Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HELP!!! odchodzę od zmysłów czy nie kupiłam wersji CS 3 Edukacyjnej!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:21

:confused: kupiłam Designe Premium jeszcze CS3 dzieki temu ciu taniej, zaniepokoił mnie brak kartonowego pudełka, przeraziłam się że 5000 wydałam na nieleg. program!!! horror.. zadzwoniłam do Adobe a oni mi źe z numeru wynika źe to wersja edukacyjna!!!! sprzedawca gotowy produkt wymienić czy przyjąć spowrotem oddając pieniądze ale mówi abym zarejestrowała i wtedypo rejastracji ukarze się info źe to edukacyjna wersja, jeśli wersja komerycjna nic nie powinno się ukazać... Może ktoś coś więcej na ten temat wie?? jak to było u Was jeśli mieliście wersję EDU a jak przy komercyjnej..... Help!!!! po dochodzę od zmysłów!!

#2 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:28

na Twoim miejscu oddalbym to, co kupilas teraz i kupil gdzie indziej - majac 100% pewnosci co kupujesz.

#3 stein

stein
  • 63 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:33

Dikładnie tak !!! Nie rejestrowac a oddac ,rejestracja tylko Ci zaszkodzi bo powiedza ze program został uzyty a tymsamym stracił sprzedajacy !!! Bo program po rejestracji przestanie byc 100 procentowym programem jesli chodzi o jego nowosc!!!

#4 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:43

czyli niepowinnam kombinować z zarejestrowaniem??? cholera a myślałam źe moźe jest szansa źe zarajestruję i okaźe się źe program komercyjny.... a kwetsia wyrejestrowania... sprawdziłam jescze arz na stronie sprzedającegi jasno tam było napisane źe nie jest to wersja edukacyjna... juź mi niedobrze z nerwów... sprzedawca powiedział źe podibno zdaźa się źeserwis Adobe robi takei numery że straszy po podaniu numeru źe coś nie tak , klient zwraca produkt który było ok. źe podobno to takie działanie Adobe by popierać swoich bliźej współpracujących reselerów a eliminiwać firmy mniejsze sprzedające.... nawet nie wiem jak to dalej załatweić, najchętniej sama bym gdzieś ten numer wklikała bym sama zobaczyła jako to wersja.... ale właśnie tak bez rejestracji... no i jeszcze problem bo chyba od aktywacji mam do zarejestrowania się jakiś tam ustalony czas.... niemogli by na pudełkach jakoś pisać konkretenie ź ewersja Edu.... tyle kasy biorą a niemogę dodrukować innej wersji opakowań wrrrrrrrrr

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:44

a na płytce nic nie jest napisane?

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:46

Witaj.

Jeżeli zarejestrujesz ten program to oznacza że zgadzasz się na warunki licencji itd. i przyjmujesz do wiadomości że jesteś właścicielem wersji EDU. Skoro w Adobe powiedzieli co wynika z numeru - kupiłaś produkt niezgodny z deklarowanym. Zwróć to co masz przed jego rejestracją (+ zwrot gotówki) lub żądaj wymiany na wersję pełną (która na pewno ma pudełko). Jeżeli to jeszcze możliwe - nie otwieraj pod żadnym pozorem opakowania płyty (płyt) z programem. Przydało by się o

#7 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:47

edukacyjna.. nie nie edukacyjna.. wszystko jedno.... jaka masz fakture? co jest na niej napisane? Jesli firma sprzedajaca jest legalna i wystawila fakture na design premium... i nie ma mowy na fakturze o "edukacji" to... nie jest twoj problem.... a jesli nie masz faktury to wszystko jedno jaka masz wersje.. bo i tak jest nielegalna

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:55

Witaj.

Jeżeli zarejestrujesz ten program to oznaczać będzie to że zgadzasz się na warunki licencji itd. i przyjmujesz do wiadomości że jesteś właścicielem wersji EDU. Skoro w Adobe powiedzieli co wynika z numeru - kupiłaś produkt niezgodny z deklarowanym. Zwróć to co masz przed jego rejestracją (+ zwrot gotówki) lub żądaj wymiany na wersję pełną (która na pewno ma pudełko). Jeżeli to jeszcze możliwe - nie otwieraj pod żadnym pozorem opakowania płyty (płyt) z programem. Do ewentualnej reklamacji przydałoby się jeszcze oświadczenie z Adobe (na piśmie) czarno na białym mówiące iż jesteś właścicielką wersji EDU. Inaczej ten sprzedawca będzie zwodził Cię w nieskończoność aż stracisz prawo do zwrotu programu (upłynie termin).

#9 Luna75

Luna75
  • 175 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpnia 2008 - 11:57

zaniepokoił mnie brak kartonowego pudełka, przeraziłam się że 5000 wydałam na nieleg. program!!! !


Przepraszam Cie bardzo ale jaki legalny i uczciwy sprzedawca, sprzedaje porogramowanie bez pudełka? Jego tłumaczenie ze Adobe mści sie na mniejszych reselerach jest co najmniej śmieszne, żeby nie powiedzieć żeniujące, wszelkie info o tym że np. jest to wer. PL albo że jest to ugrade, albo ze jes to wersja edu są umieszczane właśnie na pudelkach.
Poza tym czasem bardziej sie opłaca odkupić od kogoś program używany. Ostatnio widzialm pare ogłoszen sie pojawiło.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 sierpnia 2008 - 12:13

brak kartonu nie oznacza braku plastikowego pudełka ;) ja mam na swoim wielkimi literami "WERSJA STUDENCKA" i tak samo mam napisane na płycie

#11 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 12:26

a na płytce nic nie jest napisane?


na CD nic niema źe to wersja Edu....

Jeżeli to jeszcze możliwe - nie otwieraj pod żadnym pozorem opakowania płyty (płyt) z programem. Przydało by się o


niestety juź aktywowane nawet i pracuję na tym. więc na nieotwieranie pudełek za późno....

Sprzedawca nalega bym zarajestrowała bo jest przekonany (tak pokazuje) źe wersja ok, a jak by co to choćby jutro osobiście przyjedzie z gotówką po ten program lub z wersja jak to powiedział w kilkukilogramowym pudełku....

edukacyjna.. nie nie edukacyjna.. wszystko jedno....
jaka masz fakture? co jest na niej napisane?
Jesli firma sprzedajaca jest legalna i wystawila fakture na design premium... i nie ma mowy na fakturze o "edukacji" to... nie jest twoj problem....
a jesli nie masz faktury to wszystko jedno jaka masz wersje.. bo i tak jest nielegalna


fakturka vatowska jest z pieczątką i podpisem faktura na "Adobe CS 3 Designe Premium" (na fakturze nie mam numeru seryjnego) no i faktura wystawiana przez firmę i na moją firmę (czy przeciętnemu Kowalskiem mogli by sprzedać wersję Edu??/ musiał by się wylegitymowac źe jst nauczycielem lub studentem -tak przynajniej powinien- i napewno niemógł by tego kupić na firmę)

Jeżeli to jeszcze możliwe - nie otwieraj pod żadnym pozorem opakowania płyty (płyt) z programem. Do ewentualnej reklamacji przydałoby się jeszcze oświadczenie z Adobe (na piśmie) czarno na białym mówiące iż jesteś właścicielką wersji EDU. Inaczej ten sprzedawca będzie zwodził Cię w nieskończoność aż stracisz prawo do zwrotu programu (upłynie termin).


płyty juź aktywowane... jak pisałam... rozumiem źe wrazie co to takie pismo z Adobe + faktura jaką mam na program bez wersji edu powinno jakby co pomódz... jaki jest czas w ktrym mogę zwrócić program??? i jak to się ma gdy kupuje się na firmę?

Przepraszam Cie bardzo ale jaki legalny i uczciwy sprzedawca, sprzedaje porogramowanie bez pudełka? Jego tłumaczenie ze Adobe mści sie na mniejszych reselerach jest co najmniej śmieszne, żeby nie powiedzieć żeniujące, wszelkie info o tym że np. jest to wer. PL albo że jest to ugrade, albo ze jes to wersja edu są umieszczane właśnie na pudelkach.
Poza tym czasem bardziej sie opłaca odkupić od kogoś program używany. Ostatnio widzialm pare ogłoszen sie pojawiło.


kupuję na firmę i chciałąm mieć wszytsko nowe na faktury itd. a to źe na pudełku takie rzeczy piszą jak to wersja to mogła by tłumaczyć brak takoweg pudełka, choć z drugiej strony w Adobe powiedziano mi źe wersja edu była bez kartnowego pudełka właśnie...

brak kartonu nie oznacza braku plastikowego pudełka ;)
ja mam na swoim wielkimi literami "WERSJA STUDENCKA" i tak samo mam napisane na płycie


no ta jakaś pocieszająca informacja w tym zgiełku bo ja nic takiego na CD nie mam
napisane!!! ale z tym pudełkiemto ja mam właśnie to plastikowe tylko ... no i w Adobe powiedzili źe ta wersja edu bez kartonu była

na płycie rozumiem,*źe pzy wersji studenckiej jak wół powinno być "WERSJA STUDENCKA"??? a na tych komercyjnych nic niepowinno być czy coś jednak powinno???

dzięki wszystkom za podpowiedzi choć przyznam że mam mętlik w głowie...

#12 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2008 - 13:19

Edu nie moga sprzedac na firme, chyba ze szkole prowadzisz lub pokazywalas legitymacje.. inaczej musisz dostac wersje komercyjna za tyle ile zaplacilas i koniec..

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 sierpnia 2008 - 13:34

jak wół ;) nie do przegapienia ;] no i żeby dostać nr aktywacyjny musiałem im wysłac podanie z kopią legitymacji

#14 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 12 sierpnia 2008 - 14:54

czyli teoretycznie powinnam mieć w nosie bo faktura jest na firmę i na Designe Premium CS 3 (bez dopisków edu czy coś tam). firma wcale nie edukacyjna.. tak sobie myślę że martwić powinien się sprzedawca w sumie i on powinien zabiegać by mi ewentualanie wymienić oprogramowanie na komercyjne, bo to on niemiał prawa mi sprzedać wersji edu??? fakturę mam, i muszę tylko zapisać gdzieś w archiwum stronę aukcji z allegro gdzie sprzedawca deklaruje że nie jest to wersja edu i że jest to "Pełna wersja, DO UŻYTKU KOMERCYJNEGO, W JĘZYKU ANGIELSKIM. Program nigdy nie instalowany i nie rejestrowany! Oryginalnie zapakowany w pudełku dvd ( tak jak widać na fotografii) wraz z instrukcją użytkownika. NIE JEST TO WERSJA OEM! Program jest w 100% PEŁNĄ WERSJĄ, wraz z pełną licencją komercyjną, bez jakichkolwiek ograniczeń. NIE jest to wersja EDUKACYJNA, ani UPGRADE!" będę realcjonować co tam wyszło z tą moją sprawą... zdaje się źe przy rejestarcji powinno mi wyskoczyć jakoa to wersja (mój mąź taką informację przynajmniej gdzieś znalazł)...

#15 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 06:41

tak na wstępie to chciałam przeprosić źe ten temat wrzuciłm w "prorgramowanie" jestem tak roztrzepana źe przeczytałam "Oprogramowanie":oops: a co do ciągu dalszego: otóż zarejestrowałam i wszystko super i szczerze pisząc gdybym niezadzwoniła do polskiego Adobe to by mi do głowy nie przyszło że coś może być nie tak... w zasadzie skąd zwykły/szary śmiertelnik ma to wiedzieć????? przecież kupując w najlepszym sklapie może sprzedawca mu z pod lady coś innego dać??? ani na CD napisane, ani nigdzie... wrrrrr swoją drogą*Adope (polskie) teź*się*meisza w zeznaniach mojego męża poinformowali że to wersja Edu ale z innej strony powiedzieli że wersja Edu jest wersją, którą się*ściąga z netu jak triala a płyta, którą się dokupuje jest jedynie nośnikiem licencyjnym czy coś*takiego czyli niemożliwe jest za bardzo by na CD była wresja edu i wszystkie programy.... w Adobe poinformowali mnie też że po za wersją studencką pozostałe nie mają wyraźnie napisane np. "wersja EDU".... narazie próbowałam zadać pytanie w Adobe ale nie u nas, ....a w razie co to sprzedawca powinien się martwić... tylko po co mi te nerwy:confused: wkońcu nie po to kupiłam wersję oryginalną by się denerwować....

#16 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 11:19

"a jesli nie masz faktury to wszystko jedno jaka masz wersje.. bo i tak jest nielegalna" mozesz to jakos rozwinac?

#17 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 13:41

fakturę mam jaknajbardziej, jedyny minus że jest w niej "CS 3 Designe Pregium" a nie ma numeru seryjnego (tak jak przy zakupie komputera). No i przelew poszedł z adnotacją za co więc dowód niejako bankowy że kupowałam + w przelewie określenie aukcji na której program kupiłam (a tam wyraźnie że w pełni komercyjna)... w razie co pałeczka odbita do sprzedawcy...

#18 ak666

ak666
  • 310 postów

Napisano 15 sierpnia 2008 - 14:54

to bylo pytanie do dead.. W licencji nie ma slowa ( przynajmniej ja nie znalazlem ) o tym, ze bez faktury program jest nielegalny, dlatego chcialem zeby umotywowal jakos swoja wypowiedz, bo moze o czyms nie wiem.

#19 airacobra

airacobra
  • 155 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2008 - 01:34

fakturę mam jaknajbardziej, jedyny minus że jest w niej "CS 3 Designe Pregium" a nie ma numeru seryjnego (tak jak przy zakupie komputera). No i przelew poszedł z adnotacją za co więc dowód niejako bankowy że kupowałam + w przelewie określenie aukcji na której program kupiłam (a tam wyraźnie że w pełni komercyjna)... w razie co pałeczka odbita do sprzedawcy...


Nie przejmuj się.
Założę się, że masz wersję ENG :) i na 99% program pochodzi z USA.
Zadzwoniłaś do Adobe PL podałaś numer, im wyszło, że to wersja z USA, która przyszła poza oficjalnym obiegiem, a oni nie doliczyli swojego myta... i komuś do głowy przyszedł pomysł z wersją EDU.

Człowiek od którego kupiłaś [domyślam się który :)] już dawno by został "wyśledzony" za sprzedawanie wersji EDU, jako komercyjnych, jeśli tak by faktycznie było.

Poza tym nie wierzę, że nie ma na płycie, pudełku itd. nigdzie zaznaczonej opcji w wersji EDU, że jest właśnie EDU. Przecież to elementarny interes firmy Adobe informować o takiej wersji...

#20 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 17 sierpnia 2008 - 08:21

:-( niestety mam info i USA że wersja edu.... jutro mam mieć infoo dalej od sprzdawcy, bo w sobotę kogoś tam niebyło.... natomist dowiedziałam się o co chodzi z tym, że programy bez kartonowego boxu. otóż każdy program, każdą wersję można w takiej formie kupić jeśli będą z puli tzw. do sprzedarzy hurtowej, tak więc nieposiadanie kartonika niewyklucza legalności czy poprawności... najbardziej mnie wdenerwuje w tej sytuacji że Adobe przy tych cenach mogło by być mieć na każdej płycie napisane co to jest, u mnie naprawdę nigdzie nic niebyło, jest moźe jeszcze jeden kod naklejony z cyferkmi i literkami ale nawet jeśli tam jest zawarta informacja to nie dla zwykłego śmiertelnika.. wrrrrrrr. i to mnie najbardziej właśnie wkuźa bo to powinien być właśnie ten "elementarny interes by informować"..... przecoeż w takiej sytauacji juź lepiej mieć pirata, bo i tak i tak nielegalne a przynajmneij za darmo;-)

#21 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 15:51

pieniędze odzyskane... uf..... uf.... w międzyczasie dowiedzłąms ^ę źe orzeciwko facetowy są znierane dowody w adobe przez faceta od antypiractwa.. jak dobrze źe w tej sytuacji oddał mi pieniądze... ale na allegro takie programy jak ten nadal wystawia...

#22 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2008 - 16:04

Zgłoś to ! - jeśli masz od Adobe informacje nt. zbierania przeciwko niemu dowodów załącz do zgłoszenia to!

#23 agniecha

agniecha
  • 66 postów
  • SkądBrwinów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 16:08

muszę przed odesłaniem facetowi CD zrobić skan pudełka, samych CD i wysłać do faceta od tych spraw.. tylko nie wie czy w razie co bedzie mi się chciało na rozprawy jeżdzić hjako świadek... ale zsekanuje i pomysle.. no i jeszcze nie wiem jako komentarz na allegro dać :rolleyes: czy neutral ale z odpowiednim ostrzeźeniem (w końcu mi oddał pieniądze).. czy też totalny negatyw....

#24 Luna75

Luna75
  • 175 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 sierpnia 2008 - 16:42

Agniecha pomyśl czy nie chciałabyś samam unikąć tego wszystkiego - a wiec czy odpowiedni komentarz nie ustrzegł by innych przed zakupem....

#25 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 17:04

muszę przed odesłaniem facetowi CD zrobić skan pudełka, samych CD i wysłać do faceta od tych spraw.. tylko nie wie czy w razie co bedzie mi się chciało na rozprawy jeżdzić hjako świadek... ale zsekanuje i pomysle..

no i jeszcze nie wiem jako komentarz na allegro dać :rolleyes: czy neutral ale z odpowiednim ostrzeźeniem (w końcu mi oddał pieniądze).. czy też totalny negatyw....

O rozprawy się nie martw. Takich bolków trzeba usadzać i to bez gadania. Jak mu odpuścisz to będzie dalej piracił i wciskał ludziom kity. Nie pękaj, dasz radę, jeśli nie dla siebie to dla innych i dla dobra społecznego.
A komentarza nie dwaj żadnego, albo neutralny, bądź co bądź oddał pieniądze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych