Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Glossy widescreen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#51 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2006 - 09:45

dzis jade do BC poogladac MB. porównam sobie glossy ze zwykłym panelem i neutralnym okiem ocenie która opcja jest lepsza :P hehe

#52 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 06 lipca 2006 - 07:28

No i stało się, jestem szczęśliwym posiadaczem nowego booka z wyswietlaczem glossy i powiem jedno - to byl strzał w dziesiątkę, lepiej wybrać nie mogłem. Ponieważ nie jestem grafikiem to przekłamania o których sie mówi w wypadku glossy wcale mi nie przeszkadzają a to z racji tego że ich poprostu niedostrzegam. Obrazek jest poprostu przefantastyczny a jeżeli chodzi o refleksy to są on niezuważalne - wyświetlacz jest tak jasny że nie widać odbić!! - ale chyba musicie obadać to na własne oczy :). Oczywiscie w moencie gdy wylączymy komputer albo ustawimy coś ciemnego na ekranie to będziemy widzieć swoje odbicie - ale wystarczy tylko odpowiednio ustawić kont monitora i wszystko widać pięknie. Naprawde bardzo polecam golssy - kolory są poprostu niesamowite!!

#53 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2006 - 10:51

dokładnie zgadzam sie z przedmówcą. glossy w MB jest genialne i zwykłemu użytkownikowi w niczym nie przeszkadza a wręcz pomaga :)

#54 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 lipca 2006 - 17:07

Ogladalem w MM sciane laptopow, te z glossy wyraznie bija te nie-glossy na glowe kontrastem i nasyceniem barw. Az szkoda, ze nie ma iMaka glossy :(

#55 arenal

arenal
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2006 - 15:55

Ok, glossy fajne ale czasem na lapciu trzeba szybko przygotowac jakas fotke na weba, przy glossy z gory musze zalożyc ze zdjatka sa nasycone bardziej niz w rzeczywistości. To jest fajne jak wszyscy maja glossy :)

#56 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 12 lipca 2006 - 17:51

To jest fajne jak możesz pokazać że na Twoim zajebistym Maczku zdjęcia wyglądają imponująco a u innych nie ;)

#57 arenal

arenal
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2006 - 19:13

To jest fajne jak możesz pokazać że na Twoim zajebistym Maczku zdjęcia wyglądają imponująco a u innych nie ;)


W moim przypadku to nie zagra, pokaże layout, fajniutki z glossowym błyskiem, klient sie zafiksuje a potem bedzie sie czepiał że jest subtelna różnica i na matchprincie i co? lakierem UV cały druk? heehhe

Ja potrzebuje do grafiki, na prezentacjach nie powienien odbiegać za bardzo od rzeczywistych. Chyba nie dla mnie ten bajer, poza tym są duże refleksy. Do grafiki i dłuższej pracy nie polecam bo oczy sie meczą - kontrast jest wiekszy.

Chyba ze ktoś do dzwięku /jak Ty/ lub pod externala kupuje ale jak trzeba coś sklecić nadłużej bez ext. to nie polecam :)

P.S. Chyba mamy wspólnych znajomych? Ewa D. -/makeupistka/ jest na zdjęciach na Twojej stronie :)

Pozdro :)

#58 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 12 lipca 2006 - 19:33

co do jasnosci nowych macbookow (nie pro - zwyklych). ostatnio znajoma kupila sobie mb 1.83 bialego i byla z nim u mnie. porownywalem jasnosc i jakosc obrazu. w pokoju bylo baaardzo jasno. na ibooku prawie nic nie bylo widac. na mb i pb spoko dalo sie pracowac, ale szczerze? mb ma tylko minimalnie jasniejsza matryce i kolory nieco zwawsze niz pb z poprzedniej epoki... w dodatku te refleksy. niby nie widac ich, ale jednak oczy bardziej sie mecza :(

#59 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 13 lipca 2006 - 14:39

Ja mam PB17 ostatnia linje i obraz przy najnowszym 20 calowym ekranie Appla jest ciemny... Ale na wsi tuna dworzu pracuje i obrabiam zdjecia jest bardz bardzo ok.

#60 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 13 lipca 2006 - 14:52

mb pro maja duzo lepsze matryce. zwykle macbooki maja nieco lepsze (tzn jasniejsze, bo rozdzielczosc mniejsza) niz starsze pb (lo res), ale nie sadze zeby byly lepsze niz nowsze pb (hi res). a glossy tylko denerwuje.

#61 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 19 lipca 2006 - 21:34

przeciez ekrany lcd i tak nie nadaja sie do niczego (mowimy o dtp)... no chyba ze takie po 20tys... wiec mowa o tym czy ktorys z kolorow jest bardziej nasycony lub mniej to troche takie.... no tego... robienie z igly widly (czy jakos tak to sie pisalo) Mam MBP z glossy... i jestem mega zadowolony... pracuje na nim przy kompozycji video... a do tego i tak najlepszym rozwiazaniem jest podlaczanie zewnetrznego duzego monitora.... co do odbic itp... tak sie wpatruje w moj ekran i jakos nie widze zadnych odbic. jest git.... a dla grafika.. .szczegolnie zajmujacego sie drukiem... zadna z maszyn nie bedzie dobra ;-) bo i normalny i glossy oszukuja kolorki jak cholera... :-) Pozdrawiam

#62 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 20 lipca 2006 - 02:51

brak mi słów na te wszystkie wywody i mądrości :/ brak mi słów...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych