Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

da sie postawic viste na macu_


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 hitman75

hitman75
  • 372 postów

Napisano 21 czerwca 2006 - 01:58

Hej! Wyczytalem na stronie apple.pl, ze visty nie bedzie sie dalo postawic na bootcampie, bo jest 64bit... ale przeciez jest(czy tam oficjalnie bedzie) vista 32 bitowa. Co oni kombinuja? Pozdro

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 czerwca 2006 - 07:50

1. Podaj dokładny link do tych informacji
2. Visty póki co nie ma i nie wiadomo kiedy będzie

#3 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2006 - 08:22

Na razie cały czas jest beta dla testerów :-) Można ściągnąć z MSDN-a w ramach licencji Academic Alliance (a może bez też ale nie sprawdzałem). Ostatnia wersja którą ściągnąłem to en_windows_vista_ctp_february_2006_32bit.iso czyli najwyraźniej 32-bitowa :-)

#4 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 21 czerwca 2006 - 08:22

Hej!
Wyczytalem na stronie apple.pl, ze visty nie bedzie sie dalo postawic na bootcampie, bo jest 64bit...
Pozdro


Beta 2 chodzi.

http://guides.macrum..._on_Macbook_Pro

#5 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 czerwca 2006 - 09:48

http://www.tuaw.com/...with-boot-camp/

Beta 2 (build 5384) jest dostępna zarówno dla 32 jak i 64 bitowych maszyn.

#6 pmG4

pmG4
  • 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2006 - 16:09

Ja nie popieram żadnego Windowsa, a już najbardziej Visty. Przeczytaj sobie majowy, czy tam czerwcowy numer PC Worlda. Tam jest 10 powodów dlaczego nie kupić wisty. Interesująca lekturka ;)






PS Tutaj jest wersja elektroniczna tego artykułu, ale trzeba mieć wykupiony dostęp do archiwum :(

#7 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 lipca 2006 - 16:32

Ja nie popieram żadnego Windowsa, a już najbardziej Visty. Przeczytaj sobie majowy, czy tam czerwcowy numer PC Worlda. Tam jest 10 powodów dlaczego nie kupić wisty. Interesująca lekturka ;)


Ta, ja czytałem. Autor wcześniej był z tym tekstem w fakcie i super expressie, ale olali go bo za niski poziom nawet dla nich, chociaż tytuł wpisywał się w charakter pism. Bzdury totalne.

#8 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 05 lipca 2006 - 18:45

Ja nie popieram żadnego Windowsa, a już najbardziej Visty. Przeczytaj sobie majowy, czy tam czerwcowy numer PC Worlda. Tam jest 10 powodów dlaczego nie kupić wisty. Interesująca lekturka ;)


No wiesz jak wchodził xp to też w pismach typu chip najpierw krytykowali go niemiłosiernie, jednoczesnie wychwalając pod niebiosa (z niewiadomych mi powodów) 98, a po pół roku sytuacja się zmieniła o 180 stopni...

A tak wogóle to ostatnio czekając na wpisy rozmawiałem z takim jednym znajomym z roku o viscie. Facet był całkowicie napalony (ma juz zainstalowaną jakąś betę czy coś) mówił mi o jakiś niesamowitych paskach czy czymś, o tym że graficznie to krok porównywalny z londowaniem na księżycu czy coś... niby normalka ale jedna rzecz mnie zamurowała, okazało się że i tak ma zamiar wyłączyć wszystkie te graficzne uładnienia bo za bardzo obciąża (mimo że przez godzinę opowaidał mi jakie to codowne coś)

#9 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 lipca 2006 - 19:32

A tak wogóle to ostatnio czekając na wpisy rozmawiałem z takim jednym znajomym z roku o viscie. Facet był całkowicie napalony (ma juz zainstalowaną jakąś betę czy coś) mówił mi o jakiś niesamowitych paskach czy czymś, o tym że graficznie to krok porównywalny z londowaniem na księżycu czy coś... niby normalka ale jedna rzecz mnie zamurowała, okazało się że i tak ma zamiar wyłączyć wszystkie te graficzne uładnienia bo za bardzo obciąża (mimo że przez godzinę opowaidał mi jakie to codowne coś)


Bez przesady z tą cudownością, ładne i już. Zasobożerne jeśli chodzi o grafikę conajwyżej, co przy biurowej pracy zupełnie nie ma znaczenia.

#10 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2006 - 19:42

Vista... Jaki ma sens dostosowanie systemu do NOWEGO sprzętu? Wymiana komputera tylko dla nowego Windows? Niedorzeczne... Vista na Maku? To kolejna niedorzeczność. Kup lepiej tańszego PeCeta:P Bo o ile są rzeczywiście aplikacje, które wymagają Windows, to XP spokojnie wystarczy po to, żeby raz na miesiąc Płatnika uruchomić, czy czasami jakieś inne aplikacje... Ale Vista? Grafika w Maczkach raczej nie jest zgodna z DirectX 9...

Polecam lekture:

http://pl.wikipedia....t_Windows_Vista

#11 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 lipca 2006 - 19:47

Grafika w Maczkach raczej nie jest zgodna z DirectX 9...


Mówisz?

#12 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2006 - 19:49

Mówisz?


Nie mam pojęcia...:P

#13 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 lipca 2006 - 19:50

Nie mam pojęcia...:P


No to zostaw takie stwierdzenia dla forum onetu, ok? :-)

#14 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2006 - 19:51

To jest kompatybilna czy nie?:P

#15 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 lipca 2006 - 19:53

To jest kompatybilna czy nie?:P


Jak najbardziej.

#16 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2006 - 19:53

Jak najbardziej.


A to przepraszam:)
Pozdrawiam.

#17 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 05 lipca 2006 - 20:43

Kup lepiej tańszego PeCeta:P


Pragne uscislic ze windows mnie nie kreci (od dobrych kilku latek nawet go juz nie uzywam) tylko przekazywalem doswiadczenia z rozmowy z calkowicie napalonym na viste znajomym (którego nawet nie znam), ja natomiast juz wkrótce osiagne stan ZEN dzieki mac os'owi

#18 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2006 - 21:02

Pragne uscislic ze windows mnie nie kreci (od dobrych kilku latek nawet go juz nie uzywam) tylko przekazywalem doswiadczenia z rozmowy z calkowicie napalonym na viste znajomym (którego nawet nie znam), ja natomiast juz wkrótce osiagne stan ZEN dzieki mac os'owi


Tyle, że moja odpowiedź tyczyła się tematu, a nie Twojej wypowiedzi.

#19 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 05 lipca 2006 - 21:08

Oj... troszke kiepsko to zrozumiałem... Wiesz taki odruch...

#20 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 sierpnia 2006 - 16:12

co do efektów w Viście- testowałem ją. Najprościej ujmując: ci, co chwalą Vistę nie znają XGL. Dodatkowo XGL jest za darmo i nie wymaga niewiadomo czego. I na dodatek nie ocenia twego kompa na 2 :)

#21 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 29 sierpnia 2006 - 16:26

ci co chwala XGL nie widzieli OS X z quartz extreme i core image w akcji ;)

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 sierpnia 2006 - 20:24

co do efektów w Viście- testowałem ją. Najprościej ujmując: ci, co chwalą Vistę nie znają XGL. Dodatkowo XGL jest za darmo i nie wymaga niewiadomo czego. I na dodatek nie ocenia twego kompa na 2 :)


Wiesz dlaczego w Niemczech jest odwrotny system oceniania w edukacji niż u nas? Żeby Ci co niezdali nie mogli powiedzieć, że dostali najniższą ocenę.

#23 ASS

ASS
  • 75 postów

Napisano 12 października 2006 - 10:56

Mój znajomy informatyk, pracujący w wielkiej firmie komputerowej, opowiadał mi swoje przygody z Vistą. Dostali od Microsoftu Viste celem poznania (jakaś wersja beta). Zainstalowali ją na PIV 3 GHz, 2 GB Ramu, HD Sata 200 GB i jakaś szybka karta graficzna (nie pamietam jaka, ale miała 256 MB Ramu). Vista zainstalowała się poprawnie i stwiedzenie znajomego: "ładnie wygląda, ale uruchamia się na w/w sprzęcie 17 minut ..." (i nie chodzi tu o uruchamianie po instalce, ale normalne uruchamianie !!!)

#24 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 października 2006 - 12:37

W 17 miniut to RC2 zdąży to się zdąży zainstalować i uruchomić na mocnym sprzęcie (dyski głównie).

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 12 października 2006 - 14:15

raczej chodzi o 17 sekund




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych