Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Airport Express


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 03 sierpnia 2008 - 21:43

Cześć!

Zamierzam kupić tą kostkę do głośników i drukarki. Nie znam żadnych opinii na temat tego urządzenia.

Czy będę mógł używać tego jako przenośnej ładowarki do iPoda Touch?

Czy ktoś z Was korzysta z urządzenia i chciałby podzielić się opinią?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

#2 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 21:51

Ja kupiłem Airporta Express w marcu. Wetknąłem do gniazdka, podpiąłem kabelek od modemu i od drukarki i... ...zapomniałem o istnieniu tego urządzenia. Działa idealnie, stabilnie, żadnych problemów czy zawieszek.

#3 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 03 sierpnia 2008 - 21:53

Z drukarkami jest różnie. Mam Canona MP160 i nie działa - drukuje małe dokumenty do pół strony albo wcale potem się wiesza. Muzycznie nie korzystałem aczkolwiek iTunes ładnie rozpoznaje oba AE jakie mam w domu. Do ładowania jest ładowarka :-) to jest Access Point i mi osobiście dobrze służy poszerzając zasięg sieci.

#4 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 22:32

Polecam! Używam już prawie pięć miesięcy i mogę powiedzieć, że to bardzo niepozorny, ale jednocześnie bardzo stabilny i niezawodny sprzęt. Rozdziela mi Internet na kilka komputerów (działa bezproblemowo zarówno na Mac OS'ie jak też na MS Windows), współpracuje u mnie znakomicie z iPhone'm, iPod Touch'em, Sony PSP i głośnikami. Zadziwia mnie zasięg tego urządzenia- wysyła sygnał nawet przez kilka ścian i poziomów w domu. AirTunes, czyli bezprzewodowa transmisja dźwięku, spisuje się znakomicie, ale działa tylko z iTunes. Niestety, nie współpracuje z nim moja drukarka, Canon i350, ale na pewno jest to kwestia dodatkowych sterowników- prawdę mówiąc, jakbym się uparł i ich poszukał, z pewnością by wszystko zadziałało. Apple mogłoby dodać jeszcze opcję bezprzewodowej transmisji danych z dysku zewnętrznego. Ja z moim Airpotem używam jeszcze tego- zwiększa zasięg i ułatwia dostęp do portów. Ogólnie- świetny sprzęt!

#5 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 04 sierpnia 2008 - 10:34

Dziękuję za odpowiedzi. :) Nie ukrywam, że przekonaliście mnie. Mam tylko jedną prośbę, tak dla mojego spokoju. Podłączcie na chwilę iPoda Touch lub iPhona kabelkiem do AirPorta i napiszcie, czy się ładuje. I mam jeszcze jedno pytanie. Czy będę mógł połączyć mojego MBP jednocześnie do Airporta i routera z internetem?

#6 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 04 sierpnia 2008 - 11:44

Newstad gdzie kupiłeś AirStand? Ja nie mogę tego nigdzie w Polsce kupić.

#7 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2008 - 11:47

Możesz na raz się połączyć tylko z jedna siecia na raz. Musi to byc wiec albo siec airporta albo siec (jesli masz router z accesspointem) routera.

#8 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2008 - 11:56

OloMac - nie, nie laduje sie iPod.

#9 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 04 sierpnia 2008 - 20:14

Aha, dzięki za info. Mam nadzieję, że będę zadowolony :D

#10 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 04 sierpnia 2008 - 22:16

AirBase do AirPort'a kupiłem w Stanach na eBay, ale widziałem kiedyś to w Polsce, wydaje mi się, że na Allegro. Bardzo wygodny patent jeżeli gniazdko masz pod biurkiem, w plątaninie kabli, a chcesz mieć wygodny dostęp do AirPort'a i lepszy zasięg. I jeszcze jedno- AirPort może służyć w miejscach o słabym sygnale Wi-Fi jako "booster" i przekazywać go dalej, do innych urządzeń.

#11 tomczyslaw

tomczyslaw
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2008 - 19:38

Możesz na raz się połączyć tylko z jedna siecia na raz. Musi to byc wiec albo siec airporta albo siec (jesli masz router z accesspointem) routera.


A tu dochodzi jeszcze opcja dolaczenia airport extreme do istniejacej sieci i wtedy nie trzeba sie miedzy niczym przelaczac - mam tak u siebie z time capsule i laczac sie z tylko tym jednym mam dysk, drukarki i muzyke bezprzewodowo. Polecam :)

#12 kownacki6666

kownacki6666
  • 7 postów

Napisano 03 stycznia 2009 - 13:24

Polecam! Używam już prawie pięć miesięcy i mogę powiedzieć, że to bardzo niepozorny, ale jednocześnie bardzo stabilny i niezawodny sprzęt. Rozdziela mi Internet na kilka komputerów (działa bezproblemowo zarówno na Mac OS'ie jak też na MS Windows), współpracuje u mnie znakomicie z iPhone'm, iPod Touch'em, Sony PSP i głośnikami. Zadziwia mnie zasięg tego urządzenia- wysyła sygnał nawet przez kilka ścian i poziomów w domu. AirTunes, czyli bezprzewodowa transmisja dźwięku, spisuje się znakomicie, ale działa tylko z iTunes. Niestety, nie współpracuje z nim moja drukarka, Canon i350, ale na pewno jest to kwestia dodatkowych sterowników- prawdę mówiąc, jakbym się uparł i ich poszukał, z pewnością by wszystko zadziałało. Apple mogłoby dodać jeszcze opcję bezprzewodowej transmisji danych z dysku zewnętrznego. Ja z moim Airpotem używam jeszcze [URL="http://www.griffintechnology.com/products/airbase"]tego[/URL]- zwiększa zasięg i ułatwia dostęp do portów. Ogólnie- świetny sprzęt!




Witam. Jestem tu nowy – przeglądałem forum i trafiłem na coś, co mnie bardzo w tym momencie interesuje. Piszesz mianowicie o dobrym zasięgu tego cuda – mówisz, że nie masz problemu z zasięgiem, nawet w wielopoziomowym domu. Sam co prawda nie posiadam wielu poziomów bo tylko jedno piętro, a Ty wnioskuje trochę więcej, ale czy mógłbys w skrócie opisac czy faktycznie między piętrami nie ginie sygnał i nie masz problemu z wiekszą iloscią komputerów. Sam posiadam dwa 2xMac – jedna stacje Mac Pro 8 x 3,2 GHz 8-Core Intel Xeon, 2 GB RAM, 320 GB, SuperDrive DualLayer, GF 8800 512 MB i MacBook'a Air 13.3" 1.60GHz Intel Core 2 Duo, 2GB, 80GB i zastanawiam się czy rzeczywiście nie będę miał problemu z zasięgiem i czy jeden taki sprzęcik wystarczy na cały dom. Będę bardzo wdzięczny za informacje bo przyznam szczerze, że nie wiem o co chodzi :oops:
Dzięki. POZDRAWIAM!!!!

#13 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 03 stycznia 2009 - 23:37

kownacki zabrzmialo mi to wyliczanie sprzetu nieco onanizmem:P wystarczylo napisac mac pro i air i tyle:) co do AP to zasieg jest dobry, choc mi np nie lapie w kuchni bo kloci sie z telefonem bezprzewodowym ( ten znowoz niemilosiernie przerywa w tym samym pomieszczeniu co AP) i nie pomaga filtr asdl ani wlaczenie opcji filtru anyzakloceniowego w AP... nie mniej nie wiecej uwazam to urzadzenie za genialne...:D

#14 linc-sink

linc-sink
  • 48 postów
  • SkądMielec

Napisano 04 stycznia 2009 - 12:30

"Co ważne, Airport Express nie ma możliwości bezpośredniego połączenia się z siecią ADSL, do takiego rodzaju połączeń potrzebny jest odpowiedni modem (albo router)." Taką rzecz przeczytałem w teście tego urządzenia, czy to oznacza, że nie będzie chodziło kiedy to sie to wepnie do kontaktu i podłączy kabelek telefoniczny?Trzeba jakoś bardziej kombinować?Prosze mnie oświecić bo naprawde nie wiem o co chodzi

#15 Yamabushi

Yamabushi
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2009 - 12:49

Witam.

Newstad, napisałeś:

Rozdziela mi Internet na kilka komputerów (działa bezproblemowo zarówno na Mac OS'ie jak też na MS Windows), współpracuje u mnie znakomicie z iPhone'm, iPod Touch'em, Sony PSP


Mam rozumieć, że modem np. ADS podpiąłeś do Airport Express i stąd dzielisz na wiele urządzeń? To działa jako normalny AP, prawda? Mam przydzielone w kablówce dwa stałe adresy IP, a używam trzech komputerów i IPhone'a. Normalny router WiFi rozdzieli mi ładnie sygnał, tutaj chyba będzie z tym problem, prawda?

Jak rozwiązałeś tę kwestię u siebie?

I pytanie pomocnicze: czy istnieje możliwość filtrowania maszyn, jakie mogą mieć dostęp do AE po numerze MAC karty sieciowej? Jak wygląda konfigurowalność tego urządzenia?

Yamabushi

#16 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 04 stycznia 2009 - 13:12

airport express nie jest modemem. by polaczyc sie z siecia telefoniczna potrzebujesz modem, chybha ze dostawca daje ci bezposrednio dostep przez ethernet lub wifi. by podlaczyc np. neostrade czy net24 potrzebujesz jeszcze modem z wyjsciem ethernet lub modem/router.

co do zasiegu to w tej klasie cenowej jest to moim zdaniem swietne rozwiazanie. do oblozenia zasiegiem budynku 180 m kw. gdzie stropy maja od 80 do 200 cm grubosci i sciany 50 do 150 potrzebowalem 4 airporty. nie znalazlem w tej cenie zadnej konkurencji. dodam ze sciany sa kamienne.

minusem moim zdaniem jest kompletny brak wspolpracy z drukarkami canon. nie mam pojecia czym to jest spowodowane. moze ktos jednak zna rozwiazanie problemu.

z cala pewnoscia dzialaja stare drukarki mozaikowe, wielkie kombajny oki, drukarki hp i samsunga. nawet stara polska termiczna mefka i drukarynki termiczne do wydrukow kasowych

---- Dodano 04-01-2009 o godzinie 13:16 ----

Witam.

Mam rozumieć, że modem np. ADS podpiąłeś do Airport Express i stąd dzielisz na wiele urządzeń? To działa jako normalny AP, prawda? Mam przydzielone w kablówce dwa stałe adresy IP, a używam trzech komputerów i IPhone'a. Normalny router WiFi rozdzieli mi ładnie sygnał, tutaj chyba będzie z tym problem, prawda?

Jak rozwiązałeś tę kwestię u siebie?

I pytanie pomocnicze: czy istnieje możliwość filtrowania maszyn, jakie mogą mieć dostęp do AE po numerze MAC karty sieciowej? Jak wygląda konfigurowalność tego urządzenia?

Yamabushi


to jest AP
filtrowac adresy MAC mozna.

#17 Yamabushi

Yamabushi
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2009 - 13:18

to jest AP
filtrowac adresy MAC mozna.


Właśnie to chciałem potwierdzić. Dzięki!

Wiem, że potrzebuję modemu. Tak właśnie u mnie jest: kablówka -> modem -> kabel Ethernet -> Router/AP.

Jeszcze raz dzięki.

Yamabushi

#18 kownacki6666

kownacki6666
  • 7 postów

Napisano 04 stycznia 2009 - 17:59

kownacki zabrzmialo mi to wyliczanie sprzetu nieco onanizmem:P wystarczylo napisac mac pro i air i tyle:) co do AP to zasieg jest dobry, choc mi np nie lapie w kuchni bo kloci sie z telefonem bezprzewodowym ( ten znowoz niemilosiernie przerywa w tym samym pomieszczeniu co AP) i nie pomaga filtr asdl ani wlaczenie opcji filtru anyzakloceniowego w AP... nie mniej nie wiecej uwazam to urzadzenie za genialne...:D


Jestem nowy na forum i wśród użytkowników Apple i nie znam się jeszcze dobrze. Dlatego podałem na wszelki wypadek dane swojego sprzętu, za przykładem Newstad'a, który wymienił wszystkie gadżety działające z Airport Express.

A jak myślicie, czy jedno takie urządzenie starczy na piętro?
Pozdrawiam!

#19 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 04 stycznia 2009 - 22:50

jak duze jest pietro? jakie grube sciany? z czeogo zbudowane sciany? czy jest mozliwosc zeby uzadzenia sie widzialy z odbiornikami? ale generalnie powinno spokojnie wystarczyc

#20 kownacki6666

kownacki6666
  • 7 postów

Napisano 11 stycznia 2009 - 16:19

jak duze jest pietro? jakie grube sciany? z czeogo zbudowane sciany? czy jest mozliwosc zeby uzadzenia sie widzialy z odbiornikami?

ale generalnie powinno spokojnie wystarczyc


Piętro w sumie ma jakieś 50-60 metrów kwadratowych, a ściany są normalnej grubości tylko, że niektóre są nośne a niektóre działowe (nie umiem Ci powiedzieć dokładnie jakiej są grubości). W jednym pokoju jest taka możliwość, żeby Airport był pod biurkiem a Mac stoi na nim. Tylko czy na parterze będzie mi działał necik w iPhone'ie czy MacBook Air?

Pozdrawiam!!

#21 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 11 stycznia 2009 - 22:49

minusem moim zdaniem jest kompletny brak wspolpracy z drukarkami canon. nie mam pojecia czym to jest spowodowane. moze ktos jednak zna rozwiazanie problemu.


U mnie drukarka Canon i350 działa bez najmniejszych problemów, AirPort Express udostępnia ją trzem komputerom. Nie potrzebowałem też żadnych dodatkowych sterowników. A czy Twój Mac współpracuje z tą drukarką? Bo generalnie z AirPort'em działają te drukarki, które obsługuje Mac OS.

---- Dodano 11-01-2009 o godzinie 22:53 ----

Właśnie to chciałem potwierdzić. Dzięki!

Wiem, że potrzebuję modemu. Tak właśnie u mnie jest: kablówka -> modem -> kabel Ethernet -> Router/AP.

Jeszcze raz dzięki.

Yamabushi


Yamabushi, AirPort łączy się z Internetem bezpośrednio poprzez kabel Ethernet (jak w moim przypadku) lub WiFi, więc wystarczy nawet jak do kablówki podepniesz router, a ten z kolei poda sygnał do AirPort'a.

#22 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 12 stycznia 2009 - 10:49

Piętro w sumie ma jakieś 50-60 metrów kwadratowych, a ściany są normalnej grubości tylko, że niektóre są nośne a niektóre działowe (nie umiem Ci powiedzieć dokładnie jakiej są grubości). W jednym pokoju jest taka możliwość, żeby Airport był pod biurkiem a Mac stoi na nim. Tylko czy na parterze będzie mi działał necik w iPhone'ie czy MacBook Air?

Pozdrawiam!!


powinien jeden spokojnie wystarczyc. jesli stropy nie sa zbyt grube / zbyt poprzecinane zbrojeniem oczywiscie. najlepiej byloby sprawdzic samodzielnie w ktorym miejscu bedzie najlepszy zasieg. zwykle jest to w miare centralny punkt budynku, ale niekoniecznie. przy scianie ceglanej 24 cm nie ma wiekszego problemu z zasiegiem.

co do drukarek canon to faktycznie nieprecyzyjnie sie wyrazilem. problemy sa z tymi ktore potrzebuja zewnetrznych sterownikow. MP 150 - 180 np. zwykle drukuja pol dokumentu np.

#23 Insolite

Insolite
  • 9 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 22 lutego 2009 - 22:23

Mam pytanie dotyczące przesyłania dźwięku do Airport Express, czy można tylko z programu iTunes? Chciałbym z innych np QuickTime Playera, ale nigdzie nie widzę takiej opcji.

#24 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 22 lutego 2009 - 22:33

Insolite, opcja AirTunes jest tylko dla iTunes. Jeżeli chcesz bezprzewodowo transmitować dźwięk z systemu lub innych programów, musisz się zaopatrzyć w program AirFoil.

#25 Insolite

Insolite
  • 9 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 23 lutego 2009 - 17:54

Newstad, wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło by mieć uwolnionego Maca od wszelkich kabelków, oglądać film, a dźwięk mieć z nieco większych głośników:))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych