Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowi właściciele iPhone'ów i ich pytania...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowi właściciele iPhone'ów i ich pytania... (0 użytkowników oddało głos)

  1. TAK - powinni mieć czas na zapoznanie się z tym co zostało już na Forum napisane (84 głosów [63.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 63.64%

  2. NIE - nie przeszkadzają mi ich pytania, na które można znaleźć odpowiedzi na Forum (48 głosów [36.36%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 36.36%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 maciek1

maciek1
  • 83 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpnia 2008 - 13:59

Zawsze temat można zgłosić moderatorowi i podać konkretny powód (odnośnik na górze każdego postu)...

#27 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 14:12

Ja bym poradził zwiększenie liczby postów na strone.. bo 5( z wliczoną reklamą) to torche mało i trzeba sie uklikac zeby przejzeć temat, który ma 30 stron, a mógłby mieć 10-15. Od razu sie lepiej to czyta i wypowiedzi wydają sie bardziej spójne. Ktoś jest za?


W profilu uzytkownika mozesz sobie sam ustawic ile postow chcesz widizec na jednej stornie -wybor od 5 do 40.

#28 mystery park

mystery park
  • 7 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 15:59

Mozna by bylo przykleic temat w kazdym z dzialow wyrozniony duzymi literami i gruba czcionka :
"ZANIM ZADASZ PYTANIE- PRZECZYTAJ ! Byc moze unikniesz skasowania postu" czy cos w tym stylu.
Acha, jeszcze jedno- wielu korzysta z tego forum i sie nie udziela oficjalnie. Duzo czytam i wiele tu przekopuje niz pisac setki postow z bezsensownymi pytaniami o pierdolki. Nie kazdy z mala iloscia komentarzy odrazu musi byc nowym ;)

#29 anonim95

anonim95
  • 423 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 sierpnia 2008 - 10:56

Ta kwarantanna jest KONIECZNA a przed odblokowoaniem nowego user'a np. po miesiącu zrobić małą kontrolę wiedzy a jak się ktoś nie zna to następne 2tyg. nauki to jest konieczne!

#30 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 sierpnia 2008 - 14:19

Jezu..mam wrażenie, że cofnąłem się o kilkadziesiąt stron na forum...Pomocy...dlaczego...nie działa...jak...w jaki sposób....Wszystko rozumiem, ale tu pojawia się już post za postem praktycznie taki sam, zakładany jeden po drugim...Nie nadążymy z niczym, nie mówiąc już o stałych dywagacjach :)
Może faktycznie trzeba taką kwarantannę dla ochłody wprowadzić ??? Mam wrażenie, że część nowych posiadaczy ajfona nie sięga nawet do instrukcji obsługi...

#31 poboomster

poboomster
  • 36 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 15:41

Zdecydowanie takie ograniczenie jest potrzebne . Jestem na forum dość długo ale mam mało postów ponieważ wszystko co mi było potrzebne można bez problemu znaleźć w istniejących już tematach a nawet dowiedzieć się wielu dodatkowych ciekawych rzeczy .

#32 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 sierpnia 2008 - 15:45

Zgadzam się w 100% z przedmówcą.

#33 mantee78

mantee78
  • 176 postów
  • SkądUK

Napisano 22 sierpnia 2008 - 23:48

Hmmm.. Widzę, ze moje przewidywania i obawy odnośnie 22-go sprawdziły się, a dzień się jeszcze nie skończył, przynajmniej w UK ;-). Co więcej, wielu jeszcze nie otrzymało swojego telefonu. Widzę także, ze niektórzy zmieniają swoje zdanie w zaistniałej sytuacji ;-) Jeśli Administratorzy nie chcą podejmować tak radykalnych kroków jak czasowy ban, może faktycznie dobrym pomysłem jest jakiś test (np. automatyczne przekierowanie przy próbie napisania pierwszego posta) chociażby z wiedzy na temat tego, co jest zawarte w instrukcji oraz FAQ. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi 'nowy' mógłby się udzielać na Forum.

#34 wesyr

wesyr
  • 13 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 00:18

wiem że jestem naprawdę świeżakiem ;) ale mantee78 dobrze mówi. Pewna strona ma takie coś przy rejestracji. Zanim będzie można ukończyć rejestrację, trzeba odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących FAQ i Regulaminu, i z tego co widzę to w sumie się to sprawdza.

#35 przemekk-dc17a279da

przemekk-dc17a279da
  • 43 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 12:59

Wypowiem się jako świeżak, ale i człowiek, któremu chce się szukać przed zadaniem pytania. Rozumiem powody dla, których ma zostać wprowadzona "blokada" dla nowych użytkowników, ale to prędzej spowoduje odejście osób z forum niż zmusi ich do czytania. Zostaną tylko Ci, którym chce się szukać, ale nie będą mogli pisać - w stosunku do nich to trochę nieuczciwe. W poprzednich postach pojawiały się informacje o tym, że wszystko jest w FAQ/przewodnikach... otóż nie wszystko... po przeczytaniu ich pojawiło się u mnie więcej pytań niż odpowiedzi. Niektóre informacje odnoszą się do wcześniejszych modeli, innych wersji oprogramowania itp. W tym można się pogubić. Dlatego mam propozycję: stwórzcie mini przewodnik dla nowych posiadaczy iPhone3G. Wytłumaczcie co to jest jailbreak, jak to zrobić, co to daje, czy można wrócić do "oryginalnego" softu, czy można wyłączyć EGPRS itp. A jeżeli "nowym" nie będzie się chciało tego czytać i będą zadawać pytania, na które odpowiedzi już są - upominajcie. Jeżeli nie poskutkuje dajcie zakaz wypowiedzi przez jakiś czas. Uważam, że nie ma sensu "karać" wszystkich.

#36 mantee78

mantee78
  • 176 postów
  • SkądUK

Napisano 23 sierpnia 2008 - 13:28

(...)test (np. automatyczne przekierowanie przy próbie napisania pierwszego posta) chociażby z wiedzy na temat tego, co jest zawarte w instrukcji oraz FAQ. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi 'nowy' mógłby się udzielać na Forum.


Uważam, że takie rozwiązanie nie ma nic wspólnego z karą, a wymusi na użytkowniku minimalną znajomość tematu.

Pozdrawiam

#37 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2008 - 13:56

A Wy znowu o przewodnikach... :roll:
Nowi właściciele iPhone'ów i ich pytania... - post M4v3R'a

#38 Pablooo88

Pablooo88
  • 60 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 14:42

Jestem tutaj nowy, ale muszę przyznać, że niektóre pytania są beznadziejne:] Jak np o GPS, a szczególnie jeżeli chodzi o Bluetootha, że może być tylko do słuchawki:] Wystarczyło poczytać trochę na temat tego telefonu, jego braków i jak wszystko dokładnie działa... Faktycznie przydałaby się jakaś blokada. Ja póki co wszystko znalazłem w opcji szukaj;)

#39 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2008 - 15:07

Forum, to forum - ma służyć komunikacji między ludzkiej. Nie możemy blokować kont nowych użytkowników, bo mimo wszystko na forum nie wchodzi się tylko po to, żeby czytać. Blokada konta mogłaby odstraszyć nowych użytkowników, a nie o to nam chodzi.

Stworzyliśmy coś takiego jak szablony zakładania wątków.
Jesteśmy przekonani, że będzie to miało wielki wpływ na przejrzystość.

Więcej informacji:
http://www.myapple.p...hone-pomoc.html
http://www.myapple.p...-aplikacje.html

#40 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 18:08

Ze swojej strony dodałbym 2-3 temat noob friendly, które oszczędzą powtarzanie sie tematów, czy topiców na 1 pytanie. Moje 2 przykłady: "Wszelkie pytania dotyczące appstore oraz iTunes" "Wszelkie pytania dotyczące jailbreak (pod każdą postacią)" Na 99% bedą troche spamerskie, ale to chyba lepsze niz 30 nowych tematów skąd brać dzwonki na ip?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych