem czy serwis US miałby może gdzieś na magazynach; jeśli nawet, to sprowadzanie na własną rękę pewnie nieopłacalne. Czy ktoś jest może w posiadaniu takiej części?

#35 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 01 lutego 2014 - 14:53

Jak to jest z tymi wymianami? Nadal można wymienić topcase w MacBooku z 2010 roku? W swoim mam pęknięcie z tyłu w okolicy zawiasu, poza tym jest w marnym stanie i przydała by się mu taka wymiana ;)

#36 pawelnrg

pawelnrg
  • 525 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 01 lutego 2014 - 16:05

Można wymieniać bez problemu,oby nie było tylko jakiś znaków pęknięć gdzieś w innym miejscu,bo wtedy tego nie uznają.Oddawałem swojego białasa około rok temu i wymienili mi gume z dołu i całą matryce.Wymieniałem w Cortland w Warszawie.

#37 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 lutego 2014 - 16:12

Jak to jest z tymi wymianami? Nadal można wymienić topcase w MacBooku z 2010 roku? W swoim mam pęknięcie z tyłu w okolicy zawiasu, poza tym jest w marnym stanie i przydała by się mu taka wymiana ;)


Top case hie wymieniają...

#38 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 01 lutego 2014 - 16:15

Ja to już nie wiem co jest top a co nie, tak czy inaczej nazewnictwo na to wskazuje, logika i nazwa tematu :P Dzięki, będę próbował. Raz już coś takiego robiłem, ale wtedy miałem też gumę w opłakanym stanie, a teraz tylko klapa. Główna obudowa też trochę smutna, ale z nią to nic mi nikt nie zrobi nie odpłatnie.

#39 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 lutego 2014 - 16:23

Ja to już nie wiem co jest top a co nie, tak czy inaczej nazewnictwo na to wskazuje, logika i nazwa tematu :P Dzięki, będę próbował. Raz już coś takiego robiłem, ale wtedy miałem też gumę w opłakanym stanie, a teraz tylko klapa. Główna obudowa też trochę smutna, ale z nią to nic mi nikt nie zrobi nie odpłatnie.


Top case to to gdzie jest klawiatura.
Bottom case to jest ta guma na dole.

Wymienią Ci bottom oraz klapę z matrycą :)

#40 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 01 lutego 2014 - 16:28

Ja już wiem czemu chodzi o topcase - w macbookach white poniżej 2009/2010 (przed liftingiem) przecież pękały obudowy. Kurde, na pewno to się tyczy jeszcze modeli 2009/2010 unibody?

#41 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 lutego 2014 - 16:29

Ja już wiem czemu chodzi o topcase - w macbookach white poniżej 2009/2010 (przed liftingiem) przecież pękały obudowy. Kurde, na pewno to się tyczy jeszcze modeli 2009/2010 unibody?


Ghrrrrr.... NIE!!!!

#42 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 01 lutego 2014 - 16:58

No jak NIE? To skąd w temacie z 2008 roku: "MacBook - pęknięty top case PO GWARANCJI (...)"?

#43 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 lutego 2014 - 17:00

No jak NIE? To skąd w temacie z 2008 roku: "MacBook - pęknięty top case PO GWARANCJI (...)"?


Bo to nie było unibody...

#44 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 01 lutego 2014 - 17:15

No i dokładnie o tym napisałem post wcześniej, który zanegowałeś. Tak czy inaczej chciał bym aby ktoś jeszcze potwierdził czy klapę posiadającą pęknięcie w macbooku unibody 2010 można wymienić nieodpłatnie.

#45 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 13 lutego 2014 - 11:09

Dzwoniłem dzisiaj do Cortland. Programu jako takiej wymiany górnej pokrywy Macbooka Unibody (2009/2010) wg nich nie ma, powiedziano mi, abym przesłał zdjęcia pęknięć, które to oni wyślą do producenta. W większości przypadków taka reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie. Być może nawet top case by się na to załapało.

#46 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 13 lutego 2014 - 11:30

Dzwoniłem dzisiaj do Cortland. Programu jako takiej wymiany górnej pokrywy Macbooka Unibody (2009/2010) wg nich nie ma, powiedziano mi, abym przesłał zdjęcia pęknięć, które to oni wyślą do producenta. W większości przypadków taka reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie. Być może nawet top case by się na to załapało.


Ile razy mam mówić...
Nie wymienią CI darmowo topcase.

#47 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 13 lutego 2014 - 11:36

Wiem z doświadczenia, że nie, ale skoro producent decyduje to kto wie. Jeżeli ktoś by miał rzeczywiście pękniętą obudowę i nie rzucało by się w oczy coś co świadczyło by o tym, że to użytkownik się do tego przyczynił to być może by wymienili. Tak czy inaczej ja wysyłam zdjęcia i mam nadzieję, że klapę mi wymienią :)

#48 Cadnin

Cadnin
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lutego 2014 - 23:26

Daj znać czy się udało :)

#49 x X x

x X x
  • 427 postów
  • SkądRzeszów, Poland

Napisano 13 lutego 2014 - 23:35

Same zdjęcia nie wystarczą, komputer muszą dostać do serwisu i dopiero tam będą podejmowane jakieś decyzje. Jeżeli nie załapie się na tą wymianę i nie zdecyduje się na wymianę odpłatną oczywiście trzeba pokryć koszty wysyłki w jedną stronę. Z tego co się jednak dowiedziałem telefonicznie producent raczej decyduje się na wymianę tych części. Być może zaryzykuję i niebawem prześlę swój komputer, aczkolwiek na razie nie mam na to czasu, jest mi on potrzebny do pracy.

#50 rumcajs3

rumcajs3
  • 8 postów

Napisano 04 marca 2014 - 21:02

Wyjątek naprawczy (serwisowy) na White- koniec 2009 Witam! W lutym 2010r kupiłem w Cortlandzie Macbooka w obudowie unibody z końca 2009r. Miałem z nim opisywany problem. Małe ryski na topcase pojawiły się po 1,5 roku użytkowania. Okazało się, że naprawa jest bardzo prosta i bezpłatna. Załatwiłem to tak... W 2012r zadzwoniłem do Apple, przeszedłem procedurę weryfikacyjną, mojemu zgłoszeniu został nadany numer, a ja musiałem tylko dosłać e-mailem zdjęcia pęknięć. Następnego dnia po zgłoszeniu otrzymałem e-maila o przyznaniu mi tzw. "wyjątku naprawczego" (albo serwisowego- nie pamiętam dokładnie). Następnie zgłosiłem się do serwisu Cortland we Wrocławiu. Tam wymienili topcase (i bottomcase :)) w ciągu chyba 2-3 dni i odesłali mi sprzęt kurierem do domu. Minęło trochę czasu... Na początku tego roku pęknięcia pojawiły się na nowej obudowie, co mnie nieco poirytowało. Zadzwoniłem znowu do Apple. Przez kwadrans gość z Apple próbował mnie zbyć, ale w końcu przełączył do jakiegoś menadżera, który "mógł podjąć taką decyzję". Menadżer popytał mnie o problem, coś tam posprawdzał w bazie i potwierdził, że naprawa bezpłatna mi się należy (4 lata po zakupie!). Zawiozłem laptopa do Cortlandu. Serwis porobił fotki, opisał problem i wysłał te dokumenty do Apple. W ciągu tygodnia sprzęt został bezpłatnie naprawiony i odesłany do mnie kurierem. Wniosek jest bardzo prosty- masz pęknięta obudowę- dzwoń do Apple i nie daj się "spławić" obsłudze infolinii. Oni doskonale znają problem i nie robią "łaski", że poprawiają wadę fabryczną. Życzę powodzenia!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych