Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp - nie może utworzyć partycji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 sierpnia 2008 - 11:23

Witam panów, Posiadam Macbooka z dyskiem 80GB. Wolne 35GB. Chce zainstalować Winde (do AutoCada), używam więc Aystenta Boot Camp. Próbuje dzielić partycje, mieli mieli mieli ... i: "Tego dysku nie można podzielić na partycje, gdyż niektórych plików nie można przenieść. Utwórz kopie zapasową dysku i uzyj Narzedzie dyskowego do sformatowania dysku jako pojedyńczego woluminu Mac OS Extended (Journaled). Odtwórz dane na dysku i spróbuj ponownie uzyć Asysytenta Boot Camp." Proszę o pomoc. Czy naprawdę musze formatować cały dysk? To mój pierwszy Mac, pierwszy system, nie chce tego robić ... a Winde potrzebuje do pracu na AutoCadzie. A jesli musze go sformatować - to nia ma pojęcia jak zrobić BackUp i ... na co :o

#2 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 12:35

a robiles partycje wczesniej "sam"? Musisz miec jedna cala.. Macintosh HD nie mozesz miec podzielonego dysku

#3 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 sierpnia 2008 - 14:03

Nie rozumiem pytania :( Kupiłem komputer i jest Macihtosh HD i tyle. Wlaczam BootCamp'a i on chce zrobic partycje. Wydzielam 10GB na Win i klikam podziel. Czy coś robie źle? Będe wdzięczny jeśli podpowiecie mi coś do godziny 17:00, bo potem uciekam z firmy do domu. W domu internet mieli dziś podłaczyć, mam nadzieje, że jest (nowe mieszkanie).

#4 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 14:42

wlasnie powiem Ci .. ze mam ten sam problem w tym momencie.. spróbuje coś zrobic za pomoca narzędzi dyskowych.. Najdziwniejsze że też mam 1 partycję "Macintosh HD"

#5 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 14:57

Ten problem dotyczy naszego genialnego systemu który miał sam się defragmentować a tego nie robi, uruchom jakiś program do defragmentacji ściągnij go np z Torrentów (polecam Drive Genius) bo kupowanie na jeden raz mija się z celem, z defragmentuj dysk i Boot Camp ruszy bez problemu. Nie popieram piractwa ale kupowanie programu dla jednego razu mija się z celem.

#6 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 sierpnia 2008 - 15:29

Aplikacja Disk Inventory pokazuje, że dysk jest ładnie zdefragmentowany. Pokazuje puste miejsce i zajęte. Pewnie zreszta znacie tą aplikacje. No ale cóż - ściagne to co mówicie ... i zrobie jak każecie :) O wynikach poinformuje niebawem. Rozumiem, że aplikacja Drive Genius jest ok - i ją polecacie?

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 08 sierpnia 2008 - 21:27

tak, chociaż raz mi rozwaliła system

#8 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2008 - 01:27

Hmm, no pieknie, ale to ustrojstwo nie chce zrobić defragmentacji dysku z którego zostało odpalone :( Chyba mam Windowsowe nalecialosci - fujjj. Pomocy.

#9 Xzandafer

Xzandafer
  • 47 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpnia 2008 - 02:29

Ja też to przerabiałem ten sam problem, ale koniec końców udało mi się podzielić dysk. Generalnie defragmentacja nie rozwiązuje tego problemu, bo pozostawia pliki "rozsypane" po całym dysku jedynie je defragmentując. Potrzeba więc przenieść te pliki na "początek dysku". Do tej metody potrzebny jest jakiś dysk zewnętrzny, przynajmniej 20GB, program Carbon Copy Cloner i (niestety płatny) iDefrag. 1. Programem Carbon Copy Cloner zrobiłem bootowalny klon systemu na zewnętrznym dysku, ale bez plików osobistych czy pakietu iLife. 2. Odpaliłem sklonowany system z dysku zewnętrznego (po włączeniu Maca przytrzymujesz "option key" a potem wybierasz dysk z klonem). 3. Odpaliłem program iDefrag, który poprzenosił pliki na początek dysku (funkcja Compact). 4. Wróciłem spowrotem do właściwego systemu i odpaliłem Boot Camp, który już bez oporów utworzył partycję dla Widowsa. Niestety nie wiem czy jest jakiś darmowy odpowiednik iDefrag. EDIT: Nie można wykonać tej operacji bez dysku zewnętrznego, bo funkcji Compact (czyli przeniesienia tych plików na początek) nie można wykonywać na zamontowanym dysku/partycji.

#10 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 09 sierpnia 2008 - 08:08

Sluchaj.. u mnie problem naprawił się sam.. zresetowalem kompa odpalilem z dysku leoparda. Narzędzia Dyskowe -> Sprawdź i Napraw Dysk .. Wcześniej brałem Partycje 21GB teraz dalem tylko 17GB i o DZIWO podziałało.. W sumie nie powinno tak być ale Windows'a mam 4 fun tylko.. ;) Powodzenia z Twoim dyskiem.

#11 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 11 sierpnia 2008 - 13:05

Odpal komputer z plytki instalacyjnej, na gornej belce kliknij disk utility/narzedzia dyskowe. Potem kliknij napraw dysk. Dalej odpal komputer i sprawdz czy dziala, domyslam sie ze nie... W takiej sytuacji sciagnij iDefrag i Coriolis CDMaker z thepiratebay ;) Uruchom iDefrag zaznacz swoj dysk i wpisz haslo. Potem gdzie pisze Algorithm wybierz quick(on-line) i nacisnij "Go" kiedy operacja sie powiedzie uruchom asystenta Boot Camp i sprawdz czy dziala, domyslam sie ze nie. W takim przypadku uruchom Coriolis CDMaker i na gornej liscie powinien byc zaznaczony iDefrag jezeli tak wloz plytke CD/DVD do napedu i kliknij "Burn". Gdy operacja przebiegnie pomyslnie wylacz komputer pozostawiajac dysk CD/DVD w napedzie. Nastepnie uruchom komputer z przytrzymanym klawiszem "C" system powinien uruchomic sie z plyty i wyswietlic program iDefrag. W okienku iDefrag "Algorithm" wybierz Full i kliknij "Go". Uruchom komputer normalnie i sprawdz czy BootCamp dziala, domyslam sie ze tak. W razie wszelkich pytan pisz na PW :)

#12 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 sierpnia 2008 - 13:36

Uczynie jak mówisz, dziś wieczorem. iDefraga już uzyłem w trybie on-line - nie pomogło :( Teraz czas na Coriolis CDMaker :) Będę dawał znaki :) Sądze, że nie jeden użytkownik jest Ci wdzięczny za tą instrukcję.

#13 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 11 sierpnia 2008 - 20:01

Miałem ten sam problem ;)

#14 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 sierpnia 2008 - 15:36

Nie uwierzycie. Płyta zrobiona w Corilolis nie chce sie "zabootowac". Gdy wkładam płytę iinstalacyjną do napędu i podczas właczania komputera trzymam "C" to OK - uruchmia system z płyty. Natomiast robiąc tak samo z płyty zrobionej w Coriolis - nie działa. :( W tym programie nie ma żadnych ustaień, konfiguracji, nie ma wręcza możliwości aby zrobić źle. A jednak - co robię źle? Troche mnie juz cho...ra bierze. Ja musze mieć druga partycje Wrrr.

#15 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 14 sierpnia 2008 - 00:37

Ale uruchamia Ci się program iDefrag?? Może spróbuj nagrać płytę jeszcze raz, ja nagrywałem na DVD.

#16 Grinch

Grinch
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 sierpnia 2008 - 13:55

Nagrałem dwa razy, nie pomogło. Trudno jest nagrać DVD w MacBooku :( Zupełnie nie startuje z płyty. Nie reaguje na na przytrzymywanie "C".

#17 Mezar

Mezar
  • 33 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 sierpnia 2008 - 14:22

A próbowałeś może zabotować go z płyty systemowej i dać opcje "napraw dysk"? i potem odpalić Boot Campa? Możesz jeszcze spróbować pod instalatorem utworzyć partycje MS-DOS(FAT). Ale przed tym rozwiązaniem radze zabezpieczyć dane

#18 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 sierpnia 2008 - 09:04

Mam dokladnie ten sam problem. Płytkę wyapliłem raz - niedziała, drugi też nie.. teraz idzie 3 na DVD zobaczymy. BTW. W coriolisie mozesz wybrac "zrodla" dla zrobienia plyty bootowalnej, nazywa sie to "Create new template", nie wiem co wybrać. Aktualnie probuje z płyta instalacyjna od Tigera - 10.4.10, od Leo - 10.5.2 nie chce mi bootowac (widzi plyte i uruchamia, ale zaraz potem robi restart.) Niestety nic z tego.Kilka plyt waplilem i nic nie dziala. Nie moge zdefragmentowac dysku.Probowalem nawet jakies Bootable DVD nagrac na DVD lub PenDrive niestety wystartuje z tego, ale po chwili restart i startuje z dysku.

#19 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 17 sierpnia 2008 - 21:59

BTW. W coriolisie mozesz wybrac "zrodla" dla zrobienia plyty bootowalnej, nazywa sie to "Create new template", nie wiem co wybrać. Aktualnie probuje z płyta instalacyjna od Tigera - 10.4.10, od Leo - 10.5.2 nie chce mi bootowac (widzi plyte i uruchamia, ale zaraz potem robi restart.)


A co masz do wybrania??

#20 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 sierpnia 2008 - 20:34

Cos takiego jak w załączniku. Uporałem się z problemem - kupiłem kabel FireWire 1m 6/6 - 15zł. Mam w domu dwa macbooki i uruchomiłem jednego w trybie Target a drugim zdefragmentowałem dysk iDefrag. Działa wszystko!

#21 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:46

Cos takiego jak w załączniku.

Uporałem się z problemem - kupiłem kabel FireWire 1m 6/6 - 15zł.
Mam w domu dwa macbooki i uruchomiłem jednego w trybie Target a drugim zdefragmentowałem dysk iDefrag. Działa wszystko!


Co do wyboru to nic Trudnego... Po prostu wybrać wersje PPC/Intel lub Universal w zaleznosci od posiadanego komputera i po problemie. ;)

#22 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 20 sierpnia 2008 - 21:08

Niestety moj macbook nie chcial z zadnej plytki bootowac. Wykrywal ze jest to bootowane ale podczas ladowania resetuje sie macbook.

#23 fbartek

fbartek
  • 48 postów

Napisano 22 sierpnia 2008 - 11:27

ja chyba mam podobny problem. chcę podzielić Macintosh HD na dwie partycje, tzn. zabrać z niej 160gb i zrobić drugą ;) używam Narzędzia dyskowego z Leoparda 10.5.2 na iMacu 24". Wszystko ładnie ustawiłem, kliknąłem w Zastosuj, i się robi... i robi... i robi.... już tak z 3 godziny. Cały czas jest napisane "Modyfikowanie mapy partycji". Bym to nawet wyłączył, ale boję się, że coś się stanie z dyskiem ;S. Help needed. ps. cały dysk ma 320gb ps2. to mogę wyłączyć to Narzędzie dyskowe bezpiecznie? :S

#24 marcin0903

marcin0903
  • 410 postów
  • SkądOpole

Napisano 21 października 2009 - 18:01

Mam taki sam problem jak założyciel wątku. Robiłem sprawdzanie i naprawianie dysku, defragmentacje drive geniusem, apple hardware test i nic. Ciagle wywala ten blad pod snow leopardem. Macie jakies rady jeszcze czy nic innego nie zostaje jak reinstalacja calego systemu?

#25 dislike

dislike
  • 103 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 22:13

Mam to samo. Snow Leopard. Sprawdzałem, naprawiałem dysk i nic. Jak to okiełznać ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych