Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Darmowy program do oglądania filmow na OSX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2006 - 11:45

Witam drogich forumowiczów. Mam pytanie: jakich używacie programów do ogladania filmów? Chodzi o AVI, MPG, MPEG itd. Jeszcze za czasów gdy miałem PC to pamietam, że niezawodny na Windows był Best Player. Szukam czegos podobnego na Maca. Chodzi o to zeby był: darmowy, prosty, zeby mial tzw. "suwak" do tego zeby szybko zobaczyc co sie np. w srodku filmu lub pod koniec, zależy mi teź na tym zebym mógł "podpiąc" polskie texty. Zapoznałem się narazie z: 1. Quick Time ( nie ma funkcji Full Screen, nie otwiera wiekszosci filmikow - byc moze to kwestja codecow ... - tu tez prosze o pomoc - skad je brac? jak zainstalowac itd. 2. PYM Player - najfajniejszy z tych co znam, otwiera wiekszosc plikow, ma Full Screen ale ma wade: nie ma suwaka i żeby zobaczyć co jest w srodku. Żeby tego dokonac musze naduszac 1000 razy na strzalke, a i tak nie wiem gdzie wyladuje... 3. Real Player - udalo mi sie go sciagnac tylko w wersji Shareware, ma suwak ale otwiera malo plikow... Prosze kolegow o pomoc, linki itd.

#2 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 maja 2006 - 11:50

Ja używam MPlayer OSX

#3 bogdanbudnik

bogdanbudnik
  • 128 postów
  • SkądOrzełek

Napisano 30 maja 2006 - 12:29

Generalnie do oglądania używam rowniez Mplayera, a także VLC. Można też korzystać z Quick Time Playera PRO- a jesli mamy film z napisamy to ściągamy program ---> Poczytaj mi mamo

#4 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2006 - 12:35

Mplayera juz testuje...wciaz brak mi "suwaka" w trybie Full Screen. Tak jak bylo w Best Playerze - ze jak byl FullScreen i jak ruszylem mysza to na dole wylatywal suwak. Chyba ze w Mplayerze tez tak jest ale ja nie umiem ustawic. Co to jest VLC? Dasz linka? Darmowy?

#5 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 30 maja 2006 - 12:38

PYM Player - najfajniejszy z tych co znam, otwiera wiekszosc plikow, ma Full Screen ale ma wade: nie ma suwaka i żeby zobaczyć co jest w srodku. Żeby tego dokonac musze naduszac 1000 razy na strzalke, a i tak nie wiem gdzie wyladuje..


to wyprobuj:
strzalki w bok - przeskok o 10s
strzalki w gore i w dol - przeskok o 1 minute
oraz klawisze page down i page up - przeskok o 10 minut

RTFM :)

#6 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 30 maja 2006 - 14:01

vlc darmowy wejdź na versiontracker.com i ściągnij

#7 person

person
  • 51 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2006 - 14:12

PYM Player oczywiście z mPlayer'em w komplecie - działa gładko nawet na starszych maszynach.

#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 30 maja 2006 - 15:31

Możecie mówić co chcecie, ale ja kupiłem tego QT Pro i nie narzekam, odpalam nim wszystkie filmy oprócz real, które ruszam tymże odtwarzaczem, do tego możliwość wszelakich, szybkich i łatwych konwersji, wcześniej używałem takiego combo: QuickTime + Full Screen plugin Mplayer OSX2 RealPlayer z zainstalowanych codeców miałem FFxShowdown (kompilowałem sobie nowe buildy raz w miesiącu bo ten zestaw codecków jest zmieniany dosłownie co minutę i dzięki temu mogłem dobrać wszystko składniki jakie mnie interesowały), miałem XVid Delegate i miałem codecki DivXa oraz WMV delegate od Flip4Mac, w ten sposób tylko realowskie formaty i insze niedobitki odpalałem w czymś innym niż QT, teraz kiedy mam pro to nawet i bez takich motanin wszystko śmiga aż miło, no i zminimalizować do docka mogę i podglądać w trakcie pracy i jakoś więcej videoclipów mogę do iTunesa wrzucić i w ogóle jakoś bardziej zyskał na wartości pakiet iLife dla mnie.

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 maja 2006 - 16:03

3. Real Player - udalo mi sie go sciagnac tylko w wersji Shareware, ma suwak ale otwiera malo plikow...


Musisz tam na stronie dobrze patrzec, bo jest darmowa wersja na Maka ale faktycznie trudno ja wyhaczyc przez bannery do werjsi platnej.
Jesli chodzi o avi, to poki co u mnie najlepiej sprawdzil sie darmowy VLC (ma suwak!).

#10 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 30 maja 2006 - 16:50

[URL=http://www.macupdate.com/info.php/id/5758]najnowsze vlc[/URL]

#11 bogdanbudnik

bogdanbudnik
  • 128 postów
  • SkądOrzełek

Napisano 30 maja 2006 - 16:57

Strona projektu VLC --------> http://www.videolan.org/

#12 perlazza

perlazza
  • 388 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maja 2006 - 19:25

Czy VLC i Mplayer to to samo? Bo wygladają niemal identycznie...

#13 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 30 maja 2006 - 20:27

To zupelnie dwa rozne projekty.

#14 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 31 maja 2006 - 18:51

ok, a co z napisami? Bo VLC niby odtwarza napisy, ale tak prawde mowiac to srednio mu to wychodzi.

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2006 - 11:35

MPlayer spisuje się znakomicie. Czasem wspomagam się ffmpegX

#16 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 11 lipca 2006 - 17:07

perlazza, jest doskonały player, który jest wyposażony w suwak, ma tryb pełnoekranowy i odtwarza wszystko (w przeciwieństwie do QT).
Nazywa się NicePlayer i możesz go ściągnąć z tej strony:
http://niceplayer.indyjt.com/

Pamiętaj,o ściągnięciu dodatkowych kodeków Xine. Znajdziesz o niech informacje na stronie NicePlayera.

Jego jedyną wadą w tej chwili jest brak możliwości odczytywania napisów, jednak już niedługo ma się ukazać nowa wersja obsługująca napisy.

Aha, defaultowo NicePlayer posługuje się silnikiem QuickTime, dlatego czasem trzeba zmienić ustawienia na plugin Xine z zakładki Movie-Switch Plugin To-Xine.

NicePlayer jest naprawdę miły;)

#17 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 12 lipca 2006 - 21:37

Hm spawdzilem tego NicePlayer-a calkiem milutki programik podobny do bestplayera. Mam w sumie takie pytanie czy jezeli uzywam do filmow tego niceplayera to moge QuickTima moge wyzucic do kosza i nie bedzie zadnych komplikaji po tym i czy wystarczy tylko ikonke usunac??

#18 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 12 lipca 2006 - 23:27

zgadza sie vlc rzadzi, ale tylko kiedy qt sobie nie radzi z jakims dziwacznym formatem (co sie ostatnio nie zdarza bo do qt jest mnostwo komponentow), albo jak trzeba z rodzinka film obejrzec z napisami... ps. moze zna ktos jakis komponent do qt, ktory pozwala na ogladanie filmow z napisami? he?

#19 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 05 października 2006 - 19:15

Ja używam program Cellulo, świetnie radzi sobie z napisami i jest prosty w obsłudze.

#20 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 października 2006 - 23:50

Ja używam MPlayer OSX


Ten build co Hex podał jest niestety jakiś taki niedorobiony :/

http://www.mplayerhq...ign7/dload.html
Tutaj jest oficialny build pod OS X i jest dużo lepszy moim zdaniem i wygląda przyzwoicie (a nie rozbity na dwa okna jak iChat)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych