Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plaga awarii MacBookow Pro (Santa Rosa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#26 mackr

mackr
  • 146 postów

Napisano 09 września 2008 - 14:48

dzieki, za odpowiedzi.
Przepraszam, ze robie tu teraz taki bałagan, ale jak już mówiłem mam ograniczony dostęp do komputera.
Mam kolejne pytania?
1. Ile kosztuje w Polsce rozszerzenie gwarancji z roku na trzy lata na firmę?
2. Ile kosztuje naprawa/wymiana tego poza gwarancją? Rozumiem ze na gwarancje sa normalnie przyjmnowane bez gadania?
3. Czym ten problem się objawia? Dlaczego występuje?
4. Czy dotyczy wszystkich egzemplarzy kart czy tylko niektórych?
5. Jak można sprawdzić czy MBP ma tę wadę?
6. Dlaczego Apple z tym nic nie robi i wciska ludziom wadliwe laptopy po 7 tysięcy?! To powinien byc skandal!

Z góry dziekuje.

Już chciałem za 2 dni iśc do sklepu,a tu taka niespodzianka :(

---- Dodano 09-09-2008 o godzinie 13:54 ----
aha, laptop będzie używany co jakiś czas do gier, obróbka grafiki również trochę. Ale niezależnie od tego jak będzie używany jak chce 100% sprawnego laptopa.

#27 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2008 - 14:59

1. To zależy od sklepu w jakim kupujesz bo każdy sklep (Cortland i iSpot) oferuja własne gwarancje, no chyba że kupisz Apple Care na eBay. 2. logicboard'a? Nie mam pojęcia, ale pewnie bardziej opłaca sie kupić przedłużoną gwarancje (raczej na pewno) szczególnie że i SD czy inne elementy lubią sie psuć. 3. Artefaktami albo poprostu monitor sie już nie włącza. W karcie graficznej urzyte zostały wadliwe podzespoły, przez co karta sie grzeje i nie wytrzymuje wysokich temperatur a MBP ma na dodatek kiepskie chłodzenie. 4. Wszystkich 5. Jeżeli na GF 8600 to ma, nie ma co sprawdzać. 6. To jest skandal! Wychodzi podejście do klienta, próbują przemilczeć sprawę chociaż nvidia zobligowała sie do zwrotu 200$ za koszt naprawy wadliwej karty, tak wiec Apple nic by na tym nie straciło.

#28 mackr

mackr
  • 146 postów

Napisano 09 września 2008 - 15:41

2. logicboard'a? Nie mam pojęcia, ale pewnie bardziej opłaca sie kupić przedłużoną gwarancje (raczej na pewno) szczególnie że i SD czy inne elementy lubią sie psuć.

6. To jest skandal! Wychodzi podejście do klienta, próbują przemilczeć sprawę chociaż nvidia zobligowała sie do zwrotu 200$ za koszt naprawy wadliwej karty, tak wiec Apple nic by na tym nie straciło.


TO JEST NIE DO POMYŚLENIA!!!
Jak taka poważna firma jak Apple może sprzedawać taki SZAJS, za tyle kasy?!
Co to jest SD, i jakie jeszcze elementy mogą się psuć? To przecież podobno najlepsze laptopy itp. MacBook Pro niby taki super, a wszystko sie psuje.

Ludzie!! Dlaczego w dziale "Jak sprzęt wybrać?" wciskacie innym MBP?!

Ja tego za bardzo nie łapie. Nie może to do mnie dotrzeć.
Wierze, że zalety MBP o których piszecie są prawdziwe.


NIe wiem teraz co zrobić. Jestem w wielkim szoku.


Ile taka gwarancja kosztuje okolo?
Czy trzeba ja kupowac razem z notebookiem, czy mozna za pol roku np?


Znów nie wiem co kupić. Już nastawiłem sie na tego MBP, juz chcialem kupic, a tu masz.

---- Dodano 09-09-2008 o godzinie 14:45 ----
Dlaczego Apple jak się o tym dowiedział nie wstrzymał produkcji? Nie zmienił chipu graficznego?

A te nowe karty z tych serii też są uszkodzone?

Czy NVIDIA dalej je produkuje wiedzac ze one sa uszkodzone?!

#29 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 09 września 2008 - 15:50

TO JEST NIE DO POMYŚLENIA!!!
Jak taka poważna firma jak Apple może sprzedawać taki SZAJS, za tyle kasy?!
Co to jest SD, i jakie jeszcze elementy mogą się psuć? To przecież podobno najlepsze laptopy itp. MacBook Pro niby taki super, a wszystko sie psuje.

Ludzie!! Dlaczego w dziale "Jak sprzęt wybrać?" wciskacie innym MBP?!

Ja tego za bardzo nie łapie. Nie może to do mnie dotrzeć.
Wierze, że zalety MBP o których piszecie są prawdziwe...
NIe wiem teraz co zrobić. Jestem w wielkim szoku...Znów nie wiem co kupić. Już nastawiłem sie na tego MBP, juz chcialem kupic, a tu masz.


Witaj w prawdziwym swiecie Apple. Nie wszystko cacy co sie swieci :lol: :lol:
Tylko zapalency mowia, ze to taki cudowny sprzet. Prawda jest z deka inna... Sprzet sie psuje, a podejscie do klienta jest "think different" :lol: Najczestsza zasada to "olac go". Wiele osob kupuje maca, a podem rozklada rece, bo sie psuja i narzekaja ze kupili, bo im na forum powiedzieli ze cacy.
Taka przygoda z makiem to dopiero poczatek. Ciekawsze przygody jeszcze przed toba. Uwierz mi. Jak juz mowilem wczesniej... Problem z windowsem polega na tym, ze sprzet sie nie psuje - tylko system. W macach jest inaczej. System sie nie psuje , ale sprzet tak. - i to czasami zbyt czesto.

Smieszne dla mnie jest to, ze komputery psuja sie jak gwarancja sie konczy :lol: :lol: Rozklada mnie to na lopatki :lol: :lol: Widac, specjalisci Steva niezle to sobie wyliczyli.

#30 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2008 - 16:07

Tu akurat nvidia nawaliła z tymi kartami ale Apple powinno coś jednak z tym zrobić jak Dell czy HP.
SD to jest SuperDrive (napęd optyczny, mówiąc prościej DVD), który wcale nie jest taki "super", nie dość że jest głośny i nie czyta połowy płyt to jeszcze sie czesto psuje.

AppleCare to wydatek ok 350$ ale ponoć sprzedają je ostatnio za 250$ (jakaś zniżka, ale na apple.com jest 350$). W Cortlandzie kosztuje 609zł z Vat'em i można kupić ją do miesiąca po zakupie sprzetu. W iSpocie nie wiem.

Nie wstrzymał produkcji bo idea maków jest taka że użytkownicy nie interesują sie co jest w środku i większość o tym problemie nie wiem więc i tak go kupi. Poza tym niedługo będzie odświeżona linia MBP (pewnie na poczatku 2009) gdzie może władują już inną kartę graficzną.

Nie wiadomo, pewnie już nie bo wyszła seria 9 do której też są podejrzenia.

Tu masz bardzo ciekawą strone: MacBook Pro - Appledefects ;)

Ale ogólnie nie ma co panikować, trzeba podejść do tego na spokojnie i wykupić po prostu przedłużoną gwarancje :) Może nic sie nie stanie ale lepiej być przygotowanym.

#31 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 10 września 2008 - 09:58

Miałem właśnie kupować MBP do pracy i do WoWa po pracy. A tutaj taka niespodzianka. Chyba będzie się trzeba wstrzymać z zakupem i dalej na dellu z Vista siedzieć :(

#32 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 września 2008 - 11:54

Ja miałem kupować, dowiedziałem się o tym wszystkim, kupiłem aple care dodatkowo i ich mam gdzieś... po 3 latach i tak będzie najwyższy czas zmienić komputer a do tego czasu ich strata jak się będzie psuć ;]

#33 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 10 września 2008 - 12:23

No niby tak ale nie uśmiecha mi się oddawać sprzęt na 2-3 tygodnie. Problemem jest przeważnie to iż jak się ma zepsuć to w momencie który będzie mi najmniej pasował. :(

#34 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 10 września 2008 - 14:40

TO JEST NIE DO POMYŚLENIA!!!
Jak taka poważna firma jak Apple może sprzedawać taki SZAJS, za tyle kasy?!
Co to jest SD, i jakie jeszcze elementy mogą się psuć? To przecież podobno najlepsze laptopy itp. MacBook Pro niby taki super, a wszystko sie psuje.

Ludzie!! Dlaczego w dziale "Jak sprzęt wybrać?" wciskacie innym MBP?!

Ja tego za bardzo nie łapie. Nie może to do mnie dotrzeć.
Wierze, że zalety MBP o których piszecie są prawdziwe.


NIe wiem teraz co zrobić. Jestem w wielkim szoku.


Ile taka gwarancja kosztuje okolo?
Czy trzeba ja kupowac razem z notebookiem, czy mozna za pol roku np?


Znów nie wiem co kupić. Już nastawiłem sie na tego MBP, juz chcialem kupic, a tu masz.

---- Dodano 09-09-2008 o godzinie 14:45 ----
Dlaczego Apple jak się o tym dowiedział nie wstrzymał produkcji? Nie zmienił chipu graficznego?

A te nowe karty z tych serii też są uszkodzone?

Czy NVIDIA dalej je produkuje wiedzac ze one sa uszkodzone?!


Widzisz... ja widze bardzo proste rozwiazanie dla Ciebie. Kup sobie Della albo HP'ka ;).
Po co na siłe chcesz coś kupować, już się dowiedziałeś ze MBP jest do d*py, wiec czemu sie nie zajmiesz szukaniem fajnego laptopa, tylko ze bez jablka na obudowie?

#35 mackr

mackr
  • 146 postów

Napisano 10 września 2008 - 15:49

Widzisz... ja widze bardzo proste rozwiazanie dla Ciebie. Kup sobie Della albo HP'ka ;).
Po co na siłe chcesz coś kupować, już się dowiedziałeś ze MBP jest do d*py, wiec czemu sie nie zajmiesz szukaniem fajnego laptopa, tylko ze bez jablka na obudowie?


ponieważ zależy mi na systemie. Dobra bateria też jest ważna, ale to oferuje mało laptopów.
Może troszeczke przesadzilem w zacytowanym przez Ciebie fragmencie, ale nadal uważam politykę Apple w tej sprawie za naganną. Generalnie podtrzymuje to co powiedziałem, może tylko troche za ostro to zrobiłem. To był dla mnie po prostu szok.

#36 stein

stein
  • 63 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 11 września 2008 - 08:58

Koleka LANTIZ udzielił prawidłowej odpowiedzi!!! Tylko co do HP tez mam watpliwosci he he juz dawno ta firma na psy idzie masowa produkcja i tyle·!!!!

#37 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 11 września 2008 - 14:37

Koleka LANTIZ udzielił prawidłowej odpowiedzi!!! Tylko co do HP tez mam watpliwosci he he juz dawno ta firma na psy idzie masowa produkcja i tyle·!!!!


Nie siedze w świecie PC :P więc nie za bardzo sie orientuje i tak mi się powiedziało, bo słyszałem, że HP to dobra firma ;)

#38 kaziq@freenet.de

kaziq@freenet.de
  • 113 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 14:37

krucafux! Właśnie kupilem używanego(!!!) MBP 2.2 SR! Mam 14 dni na zwrócenie go bez podania powodu oraz 2 miechy gwarancji... Macie jakiś program (nie bootcampa)pod OsX którym mógłbym go porządnie "wysmażyć" w ciągu 24 godzin? A miałem zostać przy PowerBooku... -działa nieprzerwanie od 4lat i to podkręcony na wszelkie sposoby. Jeśli będzie problem oddam to cudo i idę do hackmaca (obudowę sobie z PM G5 kupię).

#39 adamvet

adamvet
  • 485 postów
  • SkądNorwich, UK

Napisano 18 grudnia 2008 - 14:55

Bez przesady:) Moze ja jestem jakis w czepku urodzony ale moj sie sprawuje bardzo dobrze. I czasami pogram i winde odpale, rozne rzeczy na nim robie i nic zlego sie nie dzieje. Odpukac:)

#40 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 15:02

Z tego co ludzie na forach piszą wynika, ze nowe macbook pro sa bardziej nastawione na "wadliwienie" chipów graficznych niz starsze modele... a gdzies nawet wyczytalem, ze nvidia wie o tym, ze nowe karty maja ten sam problem co stare. Wiec wynika, ze problemow sie nie wyzbyli... :lol: :lol: Jednym sie psuje, innym nie... Zalezy od szczescia...

#41 adamvet

adamvet
  • 485 postów
  • SkądNorwich, UK

Napisano 18 grudnia 2008 - 15:02

A tak pytanie do kaziqa - myslisz ze obudowa od PM g5 nadaje sie do budowy HaMaca?? Slyszalem ze w zasilaczu jest jakis chip ktory sie komunikuje z komputerem. Czy bardziej myslisz o wywaleniu wszystkiego wlacznie z zasilaczem??

#42 kaziq@freenet.de

kaziq@freenet.de
  • 113 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 15:29

Oczywiście że wszystko! Proszę o poradę jaki program testujący i obciążający grafikę pomoże mi w wykryciu problemów z grafą. To nie chodzi o szczęście -tylko o pewność że zw 3 miechy się ta "cecha" Macbooka SR nie pojawi (kiedy już nie będzie gwarancji!). Dodam że 6 lat temu miałem feralnego iBooka którego wysyłałem do servisu 5 RAZY! -feralna seria z podłączeniem matrycy z elektroniką radeona 7500 (było głośno o tym) -w końcu wymienili wszystko łącznie z matrycą (została obudowa HD, DVD i Airport z Ramem... i działa do dzisiaj. Po ostatniej "naprawie gwarancja została mi przedłużona o nast. 2 lata! Jak to wygląda teraz? Mogę wymienić MBP SR na wersję z ATI lub co chyba zrobię zbuduję HM .

#43 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 grudnia 2008 - 16:09

krucafux!
Właśnie kupilem używanego(!!!) MBP 2.2 SR!
Mam 14 dni na zwrócenie go bez podania powodu oraz 2 miechy gwarancji...


Spokojnie, invida daje wlasna gwarancje na 2 lata od daty produkcji kompa. Jesli padnie w tym czasie to placisz za naprawe plyty glownej ale ten szmal ci zwracaja. Bylo sto razy na forum opisane.

#44 kaziq@freenet.de

kaziq@freenet.de
  • 113 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 16:17

No to ta gwarancja kończy mi się za 2 miesiące (niecałe) -komp do tej pory był wykorzystywany głównie do wyświetlania prezentacji w powerpoincie i pisania w wordzie (tyle od sprzedawcy). Dlatego pytam > JEST JAKIŚ PROGRAM KTÓRY SZYBKO POMAGA WYKRYĆ TEN ZONK? A jeśli komp poleżał parę miesięcy na ladzie zanim został sprzedany to nvidia umywa rączki już teraz?

#45 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 17:23

wymiana płyty głównej w moim MB Pro to dosc spory koszt - sama płyta 1100$.... Z tego co widziałem - grafika jest zaraz obok procesora - mysle ze trochę za blisko

#46 kaziq@freenet.de

kaziq@freenet.de
  • 113 postów

Napisano 18 grudnia 2008 - 20:43

JEST JAKIŚ PROGRAM KTÓRY SZYBKO POMAGA WYKRYĆ TEN ZONK?

#47 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 19 grudnia 2008 - 16:49

A niby jak ma wykryć niepowstałą jeszcze awarię ? Jak komp nawali- pierwszy sie o tym naocznie przekonasz :)

#48 rjn

rjn
  • 1 postów
  • Skądgdańsk, pl

Napisano 18 stycznia 2009 - 15:11

szukając informacji (ostatnio kupiłem mbp z 8600) znalazłem na oficjalnej stronie coś takiego:
[url=http://support.apple.com/kb/TS2377?viewlocale=pl_PL]MacBook Pro: Zniekształcony obraz lub brak obrazu[/url]

"Jeśli procesor graficzny w komputerze MacBook Pro uległ awarii lub ulegnie jej w ciągu dwóch lat od pierwotnej daty zakupu, dokonamy jego naprawy nieodpłatnie, nawet jeśli na sam komputer MacBook Pro nie przysługuje już gwarancja."

o tyle dobrze. :>

#49 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 stycznia 2009 - 17:16

To tera patrz o 4 posty wyzej, to samo napisalem :D A na forum bylo walkowane 100 razy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych