Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odzyskanie hasła routera WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek1984

maciek1984
  • 21 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 09:29

Przepraszam jeśli wybrałem zły temat do tego typu dyskusji , jednakże proszę o pomoc. Routera mam już jakiś czas... konfigurował mi go informatyk i wszystko działa jak trza... Mam tylko taki problem , że nie znam(nie pamiętam) hasła do sieci. W jaki sposób odzyskać hasło do sieci WiFi , jeśli mam pod ręką i komputer do którego podłączony jest router i komputer który korzysta z sieci WiFi? Proszę o pomoc.

#2 Walt

Walt
  • 99 postów
  • SkądPL

Napisano 22 lipca 2008 - 09:56

Jesli korzystasz z systemu mac os x na komputerze podlaczonym do routera przez wifi to powinienes miec haslo zapisane w aplikacji Keychain access (dostep do peku kluczy) znajduje sie ona w katalogu: Programy> NArzedzia. POz jej uruchomieniu wyszukaj zakladki internet i am powinna znajdowac sie nazwa sieci. Haslo podejrzysz po wklepaniu swojego hasla do konta w sysyemie mac os x. Inny sposob byc moze pamietasz haslo do routera, mozesz wtedy zalogowac sie do niego i w nim zmienic haslo do sieci na nowe. Pozdrawiam

#3 maciek1984

maciek1984
  • 21 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 13:22

Niestety mam Windowsa XP ... Słyszałem o jakichś programach które odczytują hasła kodowane kropkami . Spróbowałem z jednym , ale niestety nie poradził sobie. Jakieś rady dla Windowsa XP w tej kwestii? :)

#4 kaczy

kaczy
  • 307 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 14:11

Niestety mam Windowsa XP ... Słyszałem o jakichś programach które odczytują hasła kodowane kropkami . Spróbowałem z jednym , ale niestety nie poradził sobie.
Jakieś rady dla Windowsa XP w tej kwestii? :)

Zdecydowanie pomyliłeś fora dyskusyjne...

#5 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 14:31

Spróbuj sposobu o jakim napisał Walt - wejdź do konfiguracji routera. Nie ma znaczenia, jaki masz system, czy windows, czy OS X. Aby skonfigurować od nowa router, w tym hasło do sieci bezprzewodowej, możesz zapewne połączyć się z nim za pomocą przeglądarki internetowej, np. Internet Explorera. W instrukcji do routera powinno być napisane, jakie są ustawienia fabryczne adresu i hasła, być może informatyk ich nie zmienił. Po połączeniu się z routerem w programie konfiguracyjnym wybierasz zakładkę sieć bezprzewodowa, zabezpieczenia, i zapewne nawet zobaczysz jakie jest wpisane hasło - klucz (nie będzie wykropkowane). Jeśli hało routera zostało zmienione i w żaden sposób nie możesz go odtworzyć (kontakt z informatykiem ?), sprawdź, czy nie można routera zresetować do ustawień fabrycznych (niektóre mają taką możliwość), ale wtedy całą konfigurację musisz przeprowadzić od nowa. A co to za router ?

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2008 - 22:50

warto zapisywać hasełka:) zawsze jest jeszcze reset routera;)

#7 kabanos

kabanos
  • 352 postów
  • SkądW-wa

Napisano 25 lipca 2008 - 14:51

kazdy router ma guzik reset. To jest twoja jedyna opcja chyba ze masz maczka i znasz sie troche na sieciach i kompilowaniu, wtedy mozesz odzyskac haslo.

#8 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 26 lipca 2008 - 17:46

W jaki sposób odzyskać hasło do sieci WiFi , jeśli mam pod ręką i komputer do którego podłączony jest router i komputer który korzysta z sieci WiFi?


Zależy od tego jakie tam jest szyfrowanie użyte, zacznij od tej stronki:
Wireless LAN security - Wikipedia, the free encyclopedia, generalnie zabezpieczenia WiFi w takich domowych sieciach do arcybezpiecznych nie należą. A jak Ci szkoda czasu to ściągnij sobie instrukcje do routera i zrób mu reset ustawień i wklep wszystko od nowa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych