Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Snow Leopard - koniec z PowerPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#51 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 czerwca 2008 - 21:22

Poprawka:od niektorej konkurencji.. Tyle ze pecetowcy moga przebierac w sprzecie roznym cenowo ale markowym, my mamy tylko jedna firme Apple :)


Tylko w teorii :lol:

#52 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 czerwca 2008 - 23:13

Co: tylko w teorii? Ze mamy nawet nie jedna, ale pół firmy? :D

#53 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 16 czerwca 2008 - 23:44

A dell ma swoje jakieś specjlne karty i procesory....a ibm ma znów inne????

#54 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 czerwca 2008 - 23:48

A dell ma swoje jakieś specjlne karty i procesory....a ibm ma znów inne????


Widzę, że kolega zrozumiał o co mi chodziło. :lol:

#55 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 16 czerwca 2008 - 23:52

Czasem mi się zdarza :D

#56 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 17 czerwca 2008 - 02:03

Poprawka:od niektorej konkurencji.. Tyle ze pecetowcy moga przebierac w sprzecie roznym cenowo ale markowym, my mamy tylko jedna firme Apple :)


Wielki pecet nie jest konkurentem Mac mini i tak samo 15 calowy notebook z Celeronem nie jest konkurentem MacBooka Air.

---- Dodano 17-06-2008 o godzinie 03:17 ----

A dell ma swoje jakieś specjlne karty i procesory....a ibm ma znów inne????



Owszem.
Stacje robocze IBM IntelliStation POWER - Polska
IBM IntelliStation POWER workstations
IBM IntelliStation POWER workstations: Graphics

Intelowych już nie produkują.
IBM Workstations - IntelliStation Pro workstations

#57 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 17 czerwca 2008 - 08:29

OK.... IBM... ale jakoś nie widzę za dużo IBM na rynku konsumenckim.... (laptopów już nie mają...) Ale mnie zaskoczyłeś :D.... jestem ciekaw jak wygląda wydajność ich sprzętu....

#58 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 czerwca 2008 - 20:39

Nie wiem, czy było, ale jest już Snow Leo jako developer preview :) podobno szybkie jak cholera.

#59 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:34

KubaG zainstaluj świeżego Tigerka to też będzie "szybki jak cholera" :D

#60 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:45

No ale snow LEopard... to ma być Szybki jak cholera i jeszcze bardziej stabilny niż Tiger Leopard... plus te bajery pod maską.... nie mogę się doczekać jakie programy będą pisane na SNOW LEOPARDA :P

#61 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:48

Pewnie tak, ja jestem makowcem z ery intela, a Tigera i PPC znam tylko z sentymentalnych opowiadań :D Przegapiłem sporą część pięknej historii komputerów tracąc długie lata na poszukiwania alternatywy dla Windy, i w końcu znalazłem :) A Tigera nie zainstaluję póki co - nie mam drugiego dysku do zabawy / przenoszenia danych.

#62 spinnaker

spinnaker
  • 232 postów

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:49

Nie wiem, czy było, ale jest już Snow Leo jako developer preview podobno szybkie jak cholera.


Nie mam doświadczenia z Leopardem, ale swego czasu grzebiąc w Gentoo potrafiłem dostrzec różnicę w wydajności systemu przy różnych ustawieniach flag kompilacji. Jeżeli prawdą jest, że Snow będzie natywnie kompilowany pod 64 bitowy profil Core 2 Duo/Quad to na pewno będzie sporo szybszy od poprzednika, być może również Tigera.

#63 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:53

PowePC to wg mnie najlepiej (może nie najszybciej) pracujący procesor jaki znam... w moim Powebook'u g4 z prockiem 1ghz mogłem renderować jakiś straszny film w Archicadzi...animację 3d.... co trwało bez przerwy na ani chwilkę 48h!!!!!! i w międzyczasie mogłem oglądnąć film... połazić po internecie i nawet ZAGRAĆ w HALO!!!!... na intelu, czy pod leopardem nie ma tak dobrze.... czasem się komputer namyśla... jak robi coś strasznego to na dock czasem trzeba poczekać 1 sek... pod power pc który generalnie był wolniejszy wszystko działo się 100 razy płynniej... i praca [rzy komputerze była o milion większą przyjemnością niż pod intelem.... no ale POWER to mimo wszystko ma większy INTEL...:(

---- Dodano 17-06-2008 o godzinie 21:55 ----
Kolejna sentymentalna opowieść:P

#64 spinnaker

spinnaker
  • 232 postów

Napisano 17 czerwca 2008 - 23:20

Hmm, może to siła sentymentu, a może to właśnie owa optymalizacja kodu OS X pod PowerPC dawała mu przewagę.

#65 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 17 czerwca 2008 - 23:27

To jest już sentyment, o to już powoli przeszłość, jeszcze nieliczne MAc'i Pro i Powerbooki się trzymają... Ale bezapelacyjnie :P Mac OSX pod PowePC chodził o NIEBO lepiej :D, miejmy nadzieję, że zacznie tak samo chodzić Snow Leopard pod Intelem...

#66 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 czerwca 2008 - 06:05

W prosty sposób możemy już sprawdzić, 10.6 już powoli wystawiają na torrentach :)
Obraz płytki 6:52 GB

Applications : Macintosh : English
This is the developer preview edition of Apple's next operating system, Mac OS 10.6.

MD5 (Snow Leopard Developer Preview.cdr) = 5cf0ebaeeda1404f1ee549982f7ffdf2

IT IS NOT READY FOR GENERAL CONSUMPTION. DON'T INSTALL THIS ON YOUR PRIMARY SYSTEM. IF YOU DON'T KNOW WHAT THAT MEANS, DON'T INSTALL IT, DONT DOWNLOAD IT.

DO redistribute and re-upload this file elsewhere. I'm sharing it for the many technological experimenters and developers out there that weren't able to pay the $1300+ admission to WWDC.

Enjoy, and, Apple, please don't sue me. If you want me to stop leaking, send me an email explaining why this is a bad thing. I'll listen.



#67 spinnaker

spinnaker
  • 232 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:56

No to może ktoś przetestuje? ;-)

#68 petr

petr
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwca 2008 - 11:57

Enjoy, and, Apple, please don't sue me. If you want me to stop leaking, send me an email explaining why this is a bad thing. I'll listen.

:)

#69 spinnaker

spinnaker
  • 232 postów

Napisano 18 czerwca 2008 - 13:46

Hehehe, taki prometejski pirat :D BTW: może zamiast kupować Leo teraz poczekać na Snow?

#70 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 18 czerwca 2008 - 13:50

Jak bym nie miał już głupio wszędzie zainstalowanego Leoparda, to bym czekał na Snieżną wersje....

#71 spinnaker

spinnaker
  • 232 postów

Napisano 19 czerwca 2008 - 10:07

WWDC 2008: New in Mac OS X Snow Leopard — RoughlyDrafted Magazine - Ciekawy artykuł nt. nowości w Snow.

Myths of Snow Leopard 1: PowerPC Support — RoughlyDrafted Magazine - Rozsądna argumentacja za utrzymaniem supportu PowerPC w 10.6

#72 spinnaker

spinnaker
  • 232 postów

Napisano 21 czerwca 2008 - 10:26

OSnews.pl Apple ogłasza ZFS w Snow Leopard

Jej! ZFS w Snow Leopard!

#73 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 czerwca 2008 - 11:07

i jedna straszna rzecz się potwierdziła :( Only intel :(
Dołączona grafika

#74 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2008 - 11:10

tylko co w tym strasznego? to tak jakby narzekać, że Visty nie postawisz na Pentium 2...Panie i Panowie PowerPC to już zamierzchłe czasy a wspieranie tej technologii to tylko niepotrzebne linijki kodu i zawiłości systemu.

#75 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 21 czerwca 2008 - 12:42

Leopard i Snow Leopard będą się różnić przede wszystkim lepszą i wydajniejszą obsługą Inteli...a po co lepsza wydajniejsza obsługa inteli posiadaczom powerpc? Ja bym nie dramatyzował - bo nowych funkcjonalności nie będzie zbyt wiele...a c do tego to i tak większość woli stabilnego tigera niż leoparda z nowymi funkcjami (ale czasem kapryśnego :P)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych