Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

soft do aparatu cyfrowego i jaki aparat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#26 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 czerwca 2006 - 10:16

Może jednak Fuji?
To Ty będziesz robił zdjęcia i spoglądał na nie przez długie lata. Porównaj sobie dwa modele interesujących Cię aparatów na stronie:
http://www.imaging-r...OMP/COMPS01.HTM

Będziesz widział dwa zdjęcia wykonane w identycznych (prawie) warunkach przy jednakowych ustawienaich monitora. Porównaj sobie zdjęcia i zastanów się.

Ja wybrałem fuji. "Dynamika kolorów bije na głowę" (patrz wyżej)

P.S. Zobacz też tę stronę, http://www.imaging-r.../S5200/S52A.HTM
W tabelce "color" będziesz miał wykres "Saturation & Hue Accuracy".
W uproszczeniu. Im bliżej masz kołka i kwadraciki, tym bardziej wierne kolory mają Twoje zdjęcia.

#27 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 15 czerwca 2006 - 17:44

Dynamika kolorów jest kwestią ustawień które można skorygować, pozatym małpy cyfrowe specjalnie wyśrubowują kolory by zdjęcie wydawało się żywsze, a nie poprawnie odwzorowane były na nim barwy... Zastanów się nad nikonem D50 jes niewielki, powiedział bym nawet kompaktowy :)

#28 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 czerwca 2006 - 18:20

Dynamika kolorów jest kwestią ustawień które można skorygować, pozatym małpy cyfrowe specjalnie wyśrubowują kolory by zdjęcie wydawało się żywsze, a nie poprawnie odwzorowane były na nim barwy...

Zastanów się nad nikonem D50 jes niewielki, powiedział bym nawet kompaktowy :)


i do tego tamron xrII di - 18-200 i sprawa zalatwiona :-)

#29 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 czerwca 2006 - 20:08

Dynamika kolorów jest kwestią ustawień które można skorygować, pozatym małpy cyfrowe specjalnie wyśrubowują kolory by zdjęcie wydawało się żywsze, a nie poprawnie odwzorowane były na nim barwy...

Zastanów się nad nikonem D50 jes niewielki, powiedział bym nawet kompaktowy :)


Wskazałem stronę internetową w celu porównania modeli. To przyszły właściciel wybierze odpowiedni mode. Skorygować można do pewnego stopnia. Gorzej gdy aparat przekłamuje pewne odcienie.
Co do wysrubowanych kolorów - w przytoczonym przeze mnie linku, można porównać np. D100 z coolpixem i zobaczyć, który model "podkręca" kolory

#30 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 16 czerwca 2006 - 15:40

To fakt, strona bardzo fachowo opisuje aparaty i faktycznie ten Fuji prezentuje sie interesujaco. Dzieki mruczek za cynk ( link). Mysle ze jednak pojde w kierunku Canon S3. Calkiem ma niezle mozliowsci i optyka jak i martyca wzieta z lustrzanek canona. cena oscyluje w granicach 2klz ale gabarytow lustrzanki przynajmniej nie ma.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych