Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Glossy widescreen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 17 czerwca 2006 - 22:56

Jestem bardzo ciekawy waszych opini na tematy wyświetlaczy z błyszcacą powłąką, jak Wy sie na to zapatrujecie ( może macie już jakieś większe doświadczenia ).

Oglądałem ostatnio w iSpocie Macbooka z tym wyswietlaczem i MacBooka Pro ( niestety nie mieli MBP z glossy i musiałem porównywac MB z MBP) nie wiem na jaki mam sie zdecydować bo jak wiadomo w MacBooku Pro są do wyboru dwa rodzeje wyświetlacza.

Prosze o Wasze opinie oraz sugesite.

Pozdrawiam

Przeniesiony temat
/MF
krismiszcz


#2 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 18 czerwca 2006 - 02:31

Odp. Ehhh... Powiem Ci tak man. Jezeli lubisz jak zdjecia wygladaja nasycone wspaniala barwa to polecam Glossy screen, ale jak potrzebujesz w terenie to bedzie Ci sie tak swiatlo w ekranie odbijac, ze praktycznie nie da rady pracowac. BTW: Takze komp ladniej wyglada z glossy no bo wyglad i kolory wtedy :P Ja bym bral glossy Pozdrawiam Pawel

#3 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2006 - 07:12

W ostatni piatek mialem okazje testowac MacBooka na zewnatrz. Okay pogoda byla taka sobie niewiele slanca. Ale moge ci powiedziec ze porownujac MB do mojego PB odrazu rzuca sie w oczy roznica. Oczywiscie na kozysc MB. Na PB nic nie bylo widac, wyrzeszcz oczu kompletny obraz ciemny, MB o klase lepszy co prawda sa odbicia lustrzane ale nie zwaraca sie na nie uwagi. Pewnie gdy jest pelne slance to w ogole nie da sie pracowac na jakim kolwiek. Przewaga MB z GlossyS. jest bezsprzeczna

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 czerwca 2006 - 08:10

Ja ostatnio dużo siedziałem w salonie Apple, i postawiliśmy na biurku obok siebie iBooki, Powerbooki, MacBooki oraz MacBooki PRO, różnica jest ogrowmna. Np PB 12' w porównaniu do MacBooków ma ekran jakby za jakąś szybą zaciemniającą, iBook podobnie, nie ma porównania. Ten cały ekranik glossy, nie jets taki zły w użytkowanu jak sie móżna było spodziewać, naprawdę mile zaskoczenie. Ale porównanie do starych modeli laptopów pokazuje jak fatalne ekrany były w PB (głownie 12') i iBookach.

#5 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 18 czerwca 2006 - 09:38

ostatnio wyszedlem na balkon ze swoim ibookiem. dzien byl dosc sloneczny i za cholere nic nie moglem zobaczyc na ekranie. na glossy na pewno nie bedzie gorzej.

#6 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 18 czerwca 2006 - 12:14

Nie przesadzajcie z tymi fatalnie ciemnymi ekranami w PB. Koledzy do teraz nie mogą wyjść z podziwu, że na moim PB 15,4 (LoRes!) jest tak jasno, że obrabiając zdjęcia 'na szybko' i z przyzwyczajenia efekty osiągają zgoła odmienne od tego co dotychczas widzieli Wynik: wszystko jest za ciemne na innych wyświetlaczach / monitorach.

#7 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 czerwca 2006 - 12:28

W 15" PB wyswietlacz jest o niebo lepszy od iBookowego... Nie stawialem obok MacBooka 13" wiec nie wiem jakie jest porownanie, ale bez wiekszych problemow da sie pracowac na balkonie / w parku (w cieniu bo slonca nie znosze)...
Porownywalem za to jasnosc wyswietlacza w PB lores do 19" lcd samsunga (model sprawdze jutro w pracy).
Dołączona grafika
Dodatkowo mala rozdzielczosc przy duzej matrycy pozwala mi pracowac na komputerze bez okularow albo w okularach przeciwslonecznych ;)

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 czerwca 2006 - 16:49

Panowie - nowe modele PB 15" mają nowszą matryce! ja Ķowiłem szczególnie o 12", bo ten miałem do porownania, w jednym rządku stały, iBooki 12" i 14", PB 12", MacBooki 13" (2 modele) i MacBooki PRO 15' i 17". PB wypadal blado... ale nostatnia wersja 15" i 17 " ma nowe matryce, więc nie mogę powiedzieć jak wielka jest różnica, bo że nowe matryce w MacBookach zwykłych i PRO są jaśniejsze niż w starszych modelach laptopów Apple, to wie każdy i jest to oczywiste.

#9 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 18 czerwca 2006 - 17:13

Przemion, czytaj uważnie: ja nie mam ostatniego PB 15,4" tylko tego przedostatniego... ;-)

#10 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 18 czerwca 2006 - 18:05

OKi, oki, co do iBooków, to niby są te same matryce (np w 12"), ale w iBookach stosują jakąś powlok, czy inny badziew i to powoduje, że w porownując PB i IB 12", lepszy jest ten z PB. A 15 może mają zupełnie inne matryce, nie miałem szansy porównać niestety...

#11 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 18 czerwca 2006 - 18:28

ja mialem okazje porownac matryce powerbooka15'' z procesorem 1ghz, ibooka 1,33 i mbp 2ghz. o ile roznica miedzy powerbookiem i ibookiem byla praktycznie niezauwazalna to po kilku godzinach pracy na mbp przekonalem sie jak jasna ma on matryce. gdy tylko zamknalem mbp i otworzylem ibooka to myslalem ze nie jest on wlaczony.doslownie!! ekran byl najmocniej rozjasniony a ja nic na nim nie widzialem. ale po paru min wzrok sie przyzwyczail i wszystko bylo ok :)

#12 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 czerwca 2006 - 18:45

to nie wzrok sie przyzwyczail tylko matryca sie rozgrzala - ekran lcd osiaga pelna jasnosc po kilku minutach (RTFM ;) )

#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 18 czerwca 2006 - 18:48

moze i tak. ale za kazdym razem kiedy otwieram ibooka (robie to z 15 razy dziennie) wszystko jest ok. a po pracy na mbp jak wlaczylem ibooka to nic na nim nie widzialem. dodam jeszcze ze bylo to w nocy przy zgaszonym swietle(dlatego tak mnie to dziwi) a pracowalem na mbp z 10h non stop :)

#14 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 czerwca 2006 - 19:00

;) nie jest zdrowo pracowac z duza jasnoscia matrycy jak jest ciemno...

#15 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 18 czerwca 2006 - 20:59

Dziękuje za opinie, przy zakupie węzme pod uwage Wasze wypowiedzi - i chyba zdecyduje sie na wersję z Glossy ( oczywiście przed samym zakupem wszystko jeszcze raz obejżę :) ) pzdr

#16 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 18 czerwca 2006 - 21:20

ale glossy nie jest jasniejsza tylko bardziej blyszczaca ;)

#17 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:14

Amicus Plato, ale... jest jaśniejsza.

#18 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:22

Za to wyglada jak powleczona "Ludwikiem" do mycia naczyn. I odbija wszystko. Nawet jak sobie zapalisz papieroska przed komputerem to bedziesz widzial odbicie żarzącej się końcówki. Obrzydlistwo.

#19 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:24

Wszyscy narzekaja na to glossy a jak teraz odslonilbym rolety to i bez glossy bym g.... widzial.

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:26

I na monitorze crt i na ekranie w kinie bys g...o widzial gdyby Ci ktos odslonil rolety. ;P

#21 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:28

no wlasnie. a czestym argumentem przeciw glossy jest cos w tym stylu - "laptop ma byc mobilny i jak bedzie mial glossy to nie bede mogl z nim isc do parku". bzdura

#22 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:33

Pytanie czy lepiej nic nie widzieć, czy też widzieć chociaż siebie, ew. papierosa ;)

#23 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 24 czerwca 2006 - 17:40

Za to wyglada jak powleczona "Ludwikiem" do mycia naczyn. I odbija wszystko. Nawet jak sobie zapalisz papieroska przed komputerem to bedziesz widzial odbicie żarzącej się końcówki. Obrzydlistwo.

Uffff dobrze, że nie palę:-)
A przy okazji chciałem przypomnieć: Minister Zdrowia Ostrzega... :)

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2006 - 18:13

Ja nie palę. Mieszkam za to w kraju gdzie żarcia nie można spokojnie wziąć do gęby bo nie wiadomo czym zmodyfikowane :/

#25 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 24 czerwca 2006 - 18:23

osobiście nie polecam glossy ale wybór należy do ciebie ;) wkońcu w MBP dają możliwość...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych