Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

GarageBandowe Jam Session!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#76 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 października 2008 - 14:06

Zapomnialem napisac - moge dodac gitare elektryczna z efektem distortion.

#77 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2008 - 21:56

Przyznaje ze i ja nie wiem skad pobrac... Wiecie?:)

#78 neaf

neaf
  • 160 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 21 października 2008 - 15:28

Jest gdzieś na poprzednich stronach, ale tamto trochę nie pykło. :) Mamy jakiegoś basistę? Od basu chyba najlepiej zacząć. Jak nie to ja nagram na keyboardzie.

#79 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 21 października 2008 - 23:55

Jak juz mowa o basistach - jak jestescie z okolic Katowic i Sosnowca to zapraszam na priva - szukam basisty do zespolu (obecnie dwie gitary elektryczne, klawisz i perka). Mam nadzieje ze nie oberwie mi sie od moderatora ;)

#80 macmerkur

macmerkur
  • 31 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2008 - 09:00

Ano właśnie. Też chciałem spróbować dograć właśnie bas, ale nie mogę znaleźć pliku nowego kawałka. Pierwszy został zamknięty, tak? Trochę zabałaganił się projekt :] Czy leci z nami moderator? :P

#81 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2008 - 12:33

6, jak mogę pomóc ? :smile:

#82 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 października 2008 - 14:55

Ano tak, że wg Tony Montana miał być umieszczony szkielet kawałka, a forumowicze mieli dogrywać ścieżki: 1. gdzie jest ów szkielet? 2. jak już będzie czy będzie jakaś kontrola czy samowolka

#83 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 30 października 2008 - 15:30

po raz 3-ci zapytam. czy nie można zapisywać plików GB tak by były edytowalne we wcześniejszej wersji GB? może przynajmniej panowie szwoleżerowie mogliby poszczególne ścieżki exportować do aiff/mp3/aac (real audio instruments)?

#84 neaf

neaf
  • 160 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 30 października 2008 - 18:15

Nie ma szkieletu. Wg mnie dobrze jest zacząć od basu… więc jeśli mamy basistę to niech wymyśli jakieś akordy, ze 3 riffy do tego po parę taktów. I potem następny kto, będzie dogrywał np pianino podłoży te riffy do całego utworu.

#85 Mimak

Mimak
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2008 - 14:47

Mam taką propozycję:
Akordy:
Am|C|G|E
Am|C|G|G
Bas i gitarę można nagrać jeszcze raz.
[URL="http://leonardo.edu.pl/szesnastka.zip"]Tu jest link[/URL].

#86 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 listopada 2008 - 08:55

Mimak - moze byc :) ale definitywnie brakuje elektryka z dobrym gainem :D (moj styl podchodzi pod Satrianiego a nie jakies "defowe" nawalanki...)

Przyklad mojego brzmienia: YouTube - Ten Words (Line6 TonePort)

W wolnej chwili dorzuce cos od siebie do sesji.

Jakbym to YouTube - Pursuit jeszcze mial w garagebandzie jako sesje to by dalo sie tutaj wrzucic do dalszej obrobki.

#87 Mimak

Mimak
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2008 - 21:56

Obie gitary i bas nagrałem na starej radzieckiej gitarze z nylonowymi strunami. W basie dałem efekt deep reagge, a w gitarach dreamy shimmer. Dobrze by było nagrać to za pomocą instrumentów z prawdziwego zdarzenia.

#88 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 12 listopada 2008 - 15:25

Mimak - moze byc :) ale definitywnie brakuje elektryka z dobrym gainem :D (moj styl podchodzi pod Satrianiego a nie jakies "defowe" nawalanki...)

Przyklad mojego brzmienia: YouTube - Ten Words (Line6 TonePort)

W wolnej chwili dorzuce cos od siebie do sesji.

Jakbym to YouTube - Pursuit jeszcze mial w garagebandzie jako sesje to by dalo sie tutaj wrzucic do dalszej obrobki.


Sorry za OT: czy TonePort działa Ci pod Leopardem a konretnie czy działa Ci Line6 Monkey? Mi nawet najnowsze Monkey (1.26) nie wykrywa TonePort'a UX1 (fizycznie go nie rozpoznaje), natomiast Pref. Pane czy GearBox działają normalnie. Problem jest taki, że Monkey potrzebuję by aktywować extra Model Packi a tu choojnia :(
Póki co, po przeryciu różnych forów, jedyne co mam to fakt, że Monkey czasem nie widzi TonePortów pod Leo właśnie. Line6 milczy a ja mam problem i się frustruję......

#89 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 12 listopada 2008 - 20:09

Dołączona grafika
Click for full size - Uploaded with CITYnet Przekierowanie...'s Skitch

Jak widac wszystko smiga :) Na 10.4 takze wszystko chodzilo dobrze. Ja mam GX, moze to cos zmienia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych