Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z nagrywarką CD RICOH MP6070A w G3 350MHz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekz9

tomekz9
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2005 - 14:40

Witam Mam problem z nagrywarką CD RICOH MP6070A w G3 350MHz. (system OSX 10,2) Maca mam od kilku dni, przełożyłem do niego nagrywarkę z PC i w sysinfo ją widzi, ale jest napisane że disc burning not supported. Czy jest szansa że po wgraniu jakiegoś innego programu do wypalania CD zacznie ona działać? Teraz mam wgrany Disc Blaze i nic. Po włożeniu czystej płyty wyskakuje napis device not supported, nagrywarka jest ATA, nie mogę znaleźć żadnych driverów do niej dla Maca. W PC działała bez problemu pod linuxem i pod windows. Czy jest szansa że zadziała jak zainstaluje np. Ubuntu? A może kupić kieszeń pod USB? Rozważam kupno nagrywarki DVD, ale teraz nie wiem jakiej żeby działała pod os x. Czy nie jest to zbyt wolny komp dla DVD? Proszę o pomoc tomek

#2 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2005 - 14:43

Re: Problem z nagrywarką CD RICOH MP6070A w G3 350MHz

Witam
Mam problem z nagrywarką CD RICOH MP6070A w G3 350MHz. (system OSX 10,2) Maca mam od kilku dni, przełożyłem do niego nagrywarkę z PC i w sysinfo ją widzi, ale jest napisane że disc burning not supported. Czy jest szansa że po wgraniu jakiegoś innego programu do wypalania CD zacznie ona działać? Teraz mam wgrany Disc Blaze i nic. Po włożeniu czystej płyty wyskakuje napis device not supported, nagrywarka jest ATA, nie mogę znaleźć żadnych driverów do niej dla Maca. W PC działała bez problemu pod linuxem i pod windows. Czy jest szansa że zadziała jak zainstaluje np. Ubuntu? A może kupić kieszeń pod USB? Rozważam kupno nagrywarki DVD, ale teraz nie wiem jakiej żeby działała pod os x. Czy nie jest to zbyt wolny komp dla DVD? Proszę o pomoc
tomek


zobaczy czy Patchburn zadziala

#3 tomekz9

tomekz9
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2005 - 10:17

Witam, więc tak, po zainstalowaniu patchburn'a udało mi sie wyczyśćić i wypalić CDRW. Zrobiłem to przy pomocy burX free, który się zawiesza i nie wiadomo czy skończył wypalać czy nie, ale coś tam wypala. Disc Blaze niby zachowuje się normalnie, ale kiedy nacisnę przycisk burn wyskakuje okno z napisem napęd jest przypisany wyłącznie do innej aplikacji, czy jakoś tak.. Myślę że to zadziała ale pod innym programem do wypalania. Skąd wziąć jakiś przyzwoity program? i jaki? Te co mam są strasznie proste. Czy jest K3B na Maca?

#4 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 07 czerwca 2005 - 10:18

Ja polecam Toast'a, ale musisz za niego zapłacić... U mnie zawsze działał bez zarzutu.

#5 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 czerwca 2005 - 14:29

Ja polecam Toast'a, ale musisz za niego zapłacić... U mnie zawsze działał bez zarzutu.


tost jest niezly!! nawet DL pali




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)