Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cicha podwyżka cen MacBook'ów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#26 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:45

Chyba pora na mnie, zebym pare MacBookow kupil tu, w USA , i rzucil na allegro :D


a moze mbp 2ghz, 1000zl taniej niz w sadzie 1,83 :)

#27 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:46

no fajnie, ja myślałem, że za taką kasę to kupię MB już z 1gb ramu :( a ile osób wogóle kupiło tego MB w Polsce? w sadzie była jakaś promocja MB + urządzenie wielofunkcyjne HP za 1zł, ile osób skorzystało z tej promocji? bo to było chyba tylko przez tydzień :( @Przemion i wogóle ludzie "światowi" :) ile taka przesyłka z niemiec?, w takim układzie, że nie mam tam niestety żadnego znajomego i wysyłka prosto do polski? tiger i iLife są wogóle tylko po niemiecku czy można wybrać język przy instalacji? i poza tematem, da się zmienić procesor w MB czy jest wlutowany na stałe? Pozdrawiam Pa

#28 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:49

I jak wygląda klawiatura takiego MacBooka? Bo niemieckiej ja bym nie chciał ...

#29 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:52

Komputer z Niemiec na 99% będzie miał niemiecką klawiaturę. Natomiast do zalet należy wliczyć nierzadko niższą cenę i - dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz będących zarejestrowanymi europejskimi płatnikami VAT - możliwość odciągnięcia owego VAT'u...

#30 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:54

iSylwek, język dla systemu wybierasz przy instalacji. Jak jest z iLife pewien nie jestem, ale zapewne tak samo :)

#31 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:56

w iBooku mam klawiature qowerty kupiną w berlinie, przypuszczam że można u nich zaznaczyć jaką chce klawiaturkę- zresztą tak jak i u nas- fakt że zapewne o wiele mniej Polaków pisze maszynistkami niż na zwykłej ale można mieć taką lub taką. Co do przesyłki to chyba coś ok 20ojro... ale to akuratnie znam z ebaya i sprzętu foto... myśle że z laptokiem jest podobnie.

#32 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:58

Dokładnie jak napisał JSG, przed chwilą sprawdziłem i przy zamówieniu wybieracie język zainstalowanego systemu oraz układ klawiatury :)

#33 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:01

oby wersja 1,83 nie zdrożała :(

#34 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:03

Ja niemieckiego ni w ząb... Czy w apple.de mogę kupić z przesyłką do polski. Jest tam jakiś e-mail do nich by wypytać bezpośrednio jak to wygląda. Jak ktoś zna ten obcy language to niech sie rozczyta. PS. Był kiedyś wątek na MyApple dotyczący jakiejś reakcji w poczynaniach formy SAD. Byłem zdecydowanie anty temu wątkowi. Dziś jednak zminiłem zdanie i byłbym skłonny podpisać petycję wyrażającą niezadowolenie z faktu na podwyżkę cen. A tak z ciekawości co na to Urząd Ochrony Konsumenta?

#35 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:05

oby wersja 1,83 nie zdrożała :(

Zerknij na www.apple.com.pl ... cena brutto 4599,00 z 1.83 :mad:

#36 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:09

pemmax: gravis.de to wielokrotnie polecany sklep w De który do nas wysyłka. Dostaniesz 2.0 za 1250 ojro :-)

#37 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:11

a ile przesyłka ze stanów? można się zmieścić w granicy 300-500zł? chociaż przypomniało mi się, że w którymś temacie pisaliście, że później mogą być problemy z gwarancją i trzeba by jakiegoś obcokrajowca wysyłać z komputerem na gwarancje prawda to?

#38 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:18

a ile przesyłka ze stanów? można się zmieścić w granicy 300-500zł?


Mozna. Oczywiscie nie mowimy o wysylce DHL bo to najlepsza droga do odbioru w polskim urzedzie celnym ;]

chociaż przypomniało mi się, że w którymś temacie pisaliście, że później mogą być problemy z gwarancją i trzeba by jakiegoś obcokrajowca wysyłać z komputerem na gwarancje prawda to?


Sa problemy. I trzeba sobie zdawac z nich sprawe. Ja kiedys kupowalem droga kamere video, wyszlo mi , ze sprowadzona z Japonii bedzie dokladnie dwa razy tansza niz kupiona w Polsce. Kamera pracuje do dzisiaj, japonska (:twisted: ) gwarancja juz i tak sie skonczyla a za zaoszczedzone pieniadze kupilem wtedy Power Maca. Dla mnie rachunek byl prosty.

#39 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:36

Ja niemieckiego ni w ząb...
Czy w apple.de mogę kupić z przesyłką do polski. Jest tam jakiś e-mail do nich by wypytać bezpośrednio jak to wygląda. Jak ktoś zna ten obcy language to niech sie rozczyta.

PS. Był kiedyś wątek na MyApple dotyczący jakiejś reakcji w poczynaniach formy SAD. Byłem zdecydowanie anty temu wątkowi. Dziś jednak zminiłem zdanie i byłbym skłonny podpisać petycję wyrażającą niezadowolenie z faktu na podwyżkę cen.
A tak z ciekawości co na to Urząd Ochrony Konsumenta?


Apple.de wysyla tylko na terenie niemiec! Po uprzednim przelaniu kasy na ich konto.
A w Gravisie (Gravis.de) sa jescze najtansze MB za 1049Euro!!!
Choc juz zapasy sie wyczerpuja...

#40 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 czerwca 2006 - 21:58

Też polecam gravis.de, dodatkowo nie musicie znać niemieckiego, znają angielski, a dodtakowo klawiature sie wybiera samemu, więc nie ma żadnych problemow, wystarczy napisać/zadzownić. :D

#41 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 22:19

a jak to jest z wysylka do Polski i cłem? wysyłaja tak ze nie trzeba placic cła?

#42 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 czerwca 2006 - 22:45

nie ma juz cla! ew. jakis vat czy cos choc watpie ja kupuje "niestety" ;-) tylko w niemczech tansze przesylki itd.

#43 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 23:12

nie ma juz cla!
ew. jakis vat czy cos



no tak. patrze ze sesja powoduje ze przestaje myslec :roll:

#44 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 23:42

a ile sales tax? zawsze trzeba go płacić? czy jest duża różnica w różnych stanach? czy to ma jakiś wpływ przy zakupach przez internet? no i czy ze stanów wyślą bezpośrednio do polski? czy też tylko po usa ? dodam jeszcze, że nie mam żadnej karty bankowej/kredytowej/rowerowej itd i interesowałaby możliwość zapłaty przelewem ile w końcu trzeba zapłacić MINIMUM żeby ściągnąć maczka z zagranicy? i czy jest jakaś różnica w zakupie z niemiec i stanów? wkońcu w niemczech wychodzi chyba trochę drożej bo w euro, ale przecież jak coś się sknoci to żeby naprawili w polsce to i tak trzeba tyle samo zapłacić co nie? pozdrawiam

#45 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 23:55

a ile sales tax? zawsze trzeba go płacić? czy jest duża różnica w różnych stanach? czy to ma jakiś wpływ przy zakupach przez internet?

no i czy ze stanów wyślą bezpośrednio do polski? czy też tylko po usa ?



to na 1,000,000% bylo juz na forum.

#46 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwca 2006 - 03:04

Sales tax zalezy od stanu. Srednio mozna przyjac , ze to okolo 8%. Z USA do Polski raczej Ci nie wysla, musisz poprosic znajomych by kupili i przekazali Ci jakas droga do Polski. Z reguly prosi sie kogos kto leci samolotem albo placi za wyspecjalizowana firme kurierska. Nie taka z tych wiodacych :twisted:

#47 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 czerwca 2006 - 09:45

a ile sales tax? zawsze trzeba go płacić? czy jest duża różnica w różnych stanach? czy to ma jakiś wpływ przy zakupach przez internet?


Od 5 do 10% około. Przez internet jest się zwolnionym z tego, o ile przesyłka wychodzi z innego stanu.

no i czy ze stanów wyślą bezpośrednio do polski? czy też tylko po usa ?


99% USA.

dodam jeszcze, że nie mam żadnej karty bankowej/kredytowej/rowerowej itd i interesowałaby możliwość zapłaty przelewem


Taniej wyjdzie Cie wyrobienie takiej karty.

ile w końcu trzeba zapłacić MINIMUM żeby ściągnąć maczka z zagranicy?
i czy jest jakaś różnica w zakupie z niemiec i stanów? wkońcu w niemczech wychodzi chyba trochę drożej bo w euro, ale przecież jak coś się sknoci to żeby naprawili w polsce to i tak trzeba tyle samo zapłacić co nie?


Nie trzeba nic płacić żeby maca kupionego w EU serwisować w Polsce.

#48 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 czerwca 2006 - 10:08

W Gravisie w Niemczech najtanszy MacBook (bialy, 13 cali, 1.89 mhz etc)
kosztuje 1050 euro, czyli wg dzisiejszego kursu: 4262 zlote.

Wersja mocniejsza:5.0698 zl (okolo)

Podaja koszty wysylki do roznych krajow, ale to sa tylko "cywilizowane" kraje UE, Polski nie ma w tabeli. Slij maila na info@gravis.de to Ci policza koszty wysylki do Polski (jesli w ogole sla do Polski).
Jak zamawialem w Niemczech aparata, to nie chcieli slac na polski adres i musialem podac adres znajomych z Niemiec.

#49 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 czerwca 2006 - 10:36

A ciekawe jest jak to wygląda z fakturą i vatem: kupuje sprzęt na firmę w dojczlandi, przyjeżdża sobie kurierem i co:?: mogę wrzucić go w koszta i odzyskać zapłacony wat :?:

#50 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2006 - 10:44

W Gravisie w Niemczech najtanszy MacBook (bialy, 13 cali, 1.89 mhz etc)
kosztuje 1050 euro, czyli wg dzisiejszego kursu: 4262 zlote.

1050 euro brutto, czyli 905 euro netto, czyli 3673 złote. Cena netto tego MacBooka w SADzie to 3770 zł. Gdzie więc te skandalicznie zawyżone ceny? Tym bardziej, że w Apple.de ten MacBook kosztuje netto 930 euro, czyli 3766 zł. Macie do SADu pretensje o wyższy VAT w Polsce???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych