Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komputer Apple - czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#26 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 18 lipca 2008 - 23:34

Jak kopie pradem? :D

#27 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2008 - 00:04

chociaż czemu nie, mój MBP tak kopie prądem że możne jakiegoś zwierza byś poraził :P


lepiej mi nie pisz takich rzeczy ;p
bo jak czytam ze kopią, gną się, baterie padają, grafiki padają, wyświetlacze padają, wszystko pada z niewiadomych przyczyn, można na tym kotlety smażyć, magsafe sie wyłamują albo topią, i co tam jeszcze sie z tym dzieje to się poważnie zastanawiam czemu chce na to 8k wydać... :x

#28 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2008 - 00:22

haha, no wiesz ja z perspektywy czasu chyba trochę żałuje że wydałem prawie 9 tys(na szczęście na firme wiec wyszło sporo taniej) ale to dlatego ze teraz najtańsza opcja kosztuje 5.5tys i ją powinienem tak naprawdę wybrać. Bo i tak gierczyc w najnowsze gry sie nie da, bo sie grzeje a tylko dlatego wziąłem tą mocniejsza opcje (a można było najtańsza i konsole np). Ogólnie troche mnie te różne problemy zaskoczyły, ale w sumie jestem bardzo zadowolony :) sali128 poszukaj na forum, znany problem, dotykający jednym palcem plastiku(!) wokół klawiatury i multitoucha czuć silne mrowienie :P Nie przeszkadza to ale nadal pozostaje to dziwne uczucie... ha, 8799 zł to nie wszystko, do tego dojdzie jeszcze Apple Care na 3 lata, 4GB ramu i nowy dysk, mam nadzieje że w przyszłym roku będzie można nabyć SSD po jakiejś znośnej cenie. Mam nadzieje że po tych zabiegach mi trochę (znacznie) przyspieszy bo 2GB ramu i dysk 5400rpm to masakra...

#29 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2008 - 00:34

no przy 17" duzego wyboru w sumie nie ma, jedyne co dołożyłem to ram i mniejszy, szybszy hdd ale to akurat na pewno sie nie będzie marnować... grafika mi obojętna bo i tak nie gram.. jak będzie mnie MBP kopać to go jakoś uziemię chyba, nie tyle bol,i co by mnie wnerwiało :P SSD fajna sprawa ale na to szkoda mi takej fortuny... poczekam az bedzie ze 150GB za powiedzmy 600 pln... wcześniej niech spadają... a na Apple Care mnie już nie stać, szkoda, że potem nie można dokupić. Przy tej awaryjności by się przydało :P

#30 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2008 - 00:51

no ja kupiłem jeden z pierwszych MBP z penrynam które dotarły do polskich sklepów i wtedy nie miałem możliwości niestety wybrać sprzętu z szybszym dyskiem a nie mogłem już czekać:/ Ja tez nie gram (aż do wydania Diablo 3) :P Ale ogólnie sprzęt jest super polecam :) Ciekawy jestem natomiast tych nowych MBP, kurde jak by Apple poprawiło bugi poprzednich wersji wsadziło lepsza karte i wydajniejsze chłodzenie (dużo wydajniejsze) oraz dysk SSD, powstał by chyba sprzęt idealny :)

---- Dodano 19-07-2008 o godzinie 02:12 ----

SSD fajna sprawa ale na to szkoda mi takej fortuny... poczekam az bedzie ze 150GB za powiedzmy 600 pln... wcześniej niech spadają... a na Apple Care mnie już nie stać, szkoda, że potem nie można dokupić. Przy tej awaryjności by się przydało :P


Jak nie można jak można :) A SSD ja tez poczekam az stanieją, myślę ze w przyszłym roku będzie można kupić w stanach juz 128GB duzo ponizej 1000zł. teraz dysk OCZ można dostać za ok 500$ za 128GB, a za rok pewnie za połowe tego, szczególne że samsung zaczął masowa produkcje :D

#31 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2008 - 01:33

Na jakiejś PL stronie piszą, że do 30 dni od kupna a na apple.store, że trzeba kupic póki gwarancja roczna jest aktualna... więc pewnie się jednak da, pomyśli się za kilka miesięcy :-) mam nadzieje, że dużo nie poprawią, nie będę ucieszony że kupiłem sobie tego wtedy hehehe :-x a te całe SSD dokładnie tak jak piszesz, samsung masówka, niedługo inni pewnie też i ceny w końcu polecą :-)

#32 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2008 - 01:47

w sumie racja, mogli by przez kolejne 2 lata nie wypuścić żadnego nowego MBP żeby można było sie jeszcze trochę polansowac najnowszym modelem :P

#33 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2008 - 01:55

nie no, minimum przez 3, co by się skończyło 3letnie apple care i można kupić od razu nowy, mega lanserski model :P

#34 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2008 - 12:26

ale tak po 2 latach będzie go można sprzedać z roczna gwarancją (czyt. drożej) a na dodatek 3 lata to kupa czasu, nie doczekał bym sie :P

#35 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2008 - 12:53

ale tak po 2 latach będzie go można sprzedać z roczna gwarancją (czyt. drożej)


co racja, to racja :-)

nie doczekał bym sie :P


to byś sobie kupił PCta :P

#36 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2008 - 13:18

oj nie, po moich przeżyciach z Windowsem nie mógłbym ;]

#37 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 19 lipca 2008 - 21:10

oj nie, po moich przeżyciach z Windowsem nie mógłbym ;]

Dokładnie niestety...

#38 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 19 lipca 2008 - 22:00

Witam

Moje pierwsze pytanie : czy warto zmieniac pc na maca? Szukam wiekszej wygody, bezawaryjnosci, takze szybkosci pracy... z Mac os nigdy nie mialem do czynienia , tylko kilka minut w sklepie - i tam mi sie spodobal :)


Warto i to zdecydowanie do celów, jak opisałeś.
Z drugiej strony, porównując trzy najpopularniejsze platformy: Linux, Windows, Mac OS X pod względem cech, które mają wspólne nie ma praktycznie żadnej różnicy w stabilności i wygodzie. Tylko kwestią twojego gustu, upodobań i estetyki pozostaje na co się zdecydujesz.

Linux. Czasy, gdy Linux był potwornie trudny dla laika już dawno minęły. Obecnie, na dobrze dobranym sprzęcie Linux jest bardzo prosty w instalacji i obsłudze. Jest to też drugi najlepiej oprogramowany system na świecie, w dodatku większość softu na niego jest za darmo. Linux odpowiednio dobrany bardzo "odmładza" starsze komputery.

Mac OS X. "Taki inny Linux". Zdecydowanie najprzyjaźniejszy system na świecie. Niestety o Leopardzie nie można powiedzieć, że działa jak szwajcarski zegarek. Mimo wszystko jest znakomity. Wadą jest mizerna ilość darmowego oprogramowania a za płatne zdzierają znacznie więcej, niż za wersje dla Windows.
Większość potrzebnych programów jest za darmo a i Twórcy od Open Source od jakiegoś czasu, jakby prezychylniej i częściej patrzą na Mac OS X

Windows. Jest już dojrzały i choć go nie cierpię (pozostałość po dawnych czasach, gdy daleko mu było do doskonałości) to jest to najlepiej oprogramowany system operacyjny na świecie. Niestety czasem na Maku nie da się bez niego obejść.
Wcale nie jest zły i obecnie wcale się tak nie sypie, jak kiedyś. Oczywiście legalny i aktualizowany na bieżąco. Zauważyłem, że najbardziej na Windows obecnie narzekają ci, co mają pirackie kopie, nieaktualizowane i dość stare. U rodziców Windows działa już ponad rok i działa na medal. Używana przeglądarka IE7 a zabezpieczenia systemowe (Windows Defender, firewall systemowy, darmowy antywirus Bit Defender). Przełożenie dysku z tym systemem do nowego sprzętu i ponowna aktywacja też odbyła się bez najmniejszych problemów. Nawet niczego nie trzeba było od nowa instalować. Zupełnie jak w Maku. :lol:

Wybierz, co lubisz

Co do wyboru Intel kontra PPC jakby mi ktoś zaproponował zamiankę iMac G5 na mojego Mini to bym się wcale nie obraził. Zasiadając do cudzych komputerów ja także zauważyłem, że działają jakby lepiej. G4 już byłby dla mnie za słaby.
Na PPC bardzo ładnie działa też Linux ale nie ma na niego Skype a jego twórcy nie udostępniają źródeł. Poza tym praca na Linuksie PPC niczym nie różni się od pracy na pececie z tym samym systemem. Działa znakomicie nawet współczesny Debian na bardzo starym iMacu G3/350/192




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych