Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z zablokowanym iPod Touchem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2008 - 12:08

Witam, mam wielki problem z iPodem Touchem.

iPod jest zablokowany, jest na nim napis: "iPod jest wyłączone Połącz z iTunes". Jest to spowodowane tym, że zapomniałem do niego hasło i wpisywałem to, co mi do głowy przyszło. Po kilku nieudanych próbach miałem czekać minutę, potem pięć minut, aż tak doszło do tej sytuacji, że całkowicie się zablokował.

Zainstalowałem na komputerze iTunes, podłączyłem iPoda i wyświetla się komunikat: "iTunes nie mógł połączyć się z iPodem, gdyż jest zablokowany hasłem. Musisz podać w iPodzie swoje hasło, zanim będzie można używać go z iTunes". Ale w iPodzie nie mogę już podać hasła, bo się zablokował. No i iTunes nie widzi iPoda. Oto kilka screenów. Proszę o pomoc, co mogę zrobić, aby iPod działał. Czy tu nie jest potrzebne restore? Ale w iTunes nie mam takiej opcji-bo nie widzi iPoda, gdyż jest na hasło.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 czerwca 2008 - 23:40

wcześniej trzeba było restore...

#3 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2008 - 23:55

Nawet przez DFU nie idzie?

#4 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 czerwca 2008 - 01:40

Wymus restore przytrzymaniem obu klawiszy, jesli to nie pomoze to przez DFU, jak mowi bushman.editing. W obu przypadkach wszystko z iPoda zniknie.

#5 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 13:59

Przytrzumuje oba klawisze i nic się nie dzieje. Dodam, że z komputerem, na którym teraz działam, nigdy nie synchronizowałem iPoda.

#6 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2008 - 14:25

Przytrzumuje oba klawisze i nic się nie dzieje. Dodam, że z komputerem, na którym teraz działam, nigdy nie synchronizowałem iPoda.


HOME + SLEEP przez 10 sekund. Następnie podłącz iPoda Touch lub iPhone'a kablem USB do komputera i włąćz iTunes'a...

#7 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 16:28

No dobra, włączyłem iPod, następnie przytrzymałem oba przyciski przez 10 sekund - iPod się wyłączył i znów włączył. Podłączam go kablem do portu USB, włączam iTunes, a tu wyskakuje ten sam komunikat, co zawsze, czyli że "iTunes nie mógł się połączyć z iPodem, gdyż jest zablokowany hasłem". No a ja przecież nie jestem tego hasła w stanie wprowadzić. Na iPodzie wciąż pisze: "iPod zablokowany, połącz z iTunes". A w iTunes znowu jest napisane, żebym wpierw wpisał hasło, no ale niby gdzie :/. a i jeszcze jedno pytanko, czy żeby zrobić restore, muszę znać hasło do zablokowanego iPod Toucha? bo mi ono zginęło :( no i co ja mam teraz zrobić? mam nadzieję, że pomożecie :) pozdrawiam

#8 mbeldyga

mbeldyga
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 16:50

Jeżeli chcesz wywołać DFU (czyli restore mode) musisz trzymać HOME + SLEEP przez 10 sekund, gdy ipod sie wyłączy puścić SLEEP nadal trzymająć HOME

#9 kendo74

kendo74
  • 4 postów

Napisano 30 czerwca 2008 - 17:07

Ja mam ten sam kłopot z tym że mojego ipoda touch znalazłem w Szwecji i jak pisze UWW cytuję:Zainstalowałem na komputerze iTunes, podłączyłem iPoda i wyświetla się komunikat: "iTunes nie mógł połączyć się z iPodem, gdyż jest zablokowany hasłem. Musisz podać w iPodzie swoje hasło, zanim będzie można używać go z iTunes".A oprócz tego mój ipod wyświetla taki tekst"iPod ar avaktiverad forsok igen inom 4345008 min".Dodam że ja także nie znam hasła a wszystkie te sposoby co wyczytałem na forum nie działają.

#10 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 17:18

kendo74, ten tekst: "iPod ar avaktiverad forsok igen inom 4345008 min" oznacza chyba, że musisz czekać 4345008 minut, aż będziesz mógł wpisać hasło ponownie.

---- Dodano 30-06-2008 o godzinie 17:20 ----

Jeżeli chcesz wywołać DFU (czyli restore mode) musisz trzymać HOME + SLEEP przez 10 sekund, gdy ipod sie wyłączy puścić SLEEP nadal trzymająć HOME


gdy puszczam SLEEP to iPod już się nie włącza

#11 mbeldyga

mbeldyga
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 17:41

a próbowałeś wywołać DFU mode przez ZiPhone?

#12 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 18:27

ale ja mam toucha a nie iphona

#13 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2008 - 18:51

ale ja mam toucha a nie iphona


ZiPhone jest również do iPoda Touch. Dzięki niemu możemy zrobić np Jailbreak.

#14 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 19:43

W takim razie gdzie mogę znaleźć ziphone'a dla ipod toucha? Bo ściągnąłem sobie z ziphone.org i w programie ciągle jest napis: search iphone - ja mam ipod toucha

---- Dodano 30-06-2008 o godzinie 20:04 ----
Trochę poczytałem na forach i ściągnąłem iLiberty, tam jest opcja wprowadzenia iPoda w tryb DFU, no ale wyskakuje taki oto komunikat: "We are going to boot device into recovery mode thich is the first step to boot a ramdisk or to restore firmware". Jak wciskam OK, to coś programik robi: Booting device into recovery mode, please stand by...".

Wogóle to jakieś powalone jest, zaraz wezme tego iPoda połamie, bo mnie to już wszystko wkurzać zaczyna. To Apple to zrobili tego iTunes i zabezpieczenia z tym Touchem tylko dla kłopotu.

#15 piniu2152

piniu2152
  • 1 postów

Napisano 30 czerwca 2008 - 20:07

Panowie ja mam nieco inny problem.Mialem zainstalowane oprogramowanie 1.1.4 w swoim iPodzie ale nacisnalem w ZIPhone GUI v3.0 "Prepare for upgrade"(przez przypadek)i wykasowalo mi sie ono calkowicie.Teraz przy wlaczeniu iPoda na ekranie pojawia mi sie kabel USB.W iTunes pojawia sie wtedy komunikat ze iPod dziala w trybie awaryjnym i trzeba go zrestartowac zeby moc na nim dzialac.Nie wiem co teraz zrobic,czy musze wgrac od nowa oprogramowanie?Ale jak to zrobic?Pomozcie prosze.Jakby co to daje swoje gg.8595956.Prosze o szybka pomoc

#16 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 30 czerwca 2008 - 22:10

Wydaje mi sie ze musisz zrobic restore.

#17 kendo74

kendo74
  • 4 postów

Napisano 30 czerwca 2008 - 22:15

kendo74, ten tekst: "iPod ar avaktiverad forsok igen inom 4345008 min" oznacza chyba, że musisz czekać 4345008 minut, aż będziesz mógł wpisać hasło ponownie.

---- Dodano 30-06-2008 o godzinie 17:20 ----


gdy puszczam SLEEP to iPod już się nie włącza

Tak też myślałem ale jak to zlikwidować?i co potem jeśli nie posiadam hasła do ipoda i jak się wpisuje te hasło w ipodzie.

#18 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2008 - 22:58

ojej: "musisz zrobić restore". każdy tak potrafi powiedzieć, bo nie ma ipoda na hasło, a jeśli ma to je zna. widzisz, sali128, jak byś czytał ze zrozumieniem to byś tego nie napisał kendo74, mamy ten sam problem, czyli ipod na hasło, którego się nie zna :( :( :( :( :(

#19 kendo74

kendo74
  • 4 postów

Napisano 01 lipca 2008 - 13:15

Więc bedziemy główkować dalej.Męcze się nad nim juz trzy dni,eh.

#20 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2008 - 18:54

Ja niedługo idę do osoby, która się na tym zna i mówi, że nasz problem na 100% da się rozwiązać, bo już z takim miała doczynienia i tego dokonała. Za 50 zł mi to zrobi + jb + powrzuca jakieś programiki. Za kilka dni (może jutro) napiszę co i jak. Pozdrawiam

#21 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 lipca 2008 - 18:59

czyzby kolejny cfaniak robiacy kokosy na nieumiejacych korzystac z wyszukiwarki?

#22 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lipca 2008 - 19:12

czyzby kolejny cfaniak robiacy kokosy na nieumiejacych korzystac z wyszukiwarki?


Akurat z tym mają kłopoty nawet na anglojęzycznych forach...

#23 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 lipca 2008 - 17:18

eee, nie moze byc. zeby nie bylo jednej sprawdzonej metody na odblokowanie? skoro ktos kto wola za to kase to potrafi to napewno jakas dobra dusza opublikowala ta sama metode w internecie. problem moze byc tylko z odsiewem tych niedzialajacych sposobow przez niedoswiadczonego uzytkownika. i tu powinno wkroczyc to forum - ktos sie na tym zna i napisze tutorial? :)

#24 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2008 - 13:11

Kolega prawdopodobnie zle wprowadza iPoda do trybu DFU, tak mi sie zdaje czytajac opisy.

Najpierw podlaczamy iPoda do komputera a potem:
Dołączona grafika

Wiem, ze u Ciebie nie "widac" iPoda w iTunes ale moze akurat sie uda.
Zawsze warto tez sprobowac na innym komputerze, szczegolnie na Maku, bywa pomocne.

---- Dodano 03-07-2008 o godzinie 14:44 ----
Jesli zrobiles wczesniej jailbreaka i bawiles sie SSH to wyjsciem moze byc to:

f you are able to SSH into your ipod you may be able to avoid the restore.

I know that you cant figure out your ipods IP but maybe you gave it a static IP or you can look it up in your router?
Well, in case you can SSH into it you can try going to
/private/var/root/Library/Preferences
then download com.apple.springboard.plist
most likely the file will contain some gibberish (so no plain text but rather strange characters). if so convert it with this page:
Convert Apple Property list from binary to text XML
if not, good for you

now search for
SBDeviceLockBlocked
below that line there should be a line that says

change this to

reupload the file to your ipod (make sure the filename is com.apple.springboard.plist and it overwrites the old file on your ipod) and restart your ipod. I think your ipod should be enabled again.

Czytalem troche wypowiedzi na ten temat na zagranicznych forach i nie spotkalem sie z sytuacja, zeby iTunes odrzucal polaczenie iPoda. Moze warto faktycznie sprobowac na innym komputerze. Tu jeszcze raz to samo, nie zaszkodzi :D iPod touch Fans forum - View Single Post - i forgot my ipod password !

#25 uww

uww
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2008 - 13:56

nic nie robiłem z ipodem, bo go znalazłem i od tamtego momentu nic z nim nie robię bo niby jak, jest zablokowany i tyle :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych