Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

prezentacja w keynote


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 28 maja 2006 - 11:32

Mam do wykonania prezentacje. Od czego zacząć?Moim materiałem są pdf-y...

#2 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 28 maja 2006 - 12:22

nie robiłem nigdy prezentacji w keynote, ale może spróbuj przeciągnąć plik pdf do nowego projekty w keynote, działa takie cos?

#3 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 maja 2006 - 12:28

Może opisz dokładnie co musisz zrobić z tymi pdfami, czy możesz wrzucić całe, czy musisz treść przenieść itp, jaka objetościowo ma być ta prezentacja???

#4 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 28 maja 2006 - 16:08

Będzie to prezentacja layoutu stron z gazety i chcialabym omowic na ich przykladzie, pare kwestii graficznych. Nie wiem czy da się tak zrobić, że jak mówie o jakimś problemie to wskazuje strzałką na jakiś element? Objętościowo jeszcze nie dam rady powiedzieć jak to będzie wygladało, ale myśle ze ok 20 stron...

#5 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 maja 2006 - 18:08

Spróbuj powstawiać pdfy do prezentacji. Jeśli się nie uda to robisz zrzut danego pdfa i wstawiasz go w postaci obrazka. Strzałki w odpowiednich miejscach,pojawiajace się i znikające w odpowiednich momentach, nawet razem z opisami są jak najbardziej do zrobienia - sprawdziłem empirycznie.

#6 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 28 maja 2006 - 18:12

Gdzie jest funkcją za pomocą, której wstawiam strzałki i opisy???

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 maja 2006 - 18:16

kiedy otworzysz PDF w preview, po wciśnięciu jabłko+shift+s(save as) wybierasz z listy JPG i masz w miejsce strony z pdf pojedyńczy plik JPG :) Potem możesz wykonać kilka operacji: 1 importujesz to co uzyskałeś do iPhoto, potem w keynot masz dostęp do biblioteki iPhoto. Łapiesz na liście ikonkę zdjęcia (media/iphoto) i wciągasz na prezentacje 2 Jest gdzieś (chyba w menu kontekstowym) insert i tam wybierasz to co cie interesuje picture głównie 3 z desktopu lub findera przeciągasz zdjęcie na tło gdzie się ono otwiera i prezentuje w całej okazałości

#8 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 maja 2006 - 18:20

Strzałka: Insert--->Shape-->Arrow Możesz dowolnie zmieniać jej kształt i przemieszczać, w Inspectorze zmieniasz pozostałe jej parametry Opisy: Insert-->Text Musisz najpierw powstawiać na slajd wszystko co chcesz na nim mieć a następnie poustawiać w Inspectorze, co i kiedy ma się pojawiać i znikać. Może być tak, xe w momencie jak wjeżdża jedna strzałka to poprzednia znika, tak samo z opisami itp. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Jakby co to jestem na gg obecnie.

#9 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 28 maja 2006 - 18:26

ok....super jak bede na etapie strzałek to się odezwe:)dzięki za pomoc..

#10 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 maja 2006 - 18:45

Nie ma sprawy kaliope, chętnie służę pomocą, bo już różne cuda w Keynote przerabiałem, łącznie ze wstawianiem filmów itp. To doskonałe narzędzie i praktycznie większość rzeczy o których pomyślisz da się nim zrobić. Robi to ogromne wrażenie na publice oglądającej prezentację.

#11 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 28 maja 2006 - 19:38

czy jest taka możliwość, aby zdjęcie wypełniało cały ekran....narazie mam coś w style passpartou (zdjęcie w środku a naokoło czarne tło)

[ Dodano: 2006-05-28, 20:41 ]
ok znalazłam...w slide size:)

#12 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 maja 2006 - 21:41

Jak mawia mój ojciec: nie można tylko parasola w tyłku otworzyć ;) Szukajcie a znajdziecie :twisted:

#13 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 28 maja 2006 - 22:19

mam mniej więcej ułożone zdjęcia,ale jak klikam to nie zmienia mi się automatycznie na kolejne, tylko pokazuje mi się biała kartka i dopiero po następnym kliknięciu zdjęcie :?Jak mam to zmienić?

#14 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 29 maja 2006 - 00:10

Witaj kaliope,

Rozwiązaniem jest uważne przyglądnięcie się dwóm zakładkom w inspectorze dla każdego ze slajdów:
Zakładka druga - Slide - to ustawienia slajdu - sposób jego pojawiania się (na jaką akcję itd...) oraz wyglądu globalnego. Myślę że to właśnie tu masz coś namieszane. :mrgreen:
Zakładka trzecia - Build - to ustawienia sposobu pojawiania się poszczególnych elementów - tutaj możesz sprawdzić czy któryś z Twoich elementów nie ma ustawionego niepożądanego znikania na klick
PS: Miło spotkać makową Tyszankę. Tychy to bliskie mi miasto :)

#15 kaliope

kaliope
  • 74 postów
  • SkądUK

Napisano 29 maja 2006 - 00:17

ok:)dzięki:)teraz mam większy kłopot, gdyż okazało się że moja wersja keynota jest trialowa i niestety nie mogę zapisać dokumentu :x

#16 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 29 maja 2006 - 00:24

ok:)dzięki:)teraz mam większy kłopot, gdyż okazało się że moja wersja keynota jest trialowa i niestety nie mogę zapisać dokumentu :x


Oj tu może pomóc tylko 340 zł za iWork 06.

PS: Dzięki elrobsono za korektę...

#17 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 maja 2006 - 12:37

Nie iLife, tylko iWork 06, iLife to iWeb,iMovie, GarageBand itp
Keynote wchodzi w skład pakietu iWork

#18 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 maja 2006 - 12:48

iWork nie jest tańszy cena brutto: 339,16

Ale Keynote EDU
cena netto: 277,00
cena brutto: 337,94
więc chyba warto kupić jednak iWorka

#19 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 14 sierpnia 2006 - 09:50

Odnośnie prezentacji w Keynote to czy działają one pod Windowsem ?? Jaki program jest lepszy do prezentacji keynote pp na maca czy może Neoofice ??

#20 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 14 sierpnia 2006 - 22:34

Nie, nie dzialaja w takim ksztalcie w jakim masz je na Macu. Ciagle slysze to pytanie od pececiarzy. Tzn mozesz zapisac prezentacje jako filmik lub w formacie PPointa, ale stracisz te wypasione efekty Keynote.

#21 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 15 sierpnia 2006 - 00:17

Neooffice potrafi bardzo dużo, ale dużo więcej czasu zajmuje połapanie się co i jak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych