Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Firefox 3 i problem z aktualizacja dodatkow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Seth

_Seth
  • 69 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 19:15

Po zainstalowaniu nowego Firefoxa wystapily u mnie problemy z aktualizacja dodatkow. Ale od poczatku: pracuje na koncie, ktory nie jest kontem administracyjnym. Podczas instalacji innych aplikacji zawsze podaje konto administratora i caly proces konczy sie sukcesem. Niestety juz od momentu instalwoania nowego Fx 3 pojawily sie problemy. Mimo wpisania loginu i hasla administratora instalator nie zakonczyl swojego dzialania. Zalogowalem sie wiec na administratora i tam juz instalator nie wywalal zadnych bledow (dodam, ze nadpisalem poprzedniego Fx'a). Niestety po powrocie do mojego konta, Firefox nie pozwala zaktualziowac dodatkow. Problemy sa takze z zapisem ustawien. Jestem prawie pewien, ze chodzi o uprawnienia do zapisu jakichs plikow Firefoxa. Niestety naprawianie uprawnien nic nie dalo. Moge oczywiscie zainstalowac go w swoim katalogu ale wolal bym go miec dostepnego dla wszystkich. Czy ktos moze doradzic mi co z tym fantem zrobic?

#2 austar

austar
  • 92 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2008 - 19:26

wg mnie problem tkwi w niekompatybilności dodatków z Firefox 3. Firefox jest instalowany dla danego użytkownika. Jeżeli się przelogowałeś na administratora i nie miałeś wcześniej na tym koncie firefoxa to instalacja poszła bez problemu. Proponuje usunąć najpierw firefoxa 2 np. przez AppDelete i potem dopiero zainstaluj wersje 3. Niestety część wcześniejszych dodatków nie jest dostępna w wersji 3, więc będziesz musiał się bez nich obejść.

#3 _Seth

_Seth
  • 69 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 19:46

Raczej nie o to chodzi - te dodatki sa kompatybilne z Fx 3 :-/ Sprawdzalem na stronach producenta. A co ciekawsze instalacja ich na koncie administracyjnym nie powoduje problemow.

#4 zouzou

zouzou
  • 68 postów

Napisano 19 czerwca 2008 - 02:13

kwestia czasu Zawsze tak bylo , do dwoch tygodnii beda , troche cierpliwosci :)

#5 _Seth

_Seth
  • 69 postów

Napisano 22 czerwca 2008 - 13:40

@zouzou: napisalem przeciez ze nie chodzi o niekompatybilnosc z fx3, a o uprawnienia do zapisu plikow. Tak czy inaczej uporalem sie z tym odinstalowujac calego Firefoxa i instalujac go od nowa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych