Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klawiatura sterujaca MIDI (novation)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 23 czerwca 2008 - 14:17

rozwazam zakup klawiatury midi z calego tlumu :) tych urzadzen ostaly mi sie trzy Novation Remote SL 49 Compact Novation Remote SL 49 Novation XStation 49 jako ze nie mam doswiadczenia w temacie chcialem zapytac madrzejszych ktora z tych klawiatur wybrac, narazie najbardziej jestem sklonny wersji remote compact, nie widze roznicy miedzy dwoma pierwszymi poza waga :) i ulozeniem kontrolerow obie maja automap co mnie do nich przekonuje, trzecia to z kolei pelny syntetyzator ktory raczej mi sie nie sprzyda, klawsze te chyba nie maja automap bo nigdzie nikt nic o tym nie wspomina, maja natomiast wbudowana na pokladzie karte dzwiekowa, co w moim przypadku bylo by zbawienne bo zintegorwane z mbp urzadzenie nie jest chyba idealem w swojej dziedzinie. Klawiaturka bedzie uzywana glownie z Logic Pro, Reasonem 4 i prawdopodobnie FruityLoops'em 8 na pc (na maku z zainstalowanym windowsem). Ewentualnie prosze doswiadczonych uzytkownikow podobnego sprzetu sprostowanie mojego myslenia i inne propozycje odnosnie tych urzadzen. ps ceny tych urzadzen oscyluja w okolicach 300-410 euro i raczej wolal bym pozostac w tych okolicach :)

#2 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 czerwca 2008 - 14:57

"Sama" SL jest nieco lepiej wyposazona. Xstation tez ma juz przygotowane uklady funkcji midi, patrz : "Advanced MIDI Controller First-class remote control with 150 available controls and 40 onboard Templates for popular software/hardware, with many more available for free online". Wtopy nie bedzie :) Nie wiem jak z FL Studio, ale template do Logica, Reasona juz chyba ma na pokladzie. Zreszta, co to za problem podswiecic godzinke i zrobic raz a dobrze wlasna mape midi :) Sam sie waham nad RemoteSL, a mam tez syntezator Novation, pare lat temu to byla firma w scislej czolowce branzy muzycznej, a na scenie pop i klubowej do dzisiaj rzadza cieple brzmienia Novation. Ich sprzet zawsze tez slynal z solidnego i estetycznego wykonania, wiec mysle ze teraz tez nie odwalaja tandety.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych