Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cicha podwyżka cen MacBook'ów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:31

:mad:
Nie chcę tu narzekać, nie chcę tu nikogo molestować, nie chcę robić kolejnej nagonki, ale pragnę wyrazić swoje OBURZENIE!!!
Od dłuższego czasu planuję nabyć przenośnego Maca. Sprzedałem mój zestaw z MacMini i stanąłem przed wyborem MacBook czy PowerBook. Po pewnych dylematach wybór padł na MacBooka. Już ponad miesiąc czaje się na ten sprzęt u sprzedawców. Z przykrością mnie informują, że nie posiadają go na magazynie. Cortland nawet przysłam mi już fakturkę proforma, jednak szybciutko wycofał się i kazał czekać z wpłatą. Do tej pory nie ma sprzętu na magazynie - zrezygnowałem z zajmowanej poczekalni w Cortlandzie. Szperałem tu i tam. Dziś wysłałem kolejną porcję e-maili do przedstawicieli handlowych IMC Apple Poland. W jednym z nich otrzymałem taką oto informację:

"dzisiaj zmienily sie ceny na MB 2.0 z 5299 na 5699 zmiana przez Apple Polska"

Jestem WŚCIEKŁY:mad: :mad: :mad:

Nigdy nie powiedziałem złego słowa o SADzie. To jednak przechyliło czarę goryczy wypatrywania MacBooka i przeglądania skrzynki e-mailowej w odpowiedzi na moje zapytania o nowego laptopa Apple.
Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć czym kierował się SAD podnosząc cenę MacBooka o 400 złotych!!!!
Byłem zwolennikiem kupowania sprzętu w Polsce i dawania zarobić naszym sklepikarzom. Okazana zachłanność "Polskiego Apple" sięgnęła szczytu.

Tylko co teraz robić ... Jestem w kropce...

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:34

Kup zagramanicą.... i tyle. W Niemczech i Holandii maki są, w niemczech masz niższy VAT, więc już wiesz gdzie kupić. :D

#3 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:40

Kup zagramanicą.... i tyle. W Niemczech i Holandii maki są, w niemczech masz niższy VAT, więc już wiesz gdzie kupić. :D

Gdyby to było takie proste ... Pracuje i nie mam czasu na wyjazdy ;-(

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:42

Może kupić dla ciebie jakiś dobry myapple usser ;)

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:44

Ja chyba też zdecyduję się na zakup za granicą. Nie dość, że czekam i czekam i czekam ... to teraz podwyżka!?

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:47

Moim zdaniem przemion powinien na was zarabiać pieniądze normalnie :) A może MyApple otworzyło by apple store :) w jakiś dobrym kraju... Hohlandi np :)

#7 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:49

Oszukali nas, złodzieje :) Kurde, normalnie szlag mnie trafia, bo takie podwyżki podcinają skrzydła ludziom, którzy chcą się przesiąść na Maka. Największym zagrożeniem dla sprzedaży Apple wydaje się być Apple IMC Polska

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:52

Jak jest popyt to ceny rosną... :lol:

#9 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:53

:mad:

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć czym kierował się SAD podnosząc cenę MacBooka o 400 złotych!!!!


Ok więc to jest tak jak z benzyną...Jeśi masz samochód to musisz do niego kupować paliwo. Skoro stać cię na samochód to znaczy ,że jesteś bogaty i można cię kroić na paliwie za zyski z którego można uruchomić w szkołach program o naturalnych metodach antykoncepcji.
SAD to niestety tragiczny dystrybutor - nie robi promocji(np teraz akcja kup maca nano gratis), przycina na cenach, nie stara się by OSX był po polsku (nie jakiś tam polonizator) i ma kiepski serwis a w dodatku 400zł chce ci zabrać. Byłem w Londynie w salonie na Regent Street i powiem to tak: nie ma porównania.....Ale gdzie nam do Europy zachodniej?

#10 db

db
  • 771 postów

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:56

Widocznie SAD doszedł do wniosku, że skoro jest tak mało modeli MacBook'ów to trzeba cennę podnieść. Może będzie jakaś dostawa to ceny się unormują.
Pewnie za tydzień walnoł wielki napis na głownej stronie:
WAKACYJNA PROMOCJA ! zabiesz swego maka na wakację ! Obniżamy ceny MacBooków o 200 zł !
żałosne.... :(

#11 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:56

nie robi promocji(np teraz akcja kup maca nano gratis)


w takiej sytuacji moze za tydzien pojawi sie promocja :)

#12 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 czerwca 2006 - 18:59

W komputroniku MacBooki sa po ~5300, w dodatku zarówno czarne jak i białe, mają napisane, że wysyłają w ciągu 2-3 dni, ale trzeba potwierdzić...

#13 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:00

Jaki kraj, taki dystrybutor.

W komputroniku MacBooki sa po ~5300, w dodatku zarówno czarne jak i białe, mają napisane, że wysyłają w ciągu 2-3 dni, ale trzeba potwierdzić...


Sądzę, że jutro okaże się, że to już nieaktualne.

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:00

Gdyby to było takie proste ... Pracuje i nie mam czasu na wyjazdy ;-(

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, każdy sklep z Nieniec wyśle ci towar do polski z pocałowaniem ręki. :D

Wystarczy zamówić przez strone WWW, ewentualnie telefon i za 2,3 d ni masz maka, ot po sprawie.

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:04

Czyli teraz w SAD za jedyne 900zł dostajemy czarny kolor i o 20GB większy dysk ;)

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:10

Czyli teraz w SAD za jedyne 900zł dostajemy czarny kolor i o 20GB większy dysk ;)


Nie, w sadzie za 6 zł możemy kupić Apple Dolara którego możemy wymienić na komputer. Taki Pewex 3,5RP.

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:23

W komputroniku 5996 brutto za białego 2.0GHz

#18 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:31

W komputroniku 5996 brutto za białego 2.0GHz


15 minut temu było 5297 zł zdaje się, zresztą widać na wykresie.

Dla kontrastu, w wielu sklepach Apple Europe ostatnio spadły ceny...

#19 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:33

w takiej sytuacji moze za tydzien pojawi sie promocja :)

Miałem na myśli promocje dla studentów jaka teraz ruszyła w cywilizowanych krajach.

#20 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:35

W komputroniku 5996 brutto za białego 2.0GHz


na [url]www.karen.pl[/url] za 5294,00zl

#21 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:37

na www.karen.pl za 5294,00zl

W KARENe nie ma MacBooków. Mają być pod koniec miesiąca. Zapewne cena już nieaktualna.

Jestem tak wściekły, że nie pamiętam kiedy taki byłem. Wiem, że to jest tylko komputer, ale czekam na niego już ponad miesiąc .........

#22 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:41

a tu patrzyles?

[url]http://www.mobilworld.pl/produkt/macbook_133_20_60hdd.php[/url]

#23 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:46

a tu patrzyles?

http://www.mobilworl...33_20_60hdd.php

Zamówiłem u nich. Na skrzynkę dostałem e-maila ze starą ceną. Ciekawe jak to się rozwinie i czy nie dostanę sprostowania w opłacie.
Poczekamy zobaczymy ....

#24 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 20 czerwca 2006 - 19:57

Zamówiłem u nich. Na skrzynkę dostałem e-maila ze starą ceną. Ciekawe jak to się rozwinie i czy nie dostanę sprostowania w opłacie.
Poczekamy zobaczymy ....


Nie chcę Cię martwić ale dostaniesz. Kiedy szukałem 3 miesiące temu PB 15,4" - po wycofaniu ich z oficjalnej sprzedaży prze Apple'a - obdzwoniłem wszystkie takie sklepiki włącznie z Empikiem. Wszyscy pracownicy, z którymi rozmawiałem dowiadywali się o tym fakcie ode mnie (i nie chcieli mi wierzyć)...

Niestety moi drodzy, ale tak właśnie wygląda monopol. Dokładnie taki sam jak w przypadku np. zagranicznych koncernów nagraniowych. Spróbujcie dostać jakąś rzadszą (mało komercyjną) płytę w którymś z tzw. 'sklepów internetowych' mieniących się tekstem "Czas realizacji: do 7 dni"...

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwca 2006 - 20:30

Chyba pora na mnie, zebym pare MacBookow kupil tu, w USA , i rzucil na allegro :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych