Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowi właściciele iPhone'ów i ich pytania...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowi właściciele iPhone'ów i ich pytania... (0 użytkowników oddało głos)

  1. TAK - powinni mieć czas na zapoznanie się z tym co zostało już na Forum napisane (84 głosów [63.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 63.64%

  2. NIE - nie przeszkadzają mi ich pytania, na które można znaleźć odpowiedzi na Forum (48 głosów [36.36%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 36.36%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 mantee78

mantee78
  • 176 postów
  • SkądUK

Napisano 19 sierpnia 2008 - 02:46

Witam.

Codziennie przeglądam Forum, ponieważ zawsze człowiek może dowiedzieć się czegoś nowego, jednak ostatnimi czasy, sorki, ale poprostu szlag mnie trafia, jak widzę niektóre nowe wątki.

iPhone przestał być telefonem tylko dla wąskiej grupy ludzi i stał/staje się ogólno dostępny. W zasadzie każdy teraz może go nabyć, ceny nie są już tak wysokie, wkrótce pojawi się też w ofercie polskich sieci.

I dobrze, nikt nikomu nie broni.

Sęk w tym, że z każdym nowym użytkownikiem iP pojawia się nowy temat na Forum. Ciężko już przebrnąc przez te wszystkie nowe wątki na takie tematy jak: pytanie laika (...) lub jaki to iP fajny, a co o nim myślicie, a czy jest skype, a inne fajne programy, itd, itd...

Na Forum można znaleźć "milion" odpowiedzi na większość zadawanych obecnie pytań!!!

W dodatku pytania te zaczynają się pojawiać także w wątkach na inny temat, "przy okazji", jak też są dublowane w różnych działach (newsy, iP>pomoc, iP>aplikacje, ogólny).

Gdy ja zarejestrowałem się na Forum pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to lektura, przeczytałem ile się dało na tematy, które mnie interesują. Poza tym jest FAQ, gdzie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy naprawdę tak ciężko najpierw poczytać zanim zacznie się zaśmiecać Forum??? Aż się boję co to będzie po 22 gim - już wogóle nic się tu nie znajdzie...

Kończąc.

Popieram propozycję, która już kiedyś padła o kwarantannie dla nowych użytkowników. Jak nie będą mogli pisać postów przez np. miesiąc, to będą zmuszeni do szukania odpowiedzi w tym co zostało już napisane. Przynajmniej na samym początku ich zabawy z iPhone'm będzie to z korzyścią dla Forum.

Pozdrawiam

#2 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 04:32

Popieram propozycję, która już kiedyś padła o kwarantannie dla nowych użytkowników.


Zgadzam się w 100%. Ja już prawie nie zaglądam do działu iPhone na tym forum, szkoda nerwów.
Poziom tego działu stał się tragiczny. Co gorsze tutaj doskonale widać jakie mamy społeczeństwo.
Dlatego też przyłączam się do pomysłu kwarantanny.

I niech jakiś moderator wykasuje te wszystkie bezsensowne wątki!!!

#3 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 sierpnia 2008 - 07:52

albo może założyć po prostu kolejny dział dla nowych użytkowników ? Bo faktycznie od soboty zacznie się lawinowe pisanie. Owszem, każdy zaczyna od pierwszego posta, ale niestety nie każdy najpierw szuka i czyta. Nie wspominając o tym, że nawet jak czyta, to i tak czasem nie rozumie...
Lepiej od razu zadać pytanie i czekać na gotowca.
Taką "kwarantannę" lub po prostu "bana" jak to jest przyjęte na innych forach również w pełni popieram

Będzie się działo będzie..

#4 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 19 sierpnia 2008 - 09:19

Ja mam inną propozycję. Gdyby utworzyć "Noob zone"? Byłby to specjalny dział dla "świeżaków", gdzie mogliby pisać posty takie, które nie kwalifikowałyby się do "normalnych" działów.

#5 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 sierpnia 2008 - 12:13

Nie wiem czy mam prawo głosu w tej sprawie, bo pomimo że posiadam iP od kilku miesięcy, to jestem na początku mojej drogi. Jednak ostatnio na tym forum, w dziale iPhone, faktycznie źle się dzieje. Ciężko się przebić przez jakieś sensowne tematy/posty. Widzę ciekawy temat... kilkanaście podstron... no nic powalczę, może się czegoś dowiem... klikam... czytam... i momentami krew człowieka zalewa(!). Odpowiedzi zupełnie nie pasujące do postawionego na początku pytania lub też super-extra-celne jednowyrazowe wskazówki. Nie daj Boże jeszcze jakieś "podepnę się", bo wtedy temat schodzi z głównych torów momentalnie. Sam jestem niecierpliwy i czasami mam straszne opory z czytaniem... ;) jednak, gdy już mnie znajdzie ta ochota i zaczynam czytać, to natrafiam na wątek, który skutecznie "hamuje" mój czytelniczy zapał. Wtedy sam się zastanawiam czy nie naskrobać nowego tematu i czekać na gotową odpowiedź.

Przyłączam się do apelu, aby spróbować wprowadzić jakieś zmiany, bo powolutku mamy zalążęk bałaganu, który w najbliższym czasie może przekształcić się w niezły... bu...el.

#6 ridee

ridee
  • 160 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 20:58

OK to ja jako jeden z totalnych świeżaków wypowiem się tez w tej kwestii. Od kilkunastu dni buszuje po forum w poszukiwaniu jak najwiekszej ilości informacji, zanim dostane w łapy mojego IP (oby juz na poczatku przyszłego tygodnia kurier zawitał z pczuszka :D). Przyznaję, że przy odrobinie wysiłku można tego dokonać, a gdy juz sie powoli poddaję to wtedy pisze do TehEx'a :D na priv'ie właśnie po to , żeby nie zaśmiecać forum. Popieram kwarantanne dla nowych użytkowników (tym bardziej, że ogromna ilośc to będą nastolatki z wypiekami na twarzy, z amokiem piszące durne posty, bo im wyświetlać świeci na jasny fiolet, a miał na jasno-średni). Apeluje też jednak o stworzenie mini przewodnika z pierwszymi krokami dla wszystkich "świeżaków" (nie używałbym tutaj słówka noob - sam kolego pewnie jesteś też noobem w wielu sprawach, może też i "w tych" :D - ja nie oceniam :D). 22 sierpnia zacznie się szaleństwo - IP to już nie telefon - to zabawka multimedialna i wiele osób będzie początkowo miało kłopoty - Może ktoś z modów napisze odpowiedni know how dla użytkowników ERA i Orange, jak co i czym zjeść. Wtedy powinno to ułatwić sprawe wielu ludziom :) HOWGH

#7 mantee78

mantee78
  • 176 postów
  • SkądUK

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:05

Cieszę się, że podzielacie moje zdanie, jednak spodziewałem się większej ilości odpowiedzi (wątek przeczytało do tej pory 176 osóB). Wobec tego dołączyłem do wątku ankietę - zapraszam do wzięcia w niej udziału. Jest to ankieta publiczna, ponieważ chciałbym uniknąć anonimowego głosowania na NIE przez nowych użytkowników Forum. Pozdrawiam

#8 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:07

Jest apple.com (tu są podstawy podstaw, każdy posiadacz sprzętu Apple powinien tam zajrzeć), jest google.pl, jest FAQ i wiele informacji w dziale iPhone - Tutoriale. Jeśli chcesz znać podstawy - to Ci wystarczy. Jeśli masz konkretny problem - używasz wyszukiwarki. Tu, na forum, albo na google.pl. Wpisujesz swój problem na różne sposoby, aż znajdziesz to czego szukasz. To jest HOW TO. Wszystko da się znaleźć. Zastanawia mnie jedno... Gdzie poziom, gdzie jakaś ambicja? Czy to nie wstyd pytać jak wyjąc kartę SIM z iPhone? Wg mnie wstyd i sam takiego pytania bym nie zadał, nawet jak nie znalazł bym odpowiedzi (a wiadomo, że bym znalazł, bo jest coś takiego jak instrukcja). Forum możemy zmieniać, ludzi nie zmienimy.

#9 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:19

Krotko napisze dlaczego Tak ... dawniej, kiedy "podniecalem sie" symbianem w Nokiach bylem moderatorem na jednem z wiekszych portali poswieconemu telefonii komorkowej... gdy telefon z minimum S60 stal sie dostepny niemal dla kazdego forum bylo zasypywane olbrzymia iloscia postow, niekiedy nawet post za postem o tej samej problematyce... koszmar moderatora.

Jak poradzilem sobie z iPhone'm ? Duzo czytajac, denerwujac sie na wyszukiwarke, korzystajac z PM, a takze metoda "zrob to sam" :)

#10 ridee

ridee
  • 160 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:22

Jest apple.com (tu są podstawy podstaw, każdy posiadacz sprzętu Apple powinien tam zajrzeć), jest google.pl, jest FAQ i wiele informacji w dziale iPhone - Tutoriale. Jeśli chcesz znać podstawy - to Ci wystarczy.

Jeśli masz konkretny problem - używasz wyszukiwarki. Tu, na forum, albo na google.pl. Wpisujesz swój problem na różne sposoby, aż znajdziesz to czego szukasz.

To jest HOW TO. Wszystko da się znaleźć.

Zastanawia mnie jedno... Gdzie poziom, gdzie jakaś ambicja? Czy to nie wstyd pytać jak wyjąc kartę SIM z iPhone? Wg mnie wstyd i sam takiego pytania bym nie zadał, nawet jak nie znalazł bym odpowiedzi (a wiadomo, że bym znalazł, bo jest coś takiego jak instrukcja).

Forum możemy zmieniać, ludzi nie zmienimy.


Rozumiem twoje podenerwowanie niektorymi postami (ja osobiscie nie trafilem na post dotyczacy karty SIM :D)

Ale na na google, czy innych miejscach czesto wypowiadajas ei ludzi enie majacy pojecia o czym pisza.

Mnie chodzi o przewodnik dla ludzi nowych w swiecie jabluszka , ktory umozliwilby im poczynienie pierwszych krokow. Spisanie tego w jedna calosc, na zasadzie - WOW SUPER mam IP, ale jak to sie je... wejde na forum... Wchodze, patrze i widze przewodnik - czytam i juz wiem o co biega w podstawach :)

Ja dam sobie rade, ale gwarantuje , ze wiekszosc ludzi bedzie pisala durne posty :)



Krotko napisze dlaczego Tak ... dawniej, kiedy "podniecalem sie" symbianem w Nokiach bylem moderatorem na jednem z wiekszych portali poswieconemu telefonii komorkowej... gdy telefon z minimum S60 stal sie dostepny niemal dla kazdego forum bylo zasypywane olbrzymia iloscia postow, niekiedy nawet post za postem o tej samej problematyce... koszmar moderatora.

Jak poradzilem sobie z iPhone'm ? Duzo czytajac, denerwujac sie na wyszukiwarke, korzystajac z PM, a takze metoda "zrob to sam" :)


Tak właśnie robię :)

#11 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:35

Niektóre problemy naprawdę są śmieszne, a przejrzenie działu POMOC od iPhone nie raz graniczy z cudem, niesamowity bałagan ale też nie można tak zrobić żeby blokować możliwość zapytania nowym użytkownikom ponieważ będzie to odstraszać nowych ludzi np: Pan X potrzebuje pomocy na temat Y, wchodzi tutaj, chce rozwiązać problem a tutaj zonk bo nie może napisać i co teraz taki sobie myśli?? ee co to za forum, dobra idę stąd, szukam gdzie indziej, lepiej było by żeby każdy nowy temat przez nowych użytkowników podlegał moderacji zanim pojawi się na forum no ale w tym przypadku koszmar dla moderatorów, chyba że przybędzie więcej modów ;) jak coś zgłaszam się na ochotnika :P

#12 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:46

Ja również się zgłaszam (do moderacji). :) Sukcesy w pomocy już posiadam ;) a co do "moderacji", hmm..., też! :)

#13 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:49

Ok, ale to nie wątek p.t. Nabór moderatorów. Trzeba coś zrobić, żeby w przyszłości było lepiej, a nie szukać kolejnej osoby do zamiatania.

#14 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:54

Ok, ale to nie wątek p.t. Nabór moderatorów. Trzeba coś zrobić, żeby w przyszłości było lepiej, a nie szukać kolejnej osoby do zamiatania.


Dlatego gratuluję pomysłu z sondą. A swoją drogą, chyba nie ma tematu o naborze na modów. ;)

#15 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:05

Hmmm, podrzucam pomysl... Moze znajda sie osoby chetne do pomocy, udzialanej dzieki PM ? Jesli forum dysponuje takimi narzedziami jak, blokada pisania postow przez pierwszy tydzien w dziale iPhone, ale umozliwiajac zadawania pytan dzieki PM do wybranych osob z listy... Nie ma zlotego srodka. Blokada zniecheci, a jej brak rozbestwi

#16 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:29

Jest już takowy przewodnik. A nawet dwa. Pierwszy nazywa się http://www.myapple.p...ze-pytania.html , a drugi - iPhone - Kompendium Wiedzy . A zapewne jest ich więcej. Ludziom po prostu nie chce się szukać, woleli by mieć wszystko na tacy podane. I tyle.

#17 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:33

Hmmm, podrzucam pomysl...

Moze znajda sie osoby chetne do pomocy, udzialanej dzieki PM ?
Jesli forum dysponuje takimi narzedziami jak, blokada pisania postow przez pierwszy tydzien w dziale iPhone, ale umozliwiajac zadawania pytan dzieki PM do wybranych osob z listy...

Nie ma zlotego srodka. Blokada zniecheci, a jej brak rozbestwi


Popieram i jestem chętny do pomocy.

#18 lucza1

lucza1
  • 41 postów
  • Skądlimerick

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:39

sam jestem nowicjuszem i wszystko co zrobilem ze swoim ip zrobilem dzieki temu forum ale najwiecej problemow sprawilo mi rozszyfrowanie na poczatku odpowiedzi ktore znalazlem a zwlaszcza zwrotow ktore tam znalazlem"tryb pdf"co to qrfa jest?,teraz juz wiem ale na poczatku!?moze jakis slownik dla poczatkujacych albo dzial"Co nalerzy wiedziec o ip w pierwszych dniach uzytkowania?" i jeszcze jedno"DAWIDO"z calym szacunkiem troche wiecej cierpliwosci

#19 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:41

sam jestem nowicjuszem i wszystko co zrobilem ze swoim ip zrobilem dzieki temu forum ale najwiecej problemow sprawilo mi rozszyfrowanie na poczatku odpowiedzi ktore znalazlem a zwlaszcza zwrotow ktore tam znalazlem"tryb pdf"co to qrfa jest?,teraz juz wiem ale na poczatku!?moze jakis slownik dla poczatkujacych albo dzial"Co nalerzy wiedziec o ip w pierwszych dniach uzytkowania?" i jeszcze jedno"DAWIDO"z calym szacunkiem troche wiecej cierpliwosci


Tryb pdf? Chyba chodziło Ci o DFU?

#20 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:45

Przede wszystkim, to co napisal M4v3R o przewodnikach. Od tego zaczynalem, ba... nawet dodalem te podstrone jako ulubiona.
...i jeszcze jedna sluszna uwaga kolegi, ktora pozwole sobie przytoczyc "ludziom nie chce sie szukac".

Na forum, niezaleznie od smietnika mozna znalezc wiele ciekawych i przydatnych rzeczy. Umiejetnosc doboru slowa klucza, a takze minimalnej wiedzy pozwoli szybko odnalezc, a nawet rozwiazac gryzacy nas problem.

#21 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 sierpnia 2008 - 07:59

Popieram kwarantanne dla nowych użytkowników (tym bardziej, że ogromna ilośc to będą nastolatki z wypiekami na twarzy...HOWGH


Szczerze ? - ja wiem, że nastolatki mają coraz więcej kasy ( bo na coraz więcej pozwalają im rodzice ), ale nie podejrzewam, by to właśnie nastolatki leciały w piątek do salonów z 7 stówkami podpisując cyrograf na 2 lata po kolejnej stówie co miesiąc. I z drugiej strony ilu rodziców zrobi to ku uciesze swoich nastoletnich dzieci ?

Mimo wszystko oferta nie jest aż tak atrakcyjna, jakby się zdawało.719 zł w Erze ( no dobra, te dwieście coś na 3 lata ), do tego abonament dość spory. Ja za swego dałem 1050 zł i jestem wolny od jakichkolwiek abonamentów, choć stać by mnie było na odżałowanie 95 zł każdego miesiąca...
Choć możliwe, że spora grupa będzie się bała grzebać w fonie i cokolwiek zmieniać...

Nie zmienia to faktu o lawinowym wzroście zainteresowania Forum. Bo sporo osób mimo wszystko nie wie jak szukać, a nawet jeśli wie, to im się nie chce. Byle szybko..

#22 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 08:29

Nie wiem czy blokowanie to najlepszy pomysl.. To forum nigdy nie zakazywalo nikomu niczego tylko dlatego ze jest nowy.. To nie getto. Ale oczywiscie wszekie propozycje rozwazymy. A problemy z iphonem na forum mielismy juz w marcu kiedy nastapilo apogeum odblokowywania.. Dalismy rade dzieki sprawnym moderatorom. Moze teraz tez wystarczy,ze bedzie ich wiecej? Pamietam ze dublujace sie tematy od Nowych byly po prosty bez pardonu zamykane z linkiem do wyszukiwarki. To brutalne,ale tak jest najszybciej i wprowadza porzadek.

#23 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 sierpnia 2008 - 11:19

Całkiem niedawno wyszło oprogramowanie 2.0 i zapowiedziałem już wcześniej że powtarzające się posty na jego temat będą zamykane. Z tego co pamiętam to jeśli chodzi właśnie o tę kwestię to poszło całkiem sprawnie :). I tę samą taktykę można użyć także w innych tematach, potrzeba po prostu więcej "manpower" do tego.

#24 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2008 - 11:24

Ok, ale trzeba też określić szablon wątku. Tak, wiem - jest w Regulaminie. Ale tam nikt chyba nie zagląda. Wątek nie może mieć tytułu, który wygląda jak krzycz podczas napadu (POMOCY!!!!!). Trzeba jakoś uwidocznić taki szablon, żeby każdy wiedział jak jego wątek ma wyglądać. LoBo o tym wspominał. Przykładowo: [Soft] [Problem] :arrow: [2.0.1] Brak dźwięku A w temacie opis: Szedłem sobie polną drogą, słuchałem muzyki, wyjąłem słuchawki i straciłem dźwięk. Nie pomaga to i to i to i to. To już znacznie poprawi przejrzystość forum.

#25 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 12:22

Ja bym poradził zwiększenie liczby postów na strone.. bo 5( z wliczoną reklamą) to torche mało i trzeba sie uklikac zeby przejzeć temat, który ma 30 stron, a mógłby mieć 10-15. Od razu sie lepiej to czyta i wypowiedzi wydają sie bardziej spójne. Ktoś jest za?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych