Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Airport Express


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#26 psosni

psosni
  • 44 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2009 - 19:44

Witam,

mam pytanie dotyczące jak sprawdzić czy mój komputer obsługuje najnowszy protokół wi-fi (AirPort Express ma certyfikat zgodności z roboczą specyfikacją Wi-Fi 802.11n).

Mam 3-letniego MacBookaPro i nigdzie nie mogę znaleźć w System Profile'rze informacji co do obsługiwanych protokołów.

Dzięki za wskazówkę gdzie tego szukać.

#27 roslonp

roslonp
  • 295 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2009 - 07:17

W narzędziach sieciowych

#28 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 10 marca 2009 - 09:13

Tak to mniej więcej wygląda!

Dołączona grafika

#29 dward

dward
  • 1 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 10:34

Czesc czy ktos slyszam kiedykolwiek o problemach z airport express kupionym we Francji. Bylem we francuskim sklepie i pan powiedzial mi ze nie jest pewien czy bedzie dzialalo w Polsce. Czy ktos wiec cos na ten temat?

#30 psosni

psosni
  • 44 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2009 - 19:09

dzieki bardzo, juz wiem co i jak :-)

#31 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 23:30

Czesc czy ktos slyszam kiedykolwiek o problemach z airport express kupionym we Francji. Bylem we francuskim sklepie i pan powiedzial mi ze nie jest pewien czy bedzie dzialalo w Polsce. Czy ktos wiec cos na ten temat?


Mam dwa AirPort'y Express, jeden z USA i drugi z Irlandii- oba działają bez najmniejszych problemów w Polsce, więc nie powinieneś mieć z francuskim egzemplarzem żadnych kłopotów.

#32 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 08 kwietnia 2009 - 08:02

A ja w moim Airporcie Extreme zauważyłem ostatnio dosyć dziwny problem. Otóż kiedy połączę się z routerem via WI-FI to transfer powiedzmy mam na poziomie 55-60kb/s kiedy jednak połączę się z routerem poprzez kabel Ethernet jest tyle ile daje mi usługodawca internetu czyli 120kb/s Kiedyś było wszystko okay.Czy ktoś wie,w czym może być problem?

#33 seb2k6

seb2k6
  • 53 postów

Napisano 26 maja 2009 - 15:19

Podłączę się do tematu... Wynajmuje mieszkanie i dostęp do netu mam przez WIFI właściciela, który mieszka nade mną. W domu mam dwa laptopy i każdy łączy się z jego siecią. Chciałbym mieć możliwość z dowolnego laptopa puścić muzę z iTunes do wieży (bezprzewodowo). Czy AirportExpress się sprawdzi w takim zastosowaniu ? Póki był jeden laptop nie było problemu ale teraz pojawił się drugi i połączenie kablowe z wieżą jest bardzo problematyczne :) Dzięki za info.

#34 bartazar

bartazar
  • 30 postów

Napisano 26 maja 2009 - 15:56

tak sprawdzi sie

#35 seb2k6

seb2k6
  • 53 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 08:59

Mam pytanko. Jak właściciel mieszkania coś kombinuje z internetem i np go resetuje to moje komputery i airport express oczywiście gubią sieć i wtedy mam przerwę również w muzyce. Czy jakbym kupił jakiś router wifi i za pomocą niego utworzył własną sieć wifi to wtedy takie sytuacje nie miałyby miejsca i traciłbym tylko internet a nie calą sieć ? Chodzi o router, który odbierze sygnał wifi od właściciela i utworzy moją własną sieć wifi, do której podłącze kompy i airporta. W sumie myślałem, że airport będzie miał możliwość działania jak taki router ale z tego co widzę, internet musiałby byc podłączony kablem sieciowym do airporta a ja kabla nie mam. Sygnał musi być odebrany przez wifi. Podajcie jakieś przykładowe nie za drogie routery, które spełnią taką funkcję :) Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem :) Dzieki

#36 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2009 - 09:35

najlepiej jakbyś kupił ruter bezprzewodowy, poszedł do właściciel i podpiął ruter bezpośrednio kablem do internetu. Wtedy ruter się łączy z internetem i niezależnie od tego czy właściciel wyłączy swój komputer czy nie, to masz i internet i sieć :) Poprawcie mnie jak się mylę. Tylko wtedy wsztskie komputery musiały by szaleć po wifi, jeśli kupisz expressa a jeśli kupisz extreme, to komp właściciela może być podpięty kabelkiem do extreme a reszta (czytaj Twoje) po wifi.

#37 seb2k6

seb2k6
  • 53 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 09:39

Ale co ma komp właściciela do rzeczy ? On ma router wifi podpięty kablem do internetu i ja się nie łącze z jego kompem tylko z jego routerem przez wifi :)

#38 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2009 - 09:45

eee no właśnie nie wiem, czemu sieć niknie, jak właściciel coś gmera. Może porozmawiaj z właścicielem i pozwoli Ci na stworzenie własnej sieci, niezależnej od jego komputera, bo rozumiem, że teraz sieć jest postawiona na jego kompie (stąd braki w przypadku gmerania/wyłączania). Innego racjonalnego wyjaśnienie nie widzę. wcześniej pytałeś o rozbudowę sieci poprzez express. mam nadzieję, że express może poszerzyć tą sieć w oparciu o dowolny główny ruter wifi a nie tylko applowskie. Jeśli może, to kupujesz express, wtykasz go do gniazdka, rozszerzasz sieć w airport utility, wtykasz głośniki pod express i przez itunes wysyłasz muzykę do sprzetu audio ze swoich dwóch laptopów.

#39 seb2k6

seb2k6
  • 53 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 12:25

Niestety nie mam cierpliwości do tego gówna, po kolejnych kilkunastu zwisach dźwięku spakowałem to ustrojstwo i oddałem do sklepu... Szkoda nerwów :)

#40 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 12:39

Niestety nie mam cierpliwości do tego gówna


Z Twoich wcześniejszych postów wynika, że problem leży w tym, że router sąsiada nie podaje Internetu jak jego komputer jest wyłączony, więc po co się wściekać na AirPort'a Express? AirPort może być podłączony do Internetu albo przez kabel, albo przez WiFi- mam dwie sztuki i działają bezproblemowo w obydwu konfiguracjach. Wydaje mi się więc, że jest to kwestia odpowiednich ustawień, a nie samego AirPort'a Express, który akurat jest jednym z najbardziej udanych produktów Apple.

#41 seb2k6

seb2k6
  • 53 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 12:49

Z tego co pamiętam to nic nigdy nie pisałem o komputerze sąsiada :) Sąsiad ma router wifi podłączony do internetu kablem. Ten router ma skonfigurowaną sieć wifi, zabezpieczoną hasłem itp i ja się do tej sieci podłączam za pomocą dwóch laptopów. Sąsiad nie wiem jaki ma komputer i czy podłącza się tez przez wifi czy kablem ale nie ma to znaczenia bo nawet jak ma wyłączonego kompa to ja mam net (net udostępnia router a nie komp). W ustawieniach Airporta nie dało rady zrobić aby utworzyć nową sieć wifi podłaczając się do innej wifi (kazał podłączać kabel sieciowy). No więc dodałem airporta do istniejącej sieci (czyli sieci sąsiada) i wszystko było ok przez parę minut a później zaczęły się zwisy dźwięku. Po prostu przerwa w muzie na parę sek i ruszało dalej. Dziś z rana nie dość, że dźwięk przerywał to wogóle zaczęła padać cała sieć (nagle moje laptopy traciły połączenie z netem, airport też) i odzyskiwały po 2-3 min. Nie wiem co było przyczyną - czy to, że sąsiad resetował router, albo mu dzieci kablami się bawiły... W każdym razie sąsiad wyłączał sieć no i ja ją też traciłem. Dlatego aby uniezależnić się od jego zabawy routerem chciałem postawić własną sieć wifi, po której wysyłałbym muzę przez airporta a w razie jakby sąsiad coś napsuł ze swoją siecią to mnie by to nie dotyczyło (nie miałbym tylko internetu). Dlatego spytałem o ten dodatkowy router wifi bo airporta nie da się ustawić w ten sposób aby pobrał wifi od sąsiada i stworzył mi nową sieć wifi w domu. Można tylko wtedy jeśli do airporta doprowadze net przez kabel.

#42 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2009 - 12:59

hmmm a może jakiś problem z airportem. do serwisu, diagnoza i po sprawie - albo jest OK i cos nie tak z ustawieniami głównego routera/expressa albie nie OK i wymiana expressa. Tylko takie wyjścia widzę.

#43 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 25 czerwca 2009 - 15:09

Witam. Mam problem posiadam APE, męczyłem się z instalacja HP LaserJet 1018 lecz w pewnym momencie przestało mi widzieć drukarkę z airportu. Jak podłącze ją pod usb w komputerze, komputer ja widzi... Wyłączyłem port usb a APE czy co? Proszę o pomoc. Pozdrawiam EDIT. Mam też problem z uaktualnieniem APE, narzędzie airport chce uaktualnić mi go z 7.3.2 na 7.4.2 lecz ciagle lata pasek z komunikatem "Szukam najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego" i tak juz od godziny...

#44 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary => Wrocław

Napisano 26 czerwca 2009 - 10:04

Cześć! Też mam HP 1018 i myślę o APE, a jeśli nie będzie działać to lipa... Udało się coś ruszyć? Czy chociaż windowsy ją widzą bezprzewodowo?

#45 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 26 czerwca 2009 - 10:48

Z Windowsem nie ma problemu. APE mi widział tą drukarkę ale przekombinowałem i już jej nie widzi hehe.:lol: EDIT: Ogolnie lepiej chyba kupić LaserJet 1005. To jest nowszy model i ma sterowniki do osx. EDIT2: Po restarcie APE już widzi drukarkę.

#46 bsz

bsz
  • 98 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 10:52

Dwa pytania odnośnie Airport Express:

- czy mając sieć skonfigurowaną za pomocą jednego urządzenia Airport Express mogę ją poszerzyć drugim APE?

- czy do portu Ethernet w tym drugim APE mogę podłączyć inne urządzenie do sieci i Internetu (jest to TV, który może się z netem łączyć tylko po kablu).

Nie jestem specjalistą od sieci i nie wiem, czy ten port służy tylko do podłączania źródła Internetu, czy jednak można go wykorzystać do podłączenia komputera lub innego urządzenia

Dołączona grafika

#47 Jacoszek

Jacoszek
  • 23 postów

Napisano 16 sierpnia 2009 - 23:07

Witam! U mnie pytanie z innej beczki. Jestem ciemny jeśli chodzi o te rzeczy, a lektura informacji na temat Airport Express na stronie apple'a nie dała mi odpowiedzi, więc smaruje tutaj. ;) Otóż jestem posiadaczem MacBook'a Pro i zewnętrznego dysku twardego Seagate FreeAgent Desk. Dysk jest podpinany do komputera przy pomocy zwykłego kabla mini USB -> USB. Czy istnieje możliwość podpięcia dysku do Airport Express i łączenia go bezprzewodowo z komputerem? Czy nie ma szans i jedyne co mi zostaje to zamienić Seagate'a na Time Machine? Pozdrowionka

#48 bsz

bsz
  • 98 postów

Napisano 22 sierpnia 2009 - 16:07

Z zestawienia na stronie Apple (Polska) - Wi-Fi - Która stacja bazowa Wi-Fi jest najlepsza dla Ciebie? wynika, że do Expressa przez USB możesz podłączyć tylko drukarkę a jeśli chcesz podłączyć zewnętrzny dysk, to potrzebujesz Extreme lub Time Capsule.

#49 Jagiel88

Jagiel88
  • 118 postów

Napisano 14 stycznia 2010 - 11:26

mam pytanko odnosnie tego airport express. Mam juz tą kostke i airtunes dział idelanie ale juz airfoil ma taki błąd: Airfoil received an unexpected status code (Code: 500, Reason: Internal Server Error). ktos sie juz z takim problemem spotkał??

#50 wasil16

wasil16
  • 541 postów
  • SkądMielno

Napisano 14 stycznia 2010 - 13:50

Propouje napisać do supportu oprogramowania Airfoil oni Ci powinni pomóc! A tak na marginesie warto zakupić ten Airfoil?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych