Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z nakładkami SIM w iphone 3G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#51 dami_1313

dami_1313
  • 7 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 15:53

aha może wyda wam sie to troche głupie ale nie będę potrzebował 3g bo nie chce sobie nabijać rachunku, ogranicze sie do wi-fi w domu i w centrum (Białystok)

#52 sandwolf

sandwolf
  • 103 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 08:16

Mam pytanie- jak to jest z tymi kartami? czy faktycznie blokują się w szufladce i nie można ich potem wyjąć? ma ktoś już takie doświadczenia?

#53 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2008 - 08:31

Mam pytanie- jak to jest z tymi kartami? czy faktycznie blokują się w szufladce i nie można ich potem wyjąć?

ma ktoś już takie doświadczenia?


to prawda niestety, ja swoja szufladke polamalem :/

#54 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:05

Masz 3G czy sterego? Jaki typ karty masz bo ja przed chwileczką dostałem Uniwersal sim do iPhona i teraz czekam na kuriera z mym iPhonem 3G.

#55 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:19

3g, yessim

#56 sandwolf

sandwolf
  • 103 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:50

slyszalem ze x-sim 4 blokuje się w 3g

#57 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 28 sierpnia 2008 - 12:22

Tak blokuja sie , ale N3T teraz ma jakies nowe cienkie z super cienkim ukladem

#58 komarkutno

komarkutno
  • 12 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 14:16

Blokują sie ale wystarczy na tył karty sim naklejć kawałek tasmy klejące tak aby kawałek wystawal wtedy nic sie nie blokuje , bo najczesciej blokuje sie mikro procesor na nakładce a tasma nie pozwala mu sie odchylać

#59 sandwolf

sandwolf
  • 103 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 14:56

możesz bardziej rozwinąć ta myśl? wrzucić jakieś foto np? i przede wszystkim napisać czy ty z tego sposobu korzystasz i się nie blokuje?

#60 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 15:34

Jak to przykleić jest dobrze pokazane na tym filmie:
YouTube - Rebel Simcard unlocking iphone 3g with 3g data
Jak ktoś nie ma ochoty oglądąć całości (nie dziwię mu się) to jest to 7m 35sekunda. Tam gość używa czarnej taśmy samoprzylepnej a tutaj taśmy przeźroczystej (6minuta 30sekunda):
YouTube - Rebel Simcard unlock video part 1 without jailbreak

#61 sandwolf

sandwolf
  • 103 postów

Napisano 28 sierpnia 2008 - 15:43

ok, ale czy ktoś tego faktycznie spróbował i czy poleca taką metodę?

#62 Konio

Konio
  • 9 postów

Napisano 29 sierpnia 2008 - 10:26

Witam,mam problem zakupiłem nakladke na karte Turbo sim i pierwszy dzień wszystko dziala mam zasieg co prawda internet nie dzialal ale to wina ustawień.Dzisiaj pojechałem do centrum Gdyni i mi już nie łapie zasiegu gdzie kolwiek jestem nie mam zasiegu.Czy ktos wie jaka może być przyczyna tej usterki?

#63 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2008 - 10:32

wylacz 3g, wlacz tryb samolotowy, zrestartuj iphona i wylacz tryb samolotowy, jak nie znajdzie sieci, wyjmij karte i wloz ja do drugiego telefonu, jak sie zaloguje do sieci, wloz z powrotem do swojego ip

#64 Konio

Konio
  • 9 postów

Napisano 29 sierpnia 2008 - 11:10

Dzieki wielkie za pomoc druga porada zadzialala!

#65 roznowicz

roznowicz
  • 10 postów

Napisano 29 sierpnia 2008 - 12:33

Witam, O YESsimach i TURBO Simach jest dużo na różnych watkach, ale nie znalazłem nic o podkładce "R4-Sim" podobno specjalnie dedykowanej do IPhona 3G. Czy ktoś jest może używający tejże karty? Jak to działa? Czy warto zakupić czy jednak sprawdzony YESsim? pozdr Mr

#66 ar3k

ar3k
  • 493 postów
  • Skądfrom apple

Napisano 30 sierpnia 2008 - 12:56

A może naprawde warto kupować od osóby kotra ma iPhona i testuja swoje karty na Sobie. N3T cytat ze strony Wszystkie sieci bez jailbrake z kazdym aktualnym i przyszlym Firmware iPhone'a ! NOWY MODELFreePhone (v. 2.4) Obsluguje miedzy innymi: - ERA/ERA BLUECONNECT/TAKTAK Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA - Heyah Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA (wystepuja problemy, jednak to problem sieci, uzytkownicy iPhone'ow z ery mimo iz uzywaja telefonu bez nakladki tez maja z tym problemy) - MOBILEKING Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA - PlusGSM/Simplus/iPlus Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA (moga wystepowac problemy z przelaczaniem BTS'ow przy jednoczesnym korzystaniu z karty i przemiesczaniu sie) - SamiSwoi/36i6 Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA - PLAY Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA (niektore karty sim play maja problemy z iPhone oraz innymi nowymi telefonami jak sonyericsson czy nokia bb5, ni ejst to wina adaptera) - ORANGE Polaczenia in/out sms/mms transmisja danych GPRS/EDGE/3G/HSDPA

#67 Cravol

Cravol
  • 36 postów

Napisano 30 sierpnia 2008 - 17:43

Moja karta działa, po włączeniu roamingu danych. Mimo że pokazuje 0 kresek zasięgu to mogę dzwonić i odbierać telefony, a zamiast napisu Play wyskoczyło POL :) Niestety dość często traci ten "nieistniejący zasięg" ale na to już nie ma rady..

#68 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpnia 2008 - 17:47

Wylacz 3g i zobacz czy to cos poprawi,tylko po wlaczeniu zrestartuj ip

#69 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 30 sierpnia 2008 - 18:05

Właśnie... ten Roaming Danych... W zasadzie służy to do korzystania z internetu poprzez innego pośredniczącego operatora (np.: w innym kraju) niż ten, na który jest simlock. Być może niektóre nakładki tak oszukują. Wpisuje się to ładnie w zasadę ich działania.
Jak ktoś ma problemy z transmisją danych to koniecznie trzeba się pobawić tym ustawieniem. Z tego co widziałem to po takich zmianach nie trzeba resetować telfonu... wystarczy włączyć AirPlane Mode (czyli m.in. wyłączyć moduł GSM) i za chwilkę wyłączyć. To taki jakby reset karty sim.

Możecie mi powiedzieć czy do programowania takich kart jak na przykład YESSIM na pewno wystarczy zwyczajny czytnik kart SIM na usb ?. Taki sprzedawany na allegro z dychę? Rozumiem, że przed uruchomieniem jakiegokolwiek softu zapisującego należy zainstalować driver z dolączonej do takiego czytnika płyty CD?
Jeśli to nie wszystko jedno jaki czytnik kupię to w takim razie jaki kupić?

#70 sandwolf

sandwolf
  • 103 postów

Napisano 01 września 2008 - 06:15

wiem ze karta x-sim 4 dziala z 3 g ale tylko w orange, i czasem gubi zasięg. Niestety jeśli chodzi o ere to lipa

#71 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2008 - 06:25

Właśnie... ten Roaming Danych... W zasadzie służy to do korzystania z internetu poprzez innego pośredniczącego operatora (np.: w innym kraju) niż ten, na który jest simlock. Być może niektóre nakładki tak oszukują. Wpisuje się to ładnie w zasadę ich działania.
Jak ktoś ma problemy z transmisją danych to koniecznie trzeba się pobawić tym ustawieniem. Z tego co widziałem to po takich zmianach nie trzeba resetować telfonu... wystarczy włączyć AirPlane Mode (czyli m.in. wyłączyć moduł GSM) i za chwilkę wyłączyć. To taki jakby reset karty sim.

Możecie mi powiedzieć czy do programowania takich kart jak na przykład YESSIM na pewno wystarczy zwyczajny czytnik kart SIM na usb ?. Taki sprzedawany na allegro z dychę? Rozumiem, że przed uruchomieniem jakiegokolwiek softu zapisującego należy zainstalować driver z dolączonej do takiego czytnika płyty CD?
Jeśli to nie wszystko jedno jaki czytnik kupię to w takim razie jaki kupić?


musisz kupic programator do kart yessim, zwykly programator nie bedzie dzialac, zauwaz ze karta yessim ma w innym miejscu styki do programowania chip-a (takie 3 kropeczki) koszt takiego programatora na allegro to ok 30zl.

w moim przypadku "zresetowanie karty sim" poprzez wlaczenie wylaczenie trybu samolotowego nie dziala, po tej operacji nie znajdzie zasiegu, musze zrestartowac ip.
karta dziala mi juz ok tygodnia i nie mam zadnych zastrzezen. Jezeli chodzi o roaming danych to mam wylaczony, on jest potrzebny tak jak mowiles do transmisji danych.

#72 Konio

Konio
  • 9 postów

Napisano 01 września 2008 - 14:50

Mam problem zakupiłem nakladke turbo sim na mojego iPhone 3g.Pierwszego dnia wszystko było ok oprocz tego że internet nie dzialal.Nastepnego dnia gdzie kolwiek byłem nie mialem zasiegu,wiec włozyłem nakladke z karta do innego telefonu(n73),a potem spowrotem do ip i zasieg znow sie pojawił.Od tam tej pory musze robic tak codziennie inaczej nie mam zasiegu.Wyłączyłem 3g w opcjach i dalej to samo.Może jest to wina oprogramowania poniewaz posiadam 2.0.2?Czy może naklada jest uszkodzona?Prosze o rady :(

#73 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2008 - 14:53

To wina nakładki - jeden z problemów, o których wiele osób tu mówi, jednocześnie ostrzegając przed zakupem.

#74 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2008 - 15:06

Mam problem zakupiłem nakladke turbo sim na mojego iPhone 3g.Pierwszego dnia wszystko było ok oprocz tego że internet nie dzialal.Nastepnego dnia gdzie kolwiek byłem nie mialem zasiegu,wiec włozyłem nakladke z karta do innego telefonu(n73),a potem spowrotem do ip i zasieg znow sie pojawił.Od tam tej pory musze robic tak codziennie inaczej nie mam zasiegu.Wyłączyłem 3g w opcjach i dalej to samo.Może jest to wina oprogramowania poniewaz posiadam 2.0.2?Czy może naklada jest uszkodzona?Prosze o rady :(


a jakiej firmy nakladke kupiles?

#75 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 01 września 2008 - 22:10

musisz kupic programator do kart yessim, zwykly programator nie bedzie dzialac, zauwaz ze karta yessim ma w innym miejscu styki do programowania chip-a (takie 3 kropeczki) koszt takiego programatora na allegro to ok 30zl.

w moim przypadku "zresetowanie karty sim" poprzez wlaczenie wylaczenie trybu samolotowego nie dziala, po tej operacji nie znajdzie zasiegu, musze zrestartowac ip.
karta dziala mi juz ok tygodnia i nie mam zadnych zastrzezen. Jezeli chodzi o roaming danych to mam wylaczony, on jest potrzebny tak jak mowiles do transmisji danych.


A widzisz... czyli yessim nie jest zgodna ze standardem ISO 7816 skoro mówisz że ma dodatkowe styki. Nie wiedziałem, że bywają takie różnice. Wiem jedno... karta która będę miał podobno daje się programować w dowolnym czytniku kart sim zgodnym z ISO 7816 pod warunkiem (i tu zaczynają się schody), że jest zgodny ze standardem PC/SC (PersonalComputer/SmartCard - standard Microsoftu).
Łel... pisałem do kilkunastu sprzedających na allegro... żaden z czytników sim na usb nie był zgodny z PC/SC... hehe...
Ale mam w domu phoenix'a, a jak wiadomo phoenix czy smart mouse może czytać karty sim. Potrzebny jest tylko sterownik emulujący PC/SC dla takiego czytnika. I o dziwo jest taki driver w necie. Z braku laku pokombinuje z phoenix'em w takim razie choć wiara we mnie wątła jest... no ale zobaczymy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych