Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Glossy widescreen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2006 - 18:33

Ja zdryfowalem z tematu ale zdecydowanie NIE polecam. Ten ekran lapie kazde swiatlo z zewnatrz i zamienia na odbicie. Efekt jest podobny jak proba obejrzenia zdjecia na blyszczacym papierze tak by nie widac bylo zalaman swiatla. Awykonalne.

#27 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 czerwca 2006 - 20:54

Proponuje potestować samemu, według mnie ekran w MacBooku jest OK, ale niektórym może to bardzo przeszkadzać.

#28 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 25 czerwca 2006 - 15:20

Ogladałem sobie jeszcze dzisiaj tego glossy i musze przyznać że obrazek który widac na tym ekranie jest jak cukierek - w tym pozytywnym znaczeniu - naprawde mi sie podoba, a poniewaz nie zajmuje sie grafiką więc przekłamania w kolorach nie beda miały dla mnie wiekszego znaczenia dlatego tez jutro zkładam zamówienie na macbooka z glossy :)

#29 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 25 czerwca 2006 - 15:38

tez bym raczej bral glossy. mi akurat sie podoba :)

#30 lijo

lijo
  • 163 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 czerwca 2006 - 15:03

glossy dla "wzrokowców" jest świetną alternatywą, posiadam macbooka od kilku tygodni i wiem że był to 100% dobry wybór. Ekran rewelacja, już się tak przyzwyczaiłem że nie widzę żadnych odbić.

#31 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 26 czerwca 2006 - 17:22

No wlasnie,nie wydaje sie wam ze to jest tak jak z ogladniem TV,czasami sie wam cos odbija,a to swiatlo z okna,albo lampka na scianie,ale jak czlowiek skupi sie na tresci ogladanej to oczy pomijaja te odbicia

#32 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 czerwca 2006 - 20:59

No wlasnie,nie wydaje sie wam ze to jest tak jak z ogladniem TV,czasami sie wam cos odbija,a to swiatlo z okna,albo lampka na scianie,ale jak czlowiek skupi sie na tresci ogladanej to oczy pomijaja te odbicia


Skieruj lampke na swój ekran i puść film, będziesz wiedział, że to Tobie się tak wydaje.

#33 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 26 czerwca 2006 - 21:24

Nie wiem jaki dokładnie jest ekran w macbooku ale dziś widziałem z tuzin laptopów z glossy. Co powiem: Kolory super jasne nasycone i wogóle....ale z drugiej strony patrząc w glossy mógłbym się spokojnie ogolić:). Wszystko się tam masakrycznie odbija! W warunkach sklepowych w miarę zbliżonych do domowych tragedia. Glossy? : N I E !

#34 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 27 czerwca 2006 - 08:29

Lack-ty jestes strasznym malkontentem,niezadowolonym z zycia,czy istnieje ktos lub cos co jest cie wstanie uszczesliwic.Oczywiscie twoje opinie opieraja sie jak najbardziej "na znajomosci tematu"

#35 rafalek

rafalek
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2006 - 22:26

Hej! Zgadzam sie z Lijo. Ktos juz pisal wczesniej, ze to kwestia gustu, ale mnie sie podoba. Pracowalem juz na moim MacBook'u na zewnatrz i pomimo gorszej widocznosci, ciagle jest ok, a mnie raczej odbicia nie przeszkadzaja. Moze po prostu warto samemu sie przekonac? Wydaje mi sie, ze "problem glossy" jest z lekka demonizowany. :) Pozdrawiam!

#36 syfon

syfon
  • 125 postów
  • SkądJersey (the old one)

Napisano 29 czerwca 2006 - 18:58

Gdy zajmuję tym, co jest wyświetlane na ekranie to nie widzę odbić. Dopiero gdy o tym myślę to staje się to zauważalne. Generalnie monitor jest naprawdę niezły. Swoją drogą zastanawiam się co mówiliby wszyscy krytykujący glossy gdyby to ten typ był montowany od początku istnienia firmy i teraz nagle zmieniono by je na matowe. To by dopiero była katastrofa w świecie mac'ów! ;-)

#37 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 30 czerwca 2006 - 00:35

hm, jakoś ten patent do mnie nie przemawia sztuczne podbicie kolorów wydaje mi się sztuczne... ;) patent glossy daje możliwość wykorzystania ekranu o gorszych parametrach i "podbicie" jego właściwości powłoką glossy

#38 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 lipca 2006 - 15:34

Wczoraj w Dreznie, w oczekiwaniu na transmisje meczu na telebimie, ogladalem ekspozycje Apple w Saturnie. Posurfowalem w necie, pobawilem sie aplikacjami itd. Wsrod paru Makow (mieli wszystko,co Apple ma w ofercie,soft tez) byl tam tez czarny MacBook glossy screen. Moje wnioski: -napewno nie kupie 13 calowego, wyglada tragicznie zenujaco, jak za dlugi kalkulator -glossy screen jest obledny, moze troche odbija, ale w porownaniu stojace obok bialy Macbook i aluminiowy Powerbook ze zwyklym ekranem to syfy,za przeproszeniem. Po zabawie z glossy screenem myslalem ze ten zwykly ekran jest przygaszony screensaverem czy cos,ale nie byl. Na serio, ruszalem kursorem zeby obudzic kompa! Teraz uwazam, ze jesli laptop to tylko glossy! -nie wiem dlaczego, ale Macbook byl strasznie mulowaty, wolno reagowal, miedzy kliknieciem a reakcja zawsze uplywala chwila. Safari wolno ladowalo strony. Aha, po 24 minutach od wlaczenia (stal na laminacie) programik CoreIntel-cos-tam-temperature pokazywal 52 stopnie. Za to Macbooki maja bardzo przyjemne klawiatury.Fajny pomysl z osobymi klawiszami.Takie pamietam z czasow Timexa 2048 :)) -co ciekawe, Mini z Intelem Solo byl bardzo zwawy, uwazam ze to swietny szybki sprzet do domowych zadan.Naprawde przyjemnie sie na nim dzialalo mimo tylko 512 MB ramu. -mysle ze jednak kupie sobie iMaka z Intelem-swietne sprzecicho z fajnym monitorem, szybki, przyjemny w uzyciu. Stojace obok Sony Vaio na analogicznym standzie Sony w proowaniu z Makami to siermiega. Wszystkie Maki mialy 10.4.6, soft oczywiscie tylko ten applowski,czyli nie wiadomo jak z Rosetta. pozdr

#39 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 lipca 2006 - 16:14

-glossy screen jest obledny, moze troche odbija, ale w porownaniu stojace obok bialy Macbook i aluminiowy Powerbook ze zwyklym ekranem to syfy,za przeproszeniem.

Nie ma białych MacBook (ani czarnych) bez glossy - wszystkie są glossy.
MacBook PRO może być glossy lub nie (do wyboru)

#40 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 lipca 2006 - 16:34

No wiec moze to byl PRO. W kazdym razie przy glossy- wysiadka. Slabizna. W oswietlonej jarzeniowym swiatlem hali Saturna mialem do wyboru pisac maila z lekkim odbiciem swiatla z sufitu ale za to z pelna widocznoscia pod kazdym katem (glossy) albo pisac maila z napietm karkiem zeby widziec cos na przydymionym monitorze (nie glossy). Na glossy wszystko bylo po prostu soczyste.

#41 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 01 lipca 2006 - 20:49

Ja już zdecydowałem sie na glossy i zamówiłem booka - czekam na odbiór :)

#42 db

db
  • 771 postów

Napisano 01 lipca 2006 - 22:07

Wbrew pozorom mało jest konkretnych fotek w internecie pokazujących jak sprawdza się glossy screen w różnym oświetleniu. Proponuje żeby któryś z forumowiczów, posiadający MacBooka zrobił małą sesję :) Wystarczy 10 fotek. Nie widziałem jeszcze na żywo MacBooka i byłbym tym bardzo zaonteresowany :)

#43 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 01 lipca 2006 - 23:00

Od kilku dni bawię się MacBookiem. Nowy ekran to REWELACJA!!! Soczyste kolory, duża jasność i ostrość. W mojej opinii obok cichej pracy i szybkości komputera to jego najmocniejsza strona. Śmieszne są dla mnie wypowiedzi osób zajmujących się grafiką i krytykujące nowy ekran w MB. Wiadomo jest, że ten komputer nie jest do pracy z PS czy innym programem graficznym - do tego służy iMac i PowerMac (MacPro?). Mieszkam na poddaszu i poranne słonko wita mnie zawsze przez okna w dachu. Powiem szczerze - w mojej krótkiej karierze użytkownika MB, nie irytowały mnie refleksy. Patrząc na ekran prostopadle mogę powiedzieć, że są one mało widoczne, dopiero pod pewnym kątem rzucają się w oczy - co i tak jest mniej uciążliwe niż*matryca w zwykłych laptopach. W domku żona ma Toshibe M30. Chcąc porównać jakoś pracy na tych dwóch komputerach w słoneczny dzień, to jak gra w innej lidze, na korzyść MacBooka oczywiście. Radzę samemu popatrzeć na szklane ekrany w MB. Dla mnie REWELACJA!

#44 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 02 lipca 2006 - 01:35

Pemmax a co to za graficy co pracuja na 13" ekranie:-)

#45 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 02 lipca 2006 - 01:39

Pemmax a co to za graficy co pracuja na 13" ekranie:-)

No właśnie ;-) A ktoś wcześniej mówił, że glossy przeinacza kolory i nie nadaje się dla grafików ;-)

#46 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 lipca 2006 - 07:58

Pemmax a co to za graficy co pracuja na 13" ekranie:-)


A co za graficy pracują na ekranach od Apple w ogóle?

#47 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 02 lipca 2006 - 09:04

A co za graficy pracują na ekranach od Apple w ogóle?

na pewno nie polscy ;)

#48 db

db
  • 771 postów

Napisano 02 lipca 2006 - 17:26

Najepszym rozwiązaniem dla grafika który chce zachować mobilność i wygode pracy jest MacBook 13" + zewnętrzny monitor, taki 21" lub większy :) Nieskomplikowane prace typu projektowanie layów na 13stce a jak coś bardziej skomplikowanego to podłączamy monitor :) Rozwiązanie owiele lepsze niż kupywanie MacBooka Pro 17" aby mieć jako taki komfort pracy :) Za różnice w cenach kupimy dość dobry monitor plus RAM.

#49 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 02 lipca 2006 - 18:18

Dziś oglądałem dokładnie i porównywałem ekran glossy z "normalnym" na stojących obok siebie komputerach w iSpocie w BlueCity w Warszawie. Zdecydowanie opowiadam się po tej konfrontacji za zwykłym ekranem. Mniej odbijających się lamp i mimo wszystko lepsze kolory. Te na ekranie glossy wyglądają jakby podciągnięte filtrem zwiększającym intensywność barw. Ładne, ale całkowicie nienaturalne. Kolejny laptop zatem kupuję z ekranem "normalnym" po ukazaniu się następcy Tigera.

#50 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 03 lipca 2006 - 05:07

Ja mam mojego MacBooka 17" (Zamiast iMac Intel 20") z wyswietlaczem Glossy no i dla mnie rewelacja! A w sloncu tez widze wszystko. Wedlug mnie tu chodzi o preferencje widzenia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych