Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac a żona :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 15 lipca 2008 - 15:22

Nie wiem ilu z Was jest żonatych ale do rzeczy: Moja przygoda z Maciem zaczęła się od MaBook'a - przygoda z utrudnieniami, ale nie będę zanudzał. Grunt, że z biegiem czasu przekonałem się do Mac OS X'a. Na tyle by pozbyć się PeCeta. Przyszedł więc moment na wymianę blaszaka na iMac'a. Panowie, co ja w domu miałem za horror :) Rozwód był blisko ;) I nie chodziło o kasę, że to takie drogie itp - przyczyna była prosta: WSZYSTKO inaczej niż pod Windowsem. 1. klawiatura nie tak ma klawisze, Option-L (ALT) i Command-L zamienione miejscami to masakra 2. Tlen'u pod OS X nie ma (i wierzcie mi, Adium nie pomogło, miał być oryginalny Tlen i koniec) 3. Ulubiony program do dodawania ramek do zdjęć też zniknął :) 4. Movie Maker - gdzie????? iMovie nie był w stanie jego zastąpić, bo.... jest inny 5. Office'a brak (kolejny niezastąpiony) 6. Skróty klawiaturowe inne niż w systemie M$ 7. Struktura folderów - nic nie można znaleźć 8. I wiele innych Póki co jest ciut spokojniej, ale mam nakaz zainstalowania Windy (dual boot lub wirtualnie). A najlepiej jakbym znów odkurzył PeCeta i postawił obok na biurku (jakie biurko pomieści 24 cali i kolejne 17" :) ) Jestem ciekaw jak to jest u Was? Żony "przerzuciły" się łatwo? Dla mnie to tylko dowód, że "switch" z M$ do Jabłuszka jest cholernie trudny - LATA przyzwyczajeń robią swoje (ja też przestawiałem się dobre pół roku). Do tego inne zajęcia na głowie więc brak czasu na uczenie się nowego systemu - a pod OS X istotnie jest "inaczej". Acha, koronny argument: wszystko jest inaczej a NIC nie jest lepiej. Zresztą, załączony obrazek mówi sam za siebie :)

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 15 lipca 2008 - 15:26

Może VMWare albo Parallels? Odpalasz wtedy Windowsa w obrębie OSX-a. Spróbuj też DarWine - sporo aplikacji potrafi toto odpalić nawet bez instalacji WinZgrozy...

#3 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 15 lipca 2008 - 15:30

Ja mam dopiero narzeczoną... jakoś moim MacBookiem potrafiła się posługiwać (co prawda było to pod koniec semestru...kiedy w 2 godziny musiała poprawić jedną pracę i miała do dyspozycji tylko mój komputer). Przed pisaniem pracy magisterskiej będzie kupować laptopa...a ja usilnie namawiam Ją, żeby to był MacBook. Na razie przeciw jest tylko cena (chociaż ostatnie zmiany cenowe powoli odsuwają ten argument ;))

#4 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 15 lipca 2008 - 15:32

Może VMWare albo Parallels? Odpalasz wtedy Windowsa w obrębie OSX-a.

Spróbuj też DarWine - sporo aplikacji potrafi toto odpalić nawet bez instalacji WinZgrozy...



Nie, no jasne, piszę nawet o tym w swoim poście (dual boot lub wirtualnie), nie w tym sens, ja bym chciał Win nie mieć i już, ale lepsza połowa mi grozi :)
I to jest sedno mojego posta

#5 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 15 lipca 2008 - 15:35

Moja żona ma własny komputer (laptop HP) i nie mogło by być inaczej bo prowadzi firmę i potrzebuje stricte pecetowego softu, ale jak czasami siada do mojego maka żeby zdjęcia pooglądać, czy cuś to nie ma większych z tym problemów. Fakt że u nas maki w domu są od początku i zdążyła się przyzwyczaić.

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 15 lipca 2008 - 15:37

No widzicie? I po to Matdys feletiony pisze, żeby kłopotów z żoną nie mieć ;)

#7 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 15 lipca 2008 - 15:40

hehehe

#8 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 lipca 2008 - 15:40

No widzicie? I po to Matdys feletiony pisze, żeby kłopotów z żoną nie mieć ;)


Może tam ten temat zostawmy w spokoju;)
Moja także pracuje na lapku Asusa i narazie za nic w świecie nie chce się przesiadać:(

#9 PrzemoPro

PrzemoPro
  • 134 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipca 2008 - 15:45

Hmmm... Problem opisany jest mi nie znany. Proponuję skontaktować się z pomocą M$ lub Apple w celu rozwiązania konfliktu sprzętowego :-P

#10 myst

myst
  • 94 postów
  • SkądBiskupiec

Napisano 15 lipca 2008 - 15:47

Wiem coś o tym, moja siostra reagowała identycznie ;) była bliska paniki, gdy usłyszała, że Worda nie ma :D ale jakoś powoli się przyzwyczaja

#11 nips

nips
  • 329 postów
  • SkądPabianice

Napisano 15 lipca 2008 - 15:55

Moja małżowina jest przyzwyczajona - przez półtora roku mieliśmy w domu Debiana, potem Ubuntu, więc przejście na Mac OSX było raczej pozytywne (w pracy ma oczywiście tylko Windows). Pozdrawiam

#12 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 15 lipca 2008 - 15:58

opowiedzcie im o Viście i o tym że albo Vista albo MacOS ... bo XP już Microsoft wycofał i zaraz przestanie działać ... ;P

#13 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 15 lipca 2008 - 16:01

Moja żona z kolei nie trawi Leoparda i woli pracować na starym iMaczku z OS9, siła przyzwyczajeń, a do tego co robi, jej to wystarcza. Może zainstaluj na PC (jeśli tego już nie zrobiłeś) Vistę i Office 2007, a nuż sama się "wyleczy" ...

#14 wannamb

wannamb
  • 249 postów
  • SkądKalisz

Napisano 15 lipca 2008 - 16:06

Ja tam sie szybko przezuciłem na mac os w miesiac juz podstowe skróty umiałem mimo ze pc uzywałem 10 lat teraz mam problem z klawą na pc:P wole maca bez porównania

#15 Redok

Redok
  • 35 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 lipca 2008 - 16:08

A moja dziewczyna od razu przekonala sie do OSa teraz wymienia lapka i bez zastanowienia chce macbooka.. najchetniej wziela by aira ale za drogi na nia... wiec wezmie zwyklego... mowi ze doskonale sobie radzi na moim kompie a poza tym jest "ladny" Xp potrzebuje tylko do jej prostych gier.

#16 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 15 lipca 2008 - 16:10

Ja mam tam dobre doświadczenie. Mało tego narzeczoną przekonałem do Mac'a sam mając jeszcze PC wyłącznie. Teraz w temacie tylko Mac jest. Pozdrawiam.

#17 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipca 2008 - 16:12

Ja kupiłem sobie MacBooka jakieś 1.5 roku temu. Gdy żona zapoznała się z systemem (1 tydzień) to sama zaproponowała zmianę naszego PC na iMaca. Tym sposobem mam białasa 24" już od roku.

#18 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 15 lipca 2008 - 16:51

Wytlumaczcie mi w czym problem, bo za nic nie jestem w stanie pojac tych smutnych emotek i lamentow. Jesli ktos woli inne narzedzia, NIE CHCE sie uczyc innej filozofii pracy itd. - to dlaczego go zmuszac? Wynika to z przekonania, ze posiadlo sie wiedze na temat jedynie slusznej drogi, wie sie jak JEST lepiej? Mac moze byc prawdziwym problemem. Moja siostra przejela iBooka gdy kupilem nowego kompa. Na studiach mieli zajecia (i egzamin) z SPSSa. Rozdano studentom plyty z instalka polskiej wersji - oczywiscie na winde. Pierwsze podejscie oblala oczywiscie :) Pliki przesylane przez promotora z Worda stwarzaly problemy w NeoOffice (w Wordzie makowym brak polskiej wersji go skreslal). itd. Najlepszym wyjsciem jest wg mnie gdy kazda osoba w domu ma swoj komputer odpasowany do wlasnych potrzeb i tyle. Wcale nie wszystkie musza byc takie same.

#19 dot

dot
  • 27 postów

Napisano 15 lipca 2008 - 16:51

Poprawię więc żonom statystykę. Model rodziny: 2+2. Maki: 3. Żonowy (czyli mój), córkowy, córkowy. Jakiś tam Acer z XP: 1. Mężowy.

#20 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 15 lipca 2008 - 17:58

Taaa przestawi się i będzie ok. Moja dziewczyna też się wściekała jak zamieniłem poloneza na porshe: "stacyjka nie tak", "skrzynia dziwna" ;)

#21 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2008 - 18:23

Ja się żonie nie dziwię. Moja ma swojego PC z XP i jak ostatnio jej się zawiesił po kliknięciu jakiejś strony, to była strasznie zdziwiona. Był to pierwszy zwis od kilku lat. Jeśli ktoś jest zadowolony, nie szuka alternatywy, to dla niego przejście na makowy system będzie straszną męczarnią! Ja sam zawsze wracam do XP, bo też mnie czasem wkurza OSX. Jestem obyty z pecetową klawiaturą i jak przechodziłem na makowy system, to głośno sam do siebie gadałem japko c, japko v, potem wracając do PC, control c, control v. Potem wpadłem na pomysł używania tej samej, wygodnej klawiatury i przestawienia kliku klawiszy w systemie. Dzięki temu nie muszę do siebie głupio gadać ;D Wszystko kwestia przyzwyczajenia.

#22 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 lipca 2008 - 18:40

A moja Żonka to ogólnie pracuje na Windowsie, ale niestety nauczyla sie też na Mac OS X i jak gdzieś wyjedziemy to mi zabiera mojego MacBook ;( Pozdrawiam, Mariusz

#23 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 15 lipca 2008 - 19:06

Moja żona pierwsza miała kontakt z Makami, wraz ze zmianą pracy (na lepszą) miała przesiadkę na Apple - różnica wydajności i stabilności była dla niej tak ewidentna iż od tamtej pory nikt jej nie musi przekonywać do Mac OS.

#24 Krzesicki

Krzesicki
  • 81 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 15 lipca 2008 - 21:10

Najbardziej pomocny w przekonaniu kobiet do Maka jest jego wygląd. Wciąż spotykam się z określeniem: "jaki to ładny komputer!". Wszystko zależy od otwartości danej osoby na nowe rozwiązania. Niektórym wystarczy powiedzieć, że to jest lepsze i dlatego warto zmienić swoje przyzwyczajenia, a oni pilnie uczą się obsługi systemu od nowa. Z drugiej strony obsługa Maka nie jest wcale taka trudna. Wszystko również zależy od tego jak bardzo jest ktoś związany z jedyną słuszną technologią Microsoftu: Movie Maker - ktoś tego w ogóle używa?! Dla mnie największym zaskoczeniem było jak otwarcie podeszła do problemu obsługi Maka moja mama, która kilkakrotnie musiała skorzystać z mojego komputera. Nie słyszałem narzekań : ]

#25 Smutny

Smutny
  • 109 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2008 - 21:34

ja na szczęście nie mam takiego problemu z kobietą bo to ona miała pierwsza mac'a i to ja zaraziłem się od niej :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych