Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook - Bateria. Co do licha?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#126 frytkarz

frytkarz
  • 1 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 16:17

Pojawił się u mnie właśnie ten sam problem. Zasilacz podłączony, dioda z niego się świeci na zielono i ten sam napis że się nie ładuje bateria. Po odłączeniu zasilacza 78% się pojawia. Wyłączyłem maca, odłączyłem zasilacz, wyjąłem baterie, przeczyściłem wszystko z brudu chusteczką nasączona spirytusem, przedmuchałem. Włożyłem baterie podłączyłem zasilacz zapaliło się żółte... uff, włączyłem maca i jak do teraz cały czas działa jak wcześniej, ładuje.

#127 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 20 kwietnia 2011 - 18:31

To ja z kolei mam inny problem. Bateria się ładuje, Macbook na niej działa, trzyma do 3.5 godziny jednak jest pewien problem. Czujnik wskazujący ILE zostało mi procent baterii nie działa... Po podłączeniu zasilania ikona baterii zmienia się na tą wskazującą ładowanie, po odłączeniu CIĄGLE jest widoczna i tak bez końca. Żaden czujnik, program nie potrafi określić ile czasu mogę pracować na baterii. Jedyny wskaźnik to boczny. Druga sprawa to taka, że w Coco (ten od baterii), nie potrafi określić DATY produkcji Mac'a ani tym samym ile ma miesięcy. Natomiast wskaźnik baterii w systemie i w tym programie wynosi STAŁE 98% (podczas pracy na baterii czy ładowania). A pojemność spada tak jak powinna po wyczerpaniu całej baterii. Resetowałem wszystkie czujniki, wyjmowałem baterie, dmuchałem powietrzem, czyściłem NIC. I stoję w kropce bo bateria DZIAŁA normalnie, ale nie pokazuje czasu do wyczerpania co czasami irytuje. Macie pomysły? PS: Nawet system przeinstalowałem NIC! PS2: Obecnie w systemie, działając na zasilaczu mam: PEŁNA POJEMNOŚĆ 4072, POZOSTAŁY ŁADUNEK 3991

#128 Gość_Matej_*

Gość_Matej_*

Napisano 21 października 2011 - 15:38

ale to w ogole nie jest wina baterii, a tej najwspanialszej magsafe wtyczki juz dawno zostal wysuniety pozew w USA. Kabel za wtyczka czesto sie zalamuje, a izolacja odchodzi i sa problemy z ladowaniem raz laduje a raz nie... Sugeruje nie ingerowac wywijaniem kabla czyszczeniem cudowania z bateriami itd... TEN TYP TAK MA!

Przed robieniem czegokolwiek lepiej zapoznac sie u zrodla o C'mon!

http://en.wikipedia.org/wiki/MagSafe

#129 DanyFock

DanyFock
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lipca 2012 - 16:16

Kapryśna bateria Nie wiem czy tu jeszcze ktoś zaglądnie, ale mam też dziwny problem z baterią. Dwa razy do tej pory spotkała mnie sytuacja, że Macbook był naładowany w np 70% i naglę się wyłączył- po czym nie chciał sie już włączyć. Podłączyłem zasilacz i odpalił. Bateria pokazywała 0% i było napisane, że jest do wymiany. Programy do baterii oraz w więcej informacji w "ten mac" pokazywały, że jest około 200 mAh. Odłączyłem zasilacz i podłączyłem go ponownie i ku mojemy zaskoczeniu bateria pokazała znowu około 70%. A raport systemowy pojemność 3994 mAh. Identyczna sytuacja miała miejsce 2 razy. Jest to Macbook Unibody late 2008. Bateria ma 692 cykle. Z góry dziękuję za odpowiedz.

#130 zas3k

zas3k
  • 45 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 16:19

raczej bateria do wymiany, jeśli raz pokazało że sie nadaje do wymiany to nawet po kilkukrotnej kalibracji może się zdarzyć że umrze Ci w najmniej spodziewanym momencie - miałem to samo, po wymianie na nową mam spokój

#131 DanyFock

DanyFock
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lipca 2012 - 16:24

Ale to mimo to, ze teraz pokazuje mi 7o% i działa na niej? Może np wystarczy zresetowanie SMC?

#132 zas3k

zas3k
  • 45 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 16:27

może reset smc pomoże, u mnie nic to nie dało, macbook przy ok 20% pojemności baterii się wyłączał, i nawet nie było wystarczającej ilości energii w baterii by utrzymał sleep mode

#133 DanyFock

DanyFock
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lipca 2012 - 16:30

No dobra, to zobacze to SMC. A jak nie to nowa. No dobra, dzięki za wskazówki.

#134 Mychu

Mychu
  • 98 postów
  • SkądWroclove

Napisano 31 sierpnia 2012 - 14:44

Ja mam inną przypadłość. Od jakiegoś czasu (mniej więcej od premiery Mountain Liona) po kliku w ikonkę baterii na pasku mam napis "Wymaga naprawy". Do tego bateria ładuje się do 99%. Chciałem ją zresetować, tj. rozładować do końca aż do wyłączenia kompa ale problem w tym, że nie mogę.... Przedwczoraj wieczorem na baterii naładowanej do 99% pracowałem ok 2h i w tym czasie % sukcesywnie spadał do poziomu ok 4%, po czym laptop przeszedł w stan uśpienia. Była godz. 23:30. Zostawiłem go do całkowitego rozładowania do godz. 18:00 następnego dnia po czym podłączyłem pod ładowanie. MacBook zamiast wyczerpać całkowicie baterię i się włączyć jak po restarcie, on podniósł się tylko ze stanu śpienia a bateria miała 0% i znów napis "wymaga naprawy". Support mówi, ze wystarczy 5h po przejściu w stan uśpienia żeby całkowicie rozładować baterię. U mnie było to prawie 18h i nic to nie dało... Macie jakiś pomysł czy czeka mnie wymiana baterii?

#135 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 31 sierpnia 2012 - 14:59

Jeśli lapka masz na gwarancji,to nie wahaj się oddać,bo to nie jest normalne zachowanie.Wiem że ML miał problemy z baterią,ale nawet tak szybki spadek nie jest normalny.

#136 Mychu

Mychu
  • 98 postów
  • SkądWroclove

Napisano 31 sierpnia 2012 - 15:18

Jeśli lapka masz na gwarancji,to nie wahaj się oddać,bo to nie jest normalne zachowanie.Wiem że ML miał problemy z baterią,ale nawet tak szybki spadek nie jest normalny.


Mój to Mid 2009 więc już dawno po gwarancji ale bateria miała 79% health i trzymała te 3h i nie wariowała. Teraz zaczyna wydziwiać i nie wiem czy już się na dobre ko.ńczy czy można ją jeszcze jakoś reanimować

#137 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 31 sierpnia 2012 - 15:21

Mój to Mid 2009 więc już dawno po gwarancji ale bateria miała 79% health i trzymała te 3h i nie wariowała. Teraz zaczyna wydziwiać i nie wiem czy już się na dobre ko.ńczy czy można ją jeszcze jakoś reanimować


Wybacz,nie popatrzyłem w Twój opis;) Mimo to warto ją przebadać Coconut Battery,nie wiem czy nie będzie trzeba jej wymienić,ale wystrzegaj się zamienników,moja padła po półtora roku;/

#138 Mychu

Mychu
  • 98 postów
  • SkądWroclove

Napisano 31 sierpnia 2012 - 16:41

Wybacz,nie popatrzyłem w Twój opis;) Mimo to warto ją przebadać Coconut Battery,nie wiem czy nie będzie trzeba jej wymienić,ale wystrzegaj się zamienników,moja padła po półtora roku;/


Coconut pokazuje:
Dołączona grafika

To jest właśnie pełne naładowanie. jeszcze wczoraj było max 99%. Dziś już max 98%. Pojemność baterii też spadła do 71%. Mimo wszystko trzyma te 2h.

#139 maciejowyy

maciejowyy
  • 47 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 31 sierpnia 2012 - 16:45

Też mi spada co chwilę w macbook'u 2011 po instalacji 10.8.1, ale przestałem się przejmować. Take it easy :)

#140 krzysiek98u45

krzysiek98u45
  • 4 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 18:18

Witam wszystkich Państwa z racji jako iż jestem nowym użytkownikiem forum. Przy okazji odświeżę temat który już ładny kawałek czasu był nieodświeżany. Postaram się opisać swój problem. Posiadam macbooka a1181 z oryginalną baterią która ma 452 cykli ładowania. Dbałem o baterię, na te 452 cykli jej ładowania current capacity wynosiło aż 84%. Bateria przy normalnym użytkowaniu z włączonym wifi podtrzymywała maca 4.5 godziny a bez włączonego wifi nawet i 9 godzin. Ostatnio siedziałem na nim aż do przejścia w stan czuwania - bateria 0% po czym odłożyłem go na 2-3 dni, dzisiaj musiałem go użyć i co się okazuje ? Bateria nie jest ładowana a na wtyczce magsafe pali się zielona dioda. Jestem troszkę zdruzgotany takim zachowaniem, nie wiem co się mogło stać. Proszę o sugestię. Z góry gorąco dziękuję. Poniżej jeszcze wstawiam screen poglądowy, może coś wniesie do mojego problemu. [ATTACH=CONFIG]13770[/ATTACH]

#141 zas3k

zas3k
  • 45 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 19:33

bateria mogła zdechnąć, z racji że była rozładowana przez kilka dni,

#142 krzysiek98u45

krzysiek98u45
  • 4 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 19:41

bateria mogła zdechnąć, z racji że była rozładowana przez kilka dni,

Czy to normalne ? Sądziłem że naładuję ją do pełna i nie będzie problemów.

#143 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 20:33

Program pokazuje że bateria to trup. Zawsze po rozładowaniu powinna zostać naładowana do pełna.

#144 krzysiek98u45

krzysiek98u45
  • 4 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 20:37

Program pokazuje że bateria to trup. Zawsze po rozładowaniu powinna zostać naładowana do pełna.

Czy da się ją uratować np. po przez regenerację ogniw na nowe ?

#145 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 20:48

1. Ogniwa to sprawa jednorazowa - kończą się = kosz. Wymiana = zakup nowej baterii więc jest to zabieg bez sensu także z ekonomicznego punktu widzenia. Może zrób jeszcze reset SMC i jak dalej bez zmian - no to niestety kosz. 2. Czasem udaje mi się "uratować" stare dawno nieużywane akumulatorki AA (paluszki). Polega to na rozładowywaniu/ładowaniu ich do momentu aż przestaje być widoczny przyrost ich pojemności. Zysk z tego żaden - zachowana pojemność jest na tyle mała że nadają się one co najwyżej do zegarka lub pilota. Zważywszy na ceny nowych akumulatorków - szkoda zabawy, czasu i prądu, chyba że ktoś to lubi.

#146 krzysiek98u45

krzysiek98u45
  • 4 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 21:50

1. Ogniwa to sprawa jednorazowa - kończą się = kosz. Wymiana = zakup nowej baterii więc jest to zabieg bez sensu także z ekonomicznego punktu widzenia. Może zrób jeszcze reset SMC i jak dalej bez zmian - no to niestety kosz.

Czyli w moim przypadku padły ogniwa, zgadza się ? Czy może problem tkwi w samej elektronice ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych